Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

A o Wenezueli też nikt nie wspomina, a tam to jest instna rzeźnia i samowolka od dawna :E

Takiej inflacji i rozwoju czarnego rynku to chyba nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy.

 

A to się zgadza.... Zacząłem się interesować tematem jakieś 2 lata temu ( odcinek o paliwie w Wenezueli na kanale Bez Planu) i byłem w szoku, jak z biegiem czasu to wszystko się rozwijało. Niektóre filmy jakie wrzucił, to kosmos jakiś. Tymczasem w mediach praktycznie o tym się nie mówi. A jeśli już to w kontekście kto uznał a kto nie uznał Maduro za prezydenta...

 

Nie byłem nigdy orłem z historii, ale nie pamiętam żeby któryś rozwinięty kraj tak zanurkował z przyczyn innych, jak wojna scratchhead.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoć waluta w Wenezueli tak siadła że w MMORPGach wenezuelskie farmy golda/kredytów stały sie już memem, potem sprzedają to za dolary.

Kiedyś te farmy były sławne w Chinach, teraz w Wenezueli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz mają do tego środki... Super duper symulacje komputerowe z kolorowymi znaczkami, super duper interaktywne mapy rozchodzenia się wirusa i przewidywania rozwoju wydarzeń obliczone przez klaster komputerów o wydajności 666 peta flopsa.

Mają środki i kompiutery i dobrze, bo potencjalnie/kiedyś to (porządny wirus) nieźle zaora planetą.

W końcu, mówiąc szczerze, lot z zachodnioeuropejskiego lotniska do tego Wuhan jest prostszy do zrealizowania, niż przejazd z Poznania do Krakowa. Loty międzykontynentalne są tanie, istnieje też niewiarygodna przecież sieć transportu towarów (istotne w przypadku czegokolwiek, co jest w stanie przetrwać poza organizmem człowieka te parę tygodni).

@jagular Jakarta, Jakartą (o której akurat brytyjskie media wspominały np. https://www.wired.co.uk/article/Jakarta-sinking czy

) o Wenezueli też nikt nie wspomina, a tam to jest instna rzeźnia i samowolka od dawna :E

Takiej inflacji i rozwoju czarnego rynku to chyba nigdy wcześniej nie doświadczaliśmy.

Pod Wenezuelą to mam akurat reportera-freelancera-podróżnika. Ziomka z dosłownie mojej miejscowości rodzinnej :E

Jest źle i dzieją się tam malownicze sceny, ale przecież mimo tego, że można by tak fajnie zarobić na reklamach umieszczonych obok scen śmierci i zepsucia, to się tego nie robi.

Z jednej strony wszystko poza anglojęzycznym światem dla "nas" nie istnieje - i to nie istnieje od dawna. Karmi się nas od pokoleń wizją świata, w którym jedynie w części krajów działa/dzieje się jakaś cywilizacja i coś ciekawego. Reszta to biała plama na mapach.

Z drugiej strony to tam chyba nie można za bardzo wnikać, bo jak reporter za bardzo wniknie, to wysunie niezbyt właściwe wnioski. Pamiętajmy z kim jesteśmy w przymierzach, na czyich rachunkach, itd :>

W necie w ogóle krąży zdjęcie, że budują już Raccon City pod tego wirusa - szpital, co ma powstać w 6 dni.

Nic "nie krąży po necie", Chińczycy się sami, oficjalnie, tym chwalą.

 

Moje zdanie, laika: nie umrzemy śmiercią w męczarniach od tego wirusa, nie będzie globalnej pandemii...ale panikujemy. I nie tylko my. Panikują także miliony ludzi w np. Wuhan. Przecież oni też się boją, a są blisko i są zblokowani. To wszystko to nie jest krycie katastrofy, tylko próby uspokojenia zarówno opinii międzynarodowej (panika przeniosłaby się na handel, turystykę), jak i milionów spanikowanej tłuszczy, która, jeżeli wyjdzie na wuhańskie ulice, to się rozpęta tam prawdziwe piekło. Jak ukryć rozjechanie miliona manifestantów czołgami? :>

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mają środki i kompiutery i dobrze, bo potencjalnie/kiedyś to (porządny wirus) nieźle zaora planetą.

Taki wirus to dobra sprawa moim zdaniem. Najpierw by siadła cała Warszawa z zakupionymi przez warszawiaków mieszkaniami po 600 tysięcy. Sklepy by zostały zamknięte bo nikt by nie ryzykował infekcji. Ludzie zacżeliby zdychać z głodu bo bez dostępu do jedzenia to max. 4 dni przetrwają. Handel by siadł, urzędy by siadły. 2 miesiące i po polsce. 90% obywateli kupuje żarcie chodząc codziennie do sklepu. Nikt nic nie produkuje ,ani nie magazynuje. W Polsce nie ma żadnych magazynów żarcia ,a ludzie mają wyjeba*e by zrobić do przodu na rok zapasy.

A to się zgadza.... Zacząłem się interesować tematem jakieś 2 lata temu ( odcinek o paliwie w Wenezueli na kanale Bez Planu) i byłem w szoku, jak z biegiem czasu to wszystko się rozwijało

Jak bym chciał żyć w państwie ,gdzie nie trzeba płacić podatków ,a człowiek pracuje tylko na siebie. Wenezuela to przykład ,że pieniądz w realu jest gówno wart ,gdy państwo nic nie produkuje. TO też ostrzeżenie co się dzieje ,gdy 99% kapitału jest w rękach zagranicy i ta zagranica nagle się wycofa. W Polsce będzie dokładnie to samo. Władza wygasza przemysł w imię ekologii. Uzależniają się energetycznie od zagranicy. Polska ma deficyt w handlu z Chinami i USA. Zobaczymy co zrobi Polska jak nic nie będzie produkować. Jeb%ie złotówka jak w Wenezueli ^^ Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki wirus to dobra sprawa moim zdaniem. Najpierw by siadła cała Warszawa z zakupionymi przez warszawiaków mieszkaniami po 600 tysięcy. Sklepy by zostały zamknięte bo nikt by nie ryzykował infekcji. Ludzie zacżeliby zdychać z głodu bo bez dostępu do jedzenia to max. 4 dni przetrwają. Handel by siadł, urzędy by siadły. 2 miesiące i po polsce. 90% obywateli kupuje żarcie chodząc codziennie do sklepu. Nikt nic nie produkuje ,ani nie magazynuje. W Polsce nie ma żadnych magazynów żarcia ,a ludzie mają wyjeba*e by zrobić do przodu na rok zapasy.

Jak bym chciał żyć w państwie ,gdzie nie trzeba płacić podatków ,a człowiek pracuje tylko na siebie. Wenezuela to przykład ,że pieniądz w realu jest gówno wart ,gdy państwo nic nie produkuje. TO też ostrzeżenie co się dzieje ,gdy 99% kapitału jest w rękach zagranicy i ta zagranica nagle się wycofa. W Polsce będzie dokładnie to samo. Władza wygasza przemysł w imię ekologii. Uzależniają się energetycznie od zagranicy. Polska ma deficyt w handlu z Chinami i USA. Zobaczymy co zrobi Polska jak nic nie będzie produkować. Jeb%ie złotówka jak w Wenezueli ^^

Dobre, dobre :rotfl:

 

Dyskusja o zagrożeniu globalnym...a tu nagle wpada sfrustrowany lokals, którego horyzont zainteresowań to za drogie mieszkania w stolicy i że trzeba płacić podatki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja o zagrożeniu globalnym...a tu nagle wpada sfrustrowany lokals, którego horyzont zainteresowań to za drogie mieszkania w stolicy i że trzeba płacić podatki :)

Gdzie napisałem ,że mieszkania są za drogie? Potrafisz czytać z zrozumieniem? I dlaczego mnie obrażasz? Nie wiesz czym jest głód. Dlatego polecam lekturę.

https://ciekawostkihistoryczne.pl/2012/04/17/kanibale-w-oblezonym-leningradzie/

Teraz załóżmy ,że jest wirus w miastach i nikt z niego nie może wyjść... Nikt nie sprzeda ci jedzenia bo sam ma mało. Najcienniejsze staje się życie. Wszyscy jedzenie magazynują nawet w tych miejscowościach ,gdzie jeszcze epidemia nie wybuchła. Jedni robią to dla zysku, spekulacji ,a inni by zabezpieczyć się na przyszłość

Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bym chciał żyć w państwie ,gdzie nie trzeba płacić podatków ,a człowiek pracuje tylko na siebie.

 

Ale wojsko, policję, lekarzy czy strażaków pewnie chciałbyś mieć. Jak wyobrażasz sobie ich utrzymanie, jak nie z podatków?

 

Ludzie zacżeliby zdychać z głodu bo bez dostępu do jedzenia to max. 4 dni przetrwają.

 

Bez wody można znacznie dłużej wytrzymać, co dopiero bez jedzenia.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diodka... Tak całkiem serio. Uważaj w kogo celujesz, bo ani nie będziesz wiedział kiedy, a zostaniesz zaorany i przykryty metrową warstwą użyźniacza glebowego pod metaforą twojego intelektu...

 

... Który tak zresztą pięknie zaprezentowałeś w poście powyżej. To nie jest złośliwa uwaga, a szczera rada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diodka

Miałczysz o Warszawie z zakupionymi mieszkaniami za 600 tysięcy. Dlaczego nie o Pasikurowicach Dolnych z mieszkaniami za 80 tysięcy? Albo zadupiem Florydy z mieszkaniami za $1? :>

Nie potrzebuję twoich linków z lekturami. Widziałem ludzi głodnych na własne oczy, itd, itp.

Potem miałkasz o tym, że chciałbyś żyć bez podatków, pracując dla siebie. Skoro jesteś taki self-made-man, to ruszaj pupsko do kraju, w którym panują takie warunki: podatki nie są ściągane, bo są nieściągalne. Ale z drugiej strony, jest tak, jak chcesz: żyjesz z własnych pieniędzy i pod siebie. Proponuję przykładowo mniej rozwinięte rejony Azji Południowo-Wschodniej. Albo tamtejsze megamiasta. Do dzieła, pokaż życiu, jak sobie radzisz bez podatków!

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diodka... Tak całkiem serio. Uważaj w kogo celujesz, bo ani nie będziesz wiedział kiedy, a zostaniesz zaorany

Możesz się podzielić intelektualną burzą.

Ale wojsko, policję, lekarzy czy strażaków pewnie chciałbyś mieć.

I tu się mylisz. Do lekarzy i tak wszyscy chodzą prywatnie i zus można zlikwidować. Od pożarów to można wprowadzić coś w ramach wykupienia polisy. Nie wykupisz to niech ci się dobytek spali. Policja może się utrzymywać z mandatów. Jakieś jeszcze mądrości?
Bez wody można znacznie dłużej wytrzymać, co dopiero bez jedzenia.

Kilku miesięczne niemowle, ludzie chorzy to na wodzie serio tydzień wytrzymają? Polecam kozie mleko jak pewnien znachor^^

Potem miałkasz o tym, że chciałbyś żyć bez podatków, pracując dla siebie. Skoro jesteś taki self-made-man, to ruszaj pupsko do kraju, w którym panują takie warunki: podatki nie są ściągane, bo są nieściągalne.

Dlaczego to ja mam gdzieś wyjeżdzać? Ja tylko nie chcę płacić podatków. Za wszystko mogę płacić sam. TO znaczy lekarz prywatny, brak emerytury, brak darmowej tv publicznej, strażaków, brak szkół itd. Inaczej mówiąc sram na udogodnienia państwa bo i tak za wszystko płacę. Jak jesteś taki mądry to mi napisz co mam realnie za free w zamia za płacenie 50% zarobku? Jedynie drogi mam za free i to wszystko. Słóżbę zdrowia , pogotowie niech sobie sprywatyzują. Mam wywalone. Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tu nagle diodka dostaje raka, albo nie stać go na wykupienie polisy od pożaru i cały plan na życie na swoim wali się na łeb :rotfl:

 

Dlaczego to ja mam gdzieś wyjeżdzać?

Bo w Polsce nie możesz rozwinąć skrzydeł? No pomyśl, perspektywa wolności kusi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tu nagle diodka dostaje raka, albo nie stać go na wykupienie polisy od pożaru i cały plan na życie na swoim wali się na łeb :rotfl

Ale to będzie moja decyzja ,a państwo mi tą możliwość odbiera
Bo w Polsce nie możesz rozwinąć skrzydeł? No pomyśl, perspektywa wolności kusi!
Gdzie napisałem ,że nie mogę się rozwinąć. Twierdzę tylko ,że to jest niesprawiedliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się podzielić intelektualną burzą.

I tu się mylisz. Do lekarzy i tak wszyscy chodzą prywatnie i zus można zlikwidować.

 

Skoro 35 milionów Polaków (czy ile teraz jest w kraju) chodzi do lekarzy prywatnie, to skąd ciągłe kolejki w przychodniach i szpitalach NFZ? Co to za ludzie?

 

 

Od pożarów to można wprowadzić coś w ramach wykupienia polisy.

 

Pożary to tylko ułamek tego, czy zajmują się strażacy. Nie byliście odwiedzać strażaków w przedszkolu?

 

Policja może się utrzymywać z mandatów.

 

1hek33.jpg

 

Jakieś jeszcze mądrości?

 

I feel the bait :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biedactwo, państwo ci odbiera możliwość podjęcia decyzji o śmierci w biedzie? To jest normalnie jakiś totalitaryzm, kurła! To jest niesprawiedliwe! Rzondam w imjeniu diodki równych przydziałów katastrof życiowych dla każdego obywatela! Czy to jego decyzja, czy nie. Diodka podjął już za was decyzje i to jest jego decyzja! Wolność, kurłaaaaa,aaaaaaa!

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro 35 milionów Polaków (czy ile teraz jest w kraju) chodzi do lekarzy prywatnie, to skąd ciągłe kolejki w przychodniach i szpitalach NFZ? Co to za ludzie?

Bo niektórzy chcą sobie przyoszczędzić? albo może korzystają z takiej możliwości bo płacą ubezpieczenie? A może daje im te skierowanie lekarz?

 

Pożary to tylko ułamek tego, czy zajmują się strażacy. Nie byliście odwiedzać strażaków w przedszkolu?

Nie interesuje mnie czym się zajmują. Mogą nawet wodę wypompowywać z zalanego domu. Ich usługi powinny być wliczone w dobrowolne ubezpieczenie. Zalało ci dom bo sobie wybudowałem w ciulowym miejscu to twój problem. DLaczego ja mam brać odpowiedzialność za innych. Dlaczego z moich pieniędzy ma być finansowana głupota innych ludzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo Czytam 2 raz (jaki poprzednie wypowiedzi) i po prostu nie wierzę. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo niektórzy chcą sobie przyoszczędzić? albo może korzystają z takiej możliwości bo płacą ubezpieczenie? A może daje im te skierowanie lekarz?

 

Zalało ci dom bo sobie wybudowałem w ciulowym miejscu to twój problem.

 

Napisałeś, że wszyscy korzystają z lekarzy prywatnych, czyli 100% ludności, a teraz piszesz o oszczędzających i płatnikach ubezpieczeń, którzy korzystają z NFZ. To jak to matematycznie zapisać?

 

Domy mogą być zalewane nie z winy budujących ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tu się mylisz. Do lekarzy i tak wszyscy chodzą prywatnie i zus można zlikwidować. Od pożarów to można wprowadzić coś w ramach wykupienia polisy. Nie wykupisz to niech ci się dobytek spali. Policja może się utrzymywać z mandatów. Jakieś jeszcze mądrości?

Jak ty sobie to wyobrażasz? Pożar nie zawsze dotyczy pojedynczej osoby, czasem potrafi objąć nawet większą grupę ludzi, nie mówiąc już o większych katastrofach. Jedna osoba nie wykupi polisy, to straż nie przyjedzie?

Policja z mandatów? A jak ktoś mi coś ukradnie, albo mnie zabije to też dostanie mandat? :E

 

Brakuje ci wyobraźni, to co napisałeś to jakieś mądrości na poziomie przedszkolaka. Bez podatków państwa równie dobrze mogą nie istnieć, bo nie ma z czego ich utrzymać. Chyba jesteś jakimś radykalnym anarchistą, jeśli rzeczywiście myślisz że taki pomysł byłby dobry. Podatki nie powstały po to, aby zrobić na złość każdemu pojedynczemu obywatelowi i utrudnić mu życie, a po to żeby w nim działały podstawowe organy służące całemu społeczeństwu. To że w wielu socjalistycznych państwach pieniądze z podatków wydaje się na bzdury, to już zupełnie inna sprawa. Nie ma sensu popadać w skrajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na całym świecie ma być już ponad 2 tys osób zarażonych 300 osób w krytycznym stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie interesuje mnie czym się zajmują.

I w tym tkwi sedno problemu: nie masz ochoty dowiedzieć się, na co idą twoje podatki i dlaczego. Nie masz też ochoty przemyśleć konsekwencji prywatyzacji wszystkich państwowych usług, co widać choćby po tym, że według ciebie policja mogłaby się utrzymywać z mandatów - to oznacza, że wlepialiby je jak leci każdemu, bo to by im się opłaciło. Już teraz są w związku z tym patologie, bo w budżecie państwa są zapisane zyski z tego tytułu i są odgórne naciski. Jak by od tego zależało przeżycie do pierwszego zwykłego policjanta, to by dopiero było. W tym miejscu też kompletnie zapomniałeś, że policja zajmuje się przede wszystkim ściganiem przestępców, którzy nie będą płacić mandatów a będą odpowiadać karnie przed sądem i zazwyczaj pójdą siedzieć. Więzienia też chcesz sprywatyzować? Można na przykładzie USA zobaczyć, do jakich patologii potrafi to prowadzić.

 

Jeśli chodzi o kwestie służby zdrowia czy szkolnictwa, to też warto spojrzeć właśnie na USA i jak krucho tam z dostępem do tych usług dla szerokich mas społecznych pomimo tego, że jakieś wsparcie państwa jest. Generalnie prywatne usługi oznaczają sztywne koszta czy cię na nie stać czy nie. W konsekwencji zyskują na tym ludzie bogaci, których i tak byłoby stać na płacenie wyższych podatków, a obrywają najbiedniejsi i ich możliwości wyjścia z biedy są ograniczane.

 

Mało zarabiasz? To nie masz dostępu do leczenia, z powodu choroby tracisz pracę i radź sobie sam (w sensie uzbieraj na pogrzeb i trumnę jakoś). Nawet wystarczy głupi wypadek, wezwanie pogotowia i hospitalizacja z tego powodu, żebyś z długów nie wyszedł do końca życia. Sytuację pogarsza jeszcze fakt, że osoba chora ma nóż na gardle i można spokojnie zawyżać ceny usług, bo i tak klient wyboru nie ma.

 

Twoi rodzice są biedni? To nie pójdziesz do żadnej szkoły a bez choćby podstawowego wykształcenia normalnej pracy nie znajdziesz, więc też będziesz biedny do tego stopnia, że bardziej będzie się opłacało wejść do świata przestępczego, żeby związać koniec z końcem. Tu polecam zapoznanie się choćby z sytuacją społeczną XIX wiecznego Londynu i skali przestępczości tamże.

 

Tak przy okazji: jaki masz stosunek do prawa pracy i innych tego typu regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałeś, że wszyscy korzystają z lekarzy prywatnych, czyli 100% ludności,

Bo korzystają by było taniej... Ubezpieczenie jest tylko dodatkiem dla nich. Zobacz sobie na prywatne przychodnie. Są pełne ludzi.

Jak ty sobie to wyobrażasz? Pożar nie zawsze dotyczy pojedynczej osoby, czasem potrafi objąć nawet większą grupę ludzi,

Koszty płaciłaby osoba ,która ten pożar wywołała w sytuacji ,gdyby nie miała ubezpieczenia. Wszystko da się rozwiązać prawnie.

 

Policja z mandatów? A jak ktoś mi coś ukradnie, albo mnie zabije to też dostanie mandat?

Wykupujesz ubezpieczenia od życia i szkód. Gościu zostanie złapany to płaci kasę odszkodowanie + odsiadka itd. Sposobów jest milion na ściągnięcie kasy. W więzieniu może wykonywać pracę, można mu pobrać narządy do przestrzepu i sprzedać itd.

Bez podatków państwa równie dobrze mogą nie istnieć, bo nie ma z czego ich utrzymać.

WIęc zadałem ci pytanie co ja mam z państwa? Oprócz dróg, chodnikóœ nie mam nic. Za wodę, ścieki płacę. Energia elektryczna płatna. Żarcie płatne. Szkolnictwo- mogę chodzić prywatnie. Komunikacja miejska płatna. Pytam co dostaje w zamian oddawania państwu 50% dochodu?

 

Mało zarabiasz? To nie masz dostępu do leczenia, z powodu choroby tracisz pracę i radź sobie sam (w sensie uzbieraj na pogrzeb i trumnę jakoś).

To mógł się uczyć na lekarza, a nie klepać dzieci. Czy to moja wina ,że ktoś jest biedny? Dlaczego ja mam utrzymywać biedaków, sponsorować 500++. Kupować bachorom książki i edukacje? Jak ktoś nie ma kasy to niech się nie rozmaża. Zostanie sama inteligencja.

Nie masz też ochoty przemyśleć konsekwencji prywatyzacji wszystkich państwowych usług, co widać choćby po tym, że według ciebie policja mogłaby się utrzymywać z mandatów - to oznacza, że wlepialiby je jak leci każdemu,

Wystarczy przestrzegać przepisów drogowych to mandatu nie dostanie. Nie potrafi jeżdzić jak przepisy nakazują to niech chodzi na nogach. Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
można mu pobrać narządy do przestrzepu i sprzedać itd.
:lol2: dawaj dalej :lol2:

 

PS Pomijając sam pomysł, to całą edukację też miałeś w pełni prywatną? Jak tak i to są jej efekty, to ja dziękuję :lol2:

Edytowane przez Sary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...