Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

To mógł się uczyć na lekarza, a nie klepać dzieci. Czy to moja wina ,że ktoś jest biedny? Dlaczego ja mam utrzymywać biedaków, sponsorować 500++. Kupować bachorom książki i edukacje? Jak ktoś nie ma kasy to niech się nie rozmaża. Zostanie sama inteligencja.

Nie mógł się uczyć na lekarza, jeśli jego rodzice też byli biedni - w tym tkwi sedno problemu. A czemu masz na nich płacić? Bo wszyscy na powszechnej edukacji i służbie zdrowia zyskują. Dzięki temu każdy niezależnie od pochodzenia ma szansę wyjść na ludzi, znaleźć pracę i dzięki temu być produktywnym. Alternatywą jest dziedziczna bieda a przy braku edukacji też i rozmnażanie się tej biedy, czego nie powstrzymasz. Zwłaszcza że to jest przy braku edukacji podstawowa strategia przetrwania - dzieci szybko samemu przyuczone do jakiejś pracy to wyższy dochód. A co ci biedni ludzie bez perspektyw będą robić, żeby przetrwać? Kraść, rabować i tak dalej a to generuje znacznie większe koszta od opłacania tym ludziom dostępu do szkół i lekarzy.

 

Jest też aspekt gospodarczy: obecnie większość potrzebnych pracowników, to osoby z konkretnymi kwalifikacjami. Żeby przedsiębiorstwa funkcjonowały i się rozwijały potrzebują dobrych pracowników. Bez powszechnego szkolnictwa zadusimy wszystkie firmy, bo nie miałyby kogo zatrudniać. Nawet do nauczenia się obsługi prostych maszyn produkcyjnych potrzebne jest jakieś minimum ogarnięcia no i takie umiejętności jak czytanie i pisanie. Nawet jeśli nie wykorzystujesz większości wiedzy zdobytej w szkole, to przede wszystkim nabywasz tam umiejętności uczenia się. Brak dostępu do edukacji, to zmarnowany kapitał ludzki.

 

500+ jest bezsensownie skonstruowane, ale to oddzielny temat.

 

Wystarczy przestrzegać przepisów drogowych to mandatu nie dostanie. Nie potrafi jeżdzić jak przepisy nakazują to niech chodzi na nogach.

Wykroczenia nie ograniczają się do tych drogowych. Poza tym w ten sposób skłaniałbyś policję do ścigania wyłącznie najbardziej dochodowych wykroczeń i olewania tych, które dają mniejszy zysk. Już potrafią być problemy ze zgłaszaniem drobnych kradzieży, bo sprawców ciężko znaleźć a policjanci muszą się przejmować statystykami skuteczności. Dlatego próbują w takich sytuacjach zniechęcać ludzi do zgłaszania przestępstwa.

 

Twoje dywagacje o tym, jakby to było łatwo ściągnąć pieniądze od osoby winnej podpalenia z kolei świadczą tym, że nie masz pojęcia o skali strat po pożarach ani o realnych kosztach akcji gaśniczych. Z czego ściągniesz od kogoś, kto nie ma nic? Kto zapłaci za szkody wywołane przyczynami naturalnymi? O pomyśle sprzedaży organów skazańców to lepiej zmilcz, bo się dyskwalifikujesz z cywilizowanej dyskusji.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz się podzielić intelektualną burzą.

 

Jagular to już zrobił. A radar poprawił. Co najwyżej to z perspektywy 3 osoby mogę Ci powiedzieć, że zostałeś zaorany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem nigdy orłem z historii, ale nie pamiętam żeby któryś rozwinięty kraj tak zanurkował z przyczyn innych, jak wojna scratchhead.gif

ZSRR u schyłku istnienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ostatnie lata powinny każdego nauczyć, że w chwilach strachu liczba fake-newsów rośnie w lawinowym tempie. Wideo może pochodzić z zupełnie innego czasu, miejsca i okoliczności – i tak zapewne jest w tym przypadku.

 

Z Onetu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koszty płaciłaby osoba ,która ten pożar wywołała w sytuacji ,gdyby nie miała ubezpieczenia. Wszystko da się rozwiązać prawnie.

Susza, przyszła burza, strzelił piorun i zapalił.

Wichura, trzęsienie ziemi czy inne gwałtowne naturalne zdarzenie, w efekcie rozszczelnienie instalacji gazowej i eksplozja.

 

Mam wymieniać dalej przypadki, gdzie nikt nie jest winny?

 

Piszesz, rozwiązać prawnie. Kto ma to prawo stanowić, egzekwować i rozstrzygać spory? Kto tych ludzi będzie opłacał i w jakiej formie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niestety liczby rosną: 2065 osób zarażonych, 2692 przypuszczalnych zachorowań, 56 zgonów, wzrosła także liczba wyleczonych pacjentów do 49.

 

Najważniejsze informacje z ostatnich kilkunastu godzin:

- w Pekinie potwierdzono zachorowanie 3 lekarzy

- łącznie już 63 przypadków w Pekinie

- potwierdzono działanie leków na AIDS, próby dokonano w Pekinie, zasoby leków są wysyłane do szpitali w Wuhan

- łącznie 40 przypadków w Szanghaju

- 3 nowe przypadki w Korei Południowej

- 4 przypadków w Mongolii

- Kanada potwierdza pierwszy przypadek w kraju

- Chińskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorób rozpoczęło badania i rozwój nowej szczepionki koronawirusowej

- zakazano całkowicie do końca trwania epidemii handlu dzikimi zwierzętami, możliwe, że zakaz utrzyma się na stałe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIRUS dzien 3, pustka, jestem legenda:) Bylem pod szpitalem, spokojnie jest.

Edytowane przez mcrobert666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WIRUS dzien 3, pustka, jestem legenda:) Bylem pod szpitalem, spokojnie jest.

 

Twój kanał czy znalazłeś linka w necie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wyjątek to nie wiem. Po prostu mnie bawią jego wypowiedzi, podobnie jak czarny humor. No i lubię memy z nim bigsmile.gif tak, że nie wiem czy to się liczy.

 

Mój link

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie: fani Korwina właśnie takie "myślenie" prezentują.

Jestem ciekaw jak Korwin przeniesie się na wieczny spoczynek jaką ikonę wybierzecie później? Fani Mentzena, fani Brauna? :E

Korwin merytorycznie prezentuje poziom w 99% wyższy niż większość posłów, ale to już byłby masywny polityczny offtop.

 

 

Jeśli wirusolodzy teoretyzują iż liczba zarażonych będzie w okolicy 250k, to jak dojdzie do 50k to będę się martwił, na razie przez to że Chiny nie dzielą się wszystkimi informacjami i fakt że blokują dużo można robić zachodnią papkę informacyjną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz. Płatne studia to dostępność studiów dla każdego kto zapłaci. To oznacza zniesienie limitów. Obecnie obowiązują limity wprowadzone przez ministerstwo :)

Każdy kto zapłaci, czyli mniej niż teraz. Ministerstwo ustala limity na darmowe studia ale nie zakazuje płatnych studiów. Ze specjalizacją to samo - ministerstwo ustala ile i jakich miejsc dotuje, ale nikt nie zabrania samemu płacić kolejne kilka lat, żeby tą specjalizację zrobić. Ciekawe czemu nie ma na to chętnych, żeby łącznie minimum 11 lat harować i jeszcze za to płacić? Ilu się takich znajdzie, jak odetniesz dotacje państwowe? A może po prostu należy obniżyć wymagania i dać ludziom prosto po studiach leczyć bez nadzoru?

 

Już napisałem wyznaczam nagrodę. Można też wprowadzić kary. Czyli jeżeli wysadzicie transformator to my nie będziemy go naprawiać. Tym ,którym się będzie lepiej żyło ( stać ich było wcześniej na prąd) zaczną się buntować i mordować tych, których nie stać na prąd :)

Popierasz masowe morderstwa (i rozpad instytucji państwa, ale o to mniejsza). Ochłoń, bo jeszcze trochę i wdepniesz w poważne paragrafy a to się nie skończy zwykłym banem na forum.

 

Musisz kupować by być konkurencyjnym. Ty nie kupisz to zrobi to konkurencja. Obecnie mamy wyścig szczurów. Gdy się uwolnić od państwa będzie lepiej.

A niech kupują. Mnie to nie rusza ani mnie nikt nie zmusi do kupowania tego, czego nie potrzebuję i nie chcę. Nadal też nie wyjaśniłeś, co ma do tego państwo? Konsumpcjonizm jest nakręcany przez duże firmy, które działają według stricte kapitalistycznej logiki maksymalizacji zysku.

 

Co mnie to interesuje jakie miał dzieciństwo? Niech idzie po pomoc do fundacji. Tacy ludzie nie mają przyszłości i powinno się je neutralizować by nie demoralizowali kolejnych pokoleń. Pozwolić mu żyć to przeniesie na dziecko swoje nasienie.

A nie pomyślałeś o tym, że w tym nowym/starym ustroju społecznym znalazłbyś się wielce prawdopodobnie na dole drabiny społecznej? Wtedy też byś się cieszył tą wolnością i popierał skrajny kapitalizm? O bzdurnym stawianiu znaku równości między stanem posiadania a moralnością już nie wspomnę - sam dałeś przykład, że mienisz się kimś z lepszej części społeczeństwa a bez mrugnięcia powiek zgadzasz się na masowe morderstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest właśnie w Haiti, ze nikogo to nie interesuje, obejrzyj film. Wąska grupa bogatych niepłacąca podatków i odzielajaca sie murami i strażnikami oraz biedota bez szans i perspektyw. Chciałbyś tego w Polsce?

W Polsce każdy miał szanse osiągnąć co chciał. Teraz czas na żniwa. Jeżeli by miało być jak w Haiti to będzie to wina samych obywateli.

Och łatwo Ci mówić, obudziłbyś sie jutro chory, na jakas dziwną chorobę którą będzie trudno rozpoznać i nagle stałbyś się niezdolną do pracy patologią.

A może mam oszczędności bo jak inni nie roztrwaniałem pieniędzy?

 

Twoje powodzenie zalezy od powodzenia całego społeczeństwa.

Masz mniejsze szanse zostać kimś wśród aborygenów czy haitańczyków, a wieksze mieszkajac w Danii.

Tu się mylisz. Im mniej ludzi inteligentnych tym można wiecej zarobić. Im więcej biednych ludzi tym można od nich więcej wydrzeć. Za jedzenie zrobią wszystko.

Ciekawe czemu nie ma na to chętnych, żeby łącznie minimum 11 lat harować i jeszcze za to płacić?

Bo się leniom nie chce uczyć?

 

 

Popierasz masowe morderstwa (i rozpad instytucji państwa, ale o to mniejsza).

Popieram przestrzeganie prawa. Jeżeli ktoś organizuje pucz, podkłada bomby ( bo jest biedny) to nie ma ktoś taki dla mnie litości. O ile prawo by przewidywało zabijanie to nie będzie to morderstwo tylko wykonanie wyroku ,a dokładnie przestrzeganie prawa.

A niech kupują.

Kupuje się dobra dla inwestycji, a nie tylko dla konsumpcji.

 

A nie pomyślałeś o tym, że w tym nowym/starym ustroju społecznym znalazłbyś się wielce prawdopodobnie na dole drabiny społecznej? Wtedy też byś się cieszył tą wolnością i popierał skrajny kapitalizm?

Tak bo on daje równe szanse. Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co mnie to interesuje jakie miał dzieciństwo? Niech idzie po pomoc do fundacji. Tacy ludzie nie mają przyszłości i powinno się je neutralizować by nie demoralizowali kolejnych pokoleń. Pozwolić mu żyć to przeniesie na dziecko swoje nasienie.

Co mnie interesuje jakie miałeś dzieciństwo ? Dla mnie twoje wypociny to durnoty, powinieneś iść do psychiatry na diagnozę, a potem do psychologa na terapię, a najlepiej nie pozwól sobie żyć tylko skocz z mostu. Nie przeniesiesz więcej swojego durnowatego nasienia.

 

W Szkocji kilku pracodawców zarządało od swoich pracowników którzy wrócili z urlopu z Azji zaświadczeń lekarskich. Dziwne, że na lotnisku nikt nie czekał na ten lot i nie przebadał wszystkich na miejscu.

Edytowane przez demisen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł co za agresja. Zamiast argumentów obrażasz :lol2: . Ile masz lat? 12? :lol2: Pomyśleć ,że to wszystko tylko dlatego ,że nie chcę finansować patologi, urzędasów, polityków i edukację obcych dzieci.

Ale wojsko. Jak wyobrażasz sobie ich utrzymanie, jak nie z podatków?

Jesteśmy w Nato, mamy wojska USA to oni nas będą bronić. Polska i tak by przegrała wojnę w jeden dzień. To po co marnować pieniądze podatników? Wystarczy postraszyć atomówką i grzecznie Polska się podda. Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoł co za agresja. Zamiast argumentów obrażasz  :lol2: . Ile masz lat?  12?  :lol2: Pomyśleć ,że to wszystko tylko dlatego ,że nie chcę finansować  patologi, urzędasów, polityków i edukację obcych dzieci.

Nie, to wszystko dlatego że zaspamowałeś ten temat jakimiś głupimi, nieprzemyślanymi pomysłami, które właśnie są na poziomie postrzegania świata przez 12 letnie dziecko, albo nawet młodsze. Idź w świat i dalej wierz w to, że wszystko da się w idealny sposób uregulować prawnie, a państwo może działać bez podatków.

 

Po co wydawać na wojsko? Polska i tak by przegrała wojnę w jeden dzień. To wyrzucone pieniądze i tyle w temacie. Atomówka i Polski nie ma.

No tak, bo wystrzelenie w nas atomówki to genialny pomysł. :E Tylko jaki to ma cel? Poza tym skoro wojsko niepotrzebne, bo i tak byśmy przegrali to najlepiej od razu oddajmy władzę innym państwom. Problem w tym, że jak przejmie nas inne państwo, to znów nie przetrwa, bo przecież będziesz chciał zlikwidować podatki. Może to nie jest takie głupie? Wprowadzić anarchię i rozwalić cały dorobek cywilizacji ludzkiej? :E Kto wie, może twoje genialne pomysły byłyby dla ludzkości bardziej niebezpieczne niż jakikolwiek wirus. Nawet już się nie wysilaj, żeby mi odpisać, bo nie będę marnował więcej czasu na pisanie o rzeczach oczywistych.

 

Błagam, przestańcie mu odpisywać, bo zrobił się burdel w tym temacie.

 

Dziś trafiłem na taki filmik. Napisy po ang.

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś trafiłem na taki filmik. Napisy po ang.

Gościu z filmu to kompletny idiota. Co niby władza innego miała zrobić? Może zapakować wszystkich ,albo zrobić im izolatkę? Władza nie może mówić prawdy bo by była panika. Ludzie by uciekali, wykupowali jedzenie na kilka miesięcy do przodu itd.

 

W Polsce niby też ten wirus jest ,a władza nic nie gada

 

Nie, to wszystko dlatego że zaspamowałeś ten temat jakimiś głupimi, nieprzemyślanymi pomysłami

Kolejny ,który obraża zamiast przedstawić argument dlaczego okradanie przez państwo jest lepsze. Jesteś również kolejną osobą ,która mi nie odpowiedziała co ja dostanę w zamian za oddanie państwu 50% dochodu. Bo jak narazie to tylko drogi. Reszta przywilejów gówno warta.

No tak, bo wystrzelenie w nas atomówki to genialny pomysł. :

Po co wystrzeliwać jak wystarczy postraszyć. Zresztą USA wystrzeliła na Japonię i dzięki temu zakończyła wojnę i przejeła Japonię.

Poza tym skoro wojsko niepotrzebne, bo i tak byśmy przegrali to najlepiej od razu oddajmy władzę innym państwom.

Po co płacić na wojsko te 100 miliardów skoro to i tak nic nie da? Żeby udawać ,że coś się robi. Na Polskę i tak nikt nie napadnie bo by się Niemcy wciekły bo jesteśmy w UE, a oni mają tutaj interes. Edytowane przez diodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, dalej toto karmicie? ;) Przecież to albo troll, który doznaje satysfakcji, że wreszcie znalazł grupę, która na niego zwraca uwagę, albo jakieś dziwadło mentalno-społeczne, zafiksowane na "ja, ja, ja" i uproszczające cały świat wokółi.

Tu nie ma sensu dyskutować o jakiejś edukacji, czy innych (jak widać) abstrakcjach. Koleszka bez całego zbudowanego systemu wokół przecież nawet by się nie urodził. No chyba że mama go wypluła z brzuszka w rowie, a pępowinę odgryzła ludowa wieszczka-akuszerka opłacona w ziemniakach i cebuli.

Najbardziej zabawne jest dla mnie to, że ktoś taki postawiony naprawdę w sytuacji, o której marzy, poległby na polu chwały jako pierwszy :)

 

Wracając do wirusa: najwyraźniej dla mediów sprawa się rozwija zbyt wolno. Zaczynam widzieć, że zarówno bulwarówki, jak i "bardziej poważane" źródła z powodu wysychania źródełka przerażających informacji, wybiegają do przodu i teraz mówią o przewidywaniach (no, zgadywankach) ekspiertuf.

...ale...

Takie moje pytanie: nie oglądam TV, więc mogłoby to mi jednak umknąć. Z oczywistych względów nie mogę śledzić wszystkich źródeł...ale czy ktokolwiek, jakikolwiek koncern medialny, telewizja, mają kogokolwiek na miejscu? Czy też cała Europa, Stany i spółka żywi się trolololo z jutuby, forumków, jakichś fragmentów wyglądających na uczciwe relacje np. turystów, oraz tego, co jest przekazywane przez Chiny?

Edytowane przez jagular

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu jest reporterka z CNBC, parę innych reporterów też by się znalazło. Nie rozumiem czemu negujesz filmiki z YT albo inne dane w dobie cyfryzacji, to też są informacje prosto z 1 ręki. Rozumiem że jakby wybuchła wojna, i byłby nagrania tylko z YT to byś nie uwierzył? :E

No bo jak TV pokaze to już jakby prezydent podpisał ustawę, legit :E

Edytowane przez TheMr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko czekam aż ten wirus "dotknie" fabryki wafli krzemowych, producentów RAM itd. Sami rozumiecie - fabryki zamknięte przez kilka dni z powodu epidemii więc niestety +50% do ceny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu jest reporterka z CNBC, parę innych reporterów też by się znalazło. Nie rozumiem czemu negujesz filmiki z YT albo inne dane w dobie cyfryzacji, to też są informacje prosto z 1 ręki. Rozumiem że jakby wybuchła wojna, i byłby nagrania tylko z YT to byś nie uwierzył? :E

No bo jak TV pokaze to już jakby prezydent podpisał ustawę, legit :E

Nie, żeby "oficjalne" media były kryształowe (Fox News? :E), ale "self publishing" jutubowy jest bardzo, bardzo podatny na wsżelkie, nazwijmy to, skrzywienia.

Mam w pracy Chińczyka, w zasadzie wygląda chłop poważnie, mógłby z powodzeniem zagrać lekarza, jakby mu założyć maskę na buźko i postawić przed białą ścianą z jakimiś przylepionymi kartkami. Mógłby sprzedać każdą możliwą bajkę. Wprawdzie tak naprawdę nie w dialekcie centralnych Chin, bo chłop tak naprawdę z HK, ale przecież i tak my nie odróżnimy :E

Yutuba jest bardzo nieweryfikowalna, ale za to bardzo wiralowa.

Co parę miesięcy sam mam okazję weryfikować różne yutubowe filmiki i tak średnio wychodzi wiarygodność tego medium :)

Piszę to w kontekście różnych "tajnych nagrań że szpitali", których już trochę widziałem w ciągu ostatnich dni.

Oczywiście, bez skrajności w rodzaju "100% materiału na yt to bajki" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chińska telewizja streamuje budowę szpitala dla ofiar wirusa 2019-nCoV

 

Chińska telewizja CGTN otworzyła kanał na żywo transmitujący prace nad budową szpitala dla osób zarażonych koronawirusem. Miasto Wuhan.

 

 

Link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirusy nie powinny przetrwać w paczkach, jeśli ktoś kichnąłby na przedmiot, bo przesyłka idzie do Polski minimum 2 tygodnie, a wirus grupy poza ciałem przetrwa kilka dni, zwłaszcza że teraz mamy temperatury lekko ponad 0 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wirusy nie powinny przetrwać w paczkach, jeśli ktoś kichnąłby na przedmiot, bo przesyłka idzie do Polski minimum 2 tygodnie, a wirus grupy poza ciałem przetrwa kilka dni, zwłaszcza że teraz mamy temperatury lekko ponad 0 st.

DHL-em szybciej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nie wiem, czy było już w tym temacie - chodzą plotki, że pani Xiangguo Qiu podprowadziła tego wiruska Kanadyjczykom, ci za szpiegostwo ją i jej studentów wywalili, a pani doktor dostała prace w labolatorium w Wuhan.

 

Dla mnie środki zapobiegawcze, które Chiny zaczynają stosować, robią ogromne wrażenie. Chyba wiedzą sporo więcej, niż sie podaje, i chyba solidnie boją się tego "wiruska".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...