Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Byłem dzisiaj w kilku aptekach. Octeniseptu wszędzie brak. Octeniseptu się nie rozcieńcza pryskać i przetrzeć. Stosuje go od wielu lat kupowałem 250 ml około 40 zł teraz nie do dostania a ceny +- 100 zł.

Orlen już zaczyna dystrybuować 5 litrowe baniaki do odkażania rąk. Póki co do rezerw ale w najbliższych dniach pewnie stacje benzynowe zostaną tym zapakowane po brzegi. To spółka z pakietem kontrolnym Skarbu Państwa więc nie będzie januszerki z cenami.

 

Jaki jest sens płacić 40 zeta za 250ml skoro równie dobrze można kupić spirytus 500ml w tej cenie na co dzień ? Ma to jakieś substanje odżywiajace i nawilżajace dla skóry dodane? Zresztą równie dobrze można się odkazić spirolem a potem nasmarować kremem. wychodzi taniej.

Edytowane przez LasagnaBolognese

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakazać w cholerę. Pomodlić się można w domu.

Pewnie rząd liczy że decydenci w episkopacie pójdą ostatecznie po rozum do głowy i sami zamkną kościoły, "przenosząc" msze do radia i telewizji.

Do niedzieli zostały dwa dni.

Gdyby doszło do sytuacji w której msze w parafiach jednak by się odbyły, a przez to którakolwiek z nich stała się ogniskiem choroby, to Kościół skompromituje się na lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" a my poruszamy się max w obrębie wlasnego miasta." Jeśli ktoś mieszka 10 km od granic miasta X i pracuje w tym mieście, to przymusowy urlop?

 

Ze środków dezynfekcyjnych obczajcie sobie jeszcze Skinsept.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak i powiedz kto upilnuje to wszystkie miasta i miasteczka ? Wojsko wyjedzie na ulice ?

a wspominał, że dziwnym trafem w niektórych miejscach sa mobilizowani rezerwisci...także podpierał te swoje teorie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie jak ten handel jest w końcu ograniczony? Tylko galerie, czy sklepy wielkopowierzchniowe jak Decathlon, Castorama, Leroy Merlin też? Bo już nie do końca rozumiem :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi powie jak ten handel jest w końcu ograniczony? Tylko galerie, czy sklepy wielkopowierzchniowe jak Decathlon, Castorama, Leroy Merlin też? Bo już nie do końca rozumiem :lol2:

Człowieku problem ze zrozumieniem masz jasnego przekazu ?

 

Sklepy spożywcze (lidl,biedra , itp,apteki , bary serwujące jedzenie na wynos ) będą normalnie pracować /działać .

 

markety budowlane ,obuwnicze ,odzieżowe będą zamknięte !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie sklepy które nie są w galeriach mogą być otwarte za wyjątkiem restauracji (tutaj tylko na wynos), barów, kasyn. Spożywka również otwarta.

 

markety budowlane ,obuwnicze ,odzieżowe będą zamknięte !

No ja najwidoczniej mam problem, bo nigdzie nie jest napisane że wolnostojący sklep ma być zamknięty.

Edytowane przez Jack White

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumpel w telefonie odtwarzał o źródło nawet nie pytałem bo brzmi to wszystko niemożliwie. Zobaczymy w poniedziałek ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem nie odważyłbym się zamówić jedzenia na wynos w sensie np z restauracji a jeździłem metrem np dzisiaj więc jeszcze nie panikuje. Jakieś takie nieszczelnie zapakowane jedzenie typu bułki rzucone na półkę luzem, czy jedzenie przez kogoś robione dotykane nie wiem jak przygotowywane od razu mi się kojarzą z potencjalnym źródłem zakażenia.

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a sklep z winami w Galerii handlowej podpada pod spożywke? :hmm::E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaczynski wyjdzie ��

 

@up to octenisept nie nadaje sie do odkażania rąk? Nie znam sie na branży medyczne

 

 

Niby nadaje, ale ja to na przykład stosuję do odkażania maszynki do golenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a sklep z winami w Galerii handlowej podpada pod spożywke? :hmm::E

sklepy pierwszej potrzeby zawsze są otwarte nawet w niedziele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby nadaje, ale ja to na przykład stosuję do odkażania maszynki do golenia.

 

Nadaje się jest stosowany np w szpitalach do odkażania przed operacjami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wspominał, że dziwnym trafem w niektórych miejscach sa mobilizowani rezerwisci...także podpierał te swoje teorie.

LOL

Pan doktor coś chyab wie w tym temacie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jakiś link czy cuś

 

Naprawde tak trudno wpisać nazwe w Google? ;)

 

Mój link

 

Panowie, w galeriach działa tylko spożywka, drogerie, pralnie i apteki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyśleć, że chwilę temu martwiliśmy się postępującym ociepleniem klimatu i brakiem śniegu.

 

Osłabia mnie, że w wielkich marketach ludzie najpierw latają godzinę po półkach, a potem stoją drugą godzinę w kolejce, jeden obok drugiego w tłoku.

Edytowane przez materek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie się nie zanosi by Episkopat poszedł po rozum do głowy:

 

Komunikat Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski

 

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego w Polsce oraz stosując się do rozporządzeń organów państwowych z 13 marca br., które ograniczyły liczbę uczestników zgromadzeń do 50 osób, w tej wyjątkowej sytuacji, proszę biskupów diecezjalnych o wydanie decyzji, aby podczas każdej Mszy św. i nabożeństw wewnątrz kościoła mogło przebywać maksymalnie 50 osób.

 

Przypominam również o dyspensie wydawanej przez biskupów diecezjalnych od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych Mszach Świętych, zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego. Osoby, które z niej korzystają, proszę o duchową łączność ze wspólnotą Kościoła za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu.

 

Zachęcam również, aby księża biskupi wydawali diecezjalne zarządzenia dotyczące opieki duszpasterskiej nad wiernymi w czasie epidemii, w nawiązaniu do moich poprzednich komunikatów i Zarządzenia Rady Stałej KEP z 12 marca br.

 

Proszę kapłanów i osoby życia konsekrowanego, aby każdego dnia o godzinie 20.30 – bez udziału wiernych – odmawiali w kościele różaniec w intencji osób chorych oraz tych, którzy się nimi opiekują, jak również służb medycznych i sanitarnych, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia. Proszę wiernych, aby w tym samym czasie w swoich rodzinach odmawiali różaniec w duchowej łączności z kapłanami.

 

Wszystkich wiernych i pasterzy zapewniam o mojej modlitwie i duchowej łączności.

 

+ Stanisław Gądecki

Metropolita Poznański

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski

Źródło

 

Na marginesie- nie sposób nie zauważyć że komunikat mówi o zastosowaniu się do ograniczenia do 50 osób "podczas mszy i nabożeństw wewnątrz kościoła".

 

Tako rzecze "partyjny beton"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wspominał, że dziwnym trafem w niektórych miejscach sa mobilizowani rezerwisci...także podpierał te swoje teorie.

 

I znowu zaczyna się nakręcanie strachu i paniki :kwasny: :kwasny: Co kto jaką plotkę puści, sklei filmik i połączy zręcznie fakty to roznosi się gorzej w społeczeństwie jak ten wirus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownie zamykają od poniedziałku, jak żyć ?

 

 

Ja chcę kwarantannę na siłowni. :E

Edytowane przez Doamdor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To akurat było by dobre rozwiązanie....ale noe wierzę, ze to wprowadZą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siłownie zamykają od poniedziałku, jak żyć ?

 

 

Ja chcę kwarantannę na siłowni. :E

Uzależnienia się leczy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
We Francji nagły wzrost zakażeń koronawirusem (...)

 

Według Gillesa Pialoux, szefa oddziału chorób zakaźnych paryskiego szpitala Tenon, wirus jest znacznie groźniejszy niż początkowo sądzono i nie atakuje tylko ludzi w podeszłym wieku. - Jedna trzecia pacjentów na reanimacji to ludzie w wieku 35 lat - poinformował, cytowany przez IAR.

 

Zmarła druga osoba zakażona koronawirusem w Polsce. To 73-letni mężczyzna, który w stanie ciężkim przebywał we wrocławskim szpitalu - informuje ministerstwo zdrowia.

 

73-letni mężczyzna zakażony koronawirusem cierpiał na inne choroby współistniejące.

 

(...)

 

73-latek nie wyjeżdżał w ostatnim czasie z Polski. Koronawirusem zakaził się od swojego syna, który mieszka na stałe w USA. Także stwierdzono u niego obecność patogenu, przebywa w szpitalu w Stanach Zjednoczonych.

 

Tym samym obecny bilans koronawirusa w Polsce to 68 potwierdzonych przypadków zakażenia, w tym dwie ofiary śmiertelne.

Edytowane przez Paw79

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...