Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Echhhh kiedy wy przestaniecie przeliczać euro na złotówki....w takim razie ja mam 8360zł netto miesięcznie a nie mogę nawet wynająć dwupokojowego mieszkania tu gdzie mieszkam, i co wtedy?

 

przeliczamy 1:1, ja mam $1600 netto na tydz i jak na Nowy Jork tez dupy nie urywa

Edytowane przez dario27

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień miasto. W Koln wynajmuję 60m2 za 600euro. 25min na piechotkę do centrum. W sumie taniej niż w Wawie :E

Holandia - najhtańsze gunwo w najtańszym mieście które nie jest zadupiem (Almere), 900+ za rudere, wymagane minimalne zarobki 3x miesieczny najem. Powodzenia :E

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień kraj/miasto. Po co się tam kisić jak są takie ceny, a ty nie możesz mieć dobrze płatnej pracy(jak na zachodnie warunki).

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekam co zrobi ten cały wirus, ekonomia będzie wszędzie przeorana, może wreszcie spadną te wyimaginowane ceny nieruchomości. Bezsensu byłaby przeprowadzka gdzie w każdym kraju w tym roku i przez 2-3 lata będzie gruba recesja.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka aż wyjde z domu a wtedy jeb z wirusowej dzidy. Śmiechy chichy ale duża szansa że będzie fatality :E Po ostatniej grypie kaszel już mi nigdy nie przeszedł, o bieganiu mogę zapomnieć, człowiek wchodzi na 3 piętro i mysli że się udusi lol2.gif

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka aż wyjde z domu a wtedy jeb z wirusowej dzidy. Śmiechy chichy ale duża szansa że będzie fatality :E Po ostatniej grypie kaszel już mi nigdy nie przeszedł, o bieganiu mogę zapomnieć, człowiek wchodzi na 3 piętro i mysli że się udusi lol2.gif

 

ja winda jade i mam zadyszke :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no tak szczerze to ja po dzisiejszym dniu jestem niesamowicie podbudowany. Wieś na końcu świata ( od 2 tyg siedzę w domu rodzinnym ) i ludzie naprawdę mocno się ogarnęli. Kolejki, odstępy... Ale ludzie "za ladami" widać, że się boją. Tak zwykle i normalnie - boją się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekam co zrobi ten cały wirus, ekonomia będzie wszędzie przeorana, może wreszcie spadną te wyimaginowane ceny nieruchomości. Bezsensu byłaby przeprowadzka gdzie w każdym kraju w tym roku i przez 2-3 lata będzie gruba recesja.

Na wirusa specjalnie bym nie liczył. Nigdzie na świecie nie ma tak, że trochę za powyżej minimalnej stać cię na wynajęcie fajnego apartamentu 60m2+ w dobrej dzielnicy, w dobrym mieście i o wysokim standardzie. Z tego co pamiętam to dopiero rozpoczynasz karierę zawodową. Za kilka lat jak będziesz się dalej rozwijał to 4k euro na rękę to nic nie możliwego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czekam co zrobi ten cały wirus, ekonomia będzie wszędzie przeorana, może wreszcie spadną te wyimaginowane ceny nieruchomości. Bezsensu byłaby przeprowadzka gdzie w każdym kraju w tym roku i przez 2-3 lata będzie gruba recesja.

 

Będzie śmiertelność 20%, to ceny wynajmu spadną i o 75%. Za to pewnie proszek z Panadolu stanie się wtedy walutą wymienną, jak kiedyś sól. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, no tak szczerze to ja po dzisiejszym dniu jestem niesamowicie podbudowany. Wieś na końcu świata ( od 2 tyg siedzę w domu rodzinnym ) i ludzie naprawdę mocno się ogarnęli. Kolejki, odstępy... Ale ludzie "za ladami" widać, że się boją. Tak zwykle i normalnie - boją się.

 

W Polsce moze tak, w Kanadzie kurwa dalej nie, stalem wczoraj w kolejce do kasy, ja sie trzymam z dala od goscia przedemna a facet za mna prawie mi na dupe wlazl.

 

To taka mała anegdotka dla ludzi narzekających jakie to w Polsce jest bydło. Wyjedź jeden z drugim na ten cywilizowany zachód, zwłaszcza do krajów anglosaskich. Polska to szczyt higieny, obycia i dobrych manier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o pracowitość. Wielu jest zmuszonych do pracy po kilkanaście h, aby żyć na jakimś w miarę przyzwoitym poziomie. Ostatnio Odin pisał, że musi w miesiącu przepracować ~500h, aby zarobić ~6kpln, czyli taką minimalną płacę na zachodzie za ~170 przepracowanych godzin.

Bullshit. 500h, czyli 17h dziennie wliczając niedziele, na normalnym UoPie za najniższą krajową dostałby ponad 11k brutto, ale za najniższą nie pracuję się 500h. Jak robi JDG i przy 500h zarabia 6k to lepiej żeby przestał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale tutaj nie było bydła? Ja kląłem jak szewc widząc 5-6 dni temu Szturm na Lidle. Same siwe głowy. Ściśnięte jak sardynki. Myślałem, że mnie szlag jasny trafi.... Teraz to całe towarzystwo siedzi w domu. Pierwszy raz od początku epidemii w PL zrobiłem dzisiaj normalne zakupy. Duży sklep, 4 osoby w środku. Nikt mnie nawet nie musnął przechodząc. Towaru pod sufit. Zatankowałem auto bez wchodzenia na stację, bo terminal na zewnątrz.

 

Doskonale wiem, jak wygląda zachód, bo od 2009 roku tam bywam. W tym wątku nawet pisałem, że wracając tydzień temu w sobotę z Holandii trafiłem na przystanek Woodstock w Niemczech. Impreza na całego. Ludzie wypróżniający się na środku parkingu, jacyś rumuni z flaszką siedzący koło koszy na śmieci, w zużytych podpaskach, rzygach, szczynach. W busie jednym ludzie bez koszulek ( były 2 stopnie na plusie ). Mogę się tylko domyślać co tam robili.... Ja nie wiem jak niemiecka służba zdrowia to ogarnia w tym momencie.... Bo takich debilnych zarażeń mają tam pewnie z 80 %

Edytowane przez PrimoGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bullshit. 500h, czyli 17h dziennie wliczając niedziele, na normalnym UoPie za najniższą krajową dostałby ponad 11k brutto, ale za najniższą nie pracuję się 500h. Jak robi JDG i przy 500h zarabia 6k to lepiej żeby przestał.

Ja nie pracuję na ochronie więc nie wiem jakie są stawki. Odin tak pisał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej Sony Ps5 pokazuje!

Będą sprzedawać z AntyWirusem czy bez? :E

 

Jak bez, "to nie biere" jak z, "to biere 3" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przejmujecie sie korona

 

Państwowy Zakład Higieny, tylko w drugim tygodniu marca w Polsce zarejestrowano ok. 158 tys. zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę. W tym czasie z powodu grypy zmarło siedmiu pacjentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Laboratorium Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie od dziś nie przyjmuje do badań próbek na występowanie wirusa SARS-Covid-2. Powód: jeden z pracowników PZH zaraził się koronawirusem."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar po 4.19, i idzie w górę, ja jutro przekroczy magiczne 4.20 to będzie nieźle. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem info z Włoch. Jest coraz gorzej - 4207 nowych chorych i 475 zmarłych osób :kwasny:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba zachorowań spoko, tyle na ile wyglądało, liczba śmierci bardzo wysoka, zabrakło im najwyraźniej naprawdę respiratorów albo w ogóle stanowisk na OIOM-ach i stąd tak źle. Albo obsługi.

 

U nas na jutro na koniec dnia ja bym obstawiał 344 osoby chore. Zobaczymy jak się to sprawdzi, będzie mniej znaczy idziemy lepiej niż Włochy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jest gdzieś podawana informacja ile robionych jest testów w ciągu dnia w poszczególnych powiatach, albo nawet województwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem na to, że liczba zarażonych we Włoszech przestanie przyrastać, czyli że będzie "midpoint" na S-curve, ale nic z tego. Dziś 4200, czyli o 700 więcej, niż wczoraj. Ostateie 4 dni dawały trochę optymizmu.

 

Schematic-diagram-of-a-simple-logistic-S-curve-defined-by-three-parameters-1.png

 

Jesteśmy jak najbardziej w fazie wzrostu i widać to po logarytmicznej skali wszystkich przypadków na świecie.

 

pOjxFG2.png

 

Za około 13 dni powinniśmy osiągnąć 1 milion przypadków na świecie (włącznie z zakończonymi).

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczyłeś na punkt przegięcia we włoskich danych przy tylko 30 tysiącach chorych oraz po ucieczce tysięcy osób z Lombardii przed brakiem opieki medycznej, która realizowała się od tygodnia albo i dłużej? Obawiam się, że oni sobie jeszcze popodróżują po krzywej wypukłej wiele dni. Tylko ta śmiertelność mi kompletnie nie pasuje. To chyba naprawdę "odłączeni z braku miejsca" i to jest prawdziwy dramat że ta za Unia nie jest w stanie ogarnąć jakoś przesunięcia tam zasobów.

Edytowane przez BlindObserver
nie klnij

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...