Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Moje dziecko właśnie otrzymało widomość, że będzie dostawał zestawy ćwiczeń z WF do wykonania w domu :E tego jeszcze nie grali...

Ale jaja :E

 

Bydzie gimnastyka w dumu :D

 

Szpagaty,Pajacyki kuła bydzie wszystko :o

Edytowane przez Maryha145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty gadasz.

 

Laska mówiła, że jeden dzień ją ścieło, a potem już lepiej... tylko w nocy objawy się nasilają i ma dusznośći.

 

Ale jak dla mnie to kaszlu prawie nie miała. Raz zakaszlała podczas wywiadu.

 

Mówiła, że pogarsza jej się każdej nocy (6:56 min. filmu), a w dzień jest lepiej. Opisywała ciężkie objawy w piątek, a to dlatego, że materiał był nagrywany w niedzielę, a publikowany w poniedziałek. Ciekawe, jak ma się teraz. Z wysoką gorączką rzeczywiście coś mi się pomieszało z relacją innej dziewczyny, co ma koronawirusa.

 

https://www.youtube.com/watch?v=sjM92sb7270

 

Kolejne potwierdzenie, że objawami może być zakłócenie ze smakiem i węchem. Jest więc trochę tych objawów, niekoniecznie kaszel, duszności i gorączka, ale może być też sama biegunka albo sam ból gardła (bodajże nauczyciel z Warszawy).

 

Mój link

 

Tak, to chodziło o nauczyciela.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='24 Marzec 2020 - 10:56' timestamp='1585043817' post='15840601']

Zagoń do sprzątania domu. A jak sztuki walki, to możesz wzorować się na Karate Kid ;)

 

 

Ty masz chłopie głowę :lol2::thumbup: Akurat mi zostało ogrodzenie do pomalowania, nie wyrobiłem się w ubiegłym roku i jeszcze ładne kilka przęseł zostało. Akurat na "musisz sięgnąć w głąb siebie, by odnaleźć ścieżkę. Lecz najpierw mój sempai sięgnij proszę po tenże pyndzel" :lol2:

Myślę, że styl wyjącego czapla(nie czapli) zostanie odkryty

 

 

Ale jaja :E

 

Bydzie gimnastyka w dumu :D

 

Szpagaty,Pajacyki kuła bydzie wszystko :o

 

 

Albo granie w Fifę :lol2: Ciekawe czy PS Move spełnia standardy KEN hehe.

Ciekawą instrukcję słyszałem w radio kiedyś. Aby spalić kalorie po zjedzeniu pączka należy:

-powiedzmy 20 minut biegać

-dajmy na to 50 minut chodzić raźno

-4 godziny leżeć :lol2:

 

.

Sam wychodzę z domu tylko wtedy kiedy muszę, rodziców nie odwiedzam bo nie chcę ich ewentualnie zarazić. Też mi doskwiera siedzenie na tyłku ale z drugiej strony czy to takie straszne jest trzymać się domu przez paręnaście dni?

 

 

Paręnaście? Ech, obawiam się, że sporo dłużej. Paręnaście to ścisła kwarantanna. Natomiast zgadzam się, że sytuacja wymaga pewnego dociśnięcia. Bo serio, przez kaprycho można kogoś zabić. Nawet o tym nie wiedząc można jakiejś rodzinie ojca odebrać czy matkę. Jest mus to wiadomo, nie przeskoczysz ale łaziorowanie w nadziei, że się miłość życia spotka na chodniku bym odpuścił.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaostrzą kwarantanne, nie będzie można iść do lasu, parku na bulwar, tylko do sklepu po żarcie i do roboty, w sumie to jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba zaostrzą kwarantanne, nie będzie można iść do lasu, parku na bulwar, tylko do sklepu po żarcie i do roboty, w sumie to jestem za.

Jakieś przesłanki są ku temu? Ja też jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma testów dla potencjalnie chorych to nikt nie będzie wykonywał osobom, które już czują się dobrze. Zapewne wyleczonych jest już więcej niż to oficjalne 13 osób. Pozostaje jednak kwestia czy ta choroba nie pozostawia śladów, wg raportów chińskich lekarzy, zwłóknienia w płucach u wyleczonych osób nie regenerowały się po wyleczeniu. Badania powtarzano na kilkunastu osobach co 4 dni i nie było poprawy. Gorzej jeśli to zacznie w którymś momencie postępować samoistnie, albo wirus się uaktywni (jak np. opryszczki). Na razie jest zbyt wiele niewiadomych, żeby lekko podchodzić do tematu i gadać "ee tam większość przejdzie bezobjawowo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troszkę na luzie i z boku całego zamieszania, czyli co można zobaczyć na prawie pustym polskim niebie.

Ruchu lotniczego prawie nie ma, więc na stronach typu flightradar24 dużo łatwiej wypatrzeć małe samoloty:

-naliczyłem 7 robiących zdjęcia lub inne pomiary

-sporo lotów szkolnych, treningowych, widać że korzystają z wolnych lotnisk i ćwiczą podejścia

-wśród tych szkolnych są z LOT-u, a także wypatrzyłem dwa z Dęblina, które wybrały się do Trójmiasta zaliczając kilka lotnisk po drodze

 

Nad Francją też pustki i obecnie widać Airbusa Beluga lecącego z Tuluzy do Hamburga. Normalnie ciężko by było wypatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś przesłanki są ku temu? Ja też jestem za.

Po ostatnim weekendzie jak się ludzie szlajali całymi rodzinami po parkach, młodzież robiła grille nad Wisłą grupami, myślę że to dlatego, niektórzy nie umieją się dyscyplinować, nie dociera do nich że chodzi o ich zdrowie i ich bliskich. Kuźwa jeszcze mojej ponad 80 letniej babci TV CRT padł. kwasny.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Centralne egzaminy końcowe dla uczniów szkół średnich w Holandii zostały odwołane. Centralne egzaminy końcowe dla uczniów szkół średnich nie zostaną w tym roku przeprowadzone, postanowił minister Slob w porozumieniu z przedstawicielami edukacji. Na podstawie egzaminów szkolnych szkoły muszą zdecydować, czy uczniowie zdali, czy nie. Decyzja wynika z zaostrzonych restrykcji w związku z koronawirusem. Egzaminy szkolne to testy, które są zdawane wcześniej w tym roku. Razem z egzaminem centralnym liczą się po połowie do wyniku końcowego.

Główne związki zawodowe sektora edukacji i organizacja zrzeszająca szkóły średnie, zażądały wczoraj odwołania egzaminów końcowych, które miały się Rozpocznąć 7 maja. Organizacje chcą także tymczasowego zawieszenia egzaminów szkolnych, ponieważ uważają, że nowy pakiet środków uniemożliwił bezpieczną organizację tych egzaminów. Minister Slob mówi, że szkoły powinny doprowadzić do końca egzaminy szkolne przy zachowaniu środków ostrożności. Szkoły mają również dłuższy czas na zorganizowanie tego. Nie jest jeszcze jasne, ile uczniów jeszcze musi zdawać egzaminy szkolne i kiedy ktoś zdał lub nie zdał.

Minister Slob mówi, że szybko przedstawi wszystkie nowe informacje na ten temat.

https://nos.nl/artik...-niet-door.html

Zgadza sie, jest pomysł na egzaminy online ale nie widzę zbytnio opcji przeprowadzenia ich...na razie wiadomo że nie będą przełożone na lato tylko po prostu anulowane. Siedziałem z zarządem oglądając konferencję prasową, wszystkim spadł kamień z serca bo to nie robota - w takiej sytuacji każdy w robocie ma -10 do morale.

Egzaminy szkole są robione różnie, na różnych poziomach także nie wiem jak to się będzie wliczać. Podejrzewam że będą wyciągać średnią ze wszystkich projektów/zadań w ciągu roku.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba wczoraj pisałem, że w Krakowie powstaje respirator drukowany w technice 3D. Otóz już chyba powstał. Filmik poniżej.

 

 

https://youtu.be/5AAjVFM0t0o Skopiować i wstawić do paska adresu.

 

Kurde, fajna sprawa. Ciekawe ile są w stanie takich przyrządów wydrukować. Wiadomo, że nie będą to jakieś ogromne ilości, ale widać że te drukarki 3d to spoko sprawa.

Szpital-przepraszamy nie mamy więcej respiratorów. Pacjent-spoko, właśnie mi się kończy drukować, zaraz kumpel podrzuci xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie, jest pomysł na egzaminy online ale nie widzę zbytnio opcji przeprowadzenia ich...na razie wiadomo że nie będą przełożone na lato tylko po prostu anulowane. Siedziałem z zarządem oglądając konferencję prasową, wszystkim spadł kamień z serca bo to nie robota - w takiej sytuacji każdy w robocie ma -10 do morale.

Egzaminy szkole są robione różnie, na różnych poziomach także nie wiem jak to się będzie wliczać. Podejrzewam że będą wyciągać średnią ze wszystkich projektów/zadań w ciągu roku.

Powinni zrobić jak w skokach narciarskich. Jak odwołują drugą serię skoków to za końcowe wyniki uznaje się te z serii pierwszej, czyli w tym przypadku z półrocza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak są kataklizmy bądź epidemie to wszystkie ręce na pokład. W Chinach nie musieli robić zbiórek bo sobie wszystko sami produkowali a produkował, kto mógł. Może zaczniesz szyć maski? ;)

 

Ale w Chinach nie ma takich podatków jak w Polsce. U nas to najpierw ~70% zarobków zabiera państwo a później nic z tego nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinni zrobić jak w skokach narciarskich. Jak odwołują drugą serię skoków to za końcowe wyniki uznaje się te z serii pierwszej, czyli w tym przypadku z półrocza :)

 

Tak zrobiło już 3 nauczycieli od siostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno uporanie się z wirusem w Chinach to pic na wodę

 

 

i komu wierzyć?

 

Chiny kontra reszta świata :E

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, fajna sprawa. Ciekawe ile są w stanie takich przyrządów wydrukować. Wiadomo, że nie będą to jakieś ogromne ilości, ale widać że te drukarki 3d to spoko sprawa.

Szpital-przepraszamy nie mamy więcej respiratorów. Pacjent-spoko, właśnie mi się kończy drukować, zaraz kumpel podrzuci xD

 

 

Ze fajna sprawa to sie zgadzam. Tylko, czy te urządzenia przeszły jakieś testy w kierunku niezawodności? Co będzie jak w decydującym momencie

 

urządzenie postanowi odmówić pracy?

 

Co do zasady nie jestem na nie.

 

Ktoś odpowie na moje pytanko? Nie znalazłem w Kodeksie pracy nic na temat tzw siły wyższej. Jak np knajpka się spali to chyba okres wypowiedzenia

 

nie obowiązuje. Czy tu nie jest podobnie?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno uporanie się z wirusem w Chinach to pic na wodę

 

 

i komu wierzyć?

 

Chiny kontra reszta świata :E

 

 

Wydaje mi się że jednak najbardziej wiarygodne źródło to od kogoś kto w Chinach jest:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w Chinach nie ma takich podatków jak w Polsce. U nas to najpierw ~70% zarobków zabiera państwo a później nic z tego nie ma.

 

 

Tak, praca w Chinach to bajka. Tylko czasem upierdliwi pracownicy wrzucają listy do produktów, że ich tam więżą na piętrze fabryki całymi rodzinami i każą zapie...ć za psie żarcie :hmm: Ale pewnie to propaganda USA, przecież Chiny takie piękne miasta mają...

 

 

Wydaje mi się że jednak najbardziej wiarygodne źródło to od kogoś kto w Chinach jest:

 

 

Ona z Wuhan jest? Nie mogę teraz w pracy dźwięku zapuścić

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno uporanie się z wirusem w Chinach to pic na wodę

 

 

i komu wierzyć?

 

Chiny kontra reszta świata :E

 

 

Nic nowego, kraj komunistyczny, ale jaki widać w 2020r. naiwnych nie brakuje.

 

 

Najnowsze dane z Hiszpanii: 514 osób zmarło w w ciągu ostatnich 24 godzin z powodu koronawirusa; łączna liczba zgonów wzrosła tym samym do 2696 - poinformował rząd we wtorek. Liczba infekcji wzrosła w tym czasie o więcej niż 6,5 tys., do ponad 39,7 tys.

 

 

Hiszpanie za niedługo zrównają się z Włochami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nowego, kraj komunistyczny, ale jaki widać w 2020r. naiwnych nie brakuje.

Pragnąłbym zauważyć, że informacja pochodzi z TVPiS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pragnąłbym zauważyć, że informacja pochodzi z TVPiS.

 

Zauważyłeś. A ciężko było :lol2:

Teraz wyjaśnij jaki mają w tym interes. Nie to, że wierzę w ich przekaz(ogólnie) ale ciekawi mnie jaka teoria się za tym kryje/może kryć(pożądane wytłuścić)

 

Osobiście będę podkreślał, że chińskie doniesienia są delikatnie mówiąc mało wiarygodne. Jak zaczniemy wierzyć im to Putin z "chronieniem ludności rosyjskiej na Krymie" przestaje być nawet zabawny.

Fajnie to brzmi i łatwo się to chwyta -"da się to zrobić ale się motacie w Europie". Obym się mylił.

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
PILNE. Premier ogłosił lockdown. Obowiązuje zakaz zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście będę podkreślał, że chińskie doniesienia są delikatnie mówiąc mało wiarygodne.

Równie mało wiarygodne są teorie spiskowe, a jakość łatwo przychodzi ci obierać je za pewnik.

 

Poza tym zwracam uwagę na jeden szczegół – TVPiS już wcześniej manipulowała doniesieniami o epidemii. Mówię tutaj m.in. o liczbie wykonanych testów. Tak że znajdź sensowniejsze źródło, to pogadamy.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie mało wiarygodne są teorie spiskowe, a jakość łatwo przychodzi ci obierać je za pewnik.

 

 

To co głoszą Chiny jest dla mnie również teorią spiskową. Bycie wierchuszką w państwie, gdzie miliard z hakiem ludzi ciężko czy wręcz niewolniczo tyra, by dla nas i tak ciężko wyobrażalne 100-200 milionów ludzi mogło żyć jak w bajce nie oznacza wiarygodności z automatu czy automatycznego zadawania kłamu jakimkolwiek teoriom.

 

Historia choćby współczesna dowodzi, że im gorszy reżim tym szybciej i łatwiej "potrafi" uporać się z wszelkimi problemami i klęskami.

Dopiero po latach się okazuje, co jest wręcz regułą, że tak zamiatali pod dywan, iż stał się on wykładziną na suficie :lol2:

 

Jak pisałem -obym się mylił, też wolę wariant optymistyczny

 

Tak że znajdź sensowniejsze źródło, to pogadamy.

 

A to nie ty wkleiłeś jakąś nastolatkę przed chwilą jako źródło? I kto ma niby weryfikować sensowność źródła? Ty? Ja? Moderator? Rząd kłamał w swojej telewizji dal własnej wygody? O ja... nosz szok :o Chyba pierwszy i jedyny na świecie i w Europie :lol2:

Nawet przy epidemii prawdomówność i manipulacje rządów widać jasno jak na dłoni.

Ale przy propagandzie reżimów(patrz przykład laboratoryjny Korea Północna) to jest czysta amatorszczyzna.

To może cała epidemia jest teorią spiskową -PIS chce pokazać, że jest i jak dzielnie z nią walczy, a opozycyjne TV jak bardzo nie daje sobie rady obecny rząd. A naprawdę to masoni z obu stron chcą nas w domach trzymać, żeby się podzielić chodnikiem :lol2:

Edytowane przez miron72

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"PILNE. Premier ogłosił lockdown. Obowiązuje zakaz zgromadzeń. Wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie rodziny."

 

Czyli na logikę powinni przenieść wybory (jeśli zakaz potrwa do maja). Chyba nie zrobią wyjątku...chociaż. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o odpowiedź sensowną, mam kwarantanne 2 tygodnie, ale jestem na gospodarstwie, i mam kury,kaczki oraz psa to mogę normalnie wyjść dać im pokarm? Mam podwórko o wielkości 600m2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...