Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W aptekach są już nawet maseczki ale drogo wychodzi 38 zł za 6 sztuk.

6 zeta, za sztukę to chyba nie taka zła cena, szczególnie jak z apteki z atestem itd.

 

W dobie kryzysu nasi będą musieli zasuwać niech jadą do Was do Niemiec :(

Do nas nie mogą bo jest całkowity zakaz wjazdu dla pracowników sezonowych do Niemiec, nawet jak mają zezwolenie na pracę. W sumie nam wystarczy już tych co są i pracują na czarno, nie trzeba więcej.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie lepiej niech nam rozsiewają wirusa po całej Polsce.

 

Tak samo jak Polacy mogą roznosić wirusa. A teraz co się czyta to Polacy mają bardziej nasrane w głowach bo ignorują kwarantanne i se chodzą po miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 zeta, za sztukę to chyba nie taka zła cena, szczególnie jak z apteki z atestem itd.

 

Wydałem blisko 200 zł na te maseczki i co z tego jak pszyjechała "elita" z Niemiec i nie siedzą na kwarantannie bo wychodzą do sklepu osiedlowego :mad2:. Na Grabiszyńskiej już 1 szpital w kwarantannie bo idiota przylazł z wirusem :kwasny:.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie lepiej niech nam rozsiewają wirusa po całej Polsce.

Ale przecież to Polacy zarazili Ukraińców koronawirusem. Znaczna część pierwszych przypadków koronawirusa na Ukrainie to ci Ukraińcy co wrócili z Polski do swojego kraju. Więc w sumie lepiej, żeby zostali w Polsce i dalej tego nie roznosili.

 

Wydałem blisko 200 zł na te maseczki i co z tego jak pszyjechała "elita" z Niemiec i nie siedzą na kwarantannie bo wychodzą do sklepu osiedlowego :mad2:. Na Grabiszyńskiej już zamknęli 1 szpital bo idiota przylazł z wirusem :kwasny:.

 

Elita to wali z bardziej egzotycznych krajów, Niemcy to dla nich tylko kraj tranzytowy, bo jeszcze tutaj mogli dolecieć samolotami z urlopów, a dalej do Polski autokarem czy wynajętym autkiem.

 

Właśnie rodzina mojego kumpla wraca do Polski z Australii z urlopu. Jedyna opcja przez Niemcy bo "Lot do domu" to trochę pic na wodę i za długo trzeba czekać, a ludzie się boją :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam lata po mieście a jest w grupie najwyższego ryzyka.

Uj wiesz wychodzę tylko przy domu do apteki i sklepu osiedlowego po niezbędne produkty.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

lukadd, ja bym jeszcze zrozumiał, gdybyście Makaroniarzy nie wpuszczali, ale obywateli krajów, gdzie średnia zarażonych na milion obywateli jest kilkadziesiąt razy mniejsza? Jak zostaną wpuszczeni, to ta średnia na zachodzie spadnie ;) Co innego w drugą stronę, wpuszczać z zachodu do nas cokolwiek jest mocno ryzykowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Elita to wali z bardziej egzotycznych krajów, Niemcy to dla nich tylko kraj tranzytowy, bo jeszcze tutaj mogli dolecieć samolotami z urlopów, a dalej do Polski autokarem czy wynajętym autkiem.

 

Nie. Mam pełno sąsiadów co pracują w Niemczech tam coś wynajmują a sobota i niedziela to "wycieczki" do domu we Wrocławiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie będzie masakra, ale w USA będzie wolna amerykanka, tam masowo wykupują broń i amunicję. Pamiętam jak kiedyś kumpel mi opowiadał jak był na ok 3 miesiące w Chicago na robocie to nie było dna aby w radiu bądź TV nie było informacji, że kogoś nie zabili z broni palnej, to teraz sobie tego nie wyobrażam jak tam skoczy przestępczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz firmy co Ci mogą to pod drzwi dostarczyć.

 

Tak, jakie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak Polacy mogą roznosić wirusa. A teraz co się czyta to Polacy mają bardziej nasrane w głowach bo ignorują kwarantanne i se chodzą po miastach.

Wszędzie są ludzie łamiący kwarantannę, a u nas i tak ludzie w porównaniu z zachodem przestrzegają tych wszystkich ograniczeń wręcz wzorowo. We Włoszech np, pomimo tylu zachorowań i śmierci ludzie dalej gromadzą się poza domami i władze włoskie wprowadziły już nawet karę więzienia za nieprzestrzeganie kwarantanny i gromadzenie się na ulicach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze, że przy każdym zgonie podają, że "miał choroby współistniejące".

Ciekawe czy jest ktoś, kto ŻADNYCH chorób nie ma?

Może pilot myśliwca albo i nawet tylko astronauta.

 

BTW. Jakie polecacie maseczki?

Chodzi mi o okazyjne użycie typu wyjście do sklepu (po jedzenie), więcej kontaktów z ludźmi nie mam.

Do tej pory używałem jednorazowych chirurgicznych (takich po 2zł), ale kupiłem tylko kilkanaście i się kończą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azgan, uspokój się proszę. Każdy się martwi, ale damy radę, ja też z Wro

Edytowane przez mhojlo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukadd, ja bym jeszcze zrozumiał, gdybyście Makaroniarzy nie wpuszczali, ale obywateli krajów, gdzie średnia zarażonych na milion obywateli jest kilkadziesiąt razy mniejsza? Jak zostaną wpuszczeni, to ta średnia na zachodzie spadnie ;) Co innego w drugą stronę, wpuszczać z zachodu do nas cokolwiek jest mocno ryzykowne.

W Polsce robi się za mało testów. Te statystyki nie są wiarygodne dla tego Niemcy zamykają granicę dla pracowników tymczasowych z Polski. Do tego wielu takich pracowników nie dba o higienę i mieszka w kilka/kilkanaście osób na mieszkaniu to za duże ryzyko.

 

Makaroniarze też zostali mocno przycięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glovo.

Nic mi to nie mówi :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Hiszpanii w ciągu minionej doby zanotowano 738 zgonów i 7937 nowych zakażeń. Łącznie liczba zainfekowanych SARS-CoV-2 w Hiszpanii to 47610, zmarło 3434.

 

Twoje żródło chyba źle mierzy bo wszędzie podają że dzisiaj + 443 ( przy takiej samej liczbie ogólnej 47,610/3,434

 

Też tak myślę, nasze życie, dotychczasowe życie zmieni się diametralnie po tej epidemii. Przynajmniej do czasu opracowania szczepionki, ale ludzie i tak szybko nie zapomną. No i oczywiście, na dzień dzisiejszy jeszcze nie wiemy jaka będzie skala tego wszystkiego.

 

Szczepionka kiedy będzie, za rok, półtora? Później przetarg (moze Polska znowu da sobie spokój jak przy świńskiej :)0. Ile byśmy musieli utrzymać lockdown żeby wirus się nie rozniósł do tego czasu? Pewnie będzie tak jak Trump wczoraj pisał czyli po świętach wracamy do pracy. Do czasu szczepień pewnie już będzie co innego na tapecie.

 

https://www.imperial.ac.uk/media/imperial-college/medicine/sph/ide/gida-fellowships/Imperial-College-COVID19-NPI-modelling-16-03-2020.pdf

 

Sprawdzcie sobie strony 8-10 i wykresy dla mitigation oraz suprasion i zauważcie jak długie tam były zakładane akcje rządowe i jakie to dawało efekty.

 

Plus ciekawa obserwacja tutaj: https://www.statista.com/chart/21134/age-distribution-coronavirus-italy-south-korea/

 

Dane z 13.03 Italy vs South Korea. Korea miała wtedy 8k odnotowanych, Włosi 12k.

 

Grupy wiekowe niemal odwrócone Korea poprzez swoje masowe testy wyłapała większość przypadków wśród mobilnych i młodych grup (30% w 20-29) gdzie we Włoszech w tej grupie przypada tylko 3% ponieważ oni tylko testowali wtedy ludzi chorych. Podejrzewam że gdyby we Włoszech również testowali masowo proporcje nie były by aż tak rozjechane i w tabelkach liczba zakażeń była by dużo dużo wyższa. W Hiszpanii to samo. Dodać sobie do tego wpływ ich kultury i to jak mieszkają. We Włoszech i Hiszpanii dzieci późno opuszczają dom(grubo po 30). Procent ludzi w domach starców również jest niski. Bomba gotowa.

 

Niemcy też zabrali się za izolację później niż my. Ciężko żeby to ot tak wygasło.

 

Francja przeprowadziła sobie wybory.

 

W Szwecji do tej pory nic nie zamykają. Zakazali zgromadzeń 500+ i poprosili by uważać :D

 

Raczej w europie będzie scenariusz babci Merkel to jest 60% ludzi sobie to przejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce robi się za mało testów. Te statystyki nie są wiarygodne dla tego Niemcy zamykają granicę dla pracowników tymczasowych z Polski. Do tego wielu takich pracowników nie dba o higienę i mieszka w kilka/kilkanaście osób na mieszkaniu to za duże ryzyko.

 

Makaroniarze też zostali mocno przycięci.

Niemcom też zaczyna brakować testów. Do tego u nich jest znacznie więcej zachorowań niż w Polsce. Ja to bym tam teraz nie pojechał nawet jakby mi tam płacili za nic. ;)

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Polsce robi się za mało testów. Te statystyki nie są wiarygodne dla tego Niemcy zamykają granicę dla pracowników tymczasowych z Polski. Do tego wielu takich pracowników nie dba o higienę i mieszka w kilka/kilkanaście osób na mieszkaniu to za duże ryzyko.

 

Makaroniarze też zostali mocno przycięci.

 

Akurat "syfa" nam przywleczono z Niemiec - pacjent 0 był tak "inteligenty" że jechał autobusem. Szkoda że granic szybciej nie blokowali - keine grenzen.

 

Do Niemców i tego co podają też nie można mieć zaufania. Jak oglądam "wasze" wiadomości to ostra propaganda o tym jak jest świetnie - Deutschland über alles :E

 

W USA też już odlatują z radosnymi prognizami.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up przywleczono nam wszystkim z Chin ;) UE jest(była) otwarta dla wszystkich obywateli również tych z Polski. Więc zrzucanie tutaj winy na Włochy czy inne kraje jak Niemcy jest nie na miejscu. To tak jakby zrzucić winę, że w Polsce zostało to przywleczone z innego województwa w którym wykryto pierwszy przypadek.

 

A co do tego autobusu to czym jutro miliony polaków pojadą do pracy jak nie autobusami? Środek transportu. W biedronce też możesz załapać wirusa.

 

Niemcom też zaczyna brakować testów. Do tego u nich jest znacznie więcej zachorowań niż w Polsce. Ja to bym tam teraz nie pojechał nawet jakby mi tam płacili za nic. ;)

Ty byś nie pojechał, ale wielu jest odbierana ta możliwość i jak nie będą mieli pracy to nie będą mieli za co żyć. Zasiłek w Polsce to ~700pln na waciki ledwo starczy.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Żeby tak rozluźnić rozmowę to, moim zdaniem największe podziękowania dla zakładów pogrzebowych, tak dobrze zakopujecie, że do tej pory nikt jeszcze nie wyszedł"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoje żródło chyba źle mierzy bo wszędzie podają że dzisiaj + 443 ( przy takiej samej liczbie ogólnej 47,610/3,434

 

 

Nie opieram się na jednym źródle, a takie wyniki podało pełno stron, zagraniczne i nasze. ;)

 

https://www.bbc.com/news/world-europe-52036836

https://www.theguardian.com/world/2020/mar/25/coronavirus-death-toll-in-spain-overtakes-china-as-lockdowns-extend-across-globe

https://www.reuters.com/article/us-health-coronavirus-spain/spains-coronavirus-death-toll-surpasses-that-of-china-idUSKBN21C21Z

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj są też ciekawe dane https://www.doh.wa.gov/Emergencies/Coronavirus

 

Stan Waszyngton, ludnosc 7kk, 32k testów 7% pozytwynych, 2k+ zarażonych. Dane ze wczoraj. Służba zdrowia jeszcze w miarę wydolna, % testów w grupach wiekowych w miarę równy, % śmierci podany dla każdej grupy osobno. Będą aktualizować, myślę że warto dodać do zakładek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Europie będzie masakra, ale w USA będzie wolna amerykanka, tam masowo wykupują broń i amunicję. Pamiętam jak kiedyś kumpel mi opowiadał jak był na ok 3 miesiące w Chicago na robocie to nie było dna aby w radiu bądź TV nie było informacji, że kogoś nie zabili z broni palnej, to teraz sobie tego nie wyobrażam jak tam skoczy przestępczość.

 

Jedno z drugim wogóle nie ma powiązania. Większość przestępst jest popełniana używając kradzionej/nielegalnej broni, w znakomitej większości przez kolorowych. Jest taka niechlubna statystyka od FBI o której się dzisiaj nie mówi że pomimo iż stanowią jakieś 15% populacji, murzyni odpowiadają za większość morderstw i brutalnych napaści. Większość ludzi trzyma broń na wszelki wypadek. Ja też dokupiłem ostatnio 500 szt. amunicji do strzelb i karabinów, to nie oznacza że zamierzam kogoś zabić.

 

Najlepsze, że przy każdym zgonie podają, że "miał choroby współistniejące".

Ciekawe czy jest ktoś, kto ŻADNYCH chorób nie ma?

Może pilot myśliwca albo i nawet tylko astronauta.

 

BTW. Jakie polecacie maseczki?

Chodzi mi o okazyjne użycie typu wyjście do sklepu (po jedzenie), więcej kontaktów z ludźmi nie mam.

Do tej pory używałem jednorazowych chirurgicznych (takich po 2zł), ale kupiłem tylko kilkanaście i się kończą.

 

Wyobraź sobie że spora część populacji jest zdrowa bez absolutnie żadnych chorób. Na przykład ja, byłem na kontroli u lekarza i badaniu krwi 2 miechy temu, w 100% zdrowy i nie jestem tu jakimś wyjątkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam smutno, albo się boicie to weźcie pod uwagę, że w piątek wracam do Holandii ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donald Trump już ma brązowy pasek i obwieszcza że po świętach gospodarka ruszy :lol2:. W NY jest tak świetnie że po świętach to tam będzie The Division na żywo ale jak się powiedziało że USA poradzi sobie lepiej od EU to teraz też ostra propaganda a Chin nie będą błagać na kolanach o pomoc. Merkel też już dała im pstryczka w nos jak padły propozycje "szczepionki". Kłamstwa Chin to "Pikuś" inni nie są lepsi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam smutno, albo się boicie to weźcie pod uwagę, że w piątek wracam do Holandii ;]

 

:kwasny: a możesz zrezygnować, czy nie ma szans?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...