Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W Niemczech noszą maseczki na ulicach?

 

We Włoszech już chyba wszyscy je mają.

 

Dzisiaj obserwowałem z okna to ludzie we Wrocławiu też zaczeli się zasłaniać jak nie mają maski to np. banana albo szalik. Sporo osób widziałem w maseczkach z filtrem (sam bym taką chciał). Młode laski miały jakieś kolorowe maseczki we wzorki :E.

 

U Was w mieście też noszą maseczki?

 

 

Nie wiem jak w centrum Katowic, ale w jednej z dzielnicy (Ligota) praktycznie nikt nie nosi, jak idę w maseczce to patrzą się jak na głupiego... W sklepie też pojedyncze osoby i to rzadko.

Edytowane przez Socom95

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywista liczba nosicieli i ludzi którzy to już przeszli może być większa niż się wydaje na pierwszy rzut oka.

 

Ci którzy już to przeszli i wytworzyli przeciwciała są zbawieniem dla losów tej pandemii. Im jest ich więcej tym lepiej, nawet jeśli przez pewien czas zarażają kolejnych.

 

U Was w mieście też noszą maseczki?

 

W Krakowie może 3% ludzi w maskach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Azgan -> tak u mnie sporo już nosi.. ja nie wiem gdzie kupic sobie eh

 

U mnie było tak. Musiałem wykupić w aptece przy domu lekarstwa (astma) i zadałem "głupie" pytanie - czy są maseczki?

 

Odp.

 

Są ale drogie 38 zł i pakowane po 6 sztuk.

 

2 x się nie zastanawiałem ;)

 

Ale widzę że ludzie noszą takie bawełniane 3 warstwowe od Polskich krawcowych

 

AcaZPM6.jpg

 

Na alledrogo są po 20 zł (można je prać).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Niemczech noszą maseczki na ulicach?

 

We Włoszech już chyba wszyscy je mają.

 

Dzisiaj obserwowałem z okna to ludzie we Wrocławiu też zaczeli się zasłaniać jak nie mają maski to np. banana albo szalik. Sporo osób widziałem w maseczkach z filtrem (sam bym taką chciał). Młode laski miały jakieś kolorowe maseczki we wzorki :E.

 

U Was w mieście też noszą maseczki?

 

 

Na ulicach raczej mało ludzi nosi maseczki. Sam też jak wychodzę na ulicę to nie nosze. Z prostego powodu, jest tak mało ludzi, że nie mam problemu, aby kogoś wyminąć z bardzo dużym dystansem.

 

Jedynie jak bardzo sporadycznie odwiedzam jakiś sklep to zakładam, ale tam ostatnio jest też tak mały ruch, że w tych godzinach jak ja bywałem to co najwyżej jedna osoba przy kasie stoi, a na dużym sklepie szwenda się raptem kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką uszytą własnoręcznie, kilka sztuk. Jak wracam do domu to zalewam wrzątkiem i później prasuje żelazkiem i git

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos z labowiczow wirusa ? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem, ale kilku jest na kwarantannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma ktos z labowiczow wirusa ? :E

 

Ja będę miał w przyszłym tygodniu. A co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ulicach raczej mało ludzi nosi maseczki. Sam też jak wychodzę na ulicę to nie nosze. Z prostego powodu, jest tak mało ludzi, że nie mam problemu, aby kogoś wyminąć z bardzo dużym dystansem.

 

Jedynie jak bardzo sporadycznie odwiedzam jakiś sklep to zakładam, ale tam ostatnio jest też tak mały ruch, że w tych godzinach jak ja bywałem to co najwyżej jedna osoba przy kasie stoi, a na dużym sklepie szwenda się raptem kilka osób.

 

Z ludźmi na ulicach to nawet dzisiaj w UK problemu nie było bo dzwoniłem do rodziny. We Wrocławiu podobnie. Ja maseczkę zakładam jak muszę iść właśnie na zakupy lub do apteki.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma maseczka (dla zdrowych) skoro według informacji wirus może wnikać przez oczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma maseczka (dla zdrowych) skoro według informacji wirus może wnikać przez oczy?

 

Lepiej ją mieć niż nie mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma maseczka (dla zdrowych) skoro według informacji wirus może wnikać przez oczy?

 

Mam też okulary. Z googlani problemu nie ma podobnie rękawiczki.

 

Chciałbym maseczkę z certyfikatem P3 ale tego w aptece nie ma :P

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie i wszyscy powinni je nosić. Mówił dzisiaj o tym wirusolog.

 

Też mam taką uszytą własnoręcznie, kilka sztuk. Jak wracam do domu to zalewam wrzątkiem i później prasuje żelazkiem i git

 

Tak, podobno to skuteczna metoda :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej mieściny (pomorskie 10 tys. mieszkańców) jeszcze ta paranoja nie dotarła i nikogo w masce nie widziałem.

Sam bym się ze wstydu pod ziemię zapadł, jeśli miałbym tak wyjść na ulicę.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma maseczka (dla zdrowych) skoro według informacji wirus może wnikać przez oczy?

Jeśli o 10% minimalizuje ryzyko zachorowania to jest skórka warta wyprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam bym się ze wstydu pod ziemię zapadł, jeśli miałbym tak wyjść na ulicę.

 

Nie mów hop....

 

Ja też nie mogłem ogarnąć ludzi z rękawiczkami za ladami i w punktach sprzedaży. Teraz sam mam rękawiczki wchodząc do sklepu. Pierdzielę dziadka posłać do piachu przez głupie rękawiczki.... brzmi głupio. Ale taka prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku umarło na zapalenie płuc na świecie 4 mln ludzi. W około 1/3 przypadków było to wirusowe zapalenie płuc. Koronowirusy powodują około 15% wszystkich wirusowych infekcji dróg oddechowych. Ile umarło w zeszłym roku ludzi na zapalenie płuc wywołane koronawirusem? Prosta matematyka: 4mln x 1/3 x 15% = 200 tys. ludzi. Ile umrze w tym roku? Zapewne podobna liczba. Jaka jest różnica pomiędzy poprzednim rokiem a obecnym rokiem? W zeszłym roku nikt z tego powodu nie siał globalnej medialnej paniki, nie rozwalał gospodarki i nie więził ludzi w domach. Dane liczbowe powszechnie dostępne - może je sobie sprawdzić każdy.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zapalenie_p%C5%82uc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mojej mieściny (pomorskie 10 tys. mieszkańców) jeszcze ta paranoja nie dotarła i nikogo w masce nie widziałem.

Sam bym się ze wstydu pod ziemię zapadł, jeśli miałbym tak wyjść na ulicę.

U mnie w mieście kilka osób w masce widziałem około 80 tys. mieszkańców. :)

90790358_3191217760912895_4188590130128224256_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=8024bb&_nc_oc=AQk0WYgRWe-btBGxikoN9zEkJBHe_RyZvAHRUkZxrM0P78vuef7oj-0wcgKcKjdXfn4&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=2fa9789f313d830628462d8a66b2597d&oe=5EA2DE86

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 lutego w Mediolanie Atalanta wygrała z Valencią 4:1. Burmistrz Bergamo uważa, że mecz ten znacznie przyczynił się do szybkości rozprzestrzeniania koronawirusa we Włoszech i Hiszpanii, dwóch krajach z największą liczbą

 

zakażonych. Eksperci z WHO się zgadzają - to był "mecz zero".

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki sens ma maseczka (dla zdrowych) skoro według informacji wirus może wnikać przez oczy?

 

oczy nie kichają i nie kaszlą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...