Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu poczta pantoflowa.

 

Gadałem dzisiaj ze swoją nauczycielką jeszcze z podstawówki. Kilkanaście lat temu wyjechała do Belgii, pracuje u Hindusa-Jubilera w Antwerpii. Mówiła, że typ strasznie przybity, dzwoni codziennie do kraju, gdzie ma część rodziny. Mówi, że praktycznie jak wojna. Kraj leży i kwiczy, a nieoficjalnie mówi się o milionach zarażonych. mad.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostro.

 

Kolejny kraj jedzie trywialną funkcją wykładniczą. @Adashi, widzisz i nie grzmisz :E Hiszpania:

 

1km8ioT.png

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu poczta pantoflowa.

 

Gadałem dzisiaj ze swoją nauczycielką jeszcze z podstawówki. Kilkanaście lat temu wyjechała do Belgii, pracuje u Hindusa-Jubilera w Antwerpii. Mówiła, że typ strasznie przybity, dzwoni codziennie do kraju, gdzie ma część rodziny. Mówi, że praktycznie jak wojna. Kraj leży i kwiczy, a nieoficjalnie mówi się o milionach zarażonych. mad.gif

 

Nie wiem po co te ściemnianie i sianie paniki z twojej strony. Skoro władze Indii podają, że w ich czystym i znanym z higieny państwie jest na teraz 887 chorych, to nie widzę powodu żeby im nie wierzyć. Ewentualnie im się mogło lekko pomylić, bo może chodziło im o 8870 lub 87 tysięcy? Albo i 887k? No cóż. Nikt nie jest doskonały. Pamiętajmy, że Indie daleko od Chin nie leżą, więc mają skąd brać wzorce rzetelności podawanych danych :thumbup:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc też sieje panikę - wg prognoz w obozach uchodżców syryjskich może na wirusa umrzeć 100 tys ludzi - na 3 mln jest 30 respiratorów; zastanawiaja się, jak tam wprowadzić "social distancing"

 

a teraz roztrząsają, czy EU przeżyje, czy wirus wykończy EU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Azazell

Mam dużo pielęgniarek w rodzinie.

 

Pewnie w Chicago

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na świecie zaraza, do tego tak wielka, że i reptilianie powoli padają, a tu się niektórym widzę humor wyostrzył ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc też sieje panikę - wg prognoz w obozach uchodżców syryjskich może na wirusa umrzeć 100 tys ludzi - na 3 mln jest 30 respiratorów; zastanawiaja się, jak tam wprowadzić "social distancing"

 

a teraz roztrząsają, czy EU przeżyje, czy wirus wykończy EU

Oby chciał to całe EU wykończyć jestem za tym :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemcy już dużo testują będą testować jeszcze więcej, chcą osiągnąć 200k testów na dzień w kwietniu

 

https://www.thelocal.de/20200327/germany-pushes-to-expand-coronavirus-testing-capacity

 

Wielu ludzi uważa że Niemcy stosują kreatywną księgowość, lecz na ich niski poziom zgonów w stosunku do osób z potwierdzonym wirusem może wynikać właśnie z ilości testów.

 

Co ciekawe to w Niemczech mediana wieku zdiagnozowanych przypadków to 4X lat a we Włoszech i Hiszpani 6X lat. Niemcy testują dużo, Hiszpania i Włochy głównie awaryjnie, często post mortem (Niemcy post mortem w ogóle nie sprawdzają).

 

Stan Waszyngton dał update wczoraj https://www.doh.wa.gov/Emergencies/Coronavirus

 

46 tysiecy testów z czego 3,200 wynik pozytywny, zgonów 147. Zgonów dużo lecz uzupełniają to również tabelką z podziałem na wiek dlatego te dane są dosyć ciekawe

Edytowane przez marcinx26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Wróciłem z Auchana, takiego dużego w postaci hipermarketu. Towarów już żadnych nie brakuje, nawet żeli antybakteryjnych było kilka rodzajów do wyboru. No może jedyne czego nie mieli, to letniego płynu do spryskiwacza, który chciałem sobie kupić. Były jeszcze same zimowe. ;) Ludzi wpuszczali normalnie do sklepu, ale na sklepie co kawałek stały buteleczki z żelem antybakteryjnym i jednorazowe rękawiczki. Ludzie albo zakładali te sklepowe (ja sobie nałożyłem właśnie te), albo chodzili w swoich, lateksowych. Wszyscy chodzili po tym sklepie tak, żeby trzymać co najmniej te 1,5-2 metry od innych. Niektórzy mieli też maseczki. Przed kasami na podłodze ponaklejali linie co dwa metry, żeby przypominały ludziom, że mają trzymać dystans i wszyscy w kolejce do kas elegancko stali z dala od siebie. Kasjerzy byli oddzieleni szybką z plexi i też mieli rękawiczki na rękach. Niektórzy kasjerzy/kasjerki byli też w maseczkach, niektórzy nie. Ogólnie nie ma się co bać robić zakupów w większych hipermarketach jak się zachowuje odpowiednią ostrożność. Widzę, że ludzie u nas naprawdę są coraz bardziej zdyscyplinowani i zachowują ostrożność w sklepach. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś byłem w banku i sklepie, nie wielki market, wszędzie max 3 osoby + płyn przy drzwiach. W podlaskim na razie 10 osób zarażonych czy coś koło tego, nie wiem czy dobijemy do 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie Wróciłem z Auchana, takiego dużego w postaci hipermarketu. Towarów już żadnych nie brakuje, nawet żeli antybakteryjnych było kilka rodzajów do wyboru. No może jedyne czego nie mieli, to letniego płynu do spryskiwacza, który chciałem sobie kupić. Były jeszcze same zimowe. ;) Ludzi wpuszczali normalnie do sklepu, ale na sklepie co kawałek stały buteleczki z żelem antybakteryjnym i jednorazowe rękawiczki. Ludzie albo zakładali te sklepowe (ja sobie nałożyłem właśnie te), albo chodzili w swoich, lateksowych. Wszyscy chodzili po tym sklepie tak, żeby trzymać co najmniej te 1,5-2 metry od innych. Niektórzy mieli też maseczki. Przed kasami na podłodze ponaklejali linie co dwa metry, żeby przypominały ludziom, że mają trzymać dystans i wszyscy w kolejce do kas elegancko stali z dala od siebie. Kasjerzy byli oddzieleni szybką z plexi i też mieli rękawiczki na rękach. Niektórzy kasjerzy/kasjerki byli też w maseczkach, niektórzy nie. Ogólnie nie ma się co bać robić zakupów w większych hipermarketach jak się zachowuje odpowiednią ostrożność. Widzę, że ludzie u nas naprawdę są coraz bardziej zdyscyplinowani i zachowują ostrożność w sklepach. :)

 

Bo to Wrocław byłe miasto należące do Niemców ;). Zerknij na statystyki ile mamy osób na mapie - 2 miejsce po Warszawie z Covid-19.

 

Prof. dr hab. med. Krzysztof Simon mówi że jesteśmy w czarnej d... i potrzebna jest kasa i pomoc od rządu. A to jest bardzo konkretny facet i mówi jak jest bez pitu-pitu.

 

Na Grabiszyńskiej już nie ma szpitala bo wykryli 3 przypadki i całość poleciała do kwarantanny :kwasny:

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny kraj jedzie trywialną funkcją wykładniczą. @Adashi, widzisz i nie grzmisz :E Hiszpania:

 

Nie żebym był złośliwy, ale każda epidemia to funkcja wykładnicza, której krzywa idzie w pewnym momencie ostro w górę. Szczerze mówiąc bardziej zaczyna mnie martwić fakt, że modele zaczynają się rozjeżdżać. Model z imperial college London twierdzi, że Włochy powinny się już zacząć poprawiać. Działało to do wczoraj. Albo coś jest strzelone, albo nie wiem...

 

Strasznie niedobrze, że każdy kraj podaje i liczy to wszystko inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to Wrocław byłe miasto należące do Niemców ;). Zerknij na statystyki ile mamy osób na mapie - 2 miejsce po Warszawie z Covid-19.

 

Prof. dr hab. med. Krzysztof Simon mówi że jesteśmy w czarnej d... i potrzebna jest kasa i pomoc od rządu. A to jest bardzo konkretny facet i mówi jak jest bez pitu-pitu.

Ale co to ma do rzeczy, że miasto należało kiedyś do Niemców? Niemców to stąd wyj.... w 1945, a większość ludzi po wojnie zjechała się tu z kresów wschodnich, ale też dużo z terenów całej, przedwojennej Polski. Dużo przyjechało też np z Polski centralnej, między innymi moja babcia, która przed wojną mieszkała w warszawskim, a z kolei rodzice mojego starego przyjechali po wojnie do Wrocławia z kieleckiego. Mój dziadek jako jedyny pochodzi z kresów, z przedwojennego województwa tarnopolskiego. ;)

 

Wiem jakie są statystyki. A czy będziemy w d*pie? To się okaże, ja tam staram się myśleć pozytywnie i nie martwię się zbytnio. Oczywiście nie lekceważę całkowicie tego wirusa, staram się zachowywać ostrożność, no ale nie ma co też popadać w jakieś skrajności i się dołować. ;)

 

Za to na stacji benzynowej, to się człowiekowi coraz większy banan przy tankowaniu robi. No i fajnie się teraz po mieście jeździ, luz, zero korków. :D

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wirus zostaje odkryty w Wuhan gdzie znajduje się laboratorium, które prowadzi badania między innymi nad bronią biologiczną, mutacjami wirusów itd. Dobrze wiemy, że to właśnie światowe potęgi czyli USA, Chiny, Rosja zajmują się badaniami nad bronią biologiczną.

2. wirus dociera do Europy

3. USA zamyka granice dla obywateli krajów Europejskich OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.

4. Cała Europa ma kwarantannę OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.

5. Właśnie w Wielkiej Brytanii znajduje się instytut badawczy Pirbright, który od 2014 prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, a dokładnie 13 marca na Google Patenty pojawiła się informacja, że szczepionka została opatentowana i ma status "active"

6. Laboratorium Pirbright jest finansowane przez rząd brytyjski i UWAGA! Amerykańską Fundację Billa i Melindy Gates "Welcomme Trust"

7. Bill Gates właśnie odszedł z Microsoft twierdząc, że woli poświęcić się działalności charytatywnej i skupić na badaniach "przeciwirusowych", ratowaniu świata i przeciwdziałaniu efektowi cieplarnianemu. No cóż za wspaniałomyślność ?! (Dla mnie oznacza to definitywnie, że w labolatorium i produkcji leków/ szczepionek widzi wiekszy zysk niż w pracy dla Microsoftu! )

8. Bill Gates, Trump, i inne osobowości polityczne i gospodarcze należą do znanej grupy Bilderberg, która jak wiadomo podejmuje decyzje o wszystkim o czym my myślimy, że decyduje rząd.

9. Dlaczego USA próbuje zapłacić teraz niemieckiemu labolarorium za wykupienie dopiero co odkrytego leku na wirusa i mieć na niego wyłączność?

10. Jaki jest związek Wielkiej Brytanii, Chin i USA w całej tej sprawie ???? Czy przypadkiem nie chodzi o destrukcje finansowej i gospodarczej sytuacji Europy ? O zadłużenie krajów europejskich, które doprowadzi do zapożyczenia się kraju w Banku Centralnym, który należy do kogo ? Znowu Amerykanin? Tak. Rodzina Rodshieldów (również należą do Bilderberg)

11. Nie wspomnę o tym, że Wielka Brytania niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej - przypadek? Nie sądze.

Jedno jest pewne - jesteśmy pionkami, mrówkami, zabawkami do testów i gierek polityczno - ekonomicznych i gówno za przeproszeniem możemy w obliczu tych, którzy o nas decydują a my nawet o nich nie mamy pojęcia bo na codzień pokazuje się nam polityków, oficjalne twarze, oficjalne fakty i ich oficjalne wersje. Siedźcie ludzie w domu. Będą nami rządzić jak będą chcieli i nic z tym nie zrobimy, ale niech zaraza sobie pójdzie to chociaż pojedziemy sobie na wakacje po tym całym cyrku.

 

:rotfl::boink::whee:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100 tys. padło w USA, teraz liczymy pierwszy milion.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco starsi kojarzą pewnie kto to Kasia Kowalska.

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym był złośliwy, ale każda epidemia to funkcja wykładnicza, której krzywa idzie w pewnym momencie ostro w górę. Szczerze mówiąc bardziej zaczyna mnie martwić fakt, że modele zaczynają się rozjeżdżać. Model z imperial college London twierdzi, że Włochy powinny się już zacząć poprawiać. Działało to do wczoraj. Albo coś jest strzelone, albo nie wiem...

 

Strasznie niedobrze, że każdy kraj podaje i liczy to wszystko inaczej...

 

Tutaj jest nowsze badanie już nie bazujące tylko na danych Chińskich (czyli wiadomo jakich :D) z dnia 26.03. Zaznaczam że czeka jeszcze na recenzje.

 

https://covid19.healthdata.org/projections?fbclid=IwAR3a7dHy6wDIxkavj4QGbQ5yZtyVIxcM5i48lCxmclEkp4I1LZtMfGjRRBQ

 

Bardziej dogłębny opis tych danych: http://www.healthdata.org/research-article/forecasting-covid-19-impact-hospital-bed-days-icu-days-ventilator-days-and-deaths

 

Plus dla chcących się wgryźć jeszcze głębiej: http://www.healthdata.org/sites/default/files/files/research_articles/2020/covid_paper_MEDRXIV-2020-043752v1-Murray.pdf

 

80k nie działa już tak na wyobraźnię jak 2.2 mln z pierwszych symulacji przy założeniu braku obostrzeń (uważam że nawet wtedy by tyle nie było bo założenia były blednę no ale ok)

 

Na dzisiaj prognoza 343, zobaczymy ile będzie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mają jazdę bez trzymanki w USA, myślę że 15tyś dziennie to nie jest ich ostatnie słowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieco starsi kojarzą pewnie kto to Kasia Kowalska.

 

Mój link

 

Ja kojarzę i kiedyś katowałem wielokrotnie jej piosenkę o tytule Antidotum :lol2:

 

BTW fajna akcja z tym YMCA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. wirus zostaje odkryty w Wuhan gdzie znajduje się laboratorium, które prowadzi badania między innymi nad bronią biologiczną, mutacjami wirusów itd. Dobrze wiemy, że to właśnie światowe potęgi czyli USA, Chiny, Rosja zajmują się badaniami nad bronią biologiczną.

2. wirus dociera do Europy

3. USA zamyka granice dla obywateli krajów Europejskich OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.

4. Cała Europa ma kwarantannę OPRÓCZ Wielkiej Brytanii.

5. Właśnie w Wielkiej Brytanii znajduje się instytut badawczy Pirbright, który od 2014 prowadzi badania nad szczepionką na koronawirusa, a dokładnie 13 marca na Google Patenty pojawiła się informacja, że szczepionka została opatentowana i ma status "active"

6. Laboratorium Pirbright jest finansowane przez rząd brytyjski i UWAGA! Amerykańską Fundację Billa i Melindy Gates "Welcomme Trust"

7. Bill Gates właśnie odszedł z Microsoft twierdząc, że woli poświęcić się działalności charytatywnej i skupić na badaniach "przeciwirusowych", ratowaniu świata i przeciwdziałaniu efektowi cieplarnianemu. No cóż za wspaniałomyślność ?! (Dla mnie oznacza to definitywnie, że w labolatorium i produkcji leków/ szczepionek widzi wiekszy zysk niż w pracy dla Microsoftu! )

8. Bill Gates, Trump, i inne osobowości polityczne i gospodarcze należą do znanej grupy Bilderberg, która jak wiadomo podejmuje decyzje o wszystkim o czym my myślimy, że decyduje rząd.

9. Dlaczego USA próbuje zapłacić teraz niemieckiemu labolarorium za wykupienie dopiero co odkrytego leku na wirusa i mieć na niego wyłączność?

10. Jaki jest związek Wielkiej Brytanii, Chin i USA w całej tej sprawie ???? Czy przypadkiem nie chodzi o destrukcje finansowej i gospodarczej sytuacji Europy ? O zadłużenie krajów europejskich, które doprowadzi do zapożyczenia się kraju w Banku Centralnym, który należy do kogo ? Znowu Amerykanin? Tak. Rodzina Rodshieldów (również należą do Bilderberg)

11. Nie wspomnę o tym, że Wielka Brytania niedawno wystąpiła z Unii Europejskiej - przypadek? Nie sądze.

Jedno jest pewne - jesteśmy pionkami, mrówkami, zabawkami do testów i gierek polityczno - ekonomicznych i gówno za przeproszeniem możemy w obliczu tych, którzy o nas decydują a my nawet o nich nie mamy pojęcia bo na codzień pokazuje się nam polityków, oficjalne twarze, oficjalne fakty i ich oficjalne wersje. Siedźcie ludzie w domu. Będą nami rządzić jak będą chcieli i nic z tym nie zrobimy, ale niech zaraza sobie pójdzie to chociaż pojedziemy sobie na wakacje po tym całym cyrku.

 

:rotfl::boink::whee:

 

Ale zanim pojedziesz na te wakacje po tym cyrku zostaniesz obowiązkowo zaszczepiony przeciwko koranawirusie , szczepionką której niby nie ma ,ale w USA chcą chcą szczepić wszystkich obowiązkowo :lol2: .Czyli ta gra o te 70bld nabiera coraz bardziej sensu i rumieńców

 

P.S. tylko w tej całej układance pojawił się miały problem a dokładnie Dietmar Hopp i jego labolatorium .. nie bez powodu Trump oferował miliardy $$$ za kupno jego firmy .. Nie zdziwię się jak panu Hopp przydarzy się coś nie dobrego w najbliższym czasie .Czego stanowczo mu nie życzę

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dwie na swój sposób ciekawe statystyki/uwagi. Dzienna ilość zgonów jest z grubsza na poziomie, jaki Chiny uzbierały za cały okres. Dane pewnie w niektórych miejscach naciągane, ale pokazuje jak to się rozpędza. I druga, dochodzimy w Polsce do kilkuset nowych zakażonych dziennie (jakie to abstrakcyjne tydzień temu było), możliwe, że za jakiś czas będzie to kilka tys dziennie. To chyba powoli tylko kwestia czasu, jak się posypiemy. chyba, ze ta kwarantanna domowa zadziała i to zwolni.

 

Nie wiem, czy są dzisiaj ludzie potrafiący jednoznacznie powiedzieć, czy walczyć, oraz jak walczyć, co kupujemy i za ile. Czy może zbudować ileś prowizorycznych krematoriów o sporej wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...dochodzimy w Polsce do kilkuset nowych zakażonych dziennie (jakie to abstrakcyjne tydzień temu było), możliwe, że za jakiś czas będzie to kilka tys dziennie.

Warto zaznaczyć że to potwierdzone przypadki. Ogólna liczba zakażeń w Polsce może być nawet kilkanaście razy większa. Patrząc na wykresy bardzo szybko to rośnie, w niektórych krajach linia jest prawie pionowa.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z istnienia agendy ID 2020. Czyli identyfikacja 2020. Wiecie kto jest jednym z założycieli? No przecież, że nasz ulubieniec, Billl Gates!

 

Ten sam, który w 2019 roku rozprawiał namiętnie o wielkiej pandemii, która nawiedzi cały świat. Jak on przewidział to co dzieje się teraz? No geniusz on jest, no prorok!

 

A pewnie nie wiecie, czym będzie się zajmowała agenda IS 2020. No twierdzi ona, że w takiej nowoczesnej erze jak mamy teraz nie może być tak staroświeckich metod identyfikacji ludzi. To skansen jest! Każdy ma prawo do nowoczesnej metody identyfikacji, czyli... wszczepionego chipa!

 

Na chipie będą informacje, czy aby jesteśmy zaszczepienie na wszystkie ważne choroby, chipem też będziemy płacić. W międzyczasie (przed godziną 0) zniszczone zostaną wszystkie waluty narodowe (już się to dzieje - są drukowane bez limitów) i wprowadzona nowa. Jedna. Nierozerwalnie związana z chipem.

 

Tylko jak tu przekonać tych niedobrych ludzi, żeby pozwolili sobie tego chipika wstrzyknąć? Nie wiecie jak? No to spójrzcie na medialną panikę z wiadomego powodu, która sączy się ze wszystkich mediów od jakichś dwóch miesięcy. Właśnie tak!

 

Oprócz firm typowo technologicznych w agendzie uczestniczy firma produkująca szczepionki. To zapewne przypadek, hehe. A teraz sobie myślicie, co za szur, co za wstrętna teoria spiskowa. Serio? Naprawdę tak myślicie? To wpiszcie sobie w Google: ID 2020. Miłej lektury :D

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę z istnienia agendy ID 2020. Czyli identyfikacja 2020. Wiecie kto jest jednym z założycieli? No przecież, że nasz ulubieniec, Billl Gates!

 

Ten sam, który w 2019 roku rozprawiał namiętnie o wielkiej pandemii, która nawiedzi cały świat. Jak on przewidział to co dzieje się teraz? No geniusz on jest, no prorok!

 

A pewnie nie wiecie, czym będzie się zajmowała agenda IS 2020. No twierdzi ona, że w takiej nowoczesnej erze jak mamy teraz nie może być tak staroświeckich metod identyfikacji ludzi. To skansen jest! Każdy ma prawo do nowoczesnej metody identyfikacji, czyli... wszczepionego chipa!

 

Na chipie będą informacje, czy aby jesteśmy zaszczepienie na wszystkie ważne choroby, chipem też będziemy płacić. W międzyczasie (przed godziną 0) zniszczone zostaną wszystkie waluty narodowe (już się to dzieje - są drukowane bez limitów) i wprowadzona nowa. Jedna. Nierozerwalnie związana z chipem.

 

Tylko jak tu przekonać tych niedobrych ludzi, żeby pozwolili sobie tego chipika wstrzyknąć? Nie wiecie jak? No to spójrzcie na medialną panikę z wiadomego powodu, która sączy się ze wszystkich mediów od jakichś dwóch miesięcy. Właśnie tak!

 

Oprócz firm typowo technologicznych w agendzie uczestniczy firma produkująca szczepionki. To zapewne przypadek, hehe. A teraz sobie myślicie, co za szur, co za wstrętna teoria spiskowa. Serio? Naprawdę tak myślicie? To wpiszcie sobie w Google: ID 2020. Miłej lektury :D

Za foliarskie syfy serio powinny lecieć bany na 2 tygodnie, bez żartów już. Bo to już istne przeczenie logice i jakiejkolwiek inteligencji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...