Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Według Ministerstwa Zdrowia dzisiaj wykryli tylko 253 przypadki, za to zmarły 22 osoby. Trochę to dziwne.

Odsetek chorych w testowanej grupie nie zawsze musi być taki sam chociaż za pewne odchyłki duże nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W xkomie,morelach.

 

A co u nich kupowałeś ostatnio na kwarantannie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Według Ministerstwa Zdrowia dzisiaj wykryli tylko 253 przypadki, za to zmarły 22 osoby. Trochę to dziwne.

Kolego wybory idą ... do 10 maja zejdą do zera , dla tego też przeszli na 2 raporty na dobę .

 

5.04 -475 zarażonych -3 raporty

6.04- 311 zarażonych -2 raport

7.04 - 253 zarażonych 2 raporty

 

I niby robione jest 8k testów na dobę :lol2:

 

A niby jesteśmy w fazie wznoszącej,rozwojowej wirusa gdzie pik ma być na święta ... no chyba ze rząd przesuną pik zachorowań na czerwiec,lipiec

 

 

Zwykłą propaganda ,te dane są tak prawdziwe ja te z chin . PiS publikuje to co w danej chwili jest im na rękę ... i nikt tego nie sprawdzi :kwasny:

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czterogodzinna siesta na balkonie po obiadku to jest to. Muzyczka >KLIK< > KLIK <, słoneczko, zimne napoje... nareszcie człowiek czuje sie jak sołtys wysoko najedzony i za nic nie odpowiada.

:disco:

 

Śliczny był dzisiaj dzień, zakichana kwarantanna... mać!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I niby robione jest 8k testów na dobę :lol2:

 

Był gdzieś artykuł, że spadło praktycznie na łeb testowanie i bodaj 1-2k robią aktualnie. Nie mogę teraz znaleźć, potem najwyżej edytuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś artykuł, że spadło praktycznie na łeb testowanie i bodaj 1-2k robią aktualnie. Nie mogę teraz znaleźć, potem najwyżej edytuję.

Mój link

 

No to ciekawe czemu tak ilość testów leci w dół :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może znowu laby pozamykali bo pracownicy się pozarażali, albo bardziej prawdopodobne, kombinują ze statystykami. Na testy jest masa chętnych, lekarze i szpitale dalej nie mogą się doprosić testów dla siebie czy osób zgłaszających się z objawami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie sporo ludzi na ulicach, znacznie więcej niż było wczoraj. I nawet ta zasada dwóch metrów widzę, że już znacznie luźniej jest traktowana. Natomiast znacznie zwiększył się odsetek ludzi w maseczkach, teraz mam wrażenie, że jest to około 1/5-1/4. Czekam czy przyjdzie taki dzień, że znajdę się w mniejszości jako osoba bez maseczki. Szczerze pisząc, wątpię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ile minutach od Twojego fona przyjechali policjanci?

Jesteś żenujący. Siedzą spokojnie, faceci piją piwko, kobiety rozmawiają, ale grill się nie pali. Pewnie się boją rozpalić :E

Czy mi się wydaje, czy wczoraj o tej godzinie było więcej nowych przypadków zachorowań?

Edytowane przez henryk nowak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten rząd zrobił tyle nielegalnych rzeczy, że fałszowanie statystyk w/s Korony to byłby pikuś... i dlatego jest to wysoce prawdopodobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śliczny był dzisiaj dzień, zakichana kwarantanna... mać!!!

Łap

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestali podawać 2x dziennie, chyba tylko raz podają z rana, i wygląda jakby było przesunięte, zaniżają, bo na wybory itp. Władza jest taka super, jest pięknie, "mamy dobry sejm, wybitnych fachowców, gospodarka idzie do przodu, a ludziom żyje się coraz lepiej"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='07 Kwiecień 2020 - 18:53' timestamp='1586278387' post='15860477']

Łap

Mocno dziękować :):beerchug:

... początek już fajnie się zapowiada :dj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe czemu tak ilość testów leci w dół :hmm:

 

Zapewne testowane są nowe terapie. Jest kilka opcji terapeutycznych:

- chlorochina

- pencyklowir

- nitazoksanid

- rybawiryna

- remdesivir

- favapiravir

- nafamostat

- tocilizumab

- rytonavir

- oseltamivir

- otoczenie przez policję.

 

U nas testowane są najczęściej opcje pierwsza oraz ostatnia (ta głównie w przypadku DPS-ów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie targ zamknięty, rolnicy jeżdżą po osiedlach i sprzedają z busa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedzą spokojnie, faceci piją piwko, kobiety rozmawiają, ale grill się nie pali. Pewnie się boją rozpalić :E

 

Ogólnie na prywatnej posesji w gronie rodzinnym nie ma zakazu grilowania, to podchodzi pod przyrządzanie posiłku dla rodziny.

 

Edit: jednak uzupełnili wyniki 435 dzisiaj.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wytłumaczy mi ktoś jak wyglądają obecnie przepisy związanie z przeciwdziałaniem wirusowi w Polsce?

Czemu osoba biegająca po parku dostała 30 000zł kary, osoby które naruszyły zakaz zgromadzeń po kilka tysięcy do 10tys zł kary a dzisiaj była sprawa 8 policjantów którzy spotkali się i urządzili sobie grilla na błoniach w Poznaniu dostali tylko po 500zł mandatu i postępowanie w pracy ale akurat to nie ma związku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wykluczamy, że pojawi się zalecenie, aby na ulice, w miejsca publiczne wychodzić ze środkami ochrony osobistej, które jesteśmy w stanie sami wykonać m.in. takie jak bawełniane maseczki" - powiedział we wtorek rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

 

Mój link

 

Nie wiem na ile to wiarygodne, ale rząd ma przedłużyć obecnie obowiązujące ograniczenia do 15 maja. Jeszcze przed świętami ma to zostać ogłoszone.

 

Matury przełożą? Czyli ledwo dwa dni po (ewentualnym) zdjęciu ograniczeń mamy iść na wybory. Nieoficjalnie wczoraj mówiło się o dacie 17 maja.

 

Mój link

 

Wytłumaczy mi ktoś jak wyglądają obecnie przepisy związanie z przeciwdziałaniem wirusowi w Polsce?

Czemu osoba biegająca po parku dostała 30 000zł kary, osoby które naruszyły zakaz zgromadzeń po kilka tysięcy do 10tys zł kary a dzisiaj była sprawa 8 policjantów którzy spotkali się i urządzili sobie grilla na błoniach w Poznaniu dostali tylko po 500zł mandatu i postępowanie w pracy ale akurat to nie ma związku.

 

Jeśli dobrze rozumiem to najwyższe co możesz dostać w tym wypadku od policji to 500 zł (nie wiem czy to się sumuje np sytuacja łamania zakazu

 

przemieszczania się + chodzenie w grupach liczących więcej niż dwie osoby. Czy w tej sytuacji można dostać 2 mandaty: we trójke idziemy na piwo ) Z tego przykładu z policjantami widać, że to sie nie sumuje, ale..

 

Te wyższe kwoty to jak odmawiasz przyjęcia mandatu. Wówczas grzywne nakłada inspektor sanitarny. Tu sumy są już zdecydowanie wyższe i jest to

 

kwestia uznaniowa ile ma ona wynosić.

 

Niech ktoś skoryguje jeśli coś pokręciłem. ;)

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś pytał dlaczego dziś tak mały wzrost zakażeń - to dlatego że z Mazowieckiego ich po prostu nie podliczono. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widze 435 nowych przypadkow...

Możliwe że teraz dodali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ryneczek

 

Niby w malborskim koroniastego nie ma,ale to tylko złudzenie :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie było a teraz samo centrum, strach z chałupy wyjść że przywieje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walka kościoła z koronawirusem

 

Nielegalne zgromadzenie podczas pandemii koronawirusa

 

:hahaha:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie sporo ludzi na ulicach, znacznie więcej niż było wczoraj. I nawet ta zasada dwóch metrów widzę, że już znacznie luźniej jest traktowana. Natomiast znacznie zwiększył się odsetek ludzi w maseczkach, teraz mam wrażenie, że jest to około 1/5-1/4. Czekam czy przyjdzie taki dzień, że znajdę się w mniejszości jako osoba bez maseczki. Szczerze pisząc, wątpię.

 

U nas to chodzenie z zasadą dwóch metrów, to jakby w ogóle zakazu nie było. Ani jedna para, np. mąż z żoną trzymający się za ręce, nie była rozdzielona. Z maseczkami jest tak samo, do tego rękawiczki, zwykle niebieskie gumowe.

 

Takie coś mają w Kauflandzie.

post-558852-15862893101469_thumb.jpg

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumaczy mi ktoś jak wyglądają obecnie przepisy związanie z przeciwdziałaniem wirusowi w Polsce?

Czemu osoba biegająca po parku dostała 30 000zł kary, osoby które naruszyły zakaz zgromadzeń po kilka tysięcy do 10tys zł kary a dzisiaj była sprawa 8 policjantów którzy spotkali się i urządzili sobie grilla na błoniach w Poznaniu dostali tylko po 500zł mandatu i postępowanie w pracy ale akurat to nie ma związku.

 

Z tego co mówili to Policja może dać mandat 500zł, to Sanepid może zawnioskować o wyższe kwoty. Raczej pracownicy Sanepidu nie biegają za ludźmi po parkach. Wydaje mi się, że ludzie się nakręcają i wymyślają takie historyjki. Czy ktoś potwierdził taką astronomiczną karę, jakimś dokumentem. Dzisiaj czytałem, że niby milicjanci stoją pod marketem i zaglądają ludziom do zakupów, jak uznają że ktoś kupił pierdoły, to jest mandat :lol2: W necie różne bzdury można wyczytać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...