Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli słuchasz tych profesorów co są na usługach bigfarmy

oraz iluminatów i kosmitów. Daruj sobie nie ten "target". Tak mam większe zaufanie do specjalistów niż "znawców z Internetu".

 

Już ktoś to tutaj wklejał. Nawet miałem skomentować, ale mi się w końcu nie chciało. Koleś zaczyna od bzdurnego założenia, że wszystkie wirusy i bakterie są z grubsza takie same jeśli chodzi o szkodliwość. Jasne, mamy w sobie mnóstwo bakterii i wirusów, ale głównie takich, które z nami zgodnie współżyją. Tak samo można głupio argumentować, że skoro normalnie jemy tyle różnych roślin i zwierząt, to zdrowy organizm strawi wszystko - nawet trucizny. Chyba nie muszą tłumaczyć, dlaczego to tak nie działa.

 

Do tego zachowuje się jakby odkrył PRAWDĘ na miarę płaskości Ziemi.

Bo to zwykły baran który jest klepany po plecach przez innych baranów którym wydaje się że wiedzą lepiej. Takiej ilości farmazonów już dawno nie słyszałem ;)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oraz iluminatów i kosmitów. Daruj sobie nie ten "target". Tak mam większe zaufanie do specjalistów niż "znawców z Internetu".

:E nie rozśmieszaj mnie proszę .... jesteś obiektywny w jedną stronę .

 

Ilu to specjalistów w dziedzinie wirusologi zostało usuniętych ze stanowisk nawet rządowych bo podważyli całą tą sytuację

 

U nas może tak, ale już np. w Anglii się podwoiła. Generalnie są konkretne hipotezy, że szczepienie przeciwko gruźlicy pomaga przeciwko Covid-19, co widać po statystykach poszczególnych krajów i korelacji z obowiązkiem szczepień przeciwko gruźlicy.

Nie tylko u nas ... nie che mi się już teraz szukać ale we włoszech w okresie największej eskalacji opandemi umieralność była raptem większa o 1% niż w roku poprzednim .... także sorry .

 

Ktoś tu wklejał stronę gdzie były porównane dane o śmiertelności za rok 2018,2019 do 2020 z Covid19 dla UE ,USA prawie wszędzie śmiertelność była taka sam jak nie znacznie większa w tym okresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raiders nie wysilaj się bo i tak nie zmienię zdania. To jest zbyt poważna sprawa żeby słuchać się "szamanów" z Internetu. Przekonuj tych co dalej uważają że to zwykła grypa tam będziesz miał posłuch

 

I dalej od marca wychodzisz z domu tylko na zakupy?

Wychodzę ale maseczka jest i inne zabezpieczenia i wychodzę tylko jak muszę.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raiders nie wysilaj się bo i tak nie zmienię zdania. To jest zbyt poważna sprawa żeby słuchać się "szamanów" z Internetu. Przekonuj tych co dalej uważają że to zwykła grypa

 

 

Nie wysilam się bo nie muszę ,nie masz żadnych argumentów opierasz się jednej opcji a nie dopuszczasz do siebie świadomości ze zamykane są usta osobom ,naukowcom którzy twierdzą coś innego i próbują spojrzeć na sprawę inaczej .

I nie chodzi tu o znafcó z internetów ale o osoby które zasiadały w krajowych instytucjach zdrowia ,były doradcami krajowymi w sprawach zdrowia ,wykładowcami na uniwersytetach itp itd

 

Jesteś jak owca w stadzie idzie na baranem nie ma własnego zdania , rozsądku ,nie myśli samodzielnie ... myśli za nią baran .Co baran zrobi to i owca powtórzy .

 

Jeśli te zabezpieczenia poprawiają twój stan psychiczny i pewność siebie ze jesteś chroniony to owszem dobre to dla twojego zdrowia ,ale faktycznie to przed niczym cię nie chroni .Jeśli uważasz że jest inaczej to faktycznie wieżysz w iluminatów i reptale czy inne cuda .

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ilu to specjalistów w dziedzinie wirusologi zostało usuniętych ze stanowisk nawet rządowych bo podważyli całą tą sytuację

No właśnie: ilu? Jakieś konkretne przykłady masz pod ręką, czy opierasz się wyłącznie na jakichś "ekspertach" z internetu?

 

Nie tylko u nas ... nie che mi się już teraz szukać ale we włoszech w okresie największej eskalacji opandemi umieralność była raptem większa o 1% niż w roku poprzednim .... także sorry .

 

Ktoś tu wklejał stronę gdzie były porównane dane o śmiertelności za rok 2018,2019 do 2020 z Covid19 dla UE ,USA prawie wszędzie śmiertelność była taka sam jak nie znacznie większa w tym okresie

A ile osób wymagało intensywnej opieki szpitalnej teraz a ile w latach poprzednich? Bo to jest co najmniej tak samo istotne jak sama śmiertelność choćby z tego względu, że niską śmiertelność zawdzięczamy służbie zdrowia, która jakoś dała radę. Niestety trudniej znaleźć statystyki z tym związane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raiders od argumentów są specjaliści i profesjonaliści (przykłady zaufania i jakich osób podawałem) Tobie i innym "znawcą" tylko wydaje się że wiedzą lepiej. Życzę globalnych sukcesów w nowatorskim podejściu do tematu :]. Od dzisiaj nie przyjmój żadnych leków tylko ziółka po co masz wspierać ten spisek (bigfarma) :E ?

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raiders od argumentów są specjaliści i profesjonaliści (przykłady zaufania i jakich osób które mam podawałem) Tobie i innym "znawcą" wydaje się że wiedzą lepiej. Życzę globalnych sukcesów w nowatorskim podejściu do tematu :].

To podejście nie jest ani trochę nowatorskie - antyszczepionkowcy, chemtrails i mnóstwo innych przykładów ignorancji wyniesionej do rangi mądrości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To podejście nie jest ani trochę nowatorskie - antyszczepionkowcy, chemtrails i mnóstwo innych przykładów ignorancji wyniesionej do rangi mądrości.

 

Ja to ironicznie pisałem ;). Wiadomo jak jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wysilam się bo nie muszę ,nie masz żadnych argumentów opierasz się jednej opcji a nie dopuszczasz do siebie świadomości ze zamykane są usta osobom ,naukowcom którzy twierdzą coś innego i próbują spojrzeć na sprawę inaczej .

I nie chodzi tu o znafcó z internetów ale o osoby które zasiadały w krajowych instytucjach zdrowia ,były doradcami krajowymi w sprawach zdrowia ,wykładowcami na uniwersytetach itp itd

 

Jesteś jak owca w stadzie idzie na baranem nie ma własnego zdania , rozsądku ,nie myśli samodzielnie ... myśli za nią baran .Co baran zrobi to i owca powtórzy .

 

Jeśli te zabezpieczenia poprawiają twój stan psychiczny i pewność siebie ze jesteś chroniony to owszem dobre to dla twojego zdrowia ,ale faktycznie to przed niczym cię nie chroni .Jeśli uważasz że jest inaczej to faktycznie wieżysz w iluminatów i reptale czy inne cuda .

Na grypę w USA umiera co roku średnio 30k ludzi. Na covid po ilu? 3 miesiącach (czy kiedy to faktycznie zaczęło u nich snowballować) 100k. Już teraz covid jest 3 razy bardziej śmiercionośny, a jeszcze jednego pełnego sezonu nie ma za sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie jeden z najgorszych wyników Polski względem innych państw Europy :(

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie, to powrót obostrzeń sanitarnych, będzie kwestią czasu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten temat jeszcze żyje jakieś lemingi jeszcze wierzą w tą "epidemię"?
Poczekaj na drugą falę, będziesz miał niespodziankę: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25999283,czy-jesienia-przyjdzie-druga-fala-koronawirusa-to-wielce-prawdopodobne.html - obrazek grypki hiszpanki i jej pierwszej fali ci się spodoba (podobni tobie po niej sobie robili jaja).

 

W Iranie już się coś zaczęło, ale nie ma info, może też znieśli ograniczenia zbyt drastycznie. W końcu tamtejsi niewierni lizali ściany, klamki itp. żeby pokazać brak strachu. A że lubią boom więc jasne, że wirusa tym bardziej się nie boją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze liczba zgonow rok do roku w czasie pandemii sie zmniejszyla, wiec gdzie tu logika? ;)

 

Może i liczba zgonów się zmniejszyła, choćby dlatego że ludzie siedzieli w domach, przez co liczba ofiar wypadków drastycznie spadła. Taka jest logika. Wystarczy choć trochę liznąć historię, żeby wiedzieć, że co ileś lat pojawia się nowy wirus, który zbiera śmiertelne żniwo. Swego czasu to zwykły wirus kataru zdziesiątkował społeczeństwo jednego kontynentu, było kilka wieków temu, zwykły wirus katarulol2.gif. Teraz mamy jakiś "łagodny"szczep grypkitongue.gif...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A WHO właśnie zmieniło zdanie odnośnie maseczek, teraz twierdzi że jednak maseczki są pomocne. Heh...

WHO siedzi bardzo głęboko w kieszeni Chin. Chhińce pewnie mocniej podsmarowali i kazali tak gadać, żeby towar im lepiej schodził. :P

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WHO siedzi bardzo głęboko w kieszeni Chin. Chhińce pewnie mocniej podsmarowali i kazali tak gadać, żeby towar im lepiej schodził. :P

 

Heh, ja już pisałem że Polska powinna przestać płacić składki na tą organizację. Wyrzuciliśmy w błoto pieniądze,a równie dobrze mogliśmy powołać w naszym kraju coś podobnego, ale działające w interesie naszego państwa i to za niższe pieniądze. Szkoda że tyle pieniędzy wydajemy na wojsko i jego uzbrojenie, a w ogóle nie jesteśmy przygotowani na atak bronią biologiczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>KLIK

 

"W jastrzębskiej kopalni Zofiówka potwierdzono w sobotę łącznie 346 nowych zakażeń koronawirusem wśród górników"

 

Tak się ich boją że nikt nie potrafi wydać decyzji o zamknięciu kopalń? Kopalni podobnie jak huty nie da się "pstryk wyłączyć w 5 minut", ale wystarczy bardzo mała załoga do "potrzymania "życia kopalni". Władza dobrze wiedziała dwa miesiące temu że takie zjawisko ma bardzo wysokie prawdopodobieństwo zaistnienia, nic nie robili (pan miecio z termometerkiem "na bramie kopalni" się nie liczy), teraz mają bardzo niebezpieczną sytuację i nadal nie zamykają kopalń. Plus mają taki że teraz cały Okręg Jastrzębsko-Wodzisławsko-Rybnicko-Żorski to praktycznie "strefa kwarantanny" i górnicy nie wjadą im do Warszawy z kilofami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony. Dosłownie Kościół Pandemii, bo poza wiarą opartą na przekazach MM nie macie nic, co by mogło wskazywać na jakąkolwiek zwiększoną zachorowalność i umieralność na cokolwiek. Żadne statystyki umieralności za dany okres w żadnym kraju nie wskazują istnienia jakiejkolwiek pandemii. Niemcy już zaczynają mówić o oszustwie związanym z pandemią. Jeszcze raz napiszę, przerażające jak z tyloma ludźmi można zrobić cokolwiek na każdej płaszczyźnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Covid-lotek tydzień 9

 

Nie ma żadnych istotnych zmian, oprócz takiej że epidemia w skali świata już nie zwalnia, ale i nie przyspiesza silniej niż przewidywany obszar dla trajektorii. Ameryka Południowa odwaliła robotę i za siebie i za Afrykę.

 

Model z marca (do którego jestem bardziej przywiązany)

Świat

Zgony na 30 czerwca 2020: pomiędzy 485 000 a 505 000 (80% CI)

Data osiągnięcia 10 milionów zarejestrowanych zachorowań: między 28 czerwca a 3 lipca.

Polska na 30 czerwca 2020:

Liczba zarejestrowanych zachorowań: 32400;

Liczba zgonów: 1690.

 

Model bez sztucznych ingerencji uparcie nie obniża znacząco liczby zgonów (tylko o 100 osób wobec prognozy z początku kwietnia), nadal wydaje się, że nie ma się to szans sprawdzić, no ale zobaczy się. Kilka dni przed samymi wyborami, faktycznie raportowanych zachorowań oraz raportowanych zgonów może być nieco mniej. No i pogoda zależy jaka będzie.

 

 

Model z maja (do którego mam zdecydowanie mniej sympatii, bo wymagał ręcznych adjustów dla Afryki i Polski))

Świat

Zgony na 30 czerwca 2020: pomiędzy 455 000 a 480 000 (80% CI)

Data osiągnięcia 10 milionów zarejestrowanych zachorowań: między 29 czerwca a 5 lipca.

Polska na 30 czerwca 2020:

Liczba zarejestrowanych zachorowań: 33900;

Liczba zgonów: 1480.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem przerażony. Dosłownie Kościół Pandemii, bo poza wiarą opartą na przekazach MM nie macie nic, co by mogło wskazywać na jakąkolwiek zwiększoną zachorowalność i umieralność na cokolwiek. Żadne statystyki umieralności za dany okres w żadnym kraju nie wskazują istnienia jakiejkolwiek pandemii. Niemcy już zaczynają mówić o oszustwie związanym z pandemią. Jeszcze raz napiszę, przerażające jak z tyloma ludźmi można zrobić cokolwiek na każdej płaszczyźnie.

Wreszcie ktoś umierający używać szarych komórek w tym zalewie łatwowiernych "geniuszy" (również na tym forum), fanów prawdy telewizyjnej :) A dla "geniuszy" bystrych inaczej, fanów pandemii której nie ma, mam pytanie na inteligencje. Zobaczcie geniusze, w ostatnich tygodniach mamy zalew zakażonych górników. Do teraz to już będzie ze 4 tysiące. Tyle samo zakażonych jest medyków. I tak: wśród górników mamy zero ofiar śmiertelnych, wśród medyków dwie. Zaznaczam, że na próbkę reprezentatywną tysiąca ludzi w ciągu miesiąca umiera jeden z nich (człowiek żyje około 1000 miesięcy). Więc statystycznie z tych 8000 tysięcy powinno przez ostatnie 2 miesiące umrzeć 16 osób. Bez żadnej pandemii. Umarły dwie. Dwie z ośmiu tysięcy osób zarażonym straszliwym i potwornym, niezwykle groźnym Covid 19. Coś już zaczyna świtać pandemiczni geniusze, czy jeszcze nie?

Edytowane przez delaroza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

576 dziś.

Spłynęły wyniki od górników i znowu wyszło, że dużo jest niby pozarażanych i stąd wyszło sporo ponad 500. Swoją drogą, fajna ta "epidemia", tyle górników się już pozarażało, a żadnemu nic nie jest. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie ktoś umierający używać szarych komórek w tym zalewie łatwowiernych "geniuszy" (również na tym forum), fanów prawdy telewizyjnej :)

 

Brakuje tylko tekstów o 5G. :E :E

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wam powiem, że nie wierzę w Pigmejów. Nigdy żadnego nie widziałem, ani nikt z moich znajomych nie widział. Nie ma nawet dowodów, że Hitler wierzył w Pigmejów. A w tv to wiadomo, że można wyreżyserować wszystko, nawet lądowanie na księżycu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spłynęły wyniki od górników i znowu wyszło, że dużo jest niby pozarażanych i stąd wyszło sporo ponad 500. Swoją drogą, fajna ta "epidemia", tyle górników się już pozarażało, a żadnemu nic nie jest. :P

 

Epidemia oznacza zarażenia na daną chorobę w większej licznie na danym obszarze. Może to być nawet na krostę, że nikomu nic nie będzie poza tym.

 

Poczekaj na drugą falę, będziesz miał niespodziankę: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,25999283,czy-jesienia-przyjdzie-druga-fala-koronawirusa-to-wielce-prawdopodobne.html - obrazek grypki hiszpanki i jej pierwszej fali ci się spodoba (podobni tobie po niej sobie robili jaja).

 

W Iranie już się coś zaczęło, ale nie ma info, może też znieśli ograniczenia zbyt drastycznie. W końcu tamtejsi niewierni lizali ściany, klamki itp. żeby pokazać brak strachu. A że lubią boom więc jasne, że wirusa tym bardziej się nie boją.

 

Z hiszpanką też było podobnie. Pierwsza fala była niegroźna, a zgony masowe zaczęły się przy drugiej.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epidemia oznacza zarażenia na daną chorobę w większej licznie na danym obszarze. Może to być nawet na krostę, że nikomu nic nie będzie poza tym.

Tak, odkąd WHO bezsensownie zmieniło jej definicję, to rzeczywiście tak jest. Tylko po co robić taką gównoburzę z epidemii, która u ponad 90% ludzi nie wywołuje żadnych objawów? :hmm:

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, odkąd WHO bezsensownie zmieniło jej definicję, to rzeczywiście tak jest. Tylko po co robić taką gównoburzę z epidemii, która u ponad 90% ludzi nie wywołuje żadnych objawów? :hmm:

Jak to po co? Żeby szczepić, zaszczepiać, wyszczepiać!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Widać młody jeszcze jesteś, życia mało znasz. Na prawdziwej wonie prawie zawsze czegoś brakuje, z czymś jest problem i trzeba kombinować.
    • 4090 i gra na low?  Ouch...
    • Racja, rozsądkiem jest skakanie co 2-3 gen procków. Poczekam na Zen 5 i zobaczymy co dalej. Myślałem pogonić 5800X i dołożyć do używki 5800X3D. Za parę stówek wyczerpałbym możliwości na AM4, chociaż tym prockom na tyle blisko, że nie jest to jakiś zauważalny przeskok. Dawało się używki za 1k kupić, a teraz rzeczywiście drożej. Słusznie. Jak kupowałem 5800X to chodziły po 2k, oema trafiłem za ok. 1670zł gdzie za 5600X trzeba było dać 1400zł. Gdybym teraz siedział na 5600X byłby większy sens przeskoku.   Z multi to CS2 z detalami na Ultra High 1440p bez upscalingu. Obecnie klatkarz to tak 250-300+ na tym ustawieniu. Procki X3D dają kopa w tym tytule ale czy mi zrobi różnicę te +50-100 FPS?   A nie kręciłem tych memek, ponoć słabo się kręcą ale nie sprawdzałem. Chyba wybiję sobie z głowy zmiany. Warto chyba czekać na ZEN 5 - z tego co widziałem przyrost ma być na poziomie 40% co mnie zaciekawiło. Na intela nawet się nie oglądam. Ostatni raz miałem 6-7 gen i styka
    • Już te pisanie że czegoś zabraknie mi gotuje krew w żyłach... Miał Putin zdechnąć a żyje. Miały sankcje udusić Rosję a tu sami Amerykanie ganiają Ukrainę za ataki na rosyjskie przetwórnie ropy. Miało zabraknąć czołgów, wychodzi że produkują/restaurują kolejne. Miało zabraknąć amunicji wychodzi że sobie z tych dyktatorskich państewek pościągali szybciej niż zachód się zrzucił na źródełko Czech, nim sami swoją gospodarkę przestawili w tryb wojenny. Jest tak jak Wolski mówił w ostatnim raporcie że prędzej chudy zdechnie niż gruby schudnie. Przy braku błyskotliwej i wręcz cudownej kontrofensywy i postawieniu na odbitym terenie sytych oddziałach w sensie ilości to plan jaki ten Ławrow wyjawił w tym wywiadzie(polecam choćby tego poczytać jak nie martwi się ktoś że mu zalasuję mózg) jest bliżej do finiszu. Zostanie kaleka bez możliwości wejścia do tego NATO i UE a ciekawe ile to potrwa nim się nie rozpadnie bo raczej nie zwróci się z powrotem na wschód do najbliższego sąsiada. Pik produkcyjny w Rosji minie po 26 roku czyli jeszcze 2.5 roku walki o co. Z Chersońszczyzną skończyły się jakiekolwiek postępy i nawet chyba nadzieje na nie, a tylko była pokerowa rozgrywka gdzie krupier / cała publika raczej nie pomagała dostatecznie wystraszyć agresora. Niech ścierają agresora by szybko nie przyszło do głowy to powtórzyć to jest chyba jedyny cel teraz. Ostatni szczebel eskalacji z wyczerpania raczej też średnio wygląda. Teraz jest problem by te drony zwalczać na terytorium własnym by nie sprzedawały pozycji opl i lotnictwa to chyba raczej pod koniec nie będą ich tak lekkomyślnie używać.    
    • Toż mówię, że na AMD było cacy. Afterburner śmigał przy 5600XT (2 egzemplarze), 6600XT na końcu 5700XT na codzień UV referenta. Profil się wczytywał z windą, działało wszystko beton stabilnie na zasadzie ustaw i zapomnij. Ale wylewam gorzkie żale na ułomność u zielonych, a temat jest o konkretnej karcie - karta sama w sobie jest przyzwoita, polecam w tym budżecie Jedynie jak ktoś ma przyzwyczajenia z AMD, tj. proste, szybkie, działające OC/UV to może się rozczarować.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...