Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W sumie też mam tak samobigsmile.gif. Zawsze w lutym lub marcu łapałem przeziębienie, które zawsze zaczynało się od bólu gardła. W tym roku jakoś mnie to ominęło (odpukać w niemalowane). Ja maseczkę nosiłem od lutego, ale tylko w pracy. Pracuje w chińskim zakładzie (oczywiście w Polsce) i już w lutym w moim pracy wprowadzono różne obostrzenia, typu noszenie maseczek (do tego była instrukcja na 2 strony, jak należy nosić maseczkę, jak ją zdejmować, kiedy zakładać, itp.), dezynfekcję klamek i barierek, mierzenie temperatury, itp. Takie wytyczne przychodziły z Chin, gdzie jest główna siedziba firmy.

 

W sumie jednak ten wirus nie jest aż tak groźny, jak z początku sądzono. Dzisiaj zmarły kolejne 17 osób, ale średnia wieku to jakieś 71 lat. Ale trzeba dalej stosować się do wytycznych, żeby wirus się nie rozprzestrzeniał.

 

Raczej maseczki coś dają, chyba że to fart :) Z higieną u mnie też bez zmian z powodu sytuacji, bo ogólnie należę do czystych osób.

 

Takie info ze Szczecina z jakiejś tam strony.

 

W komunikacji miejskiej obowiązują maseczki

 

Nie pomogły apele, komunikaty podawane przez głośniki w radiowozach przez straż miejską. Przyszedł czas na rozliczanie pasażerów, którzy w komunikacji miejskiej nie zasłaniają ust i nosa.

Od czwartku strażnicy miejscy rozpoczęli kontrole w autobusach i tramwajach w naszym mieście. Mimo wielokrotnie powtarzanych informacji o obowiązku zasłaniania nosa i ust w środkach transportu publicznego wiele osób za nic miało obowiązujące przepisy.

- Do dyżurnych straży wpływają regularnie skargi od współpasażerów na innych użytkowników komunikacji miejskiej, dotyczące niezachowania środków ostrożności w autobusach i tramwajach - mówi st. insp. Joanna Wojtach, Rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Temat wielokrotnie poruszany był w mediach, niestety część społeczeństwa traktuje obowiązujące zalecenia Ministra Zdrowia podczas ciągle trwającej epidemii w sposób nonszalancki.

Takich postaw miejscy stróże prawa nie będą tolerować. Od wczoraj rozpoczęli wyrywkowe kontrole, jeżdżąc tramwajami i autobusami.

- Wczoraj zostały nałożone trzy mandaty karne za brak zasłoniętych ust i nosów, dzisiaj od rana prowadzone są kolejne kontrole, m.in. w autobusach na linii 71, tramwajach 1,7,9,12 - mówi Joanna Wojtach. - Na widok strażników wszyscy pasażerowie karnie zakładają maseczki i okazuje się,że już nikt nie ma problemów zdrowotnych. Nie chodzi jednak o to, aby chronić siebie i innych tylko w obecności funkcjonariuszy, a kolejne kontrole będą prowadzone także w następnym tygodniu), ale zawsze wtedy, gdy korzystamy z komunikacji publicznej. Bądźmy rozsądni i odpowiedzialni, dbajmy o swoje zdrowie i zdrowie innych!

Straż Miejska przypomina,że nierespektowanie tego obowiązku może zakończyć się nałożeniem mandatu karnego w wysokości do 500 zł w trybie art.54 Kodeksu Karnego : naruszenie przepisów porządkowych. W przypadku odmowy przyjęcia mandatu sprawa zostanie skierowana w formie wniosku do rozpatrzenia przez sąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu filmik ze spotkania WPW z ShadowMan-em we Wrocławiu (ty w samochodzie):

:E

Serio się spotkali?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Policja czyta wpisy i od twojego Wrocławia zaczęli (dawać mandaty). A tu filmik ze spotkania WPW z ShadowMan-em we Wrocławiu (ty w samochodzie):

Media kłamią. Póki co policja we Wrocławiu żadnych mandatów nie daje. Od czasu do czasu wejdą do jakiegoś tramwaju/autobusu i tylko pouczają żeby założyć maseczkę. :P

 

A co do tego filmiku, to ja nie byłbym w stanie zniżyć się do poziomu takiej buraczanej złotówy. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec korony, można się rozejść.

Na głównej ONETU jest jeden artykuł na temat aktualnej sytuacji statystyk itp. więc temat medialnie się wyczerpał.

 

Dodatkowo ten "artykuł" ma 5 zdań :)

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniec korony, można się rozejść.

Na głównej ONETU jest jeden artykuł na temat aktualnej sytuacji statystyk itp. więc temat medialnie się wyczerpał.

 

Dodatkowo ten "artykuł" ma 5 zdań :)

 

zarzuć linkaUp_to_something.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu idę na wesele,mają być ludzie ze śląska.

To będzie tam wesoło u Ciebie w woju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu filmik ze spotkania WPW z ShadowMan-em we Wrocławiu (ty w samochodzie):

 

:E

Serio się spotkali?

 

A policja miała to w d... :lol2:

Sama bijatyka miodzio :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W lipcu idę na wesele,mają być ludzie ze śląska.

Korona - party?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy za jakiś tydzień będzie wysyp zachorowań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co było w niedzielę? ;) Masa starszych osób bez maseczek. A i zdejmowali do identyfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 26.06.2020 o 17:53, ODIN85 napisał:

W lipcu idę na wesele,mają być ludzie ze śląska.

Bylem na weselu pierwszą sobotę po zniesieniu zakazu. Było to na Śląsku byli sami Ślązacy i o dziwo jeszcze żyję ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie wykryją, bo Duda musi wygrać. A póki co mamy frekwencję 55,9% wśród najstarszych, gdy zwykle ta grupa jest w czołówce. W dodatku to wyborcy Dudy więc ogromna strata 200-300 tys głosów więc muszą zredukować epidemię by ludzie mniej się bali.

Co do wzrostu to wiadomo - masowe łamanie zasad, tłumy bez odległości i często z maseczkami poniżej nosa (tak że wszystko wychodzi z ust - szczególnie starsi lubią ten model). Ale póki co odbija się w wielu krajach: Czechy, Portugalia, zachód USA, część UK (Iran już nieco zwalnia itd).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ODIN85 napisał:

Na plażach tłumy i jakoś nie rośnie.

Ale i tak podejrzane że w żadnej komisji nic nie wykryli.

Nie były robione testy. Badać się zaczną, jak ktoś za parę dni się źle poczuje. Jakby ktoś miał wirusa, to już nie ogarnie się kwarantanny. Głosować było średnio ponad 1000 osób na obwód, a potem każda ta osoba spotykała się dziennie z innymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj Morawiecki ogłosił bardziej końcowy koniec wirusa: https://fakty.interia.pl/raporty/raport-wybory-prezydenckie-2020/aktualnosci/news-mateusz-morawiecki-juz-nie-trzeba-sie-bac-koronawirusa,nId,4586396

Zaś wczoraj wyciekło to: https://www.gov.pl/web/kultura/wydarzenia-artystyczne-i-rozrywkowe--z-publicznoscia-i-z-dystansem

50% w zamkniętych salach :) A na zewnątrz 25% :) Póki co interpretacje redaktorów są różne i nie wiem czemu to rozporządzenie 19 czerwca (może wczoraj w DzU?), ale wygląda że będzie 50% kibiców na meczach koszykówki czy siatkówki, zaś na pewno 50% w kinach czy teatrach. Nie ma sensacji, rząd nie wierzy w wirusa na słynnej polskiej zasadzie popadania ze skrajności w skrajność (dlatego druga fala będzie fatalna, jeśli pójdzie jak powinna).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ostatnich kilku dniach w mediach powrócił temat maseczek ochronnych w miejscach publicznych i dezynfekcji rąk np w sklepach. Temat głównie ruszył po śmierci kasjerki ze sklepu osiedlowego sprzed kilku dni. Kwestia maseczek ma być bardziej przestrzegana i trzeba będzie mieć choćby przyłbice jak ktoś jest chory itd. Brawo zero tolerancji dla bezmaseczkowcow bezmozgowcow narażających siebie i innych. Sam w ostatnich dniach widzę mniej osób bez maseczek niż kilka dni temu trend in plus, spotkałem się też z przypadkami wypraszania bezmaseczkowcow przez obsługę brawo. Ja się zastanawiam jak wygląda sprawa z tymi prawie 24 k wyleczonymi osobami czy mają jakieś powikłania konsekwencje to jest ciekawy temat a w ogole się o tym nie mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety u nas chyba tylko homonto  może pomóc z tymi maseczkami w sklepach. Tragicznie niezdyscyplinowany naród. Parę dni temu  rozmawiałem ze znajomymi  z Niemiec i u nich nikogo bez zasłoniętej twarzy w sklepie nie uświadczysz, a jak już się taki znajdzie to na dzień doby tłumaczy obsłudze sklepu dlaczego tej maski nosić nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
28 minut temu, WPW napisał:

Brawo zero tolerancji dla bezmaseczkowcow bezmozgowcow narażających siebie i innych.

Ja już nie będę pokazywał palcem, kto tu jest bezmózgowcem. ;-) Poza tym nie ma i nie było podstawy prawnej, na podstawie której można od kogokolwiek żądać założenia maseczki.

Ja maskę założyłem ze dwa razy na początku tej psychozy, ale to tylko dlatego, żeby ktoś, kto się naoglądał i naczytał jaka to jest straszliwa ta grypa bezobjawowa, na mnie nie doniósł i żeby nie dostać mandatu (którego nb. bym nie przyjął, bo jak wspomniałem wyżej nie ma podstawy prawnej).

Jak ktoś mnie prosi w sklepie o założenie maseczki, to wychodzę ze sklepu. W sklepie z ciuchami w galerii trzeba mieć maskę, a w fastfoodzie w tej samej galerii już nie. I ludzie to łykają. :lol2:

28 minut temu, WPW napisał:

Ja się zastanawiam jak wygląda sprawa z tymi prawie 24 k wyleczonymi osobami czy mają jakieś powikłania konsekwencje to jest ciekawy temat a w ogole się o tym nie mówi.

Jeszcze ciekawsze, jak wygląda sprawa tych, którzy chorowali na inne grypy i jakie oni mieli powikłania i konsekwencje, bo o tym to już kompletnie nic a nic się nie mówi.

Edytowane przez vhp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, vhp napisał:

Ja już nie będę pokazywał palcem, kto tu jest bezmózgowcem. ;-) Poza tym nie ma i nie było podstawy prawnej, na podstawie której można od kogokolwiek żądać założenia maseczki.

Ja maskę założyłem ze dwa razy na początku tej psychozy, ale to tylko dlatego, żeby ktoś, kto się naoglądał i naczytał jaka to jest straszliwa ta grypa bezobjawowa, na mnie nie doniósł i żeby nie dostać mandatu (którego nb. bym nie przyjął, bo jak wspomniałem wyżej nie ma podstawy prawnej).

Jak ktoś mnie prosi w sklepie o założenie maseczki, to wychodzę ze sklepu. W sklepie z ciuchami w galerii trzeba mieć maskę, a w fastfoodzie w tej samej galerii już nie. I ludzie to łykają. :lol2:

Jeszcze ciekawsze, jak wygląda sprawa tych, którzy chorowali na inne grypy, bo o tym to już kompletnie nic a nic się nie mówi.

No ty jesteś bezmozgowcem a kto mega problem założyć maseczkę wchodząc do sklepu

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

WPW, nie noszę maseczki, bo nie jestem paranoikiem.

Od marca ponoć na tego straszliwego koronwirusa zmarło 1500 osób. W zeszłym roku średnio dziennie umierało 1110 osób. U mnie w regionie zmarły, ponoć na koronawirusa, aż trzy osoby - wszystkie 86+. Gdyby nie koronawirus, to pewnie jeszcze by sobie pożyły!

Edytowane przez vhp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe ile z tych 1500 zgonów można było uniknąć. W ostatnich dniach śmierć kasjerki ze sklepu  czy ognisko zakażenia w Lidlu w Przemyślu. To są skutki między innymi lekcewazacego podejścia na zasadzie skala zjawiska jest mała to mam wyrąbane. Poza tym czy na wszystko muszą być regulacje prawne, trzeba ludziom zakazywać bo sami racjonalnie nie myślą...

Edytowane przez WPW
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ciekawe, jak zaliczyli tę kasjerkę do zmarłych na koronawirusa? Może tak samo jak tych 86+?

A co tam z górnikami ze Śląska? Przeżył choć jeden?

A Ty, jak jesteś taki odpowiedzialny, to całe życie noś maskę, bo zawsze czymś kogoś możesz zarazić.

Edytowane przez vhp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nosze maseczkę wszędzie w miejscach publicznych gdzie mam bezpośrednia styczność z innymi ludźmi i to jest racjonalne podejście.  Codziennie teraz mamy po 300 plus zakażonych i nic się nie zmienia. Będziemy się z tym bujać jeszcze kawał czasu jak tak dalej będzie i jak będziemy sobie ignorować. Ja jestem już zmęczony tym zamknąć ludzi w domach na 3 tygodnie bezwzględnie to jakoś może to zdusimy.

Edytowane przez WPW
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Epidemia koronawirusa, mimo słów premiera Mateusza Morawieckiego, nie słabnie. W sobotę resort zdrowia poinformował o 314 nowych zakażeniach. Zakażenia potwierdza się wśród pracowników sklepów, duchownych, wiernych, a także członków komisji wyborczej. Sanepid poszukuje ludzi, którzy mieli z nimi kontakt.
 
 
No to niewykluczone, że niedługo przebijemy liczbę 600 zakażeń dziennych. W sumie można było to przewidzieć.
 
Oby się tylko nie okazało, że racje mieli ci co nawoływali do przełożenia wyborów na przyszły rok.  Ja byłbym skłonny nawet przełożyć (oczywiście już nie w sytuacji po pierwszej turze). Jest siła wyższa-trudno.
 
Jak członkowie komisji wyborczej chorują, to dlaczego nie mieliby chorować np maturzyści?
 
Wiecie dlaczego w sezonie wiosna-lato niemal nie ma przypadków np grypy? Nie dlatego, że wirus się wówczas unieczynnia (chociaż faktycznie jest wtedy mniej aktywny).
 
Po prostu w tym okresie ludzki układ immunologiczny działa dużo lepiej ,sprawniej i wydajniej niż jesienią czy zimą. Zasłyszane od eksperta.
 
 
 
 
 
Edytowane przez Flik
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, vhp napisał:

Ja już nie będę pokazywał palcem, kto tu jest bezmózgowcem. ;-) Poza tym nie ma i nie było podstawy prawnej, na podstawie której można od kogokolwiek żądać założenia maseczki.

Ja maskę założyłem ze dwa razy na początku tej psychozy, ale to tylko dlatego, żeby ktoś, kto się naoglądał i naczytał jaka to jest straszliwa ta grypa bezobjawowa, na mnie nie doniósł i żeby nie dostać mandatu (którego nb. bym nie przyjął, bo jak wspomniałem wyżej nie ma podstawy prawnej).

Jak ktoś mnie prosi w sklepie o założenie maseczki, to wychodzę ze sklepu. W sklepie z ciuchami w galerii trzeba mieć maskę, a w fastfoodzie w tej samej galerii już nie. I ludzie to łykają. :lol2:

Jeszcze ciekawsze, jak wygląda sprawa tych, którzy chorowali na inne grypy i jakie oni mieli powikłania i konsekwencje, bo o tym to już kompletnie nic a nic się nie mówi.

vhp, łykanie lub nie - lepiej nie być chorym, niż być, więc od biedy można założyć tę maseczkę. Tak wiele kosztuje ta czynność założenia w sekundę maseczki, a potem jej ściągnięcia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...