Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

No tyle, że te lokalne (na poziomie powiatu) decyzje o zamykaniu czegokolwiek są totalnie pozbawione sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłoby zadbać o seniorów, zrobić im specjalne godziny w sklepach, pomagać przy zakupach i tym podobne. Resztę społeczeństwa zostawić w spokoju bo więcej przynosi to krzywdy niż pożytku. Ale nie, noście maseczki na świeżym powietrzu po czym wyślij dzieciaki do szkół gdzie będą robić "bekę" z tych co noszą. Logika :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, galakty napisał:

Wystarczyłoby zadbać o seniorów, zrobić im specjalne godziny w sklepach, pomagać przy zakupach i tym podobne. Resztę społeczeństwa zostawić w spokoju bo więcej przynosi to krzywdy niż pożytku. Ale nie, noście maseczki na świeżym powietrzu po czym wyślij dzieciaki do szkół gdzie będą robić "bekę" z tych co noszą. Logika :D 

Już była godzina dla seniora. Działała ona tak, że łazili kiedy im się żywnie podoba.

Ja tam wierze Panu Premierowi: 

LINK

Przecież to najważniejsza osoba w kraju. Skoro powiedział, że nie ma się czego bać to znaczy, że tak jest a wirus jest w odwrocie. Nie wiem po co pokazuje się teraz w mediach jakieś rosnące liczby. Dziwna propaganda. Trzeba mieć autorytety jakieś chyba, tak?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ODIN85 napisał:

Bo?

Wolisz żeby wszędzie zamknęli?

Bo jeśli mam wirusa, a mogę nawet o tym nie wiedzieć i zamknęli mi kino to wsiadam w auto i w 15 minut jestem w kinie w innym powiecie. To samo z siłownią i wszystkim innym co pozamykali. 

Nie, najlepiej by było jakby nie zamykali w ogóle. Na tym etapie jest to zupełnie bez sensu. Co z tego, że nie pójdę na siłownię jeśli zarażę kilka, kilkanaście osób w autobusie. 

Że o tych weselach nie wspomnę. Bo to jest dopiero groteska. Co zmieni fakt, że na jednym będzie się bawić 50 osób, a na innym 100? No kompletnie nic. Kolejny absurd weselny - pan młody jest z powiatu A, pani młoda z powiatu B. Wesele odbywa się w powiecie C. A i B są "czerwone". Ale wesele pełną parą na 180. Z obu powiatów kilku gości z koronką. Wszyscy się bawią jakby nic.

Kolejny absurd - ograniczenia na Śląsku gdzie wyniki dodatnie to w głównej mierze przesiewowe badania górników. Dziwnym trafem głównie kopalnie, które kiepską przędą i nastroje są niespokojne :E Co z kopalniami JSW? A w KGHM? Tam nie ma chorych? Wprowadzają ograniczenia w powiecie na podstawie tych przesiewów kiedy ognisko jest zdiagnozowane i odizolowane. 

Po prostu absurd goni absurd.

Edytowane przez Kowal
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Kowal napisał:

przesiewowe badania górników. Dziwnym trafem głównie kopalnie, które kiepską przędą i nastroje są niespokojne :E Co z kopalniami JSW? A w KGHM? Tam nie ma chorych? Wprowadzają ograniczenia w powiecie na podstawie tych przesiewów kiedy ognisko jest zdiagnozowane i odizolowane. 

Po prostu absurd goni absurd.

Nie dziwnym trafem  , tylko trzeba jakość "wytłumaczyć  " górnikom ze kopalnia idzie do likwidacji  ... jak nie da się normalnie to będzie  pretekst wirusa

 

Co do godzin dla seniora   to też  jest to bzdura , jak były wprowadzone  to godziny  chyba od 10:00  to u  mnie banki i sklepy już od 9:15  nie wpuszczali   klientów bo od 10   na skleie mają być tylko seniorzy :E

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, raiders napisał:

Nie dziwnym trafem  , tylko trzeba jakość "wytłumaczyć  " górnikom ze kopalnia idzie do likwidacji  ... jak nie da się normalnie to będzie  pretekst wirusa

 

Tylko głupi by to łykną. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

1000 na dobę i powyżej będzie do końca miesiąca. Może nawet do połowy. 

Niech wprowadzą drugi lockdown. Chce to zobaczyć.

no i co z tego że będzie  niech będzie nawet i 1500 co to zmienia ... raz ze te  liczby są z kapelusza i się całości nie trzymają .

Dwa  drugiego  lockdownu na pewno nie będzie ,  prędzej  śnieg  w lipcu spadnie ... a dla czego nie będzie , po polskiej gospodarki na to nie stać  kolejne zamknięcie państwa  na 5 dni   równa się  bankructwu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I link poruszający problem: https://dziennikzachodni.pl/twarog-maseczki-w-rudzie-ale-nie-w-bytomiu-idiotyzm-nowego-prawa-na-przykladzie-slaskiej-aglomeracji/ar/c1-15115800?utm_source=facebook.com&utm_medium=dziennik-zachodni&utm_campaign=fb-dz&fbclid=IwAR2LHbvG8_4SR9DgP4slchq2LWJHwbND2Adtdb299eGMqDj45kkM19YSrO4

Nie każdy może sobie zdawać sprawę bo nie każdy mieszka na Śląsku, ale ograniczenia w Rudzie to jest już absurd i to spotęgowany - Ruda Śląska jest miastem, które "otoczone" jest innymi miastami, jak większość pozostałych w aglomeracji. Setki tysięcy ludzi dziennie w taki czy inny sposób znajduje się w innym mieście (bez restrykcji bądź z) chociażby z powodu pracy w innym mieście.

Edytowane przez Kowal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Tylko głupi by to łykną. :E 

Może  ..zobaczymy  . Wystarczy ze przytrzymają  zamnięte kopalnie przez kilka tyg pod pretekstem  covid19 i same  padną na pysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raiders napisał:

Co do godzin dla seniora   to też  jest to bzdura , jak były wprowadzone  to godziny  chyba od 10:00  to u  mnie banki i sklepy już od 9:15  nie wpuszczali   klientów bo od 10   na skleie mają być tylko seniorzy :E

Borykam się z astmą i alergią i raz musiałem kupić na szybko zyrtec do złagodzenia reakcji alergicznej. Ledwo oddycham, ledwo stoję a z apteki mnie wyganiali, bo kara.. ciekawe jaką karę by dostali jakbym im tam zszedł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, raiders napisał:

...kolejne zamknięcie państwa  na 5 dni   równa się  bankructwu

 Że też mówisz o tym w czasie przyszłym.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raiders napisał:

Może  ..zobaczymy  . Wystarczy ze przytrzymają  zamnięte kopalnie przez kilka tyg pod pretekstem  covid19 i same  padną na pysk

Górników to nie wzruszy. Powiedzą Ci że było ogarnąć innych z innej kopalni. Albo inne duperele wymyślą. Zamknąć to w pizdu, a chołotę rozgonić gazem i armatkami wodnymi. Elity chołoty zamknąć, przesłuchać, po czym wszystkich skazać za wymuszenia i defraudację. To, do czego doszło u nas w kraju i górnictwie, to jest wał większy niż skoki.

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Kowal napisał:

No tyle, że te lokalne (na poziomie powiatu) decyzje o zamykaniu czegokolwiek są totalnie pozbawione sensu.

Dlaczego? Nie jest to totalnie pozbawione sensu. To kompromis między wpływami do budżetu a bezpieczeństwem zdrowotnym. Powiat to jest jednak dośc spory obszar, to nie tak jakby na osiedle w mieście jakieś nałożyć jakies ograniczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adashi napisał:

Dlaczego? Nie jest to totalnie pozbawione sensu. To kompromis między wpływami do budżetu a bezpieczeństwem zdrowotnym. Powiat to jest jednak dośc spory obszar, to nie tak jakby na osiedle w mieście jakieś nałożyć jakies ograniczenia.

Jest, w szczególności na Śląsku o czym pisałem wyżej. Dobre porównanie - wprowadzenie ograniczeń w Rudzie to właśnie takie nałożenie ograniczeń na jedno osiedle i to nie całe, a na co drugi blok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ShadowMan napisał:

Bo tam teraz każdego podciągają pod koronawirusa, bez względu na co zmarł.

nie, po prostu ze względu na lokalne lockdowny ludzie mniej jeżdżą samochodami więc mniej osób gnie w wypadkach, mniej jest strzelanin, wypadków w pracy itp.

1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Przypadków może być i 5k dziennie jak śmiertelność u nas jest marginalna.

A jakby odliczyć tych z współistniejącymi to w większość dni byłoby 0.

Współistniejący może być łupież, nie ma co odliczać. A problemem jest nie tylko śmiertelność, ale i możliwości służby zdrowia (szpitale już nie wyrabiają, gdy przestaną wzrośnie śmiertelność) i powikłania których nikt u nas nie bada, a wieści z zagranicy są niepokojące bo wirus poważnie uszkadza wiele narządów nawet u młodych zdrowych ludzi.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat tak się składa, że brałem udział w konsultacjach dotyczących charakteru nakładanych ograniczeń i na poziomie powiatów to było najlepsze co wg mnie można było obecnie zastosować. W przypadku aglomeracji śląskiej może się to nie do końca sprawdzać, ale ogólnie będzie się sprawdzało. Jak w aglomeracji śląskiej nie zadziała zostanie rozszerzone na kolejne powiaty. Tyle.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, kalderon napisał:

...wieści z zagranicy są niepokojące bo wirus poważnie uszkadza wiele narządów nawet u młodych zdrowych ludzi.

Dane. Artykuły. Badania. Ale takie prawdziwe prosto ze środowiska naukowego. Nie od zachodnich bajkopisarzy pokroju TVpis czy innych polsato te fau enów.

Daj coś prosto z NCBI, pubmedu etc. Chętnie poczytam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Kowal napisał:

Jest, w szczególności na Śląsku o czym pisałem wyżej. Dobre porównanie - wprowadzenie ograniczeń w Rudzie to właśnie takie nałożenie ograniczeń na jedno osiedle i to nie całe, a na co drugi blok.

Dlatego na Śląsku trzeba wprowadzić ograniczenia na poziomie całego województwa, bo jest tam tak wysoka gęstość zaludnienia i współczynnik urbanizacji. I to łącznie z zakazem przemieszczania się poza jego granice. O powrocie bombelkow do szkoły we wrzesniu też należy zapomnieć.

Sory, taki macie klimat :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KLIK

Czytajcie i kiśnijcie z tego wszyscy. Holandia kraj postepu :E Kurde aby jak najszybciej zaczeła się jakaś wojna bo inaczej niedługo będą brane odciski palców z klamek w domach...
GGD to coś jak sanepid / ministerstwo zdrowia, ciężko to 1:1 przetłumaczyć.

Cytat


Odwiedzając lokal gastronomiczny, należy podać swoje imię i nazwisko oraz dane kontaktowe. Dzięki temu GGD może szybko skontaktować się z Tobą w przypadku wykrycia infekcji w pobliżu tej placówki gastronomicznej. Ponadto pozostaje tak, że musisz zarezerwować miejsce wewnątrz i na zewnątrz, przejść kontrolę stanu zdrowia i otrzymać stałe miejsce.

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, ShadowMan napisał:

Za to Holandia jako chyba jedyna w całej UE nie rekomenduje noszenia maseczek:

Holandia nie będzie rekomendować obywatelom maseczek. "Nie ma udowodnionej skuteczności"

W NL nosi się maseczki tylko w pociągu/autobusie i na lotniskach. W sklepach nie ma obowiązku, a wózki, czy koszyki są dezynfekowane przez personel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybnik i Wodzisław, strefa czerwona, już pogadałem sobie ze znajomymi Hanysami, wk%%%$%$ jak %$%uj!!!!! :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza tym nie wiem skąd w Polsce takie chore ceny za maseczki. Jak zobaczyłem 3-5 zł za jedną maseczkę to śmiech mnie ogarnął. Dopiero co u mnie w NL płaciłem za 10 pak w LIDLu chyba z 2-2,50 euro. Maseczki z Chin. Widzę, że w Polsce januszowe podejście, że trzeba walić na wszystkim. Bardzo bogaty to kraj, nawet opłaty bankowe jakieś kosmiczne.

1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Rybnik i Wodzisław, strefa czerwona, już pogadałem sobie ze znajomymi Hanysami, wk%%%$%$ jak %$%uj!!!!! :rotfl:

To i to patola, niech zamykają na stałe. Jeszcze Sosnowiec do tego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marketach to i u nas można kupić za 1-2 zł sztuka. W żabkach chyba też dalej mają te 10-paki po 16 zł.

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, .winter. napisał:

To i to patola, niech zamykają na stałe. Jeszcze Sosnowiec do tego :E

Sosnowca nie trzeba zamykać, Sosnowiec jest wolny od koronawirusa, nawet koronawirus boi się Sosnowca i do niego nie zagląda ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Pamięć RAM GOODRAM IRDM DDR4  (4x8GB) 3200MHz, Zasilacz: CHIEFTEC Smart GPS-600A8 600W Grafika: RTX 3070 6 GB Procek: Intel I7 6700k Płyta główna: Asus Z170 pro gaming Chłodzenie procka to coś takiego (podwójne wentylatory): https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-endorfy-fera-5-dual-fan-ey3a006-11788461/?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19706589240&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjwqpSwBhClARIsADlZ_TnsUcqCx3gtfeqE30iNROlFLBFQQR44uSmBQlSenBA_gfYvjrjOKIwaApJ6EALw_wcB A obudowa to nie pamiętam. Wiele lat temu kupiona ale duże pudło SilentiumPC. 
    • Myślę, że większość ludzi robi to dla funu i dla nauki, niekoniecznie fixując grę, tylko zwyczajnie dodając/zmieniając jej mechaniki (na to właśnie czekam, stąd pytanie), potem jeszcze tacy frajerzy zostają jakimiś dobrze opłacanymi programistami czy coś, ha tfu, jak można tak nisko upaść xD
    • @Caps dzieki wielkie, mam kilka pytanek: - poleciles Endorfy Navis F360 Black 360mm, czy jest to lepsze chlodzenie niz Arctic Liquid Freezer III 360? - poleciles ssd Kingston KC3000 2TB. Gdzies na reddicie polecili mi Crucial SSD T700 ktory jest duzo szybszy ale i duzo drozszy (i ma tylko 1TB). Czy warto go wziac bo bym sie ku temu sklanial bo mam juz 4TB SSD SanDisk Extreme Pro portable gdzie moglbym trzymac dane - zasilacz 750W ten ktory poleciles bedzie OK? Od czego zalezy kiedy trzeba wiecej W? - ta ramka NeoTEC ILM Fixer to jest teoretycznie opcjonalnie zeby procek sie nie przegrzewal?  - jakies dodatkowe wentylatory sa nieporzebne?   Zastanawiam sie czy np. zwiekszenie budzetu do 11k nie poprawi znaczaco ktoregos z komponentow czy raczej juz nie ma sensu doplacac? Chce kupic kompputer tak zeby mozna go bylo w przyszlosci rozszerzyc, czy z obecnym zestawie bedzie to mozliwe?    Tutaj jbc jest lista z reddita: https://pcpartpicker.com/list/YhFR89
    • Odp. na pytanie. Już się z tego wyleczyłem, kiedyś faktycznie wszystko co nowe było ciekawe teraz większość to przeciętność okraszona problemami. Jest tyle "starszych" tytułów już połatanych że jest w co grać i z czego wybierać. Nie ma ciśnienia żeby rzucać się na każde barachło 😉.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...