Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, sino napisał:

No, ale to jest przegięcie w drugą strone: świadomie pisać że masz wirusa jak go nie masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://www.facebook.com/Adam.Polak.maly/videos/1419916118193833/UzpfSTEwMDAwOTUyNTQ5NDQ3MzoyNzA2NjI4MDk2MzMxMzQ3/?id=100009525494473

nie potrafię ocenić materiału, przez jakieś udostępnienia trafiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Trepcia napisał:

A czasem nie było w lipcu danych, że przemysł lepiej sobie radzi niż rok temu? Ku zdziwieniu ekonomistow?

Nieco później wspomniałeś o meblach. Kolega robi w tej branży i mówi, że rzeczywiście obroty skoczyły kilkukrotnie. 
Ludzie się wzięli za remonty. Kolega mówi, że największy skok mieli chyba odnośnie eksportu do Holandii, ale wszystkie rynki zwiększyły zapotrzebowanie.

Już kilka razy wspominałem, że branża stoczniowa leży. W Europie dużo się robiło wycieczkowców, bo Chiny jeszcze tego nie potrafią.
Teraz nie opłaca się kończyć budowy nawet niemal wyposażonych wycieczkowców. Armatorzy nie chcą płacić za załogę i przetrzymywanie statków w porcie, bo to dużo kosztuje.

Podobno spadło w Polsce zapotrzebowanie na węgiel, bo fabryki stoją, więc to nie tylko branża stoczniowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Ale pracownic Biedronek to nikt nie chce przebadać. Jedna kobieta ma dziennie kontakt z setkami jak nie tysiącami osób, ale co tam.

tylko że nie spędza 8 godzin w ciasnym przodku gdzie wentylacja wyciągową jest wymuszona mechanicznie 

nie wspominając że jako kobieta szklak by ja trafił z powodu zmian temperatury i ciśnienia

jeśli nigdy nie byleś w żadnej kopalni to takich rzeczy nie będziesz wiedzieć :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Auberon napisał:

tylko że nie spędza 8 godzin w ciasnym przodku gdzie wentylacja wyciągową jest wymuszona mechanicznie 

nie wspominając że jako kobieta szklak by ja trafił z powodu zmian temperatury i ciśnienia

jeśli nigdy nie byleś w żadnej kopalni to takich rzeczy nie będziesz wiedzieć :P

To co ta  pracownica Biedronki  czy innego marketu   to  ktoś  gorszy  i mniej ważny ?

Spędza 8h na kasie obsługując   dziennie   setki osób .

 

Górnikom to się naprawdę popier&^&^%* w głowach ? uważają się za zbawców  Polskiej gospodarki ,przodowników pracy  ..KOMUNA MINĘŁA !.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, michasm napisał:

 

Podobno spadło w Polsce zapotrzebowanie na węgiel, bo fabryki stoją, więc to nie tylko branża stoczniowa.

To raczej z powodu zmniejszenia zapotrzebowania przez pogodę, (latem nie ogrzewa się mieszkań i domów) oraz tego, że w coraz większym stopniu przechodzi się na energetykę odnawialną.

Swoją drogą już nawet taki PGE ma nasz węgiel w dupie i będzie odchodził od węgla. 

Kopalnie lepiej zamykać nawet z uwzględnieniem rekompensaty wypłaconej górnikom niż trzymać ten rak polskiej gospodarki.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

To co ta  pracownica Biedronki  czy innego marketu   to  ktoś  gorszy  i mniej ważny ?

Spędza 8h na kasie obsługując   dziennie   setki osób .

przypomnij sobie zalecenia dotyczące wentylacji (wietrzenia) pomieszczeń

nie wspominając że jeronimo martins jest firmą prywatną

mając tak duże skoki ciśnienia nikt Cie do żadnej kopalni nie wpuści :P

najlepsze to są kompilacje jakie polski zarząd biedronek robiła by ominąć ilość ludzi przy kasach .... dostawiali kasy mobilne

5 minut temu, szczupak90 napisał:

Swoją drogą już nawet taki PGE ma nasz węgiel w dupie i będzie odchodził od węgla. 

Kopalnie lepiej zamykać nawet z uwzględnieniem rekompensaty wypłaconej górnikom niż trzymać ten rak polskiej gospodarki.  

to czego oni zamierają robić prąd np w takim bełchatowie czy bogatyni?

a nie zapominasz że kopalnie wydobywają jeszcze miedz czy wapień (na cemet)?

węgiel dodatkowo jest potrzebny w przemyśle hutniczym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Węgla mamy tyle, że spokojnie połowę górników można zwolnić i przez długi czas nie zabraknie.
Najlepsze kopalnie powinny być aktywne, ale w okrojonym składzie.

No i wypada komuś wytłumaczyć, że rok ma tylko 12 miesięcy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, krzyyss napisał:

No zajebiste :E Wirus jest groźny, gościu może mówić tak aby łagodzić tą panikę, ale pięknie wspomina o tym że warto sprawdzać kto autentycznie zmarł na COVID19, tak jak o tym mówiłem :E Wtedy byłoby można mówić o realnej śmiertelności jak i od razu by było jasne jaki jest % zachorowalności wśród zakażonych. Ale śliczny jest fakt że ministerstwo zablokowało obdukcje :E Tak jak przy ichniejszym CPK (200baniek euro w łapówkach? o.O) tak i teraz wychodzi na to że niemiec ma problemy z braniem do łapy, tak samo jak u nas. Tylko kwoty inne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, michasm napisał:

Węgla mamy tyle, że spokojnie połowę górników można zwolnić i przez długi czas nie zabraknie.
Najlepsze kopalnie powinny być aktywne, ale w okrojonym składzie.

tak, "żeby nie było niczego"

a potem górnicy się rozpierzchną a zapasy skończą
i będziemy mieć świńskie górki i dołki tylko w wykonaniu węglowym 

zawsze można sprowadzić tańszych górników z aulakogen dnieprowsko-donieckiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@krzyyss znasz tego doktora? Wiesz kto to? Jego twarz jest mi znana, coś świta ale nie wiem co...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, panzar01 napisał:

@krzyyss znasz tego doktora? Wiesz kto to? Jego twarz jest mi znana, coś świta ale nie wiem co...

Nie mam pojęcia kto to jest ani jaka wiarygodność źródła, co zresztą napisałem. Nie potrafię ocenić tego materiału, dałem bo bardzo ostre tezy tam idą. Może ktoś inny to jakoś zweryfikuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie mi jedno; co słychać w chinach?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, panzar01 napisał:

@krzyyss tak czy inaczej mówi z sensem.

Tylko tu jest pewnego rodzaju ryzyko - jeśli ktoś bezczelnie i głupio łże, to łatwo to demaskować, jeśli ktoś "mówi z sensem", ale zaszywa kłamstwa, które ciężko weryfikować, w czymś co brzmi logicznie i jest prawdziwe, to demaskować trudno.

Chciałem nieco poklikać n/t Kenii i "szczepieniu sterylizacyjnym", tylko tu też masa sprzecznych informacji. Dla nas szaraków masa informacji jest nieweryfikowalna, jesteśmy sterowalnym stadem baranów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie interesować się informacjami nie weryfikowalnymi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzyyss napisał:

Tylko tu jest pewnego rodzaju ryzyko - jeśli ktoś bezczelnie i głupio łże, to łatwo to demaskować, jeśli ktoś "mówi z sensem", ale zaszywa kłamstwa, które ciężko weryfikować, w czymś co brzmi logicznie i jest prawdziwe, to demaskować trudno.

Chciałem nieco poklikać n/t Kenii i "szczepieniu sterylizacyjnym", tylko tu też masa sprzecznych informacji. Dla nas szaraków masa informacji jest nieweryfikowalna, jesteśmy sterowalnym stadem baranów.

Z Kenią to się masa dziwnych informacji przewija. Ale np Tubb dostał fuchę i jest właścicielem dziwnej firmy :) Po za tym, szemrane interesy gejtsów też się przewijają wszędzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
39 minut temu, Auberon napisał:

nie interesować się informacjami nie weryfikowalnymi?

Zazwyczaj tak robię. A jeśli już puszczam taką, to to podkreślam. Tylko jeśli są ograniczenia w wiedzy (nie każdy kto czyta o wirusach jest wirusologiem), brak dostępu do źródła, a w necie masa sprzecznych informacji (np wspomniana Kenia), to z takim podejściem może coś ważnego uciec uwadze.

Z samymi szczepionkami kilka afer w Afryce i Azji już było. Wszędzie będziesz miał "nieweryfikowalne", bo koncerny bronią się do upadłego, podają swoją "prawdę", więc w informacjach masz sprzeczność, a na miejsce nie pojedziesz i nie zrobisz badań. Nawet jakbyś pojechał i zrobił, to ... są tylko dla Ciebie, dla innych nadal to nieweryfikowalna informacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukając nazwiska tego doktora z filmu co zapodał Krzyyss, trafiłem na to

Wyciszone kluczowe słowa aby YT skryptami nie wywaliło tego z serwerów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, krzyyss napisał:

Z samymi szczepionkami kilka afer w Afryce i Azji już było. Wszędzie będziesz miał "nieweryfikowalne", bo koncerny bronią się do upadłego, podają swoją "prawdę", więc w informacjach masz sprzeczność, a na miejsce nie pojedziesz i nie zrobisz badań. Nawet jakbyś pojechał i zrobił, to ... są tylko dla Ciebie, dla innych nadal to nieweryfikowalna informacja.

równie dobrze mogą to być starania konkurencyjnego koncernu;
ktoś musi mieć w tym interes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, Auberon napisał:

równie dobrze mogą to być starania konkurencyjnego koncernu;
ktoś musi mieć w tym interes

Też. Ale testowanie nowych leków ani tanie, ani proste. A dać to jako darmową "szczepionkę" (lub też ukryć w szczepionce) jakieś grupie osób i później przebadać, zobacz jakie oszczędnosci.

Nie chciałbym sfiksować od teorii spiskowych, ale na myśl o tym co mogą bezkarnie możni tego świata, to ciarki po grzbiecie chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

Też. Ale testowanie nowych leków ani tanie, ani proste. A dać to jako darmową "szczepionkę" (lub też ukryć w szczepionce) jakieś grupie osób i później przebadać, zobacz jakie oszczędnosci.

Nie chciałbym sfiksować od teorii spiskowych, ale na myśl o tym co mogą bezkarnie możni tego świata, to ciarki po grzbiecie chodzą.

tylko potem jak przedstawisz takie badania komisji biooetycznej?
skoro ujawnienie takich badań skończy się odpowiedzialnością karną za bezprawne eksperymenty na ludziach?

a to byłby stal w kolano rykoszetem w skroń :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
2 minuty temu, Auberon napisał:

tylko potem jak przedstawisz takie badania komisji biooetycznej?
skoro ujawnienie takich badań skończy się odpowiedzialnością karną za bezprawne eksperymenty na ludziach?

a to byłby stal w kolano rykoszetem w skroń :D

Medykiem nie jestem i mogę czegoś tu nie wiedzieć. Ale jak dla mnie, to badanie głównie po to się robi, by coś sprawdzić, wynik nie zawsze oczywisty. Jeśli badamy medykamenty, to nie znamy np skutków ubocznych. Jeśli mamy możliwość bezkarnego i darmowego przeprowadzenia badania, to je robimy. Wynik zły, to znikamy, wynik dobry, to robimy jeszcze raz pod certyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten materiał z fejsa mi przypomniał, że wtedy jak ta piosenkarka Górniak powiedziała o tym, że się nie zaszczepi, ziębici otworzyli projekt zgłoszenia jej kandydatury na prezydenta Polski. Zaczęli w tym celu zbierać podpisy. Niestety skończyło się tak samo jak w przypadku tytułu profesora Społecznego dla Panjerzego (trzeba wtedy było zebrać chyba 20 tysięcy serduszek na fejsie, żeby mu go przyznali).

Ostatecznie zresztą Panjerzy się na Górniak obraził, najpierw był cierpliwy i tylko narzekał, że nie ma z nią kontaktu, ale w końcu zrobiło mu sie przykro, że Górniakowa ich zlewa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzyyss napisał:

Medykiem nie jestem i mogę czegoś tu nie wiedzieć. Ale jak dla mnie, to badanie głównie po to się robi, by coś sprawdzić, wynik nie zawsze oczywisty. Jeśli badamy medykamenty, to nie znamy np skutków ubocznych. Jeśli mamy możliwość bezkarnego i darmowego przeprowadzenia badania, to je robimy. Wynik zły, to znikamy, wynik dobry, to robimy jeszcze raz pod certyfikację.

bez sensu, wydajesz kasę 2 razy na te same badania ... jedne legalnie, drugie niezbyt

to już proście zrobić wszystko po "bożemu"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Albo jak nie zdążysz skończyć w miesiąc a gry UBI krótkie nie sią. Ja sam kilka razy wykupowałem game pasa aby coś przejść. Przeważenie jak widziałem, że będzie kilka dni wolnego. Z drugiej strony denerwuję mnie w abonamentach przeświadczenie, że jak wykupiłem to musze grać w tą konkretną grę z abo bo jak nie skończę to przecież kasa przepada (trzeba wykupić kolejny miesiąc) a czasami w grach mam tak, że robię przerwę i wracam po ograniu innej.
    • Właśnie dlatego jest tak szczuta bo nie chcą opowiadać się za żadną ze stron bo to gwóźdź do trumny każdej partii. Krytyka konfy - ok, raz jest lekko stronnicza w jedną stronę, raz w drugą. taka ich taktyka. Ale sporo tu też teorii spiskowych gdzie partia jest jednocześnie koalicjantem pisu i pupilkiem putina. Dowodów oczywiście brak. Kiedyś taka partia mogła by być nazwana patriotyczną, później nacjonalistyczną, teraz jest się albo ruską onucą. Jednocześnie uderza brak jakichkolwiek hamulców w obronie wszystkiego co robi rząd. Lewica też przez tych ludzi nietykalna bo jest w koalicji. To mój główny zarzut. Dla mnie konfa mogła by nie istnieć. Chcę tylko jakiegoś głosu rozsądku w niektórych sprawach W Polsce to niemożliwe. Wybory co 3 miesiące aż by zrobili rozbiór Polski. Taki system może funkcjonować w Szwajcarii ale nie u nas. Inna mentalność.
    • Od dawna korzystam z tego fixa(znalezione gdzieś w czeluściach internetu) i rzeczywiście praktycznie nie ma migotania.
    • No to pochwal się wynikami. Jakie odczucia ? UV procesora i karty robiłeś ? Według testów, 14600k jest wydajniejszy od 12700k, nawet od 12900k https://www.purepc.pl/test-procesora-intel-core-i5-14600k-niewiele-wydajniejszy-od-intel-core-i5-13600k-jak-dziala-z-pamiecia-ram-ddr5-8000-mhz?page=0,20
    • Obydwie drogi o kant dupy :E Ten co bierze abo będzie czekał na patche jak ten co kupił za 300zl. Tyle ze po miesiącu jak się abo skończy a gra dalej będzie niepołatana to już zapłacisz 180zl
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...