Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, galakty napisał:

Ło panie, gdzie takie rzeczy? 

Warszawa ursus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, kepler334 napisał:

wiekszosc pytan calkowicie bez sensu, rodem z pierwszej strony faktow

Stwierdzenie na poziomie wklejonego rysuneczka.

15 minut temu, kepler334 napisał:

nie wiem czemu koronasceptycy uwazaja, ze jezeli nie ma odpowiedzi to nie ma niebezpieczenstwa.

A którzy koronasceptycy tak uważają?

Edytowane przez vhp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, vhp napisał:

Stwierdzenie na poziomie wklejonego rysuneczka.

A którzy koronasceptycy tak uważają?

nie napisales o co Ci chodzi i po ktorej jestes stronie, wkleiles jakas papke bez kontekstu. jaki jest sens zadawania tych pytan? jezeli rzad nie potrafi na nie odpowiedziec, to znaczy, ze nie powinien robic nic?

zgadzam sie, ze poziom informacji jest niski. nie tylko u nas w kraju ale rowniez za granica . ciezko podawac jakies rzetelne informacje, jezeli jak sam profesor wskazuje WHO zmienia swoje zalecenia z czasem. 

dam przyklad. czy jezeli zgon osoby z koronawirusem nie byl spowodowany bezposrednimi objawami (np. zapalenie pluc) to mozemy stwierdzic, ze nie mial zwiazku z wirusem? nie wiemy

Cytat

WHO w krótkim okresie czasu zmieniała zdanie w sprawie profilaktyki, diagnostyki oraz sposobu postępowania z COVID-19. W mojej ocenie polska nauka jest w stanie wypracować skuteczne testy, lekarstwa, szczepionkę jak i sposób leczenia tej choroby.

super. a moze cos wiecej jak ta ocena powstala?  czy mamy szanse pod tym wzgledem rywalizowac z korporacjami farmaceutycznymi? le to bedzie kosztowac, czy jest sens z punktu widzenia ekonomicznego?

 

Edytowane przez kepler334

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T_G napisał:

Warszawa ursus

Myślałem że jakaś wiocha albo małe miasto... U mnie w Poznaniu od kwietnia to widziałem jeden patrol policji, popatrzyli i pojechali dalej (stałem pod blokiem z dziewczyną). Tak to zera straszenia czy kontroli. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vhp napisał:

Zapomniałeś tego zacytować: "W roku 2020 po raz pierwszy w dziejach świata i medycyny obligatoryjnie uznano i politycznie zadekretowano, że każdy mieszkaniec naszej planety musi ulec zakażeniu COVID-19, stać się jego utajonym nosicielem, a w przypadku zachorowania, umrzeć". Poziom debilizmu straszny, takich głupot nie wypisują nawet trolle tu na forum, to jest poziom komentarzy z Interia.pl (czy wp.pl).

Ponieważ to jest pierwszy lekarz, który wypisuje bzdury (a nie oszust podający się za lekarza w internecie) to odpowiem:
1. nie uznano tak
2. nie uznano tak
3. nie ma czasu na kilka lat badań (roznoszenie chorób jak grypa itp. jest powszechnie znane), debile chcieliby każdą epidemię (w tym dżumę) dokładnie przebadać przez kilka lat, a potem skutecznie walczyć
4. nie ma nic o wyłączności! Na jakich podstawach twierdzisz, że ludzie chorzy na inne choroby umierają na nie, tylko na koronawirusa odejmujecie wszystkich ze współistniejącymi, dlaczego nie odejmujecie przy innych chorobach?
5. nie uznano tak
6. nie ma takiego przekonania. Tak jak przy szczepionkach coś za coś, część umrze od szczepionek, a dziesiątki tysięcy razy więcej dzięki temu przeżyje
7. nie ma takiego przekonania
8. byle kto nie występuje na konferencjach rządowych! Dotyczy to także czołowych polityków opozycji, bo po prostu nie są w rządzie
9. media rządowe podają to samo co media opozycyjne! od początku! Przeczytaj ustawę o chorobach zakaźnych to będziesz wiedział czym policja może straszyć.

5 godzin temu, Badalaman napisał:

Pozwoli to też uniknąć awantur z dzbanami bez maseczek i nie zachowującymi odstępu.

Nie pozwoli, oni się nawet organizują w grupy do trollowania sklepów. I tak będzie do ok. listopada. Skoro nie chcą tanich metod (dystans, maseczki, dezynfekcja) to trzeba dać im lepsze i skuteczne lockdown. Po prostu powinni być wsadzani do lockdownu, zamiast cały kraj jesienią to wsadzić tak z 10 tys do końca epidemii (za 2 czy 5 lat, kto wie), oczywiście zwolnić ich z przestrzegania tanich metod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Clint Eastwood napisał:

masakra... ale ze mnie dzban, bo  chodziłem po górach w tłumie ludzi bez zachowania odstępu i bez maski i to w czerwonej strefie.

No bo na otwartej przestrzeni nie musisz mieć maseczki.

Ja ostatnio byłem prywatnie u lekarza. W budynku były jeszcze ze cztery takie prywatne gabinety. Na każdych drzwiach była karteczka, że wchodzimy w maseczkach. Strefa zielona.

Wszyscy (w tym piszący te słowa) respektowali zalecenie.

 

EDIT: Już 21 szkół i przedszkoli przeszło na tryb zdalny (co do przedszkoli to nie wiem może zwrot tryb zdalny-jest użyty nieco na wyrost. Po prostu nie wiem jak to wygląda.)

Źródło

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień i już głosy że w jednej szkole lekka panika bo ktoś kichnął, albo że drugiej zakaszlał.

Jak to wytrzyma bez cyrku zamykania szkół/wprowadzania mieszanego/zdalnego do 15 września to będzie sukces (aktualnie chyba 99,8-99,9% szkół jedzie normalnym trybem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Flik napisał:

No bo na otwartej przestrzeni nie musisz mieć maseczki.

Jeśli nie zachowujesz odstępu to "musisz". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, vhp napisał:

Ty w ogóle to przeczytałeś? Czy po prostu nie zrozumiałeś?

20 godzin temu, vhp napisał:

....

Kontrole czego? Nie ma podstawy prawnej, na podstawie której można żądać od kogokolwiek noszenia maseczki albo zachowywania jakichś odstępów.

A to ciekawe co piszesz.

http://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20200001356/O/D20201356.pdf .

UWAGA!!! Trudny tekst. Jakbyś czegoś nie zrozumiał to wal śmiało...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba pamiętać o tym, że w Polsce mamy około 25 tysięcy szkół.

Zatem dopóki przynajmniej z tysiąc nie będzie zmuszone do przejścia na system zdalny, jest to problem marginalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ciacho23 napisał:

A to dlaczego?

Było o tym pisane kilka dni temu w tym wątku albo w politycznym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.09.2020 o 08:36, Zigu17 napisał:

To jakaś bzdura. Przedszkola były normalnie otwarte przez całą "Pandemie". Moja córka chodziła normalnie cały rok, były zamkniete aż dwa tygodnie w marcu. Nigdy nie czekałem dłuzej na wejście z dzieckiem niż 30 sekund

Zainwestowałeś w dobre prywatne przedszkole, nie każdy może sobie na to pozwolić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, ciacho23 napisał:

A to dlaczego?

Rozporządzenie można wydać tylko na podstawie i w granicach upoważnienia zawartego w ustawie. To rozporządzenie zostało wydane na podstawie tej ustawy:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

Rząd twierdzi, że nakaz noszenia maseczek w sklepach, teatrach czy kinie etc został wydany na podstawie art. art. 46b, który odsyła do art. 46 ust. 4 pkt 1 ustawy ("czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się"), co w przypadku maseczek w sklepach jest dość naciągane, a w przypadku kina i teatru wręcz absurdalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj 691 zakażonych,8 zgonów oraz 1227 wyzdrowiałych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Pojechałam tramwajem do szpitala zakaźnego, bo nikt nie udzielił mi pomocy"

Cytat

....Niemczech skorzystała z możliwości wykonania tam szybkich i darmowych testów na obecność koronawirusa. U naszych sąsiadów taki test może wykonać każdy wracający do kraju, nawet jeśli nie ma objawów zakażenia.

Cytat

 

Zadzwoniła do sanepidu z pytaniem o izolatorium, jednak nikt nie udzielił jej ani pomocy, ani informacji, gdzie izolatorium się znajduje. - W odpowiedzi usłyszałam, że najlepiej gdybym założyła maseczkę, udała się w podróż do domu i tam wraz z całą rodziną poddała się domowej izolacji – relacjonuje dla TVN24 kobieta.

Kontaktując się telefonicznie z policją i pogotowiem, także nie uzyskała informacji, o które pytała, ani wskazówek, co powinna w takiej sytuacji zrobić.

 

https://kobieta.onet.pl/pojechalam-tramwajem-do-szpitala-zakaznego-bo-nikt-nie-udzielil-mi-pomocy/z9mm47w

 

No  brawo sanepid ,policja  .... profesjonalne podejście  do tematu  i  działanie prewencyjne  .Załóż  maseczkę  i jedź  na kwarantannę 200km do domu  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jednej rundzie udawanych pseudo-konsultacji z resortem zdrowia można stwierdzić, że nowa obsada jest jeszcze dość daleko od ogarnięcia całości sytuacji. Co jest nieco niepokojące to niesłychane wręcz zwalanie wszystkiego na Szumiego i Cieszyńskiego, tak jakby dwie osoby decydowały o standardach pracy resortu...

Ogólnie mam wrażenie, że wszystko to opiera się coraz bardziej na wierze w szczęście. Zresztą za poprzedniej ekipy już jeden z urzędników napisał mi kiedyś, żebym się modlił (wtedy chodziło o pogodę). Co z kolei jest trochę pocieszające to to, że wdrażamy stopniowo tzw. "wariant szwedzki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Assassin napisał:

Rozporządzenie można wydać tylko na podstawie i w granicach upoważnienia zawartego w ustawie. To rozporządzenie zostało wydane na podstawie tej ustawy:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

Rząd twierdzi, że nakaz noszenia maseczek w sklepach, teatrach czy kinie etc został wydany na podstawie art. art. 46b, który odsyła do art. 46 ust. 4 pkt 1 ustawy ("czasowe ograniczenie określonego sposobu przemieszczania się"), co w przypadku maseczek w sklepach jest dość naciągane, a w przypadku kina i teatru wręcz absurdalne.

A to nie chodzi o to, że rozporządzenie wykracza poza regulacje ustawową? Też słyszałem, że te wszystkie nakazy (np noszenia maseczek) powinny być wprowadzone ustawą a nie rozporządzeniem.

Lub jeszcze inna wersja-tego typu nakazy/zakazy można wprowadzać tylko równocześnie z wprowadzeniem stanu wyjątkowego.

Edytowane przez Flik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Flik napisał:

Też słyszałem, że te wszystkie nakazy (np noszenia maseczek) powinny być wprowadzone ustawą a nie rozporządzeniem.

Poczytaj ustawę. W niej wyraźnie masz napisane co można zawrzeć w rozporządzeniu.

Art. 46b. 4) może być podstawą do obowiązku używania masek, problem jest w tym, że dotyczy osób chorych i podejrzanych o zachorowanie, a nie zdrowych.
Trzeba by przegrzebać całość i zobaczyć czy jest jakikolwiek artykuł umożliwiający wprowadzenie środków profilaktycznych dla wszystkich. Jeżeli nie, to musieliby najpierw zmienić ustawę, a dopiero potem wydać rozporządzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Assassin napisał:

Rozporządzenie można wydać tylko na podstawie i w granicach upoważnienia zawartego w ustawie. To rozporządzenie zostało wydane na podstawie tej ustawy:
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf

Cytat z ustawy:

Cytat

Art. 3. 1. Przepisy ustawy stosuje się do zakażeń i chorób zakaźnych, których wykaz jest określony w załączniku do ustawy, oraz biologicznych czynników chorobotwórczych wywołujących te zakażenia i choroby.

W wykazie chorób zakaźnych nie ma koronawirusa/covidu-19.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20082341570/U/D20081570Lj.pdf - s. 64.

Edytowane przez vhp
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz wskazać, które punkty są podstawą do wprowadzania ograniczeń, obowiązków itp?
Próbowałem przejrzeć ale jak doszedłem do połowy i zobaczyłem art. 15zzzzzzzzzzzzzz, to se dałem spokój. Ciężko cokolwiek znaleźć w tym wypuście ustawopodobnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja z wczoraj. Jadę pociągiem, przedział 6 osobowy. Siedzi 6 osób, czyli 100% obłożenia. Nikt nie ma maski. Konduktor skanuje bilety, bez słowa idzie dalej. Hmmmmmmm.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...