Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Nie wiem z jakimi kołchozami miałeś do czynienia u mnie nie spotkałem się z sytuacją, że ktoś z przełożonych miał problem ze zwolnieniem lekarskim.

ja się nie spotkałem z nikim chorym to nikt nie choruje... argumentacja level down

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja znam dwie osoby.

Pierwsza to znajomy gornik. 15 dni kwarantanny zero objawow.

Ma problem wrocic do pracy bo sanepid nie chce wydac albo jeszcze nie wydal jakiegos swistka.

Zalatwia u lekarza chorobowe na cos innego a ze w wszystko telefonicznie to przechodzi.

Druga osoba to ojciec znajomej. Po 60. Przez tydzien wysoka gorączka i ogólnie ciężko ale nie ze ryzyko smierci.

W pewnym momencie dzwonili po karetke aby do szpitala zakaznego sie dostal ale na pogotowniu powiedziano ze taka osoba bedzie lezec na lozku z osobami chorymi na COVID-19 i bedzie tam calkowicie sama bo nie ma odwiedzin wiec zrezygnowali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cytat ze strony Banku Światowego (tłumaczenie z Translatora Google) – dotyczy roku 2018:

Cytat

Import do Polski instrumentów i aparatury do testów diagnostycznych COVID-19 wyniósł 86 946,83 tys. USD.
Polska importowała instrumenty i aparaturę do testów diagnostycznych COVID-19 z Niemiec (21 344,76 000 USD), Stanów Zjednoczonych (15 609,52 000 USD), Chin (14 752,05 000 USD), Szwajcarii (4421,73 000 USD), Indonezji (3845,73 000 USD).

https://wits.worldbank.org/trade/comtrade/en/country/POL/year/2018/tradeflow/Imports/partner/ALL/nomen/h5/product/902780

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Napiszesz coś więcej gdzie jest analogia?
 

Koronawirus niszczy limfocyty T podobnie jak HIV, przez co naraża organizm na inne infekcje.

https://stronazdrowia.pl/sarscov2-atakuje-grozniej-niz-sars-i-podobnie-do-hiv-odkryto-mechanizm-niszczenia-limfocytow-t-przez-koronawirusa/ar/c1-14921486

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A cóż to za brednie, też żeś sobie źródło znalazł, jakaś strona o parentingu i podobnych sprawach.

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, T_G napisał:

ja się nie spotkałem z nikim chorym to nikt nie choruje... argumentacja level down

Aż się odechciewa jakiejkolwiek dyskusji z tobą, bo jak zwykle dążysz do konfliktu...

To zostawię jeszcze tylko taką refleksję: ludzi boli 80% pensji podczas zwolnienia, obcięcie dodatków motywacyjnych, a nie jakieś mityczne przymusy.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Bono[UG] napisał:

ludzi boli 80% pensji podczas zwolnienia, obcięcie dodatków motywacyjnych, a nie jakieś mityczne przymusy.

Takich niewolników należało by solidnie karać za narażanie innych w pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie tyle "niewolnicy" co ludzie niechcący "zarobić mniej".

Wszystko zależy od regulaminu wynagradzania. Jak spora część to premia motywacyjna + dodatki związane z wykonaniem konkretnych zadań, to różnica w "przelewie" może wynieść i 30-40%.

 

Dochodzą nadgodziny. Jak ktoś choruje to ich nie robi i nie ma z tego dodatkowych, często znacznych, pieniędzy.

 

A kultura pracy jest taka, że ludzie narzekają po kątach, że ich ktoś zaraził bo chory chodził do pracy, ale do kierownika już z tym nie pójdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amerykańskim stanie Utah za brak maseczki do aresztu mogą trafiać nawet dzieci.

Źródło

Dziś 302 nowe przypadki, ale tylko ok 10 tys przeprowadzonych testów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Flik napisał:

W amerykańskim stanie Utah za brak maseczki do aresztu mogą trafiać nawet dzieci.

Ale tylko białe nie? USA to kiepski przykład :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiepski przykład na co? Nie pojmuje.

W sieci pojawiają się zdjęcia, na których widać, iż Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni pisze obywatelom, że kary za brak maseczek nie są zgodne z prawem. Sam sanepid ponadto wskazuje, że nie może ich nakładać.

Źródło

Czyli mi wychodzi na to, że nawet jakby nakaz noszenia maseczek był prawidłowo umocowany, to z kolei nielegalne byłoby nakładanie kar przez SANEPID. Chyba, że coś źle rozumuje.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paranoii ciąg dalszy ??

Zarządzenie nowego rektora UW
 

Cytat

Zdalnie mają odbywać się egzaminy i zaliczenia kończące zajęcia, egzaminy dyplomowe, a nawet, gdy to możliwe, zajęcia z wychowania fizycznego.

Egzaminy wszyscy na koniec semestru na szósteczkę zaliczją w takim razie, a oceny z WF będą bazować na screenach z aplikacji Fit na smartfonie? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, chartkor napisał:

Egzaminy wszyscy na koniec semestru na szósteczkę zaliczją w takim razie, a oceny z WF będą bazować na screenach z aplikacji Fit na smartfonie? :E

Znajoma na uczelni ma tak, że muszą wysyłać maile co danego dnia zrobili ( na przykład 10 km rowerem, czy X brzuszków itp) i to jest podstawą zaliczenia WF. Jak to usłyszałem to ebłem mentalnie :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Znajoma na uczelni ma tak, że muszą wysyłać maile co danego dnia zrobili ( na przykład 10 km rowerem, czy X brzuszków itp) i to jest podstawą zaliczenia WF. Jak to usłyszałem to ebłem mentalnie :D 

Wychodzi na to że mój pomysł z aplikacją na smartfona to szczyt zdrowego rozsądku w takim razie w obecnej sytuacji. :E 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi ktoś ostatnio opowiadał, że niezależnie od tej epidemii na niektórych uczelniach wyższych już od jakiegoś czasu (chyba jeszcze przed wirusem) jest taki trend, by wszystko co sie da odbywało sie zdalnie.

Czy to prawda, czy moja znajoma sie myliła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w podstawówce u syna zapraszają na zdalne zajęcia z judo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Flik napisał:

Mi ktoś ostatnio opowiadał, że niezależnie od tej epidemii na niektórych uczelniach wyższych już od jakiegoś czasu (chyba jeszcze przed wirusem) jest taki trend, by wszystko co sie da odbywało sie zdalnie.

Czy to prawda, czy moja znajoma sie myliła?

Nazwy nie pamiętam, ale faktycznie słyszałem że jedna uczelnia ma wszystko zdalnie, tylko raz w miesiącu musiałeś pojechać na miejsce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, chartkor napisał:

Paranoii ciąg dalszy ??

Zarządzenie nowego rektora UW
 

Egzaminy wszyscy na koniec semestru na szósteczkę zaliczją w takim razie, a oceny z WF będą bazować na screenach z aplikacji Fit na smartfonie? :E

Wiesz, tata uczy w szkole zaocznej dla dorosłych, tzn dla ludzi, którzy mają skończoną szkołę średnią i dodatkowo chcą weekendowo zrobić tytuł zawodowy (poziom zawodówki lub technikum). I w maju były wewnętrzne egzaminy zawodowe w trybie zdalnym. Tzn. o godzinie x wszyscy dostawali na maila zadania i mieli ileś tam czasu na odesłanie rozwiązanych. Tylko część teoretyczna, czyli test wiedzowy. Zasadniczo trzeba było wydrukować zadania,  wypełnić odręcznie i odesłać skan lub zdjęcie. Ale mniej więcej 1/3 odsyłała wypełnione na komputerze. Pewnie nie mieli drukarki w domu. Do tego trójka delikwentów miała dokładnie taki sam wynik, z błędami w tych samych miejscach. No ale za rękę nie złapiesz, więc wszyscy zdali. Na szczęście to tylko egzamin wewnętrzny, który nie daje żadnych tytułów czy uprawnień, jest tylko dopuszczeniem do egzaminu państwowego (który w bólach odbył się chyba stacjonarnie jakoś w sierpniu i do tej pory nie ma wyników z niego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszliśmy już w groteskę z tym nauczaniem. Ironia jest taka, że to właśnie szkoły i uczelnie powinny nauczać jak samodzielnie myśleć i zarządzać wszystkim racjonalnie (tak wiem utopia, a nie rzeczywistość), a same popadają w skrajną głupotę. Oczywiście MEN dał zalecenia, umywa rączki i to rektorzy/dyrektorzy będą decydować tak naprawdę co robić na własnym podwórku, a jasnym jest, że się podkładać nie będą zwłaszcza Ci ze szkół podstawowych, gdzie rodzice są obecnie roszczeniowi i uważają, że ich dzieci są najbardziej pokrzywdzone na tym świecie. Zacznie się sezon grypowy to każdy dyrektor będzie zamykał szkołę, bo nie będzie chciał linczu.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, T_G napisał:

w podstawówce u syna zapraszają na zdalne zajęcia z judo...

Wait... what? :E 

Przecież judo to głównie dyscyplina kontaktowa i potrzeby jest partner do treningu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Wait... what? :E 

Przecież judo to głównie dyscyplina kontaktowa i potrzeby jest partner do treningu.

Jest tzw. cyberseks to będzie i cyberjudo choć docelowo tu i tu kontakt bezpośredni jest mocno wskazany.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

 

Czyli Człowiek Demolka miał rację z "50 letnia dziewica śpiewająca 'bo ten proszek to czystości cud' " ;) :lol2: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy się przejmujecie pandemią, a codziennie umierają zwierzęta.

 

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już to mówiłem - jak tylko Musk będzie chciał testowo wysłać kogoś na inną planetę to się zgłaszam na ochotnika.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, RyszardGTS napisał:

Wait... what? :E 

Przecież judo to głównie dyscyplina kontaktowa i potrzeby jest partner do treningu.

Włączasz youtube'a i robisz to samo co instruktor. Ewentualnie zapraszasz siostrę czy brata do sparingu.

9 godzin temu, mlody_tarnow napisał:

Już to mówiłem - jak tylko Musk będzie chciał testowo wysłać kogoś na inną planetę to się zgłaszam na ochotnika.

Na pewno nie wyśle jednej osoby, ale więcej, wiec to samo przeniesie się na inną planetę. Pan Bóg to programista i zaprogramował człowieka, jak zaprogramował, wszędzie będzie to samo :E

 

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...