Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, ODIN85 napisał:

757 dziś.

I rośnie, a miało maleć na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, Trepcia napisał:

polizanie brudnych palcy

palców...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Spokxik napisał:

Nie no w październiku dopiero się zacznie ;)

 

Zacznie się, ale najbardziej będą cierpieć osoby które zachorują na wszystko inne niż Covid. 

W ogóle ciekawi mnie jak to rozwiąże państwo, przecież niedługo zacznie się taka jazda z przeziębieniami i grypami że głowa mała :D 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, ODIN85 napisał:

1002 dziś.

Jak na zmianę kogo badać, a kogo nie, to coś nie pykło z wygaszaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Zacznie się, ale najbardziej będą cierpieć osoby które zachorują na wszystko inne niż Covid. 

W ogóle ciekawi mnie jak to rozwiąże państwo, przecież niedługo zacznie się taka jazda z przeziębieniami i grypami że głowa mała :D 

Też mnie to ciekawi. Teraz zacznie się sezon na chorowanie, a od pół roku cała publiczna służba zdrowia praktycznie nie istnieje. W dodatku kiedy u któregoś z pracowników wyjdzie pozytywny test to w ogóle zamykają całe placówki do odwołania.

1600077973_gxlf3y_600.jpg

Edytowane przez wahoo
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Ghost54 napisał:

I rośnie, a miało maleć na jesień.

Liczba infekcji grypowych w sezonie grypowym miała maleć?

1 godzinę temu, Bono[UG] napisał:

Jak na zmianę kogo badać, a kogo nie, to coś nie pykło z wygaszaniem.

Zmienili zasady badania. Teraz testują tylko objawowych.

Edytowane przez vhp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Czechach mają po 2-3k przypadków i żyją normalnie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

1002 dziś.

No nieźle,kolejna granica przekroczona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, vhp napisał:

Zmienili zasady badania. Teraz testują tylko objawowych.

I to z 3-4 objawami jednocześnie. To mniej jak 10% objawowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.08.2020 o 11:07, Camis napisał:

24-25 września obstawiam że będzie po min 1200 dziennie. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prof. Andrzej Horban: to nie jest ostatni rekord zakażeń koronawirusem w Polsce

Godzinę temu, galakty napisał:

Tymczasem w Czechach mają po 2-3k przypadków i żyją normalnie.

I nikt  z  tego szopki nie robi ani piany nie bije . Myślę zę jak u nas wskoczy   1300-1500  to będzie  mowa o tym ze to efekt powrotu do szkół i że wszyscy umrzemy ... takie polityczne pieprzenie i robienie wody z mózgu  ludziom .

Edytowane przez raiders
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, vhp napisał:

Zmienili zasady badania. Teraz testują tylko objawowych.

 

2 godziny temu, kalderon napisał:

I to z 3-4 objawami jednocześnie. To mniej jak 10% objawowych.

Wiem, że zmienili tylko jakoś się tego nie trzymają.
Mam bezpośrednią informację o przebadanej grupie osób, które żadnych objawów nie miały, tylko kontakt z osobą z pozytywnym wynikiem.

Zresztą widać to też po statystykach, bo by liczba testów drastycznie spadła, a odsetek pozytywnych wyników wzrósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, galakty napisał:

Tymczasem w Czechach mają po 2-3k przypadków i żyją normalnie.

W Czechach byłem tydzień temu i tam w sklepach i centrach handlowych nikt maseczek nie nosi. Ani klienci, ani kasjerzy, ani żadni inni pracownicy. Nikt nie bije też piany żeby je zakładać. Dużo mniej jest też wszędzie tych pojemników z płynem do dezynfekcji, a te co są, często są puste.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ShadowMan napisał:

W Czechach byłem tydzień temu i tam w sklepach i centrach handlowych nikt maseczek nie nosi. Ani klienci, ani kasjerzy, ani żadni inni pracownicy. Nikt nie bije też piany żeby je zakładać. Dużo mniej jest też wszędzie tych pojemników z płynem do dezynfekcji, a te co są, często są puste.

Jak tak można nie szanować zdrowia innych?! Co za ludzie! Pewnie umierają ich tysiące każdego dnia!

A nie czekaj, nie umierają. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Siłą" koronawirusa jest właśnie umiarkowana śmiertelność (i tak 10x wyższa niż grypy) która usypia czujność. Tymczasem wirus jest bardzo zaraźliwy i atakuje masowo. Wielkim zagrożeniem są tu wyniszczające organizm powikłania, które ujawiają się dopiero po kilku miesiącach. Cierpi na nie spory odsetek chorych (nie ma wielu badań, wstępnie to ok. 50-60%), którzy mają zniszczone płuca, serce itp. Dotyczy to również dzieci. I to jest groźne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

30 minut temu, galakty napisał:

Jak tak można nie szanować zdrowia innych?! Co za ludzie! Pewnie umierają ich tysiące każdego dnia!

A nie czekaj, nie umierają. 

Hmm, dlatego mają ilość nowych zarażonych 2107, a jeszcze tydzień temu mieli dziennie mniej niż my?

15 minut temu, kalderon napisał:

"Siłą" koronawirusa jest właśnie umiarkowana śmiertelność (i tak 10x wyższa niż grypy) która usypia czujność. Tymczasem wirus jest bardzo zaraźliwy i atakuje masowo. Wielkim zagrożeniem są tu wyniszczające organizm powikłania, które ujawiają się dopiero po kilku miesiącach. Cierpi na nie spory odsetek chorych (nie ma wielu badań, wstępnie to ok. 50-60%), którzy mają zniszczone płuca, serce itp. Dotyczy to również dzieci. I to jest groźne.

Dokładnie. Wiele razy to już mówiłem, że ludzie patrzą pod kątem umieralności. Mało wirus zabija, to olać. Problem jednak nie polega na umieralności. Tylko na konsekwencjach jakie za sobą niesie. Paraliż na świecie, gospodarka, finanse, zatrudnienia, ludzie z innymi schorzeniami zepchnięci na jeszcze dalszy tor niż byli. Ludzie będą umierali nie na COVID-19 tylko na jego konsekwencje i tak jak @kalderon powiedział na powikłania, bo są przypadki osób, które przechodziły lekko COVID-19, a ich płuca do niczego się nie nadają. Pamiętajcie, że tak naprawdę naukowcy, lekarze cały czas coś nowego odkrywają, nowe objawy, nowe powikłania. Na to potrzeba paru lat pracy, żeby wiedzieć, jakie tak naprawdę będą skutki COVID-19. Teraz jesteście piękni i młodzi, silni, ale nadejdzie czas, że będziecie starsi, słabsi i konsekwencje zachorowania na COVID-19 w młodości będziecie doświadczali w późniejszym wieku.

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak zniszczyć życie może głupia Borelioza od kleszcza.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, VAMET napisał:

Hmm, dlatego mają ilość nowych zarażonych 2107, a jeszcze tydzień temu mieli dziennie mniej niż my?

Hmmm może dlatego że te statystyki można wsadzić głęboko? Po 1 września u nas był spory spadek, przypadek? 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

6 minut temu, galakty napisał:

Hmmm może dlatego że te statystyki można wsadzić głęboko? Po 1 września u nas był spory spadek, przypadek? 

Do jednego mogę się zgodzić, że na nasze reżimowe dane nie ma, co patrzeć, bo u nas panuje inny groźniejszy wirus PiS-20, wszystko się unormuje, mam nadzieję, że jak najszybciej nasze 37,97 mln krwinek go zwalczy, tylko połowa z nich musi przejrzeć na oczy.

Z poważaniem

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś w Krakowie na Rynku była demonstracja antymaseczkowców. Pogoda piękna. Wyglądało to ilościowo żałośnie, jakieś może 120-140 osób. Jakościowo też wyglądało to słabo, hasła typu "gdyby maseczki pomagały byłyby zakazane tak jak hydroksychlorochina" oraz podczepione pod to antyszczepy ze swoimi bzdurami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, VAMET napisał:

 

Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jak zniszczyć życie może głupia Borelioza od kleszcza.

Z poważaniem

Póki co to covid do boreliozy nie ma startu. Być może za jakieś 15 lat po kolejnych badaniach naukowcy wykażą coś innego...

3 godziny temu, ShadowMan napisał:

W Czechach byłem tydzień temu i tam w sklepach i centrach handlowych nikt maseczek nie nosi. Ani klienci, ani kasjerzy, ani żadni inni pracownicy. Nikt nie bije też piany żeby je zakładać. Dużo mniej jest też wszędzie tych pojemników z płynem do dezynfekcji, a te co są, często są puste.

Potwierdzam jednocześnie wcale nie uważam, że jest to jakiś powód do dumy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

U pepików teoria wahadła zadziałała chyba. Poszło w jedną stronę, mieli sporo ostrzejsze ograniczenia niż my (tu były linkowane np protesty naszych w Cieszynie, by im granicę otworzono), to teraz poleciało w drugą. Takie latanie od bandy do bandy z zasady mądre być nie może, ale to doskonale pokazuje brak wiedzy n/t wirusa nawet na poziomie rządów.

 

@Trepcia

Końcówków się nie naumiał, szóstków za nie nie nazbierał, ale odrobina dystansu do siebie jest bezcenna ;) Mam podobny problem wynikający z gwary u nas, niektóre słówka inaczej się odmieniają i miewam dylematy - to po nasymu, czy po polsku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, vhp napisał:

Liczba infekcji grypowych w sezonie grypowym miała maleć?

Zmienili zasady badania. Teraz testują tylko objawowych.

Nie - koronawirus - taki jaki jest  - miał maleć. Nie mieszaj do tego grypy, bo te liczby tego nie dotyczą.

 

A tymczasem wirus wymyka się spod kontroli...

 

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-na-swiecie,30-mln-zarazonych-sars-cov-2-na-swiecie--ponad-945-tys--zgonow,artykul,66467474.html

Edytowane przez Ghost54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, galakty napisał:

Zacznie się, ale najbardziej będą cierpieć osoby które zachorują na wszystko inne niż Covid. 

W ogóle ciekawi mnie jak to rozwiąże państwo, przecież niedługo zacznie się taka jazda z przeziębieniami i grypami że głowa mała :D 

No jak? wszystkie takie osoby będą chore na Covid z współistniejącymi przeziębieniami i grypami :hahaha: 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...