Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Cały czas umniejszasz znaczenie koronawirusa poprzez nawiązania do względnie niskiej śmiertelności (" trup nie pada na ulicach. Skandynawowie nie wymarli").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
20 minut temu, kalderon napisał:

Cały czas umniejszasz znaczenie koronawirusa poprzez nawiązania do względnie niskiej śmiertelności (" trup nie pada na ulicach. Skandynawowie nie wymarli").

I nie zauważyłeś, że ciągle zestawiam to z relacjami z Wuhan, Ameryki Płd, Włoch? Że coś nie gra na poziomie tego co tam było, a co u nas, tak z czysto socjologicznego/statystycznego podejścia?

Nie zauważyłeś tego, że nie piszę o tym (bo nie mam o tym pojęcia), jak ten wirus wirus działa na człowieka, tylko o tym, jak ludzie potraktują ostre obostrzenia i dlaczego tak zrobią?

Nie zauważyłeś, bo albo nie potrafisz czytać, albo wybrałeś sobie to co Tobie pasowało i do tego się prz....ś, tracąc po drodze sens wypowiedzi, do której się odnośisz.

edit

Więc jeszcze raz, skoro kilka razy nie zrozumiałeś prostego przekazu

https://www.worldometers.info/coronavirus/

Obok siebie Chiny, Polska, Szwecja i Białoruś (ok 80 tys chorych). Mogę Tobie podlinkować filmiki z Wuhan, a Ty jako wybitny specjalista od tego wirusa wytłumacz mi, dlaczego tego nie widać w pozostałych krajach. A powinno być sporo ostrzej, bo ilość chorych w przeliczeniu na ilość mieszkańców, kilka razy większa w Europie.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dane są dopiero zbierane, wirus jest młody, a powikłania rozwijają się dopiero po kilku miesiącach.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, kalderon napisał:

Dane są dopiero zbierane, wirus jest młody, a powikłania rozwijają się dopiero po kilku miesiącach.

Ale w niczym nie przeszkadza to Tobie w ferowaniu ostrych opinii, np o tej armii ludzi z powikłaniami?

Powtórzę pytanie - dlaczego w krajach Europy ludzie nie padają tak jak na filmikach z Wuhan, choć ilość chorych/na mln mieszkańców jest min kilka razy wyższa, niekiedy kilkadziesiąt razy wyższa, niż ta  w Wuhan?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, gutane napisał:

Taa. A praca,  stres (efektem chorym przepisów prawa), szczepionka na covid, śmieciowe jedzenie, życie w styropianowym mieszkaniu o ile lat człowiekowi skraca życie lub rodzi  powikłania? Mnie bawi bo jak z jednej strony padnie 80 latek ( mający inne choroby i w tym tego śmiesznego rzekomego wirusa porówywanego do wirusa grypy) to afera, ale jak umiera dziennie ponad 300 osób na raka i jakieś 18 popełnia samobójstwo to cisza^^

Tyle, że to wiadomo od dawna i nie o tym jest ten temat. To jest tzw odwracanie kota ogonem.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczba zgonów będzie niestety rosnąć, ale nie z powodu samego koronawirusa, tylko z braku dostępu do podstawowej opieki zdrowotnej od miesięcy.

Zresztą, te liczby z zakażeniami którymi media rzucają na lewo i prawo to są w ogóle osoby zakażone tym nowym szczepem koronarirusa wokół którego zrobiła się ta cała gównoburza, czy wrzucają do worka wszystkie zakażenia jakimikolwiek koronawirusami (których jest multum i są z nami od zawsze)?

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oni już wszystko wrzucają jako Koronawirus bo wtedy za jedną osobę dostają dodatkowe pieniądze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, VAMET napisał:

Witam uprzejmie

Nie zdajesz sobie sprawy, jak dla niektórych katar może zamienić życie w koszmar.

Ironia czy trolowanie?

Z poważaniem

Nawet, jak będzie i milion przypadków w Polsce to też będą pisać, że to spisek - ten typ tak ma. Tak, jak ze wspomnianymi płaskoziemcami. Im bardziej twarde dowody tym gorzej dla dowodów :) nadal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z pizzerii. Obłożenie średnie. Dopiero po wyjściu uświadomiłem sobie, że nikt tam, z personelem włącznie, nie miał maseczki. :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kalderon napisał:

siłą korony nie jest śmiertelność tylko zaraźliwość i powikłania

Tak, powikłania w postaci zwolnień z pracy, obciętych pensji, nieleczonych innych chorób. Pełna zgoda. 

Teraz, vhp napisał:

Właśnie wróciłem z pizzerii. Obłożenie średnie. Dopiero po wyjściu uświadomiłem sobie, że nikt tam, z personelem włącznie, nie miał maseczki. :thumbup:

Ja to już przestałem zwracać uwagę w restauracjach, cudem jest jak ktoś ma. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Ja to już przestałem zwracać uwagę w restauracjach, cudem jest jak ktoś ma. 

Poprzednim razem, jak byłem w innej pizzerii, to obsługa maski miała (pod brodami).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ODIN85 napisał:

Pamiętacie tego pana co po kontroli policji poszedł na wesele a jego stara ma salon paznokci.

No więc po tym jak starej i córce wyszły wyniki negatywne postanowił sam na własną rękę zrobić dwa badania w różnych laboratoriach.

Oba wyniki negatywne.

Poszedł do sanepidu z adwokatem,30k anulowane po postraszeniu sądem.

W policji został mandat 1000 zł za opuszczenie kwarantanny.

Wytoczone dwie sprawy cywilne. Jedna babce która wrzuciła jego dane do neta że to o niego chodzi w mieście a druga lokalnej stacji telewizyjnej za artykuł z kłamstwami i oczerniającymi jego rodzinę

?

Piękne, ale podaj źródło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w rodzinie ostatnio ciotka dostaje telefon z sanepidu, żeby podała numery PESEL wszystkich domowników, ona na to że jak wróci do domu. Babka przez telefon "jak to? przecież od północy wczoraj jesteście całym domem na kwarantannie" XDDD Nikt im nie powiedział nawet, mieli się domyślić? Państwo z drutu. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, krzyyss napisał:

Ale w niczym nie przeszkadza to Tobie w ferowaniu ostrych opinii, np o tej armii ludzi z powikłaniami?

Powtórzę pytanie - dlaczego w krajach Europy ludzie nie padają tak jak na filmikach z Wuhan, choć ilość chorych/na mln mieszkańców jest min kilka razy wyższa, niekiedy kilkadziesiąt razy wyższa, niż ta  w Wuhan?

Nie przeszkadza bo już te wstępne/pierwsze badania wyglądają bardzo niepokojąco.

W kilku krajach Europy padło więcej ludzi niż w Wuhan, nawet przyjmując że chińskie władze dziesięciokrotnie zaniżyły liczbę ofiar. Tyle że Europa miała więcej gracji podczas radzenia sobie z sytuacją.

5 godzin temu, wahoo napisał:

Zresztą, te liczby z zakażeniami którymi media rzucają na lewo i prawo to są w ogóle osoby zakażone tym nowym szczepem koronarirusa wokół którego zrobiła się ta cała gównoburza, czy wrzucają do worka wszystkie zakażenia jakimikolwiek koronawirusami (których jest multum i są z nami od zawsze)?

To są zarażenia tylko i wyłącznie tym nowym koronawirusem. A koronawirusów nie ma aż tak wiele, niektóre mają znacznie większą śmiertelność niż SARS-Cov-2, a jeden jest współwinnym ... przeziębienia.

5 godzin temu, Crew 900 napisał:

Oni już wszystko wrzucają jako Koronawirus bo wtedy za jedną osobę dostają dodatkowe pieniądze.

Nie dostają ani grosza za klasyfikację, a wyłącznie za przeprowadzone procedury medyczne.

4 godziny temu, galakty napisał:

Tak, powikłania w postaci zwolnień z pracy, obciętych pensji, nieleczonych innych chorób. Pełna zgoda. 

Do tego zniszczone płuca, uszkodzone serca, zmiany w układzie nerwowym. I kilka innych, w tym u dzieci.

Fajny artykuł ze źródłami obalający wiele mitów:

https://antyweb.pl/foliarze-pandemia-glupoty-czyli-prawdziwa-historii-o-falszu/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Crew 900 napisał:

Oni już wszystko wrzucają jako Koronawirus bo wtedy za jedną osobę dostają dodatkowe pieniądze.

Bo oto chodzi z tym wirusem. Tylko kasa. Przy okazji "autorytety" pokazały jakie są naprawdę vide piłkarze. Kasa i tylko kasa.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, kalderon napisał:

Fajny artykuł ze źródłami obalający wiele mitów:

https://antyweb.pl/foliarze-pandemia-glupoty-czyli-prawdziwa-historii-o-falszu/

Przeleciałem ten tekst cały i jest fajnie napisane, jednak mam zawsze jeden problem z takimi artykułami - nie jestem w stanie zweryfikować tej wiedzy, źródeł, badań, linków. Wierzymy, że ktoś to zrobił za nas dobrze, a jeśli nie? Na pewno znajdziesz chętnych do obalania tych teorii.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od początku tej „epidemii” naciułali 2300 zgonów rzekomo z powodu covida-19, to ja przypominam, że w zeszłym roku średnio dziennie umierało 1110 osób.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przypominam, że od 1 stycznia na grypę zmarło ok. 100 osób, a os 1 kwietnia na koronawirusa ok. 2300 osób, i to mimo lockdownu. Do końca roku na pewno przebijemy liczbę ofiar wypadków drogowych. Plus osoby które w kolejnych latach przedwcześnie zejdą z tego świata na skutek powikłań.

35 minut temu, avn napisał:

Przeleciałem ten tekst cały i jest fajnie napisane, jednak mam zawsze jeden problem z takimi artykułami - nie jestem w stanie zweryfikować tej wiedzy, źródeł, badań, linków. Wierzymy, że ktoś to zrobił za nas dobrze, a jeśli nie? Na pewno znajdziesz chętnych do obalania tych teorii.

A nauce nie ma nic wyższego niż teoria. To raz. Tam są podane źródła, jeśli nie jesteś w stanie ich zweryfikowac to też nie jesteś w stanie zweryfikować źródeł o innych chorobach jak nowotwory, HIV/AIDS, o kształcie ziemi itp. Będziesz wszystko podważał dopóki sam nie przeprowadzisz badań (czego nie umiesz i nie masz takiej możliwości) zgodnie ze sztuką, nie opracujesz wyników, a potem sam tych wyników nie zrecenzujesz? No tak nie działa. To zachowanie antyszczepionkowca/płaskoziemca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, kalderon napisał:

Będziesz wszystko podważał dopóki sam nie przeprowadzisz badań (czego nie umiesz i nie masz takiej możliwości) zgodnie ze sztuką, nie opracujesz wyników, a potem sam tych wyników nie zrecenzujesz? No tak nie działa. 

I dlatego możemy być manipulowani na lewo i prawo, o tak po prostu. Nawet, gdyby wirusa nie było to jestem pewien, że żyjemy w świecie gdzie dałoby się nam wmówić, że on jest i zabija.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w świecie internetu gdzie każdy ma smartfona z aparatem itp., takiego spisku nie dałoby się ukryć. Takie myślenie jest bardzo szkodliwe bo podważa zaufanie do nauki i stawia na równi z oszołomstwem.

Edytowane przez kalderon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, kalderon napisał:

Żyjemy w świecie internetu gdzie każdy ma smartfona z aparatem itp., takiego spisku nie dałoby się ukryć. Takie myślenie jest bardzo szkodliwe bo podważa zaufanie do nauki i stawia na równi z oszołomstwem.

I właśnie przez to, że każdy ma co ma internet jest zalany próbami udowodnienia, że nie ma pandemii, wirusa itd a cały świat uczestniczy w spisku Gatesa co chce nas pozabijać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

5 godzin temu, avn napisał:

I właśnie przez to, że każdy ma co ma internet jest zalany próbami udowodnienia, że nie ma pandemii, wirusa itd a cały świat uczestniczy w spisku Gatesa co chce nas pozabijać.

Trzeba zwłaszcza uważać na jego szczepionki, żeby nie mieć BSOD :P ...bo później tylko restart organizmu pomoże :P

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki, że duża część społeczeństwa podzieliła się  na dwie grupy o skrajnie różnym spojrzeniu na problem. Pierwsza to taka, która uważa, że wirus jest bardzo groźny i czyha na nas za każdym rogiem, a druga, która mówi, że nie ma żadnego wirusa i jest to spisek masonów/illuminati/kosmitów (niepotrzebne skreślić). Moim zdaniem najważniejsze jest racjonalne podejście. Jest wirus, spośród ludzi, którzy zachorowali część przechodzi go bardzo źle, niektórzy umierają, ale musimy się nauczyć z nim żyć, bo nie zniknie, od tak. Należy po prostu zachować ostrożność, jednocześnie nie popadając w paranoję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kalderon napisał:

A ja przypominam, że od 1 stycznia na grypę zmarło ok. 100 osób, a os 1 kwietnia na koronawirusa ok. 2300 osób

Tylko grypy nie przypisuja ludziom bez grypy, bo nie ma dofinansowania. 

Edytowane przez galakty
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Greg90 napisał:

Jest wirus, spośród ludzi, którzy zachorowali część przechodzi go bardzo źle, niektórzy umierają, ale musimy się nauczyć z nim żyć, bo nie zniknie, od tak. Należy po prostu zachować ostrożność, jednocześnie nie popadając w paranoję

No spoko, ale bardzo źle przechodzi go może 1% przypadków. Zagrożeń jest znacznie więcej i to poważniejszych, ale jakoś z powodu otyłości nie wysyła się ludzi na kwarantannę do sanatorium.

Więc zapomniałeś o trzeciej grupie – do której bym się zaliczył – to jest sztucznie rozdmuchane.

Edytowane przez Kamiyan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...