Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kalderon napisał:

Będziesz wszystko podważał dopóki sam nie przeprowadzisz badań

nie, wystarczy zweryfikować kilka punktów i jeśli w nich kłamią to można całość spuścić w kiblu bo tak się właśnie manipuluje, upiększając kłamstwo kilkoma prawdziwymi faktami

 

p.s. pomijając już to:

Autorami materiału są: 

Kacper Klasa, student pierwszego roku Analitki Medycznej Wydziału Farmacji Collegium Medicum UJ

Milena Łepkowska, studentka 3 roku medycyny Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. 

 

czyli studenci podważają zdanie polskich epidemiologów, wirusologów, inżynierów MIT czy nawet zwykłych lekarzy ... śmieszne

 

Edytowane przez T_G
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podważać te tezy o uszkodzeniu płuc, to się bardzo łatwo podważa.

Podstawowe pytanie – skoro uszkadza też bezobjawowcom, gdzie wykrywamy ponoć 10% przypadków, to gdzie te 90% z poważnym uszkodzeniem płuc ja się pytam?

Gościu, ty weź się zastanów. To nie ma żadnego, kurła, sensu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, kalderon napisał:

Żyjemy w świecie internetu gdzie każdy ma smartfona z aparatem itp., takiego spisku nie dałoby się ukryć. Takie myślenie jest bardzo szkodliwe bo podważa zaufanie do nauki i stawia na równi z oszołomstwem.

Jest też Photoshop i potem pojawiają się zdjęcia z jakiegoś szpitala sprzed kilku lat, gdzie w 2020 walczą z koronawirusem albo konwojów wojskowych wywożących zwłoki.

15 godzin temu, vhp napisał:

Właśnie wróciłem z pizzerii. Obłożenie średnie. Dopiero po wyjściu uświadomiłem sobie, że nikt tam, z personelem włącznie, nie miał maseczki. :thumbup:

Ciekawe są przypadki autobusów. W tych pracowniczych wieczornych, do których wchodzą młodzi ludzie, są upchani jak sardynki i ani jedna osoba nie ma maski. Nawet kierowca. W miejskich maska jest wymagana, choć ludzi z 5x mniej. Nawet wywalają za brak maseczki. Wywalili ostatnio pijaczka, ale nie za to, że śmierdział na cały autobus, ale że maski nie miał. Ktoś zadzwonił i naskarżył w trakcie jazdy, a potem przy wywalaniu gościa na przystanku się nie przyznał :E

 

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wszystko co dotyczy tego wirusa jest tak grubymi nićmi szyte i momentami tak absurdalne, że już ciężko traktować to serio. Wirus istnieje, okej - z tym się zgadzam. Tak jak + / - 300 innych koronawirusów. Tyle jeżeli chodzi o fakty.

Reszta to informacyjny chaos, manipulacja, straszenie w mediach, ogromne pieniądze i walka o nie. Idealne narzędzie do zarządzania masami średnio rozgarniętej gawiedzi. Naginanie rzeczywistości z okazji wyborów. Jak ktoś chce tym żyć to śmiało, niech się bawi dobrze. Maseczki jakoś przeżyje i będę nosił dla świętego spokoju. Reszta mnie "g" obchodzi, gospodarki drugi raz nie zamkną bo skona. 

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest właśnie dyskusyjne czy nie zamkną drugi raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, adashi napisał:

To jest właśnie dyskusyjne czy nie zamkną drugi raz.

Nie ma żadnej dyskusji bo nas nie stać na zamknięcie. Strasza szabelkami o zamknięciu żebyśmy byli posłuszni. Zreszta ludzie już drugi raz się w konia zrobić nie dadza. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, adashi napisał:

Owszem, jest taka dyskusja.

Okej, jest. Tutaj. Na forum. 

Nikt tego nie wcieli w życie bo skutki będą takie, że korona stanie się wyjątkowo błachym problemem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tam to się dzieje. Polecam cały materiał. 

 

Edytowane przez EdiSk8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

Okej, jest. Tutaj. Na forum. 

Nikt tego nie wcieli w życie bo skutki będą takie, że korona stanie się wyjątkowo błachym problemem. 

Jest taka dyskusja w MZ i MF. Przy odpowiednio wysokim wskaźniku hospitalizacji będzie lockdown, o ile będzie go jeszcze komu ogłosić i wszyscy nie zajmą się walczeniem o stołki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
5 minut temu, adashi napisał:

Jest taka dyskusja w MZ i MF. Przy odpowiednio wysokim wskaźniku hospitalizacji będzie lockdown, o ile będzie go jeszcze komu ogłosić i wszyscy nie zajmą się walczeniem o stołki.

Ta decyzja będzie mocno ważona politycznie. Jeśli pis uzna, że może na niej popłynąć, to moim zdaniem nie wprowadzi. Inna rzecz, dla mnie oczywista, lockdown ma sens tylko i wyłącznie wtedy, gdy sąsiednie kraje zrobią to samo. Inaczej to tylko i wyłącznie ogromne koszta, być może niewielki spadek zachorowań, ale z naciskiem na być może.

Patrzę na te filmiki z Australii. Biorę poprawkę na to, że są mocno jednostronne, takie ostro "kodziarskie", ale chyba nie powinno się zamykać ludzi za głoszenie nawet absurdalnych tez, chyba coś gdzieś poszło nie tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, adashi napisał:

Jest taka dyskusja w MZ i MF. Przy odpowiednio wysokim wskaźniku hospitalizacji będzie lockdown, o ile będzie go jeszcze komu ogłosić i wszyscy nie zajmą się walczeniem o stołki.

Póki co mamy wzrosty zakażeń, a hospitalizacji mniej niż w kwietniu. Ale to łatwo nadrobić, sezon grypowy się zacznie to zaczna przypisywać Covid większej ilości osób - i masz wskaźnik wysoki, to robimy co chcemy dla waszego "zdrowia". Ale na lockdown nie stać naszej gospodarki, moga robić obostrzenia i tym podobne, ale gospodarki nie tkna. Co najwyzej pozamykaja jakieś siłownie czy coś. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki są zapewne przesadzone, ich źródła są mało wiarygodne. Tym bardziej, że pod te protesty podczepiły się od razu antyszczepy oraz specjaliści od kontroli umysłu przez 5G, tak więc niektórych mogło to wkurzyć. To nie są sankcje za czyste unikanie obostrzeń. Sytuację w Melbourne jednak należy określić jako trochę patologiczną, być może wynika ona z osobistego strachu tego gubernatora albo ogólnie ekipy, która tam rządzi. Oni ich chyba nie zamykają, oni ich tylko zatrzymują na kilkadziesiąt godzin.

Co do lockdownów, jasne że to będzie decyzja mocno polityczna.

1 minutę temu, galakty napisał:

Póki co mamy wzrosty zakażeń, a hospitalizacji mniej niż w kwietniu. Ale to łatwo nadrobić, sezon grypowy się zacznie to zaczna przypisywać Covid większej ilości osób - i masz wskaźnik wysoki, to robimy co chcemy dla waszego "zdrowia". Ale na lockdown nie stać naszej gospodarki, moga robić obostrzenia i tym podobne, ale gospodarki nie tkna. Co najwyzej pozamykaja jakieś siłownie czy coś. 

Knajpy, siłownie, placówki edukacyjne, kina itp. do zamknięcia. Oczywiście raczej nie będą chcieli zamykać hut czy kopalni, dużo da się też załatwić przy zastosowaniu pracy zdalnej. Natomiast powyżej pewnego poziomu realnych hospitalizacji nastąpi też auto-lockdown, bo coraz więcej osób nie będzie chciało ryzykować zakażenia, wiedząc, że będzie problem z pomocą medyczną. No i nie ogólnokrajowy lockdown, tylko na poziomie województw. Ogólnie wiadomo jak jest - walka o utrzymanie jak najwyższych wpływów do budżetu. Do tego teraz ta chryja z Ziobrą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, adashi napisał:

antyszczepy oraz specjaliści od kontroli umysłu przez 5G

Tylko weźmy sytuację hipotetyczną, paraduje u nas kilkadziesiąt osób z tabliczkami typu wyżej, antyszczepionkowcy i anty 5G - to powód do pacyfikacji i zatrzymań na te kilkadziesiąt godzin? Jeśli filmik z tym wjazdem na chatę, za umieszczenie jakiegoś tam wpisu o proteście, jest prawdziwy, to to nie jest już spora przesada? To mi się nie podoba, choć poglądów protestujących podzielać nie muszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Na te filmy z AU to trzeba patrzeć z dystansem bo widać, że są ostro filtrowane przez jedną ze stron. Poza tym protesty dotyczyły głównie Melbourne a w Victori liczba nowych przypadków jest już raczej nikła:  https://www.dhhs.vic.gov.au/victorian-coronavirus-covid-19-data co wiąże się ze stopniowym, ponownym otwieraniem stanu: https://www.dhhs.vic.gov.au/third-step-restrictions-regional-victoria-covid-19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, adashi napisał:

Knajpy, siłownie, placówki edukacyjne, kina itp. do zamknięcia. Oczywiście raczej nie będą chcieli zamykać hut czy kopalni, dużo da się też załatwić przy zastosowaniu pracy zdalnej. Natomiast powyżej pewnego poziomu realnych hospitalizacji nastąpi też auto-lockdown, bo coraz więcej osób nie będzie chciało ryzykować zakażenia, wiedząc, że będzie problem z pomocą medyczną. No i nie ogólnokrajowy lockdown, tylko na poziomie województw. Ogólnie wiadomo jak jest - walka o utrzymanie jak najwyższych wpływów do budżetu. Do tego teraz ta chryja z Ziobrą.

Ta i może jeszcze fryzjerów zamknać. Knajpy musza działać, bo upadna przy kolejnym lockdown. 

Auto-lockdown i strach przed zarażeniem? Aha, już to widzę. Ludzie przejrzeli na oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest to prawdziwa sytuacja, że za zamieszczenie wpisu o manifestacji na fejsie kogoś zatrzymali, to naturalnie jest to patologia. Niestety nigdy nie byłem w Australii więc nie wiem jakie tam są tradycje i realia oraz poziom rozumu przeciętnych ludzi.

Zwróćmy jednak uwagę, że jeżeli antyszczepy rozpowszechniają informacje typu: nie ma wirusa a od szczepionek dostaniecie ałtyzmu, a przeciętny poziom Australijczyków nie jest zbyt wysoki, to generalnie nie jest to dobra sytuacja. Wprawdzie do szczepionki (realnie do kwietnia) jest jeszcze daleka droga, no i jak na razie nie ma żadnych podstaw do namawiania do zaszczepienia się przeciwko covid-19, ale dobre by to nie było, bo antyszczepy są przeciwko wszystkim współczesnym szczepieniom.

BTW, KE już chyba zapłaciła Astrze za potencjalne dostawy, a tu już dwa przypadki podejrzenia dość poważnego powikłania w badaniach klinicznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisali scenariusz na wiosnę, że jesienią będzie więcej "zakażeń" to tak właśnie jest, przynajmniej tak podają media. Czyli wszystko zgodnie z planem. Urzędy dalej pozamykane, szpitale i lekarze specjaliści nie przyjmują (tylko przypadki onkologiczne) i lecą spore oszczędności dla zus. Kuśwa, za co teraz lekarze i urzędasy biorą kasę???  Prywatnie nic nie stoi na przeszkodzie by Cię przyjął, ale dostać się na nfz nierealne. Co tak naprawdę kryje się za tą korono ściemą??

Edytowane przez B@nita
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
12 minut temu, adashi napisał:

Zwróćmy jednak uwagę, że jeżeli antyszczepy rozpowszechniają informacje typu: nie ma wirusa a od szczepionek dostaniecie ałtyzmu

między tym, a tym niżej

https://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/profesor-maria-dorota-majewska-szkodliwosc-szczepien/

Wcale nie jest tak daleko. Chciałbyś się pobawić w podważanie kompetencji tej pani z mojego linka?

Ale trochę też mi nie o to chodziło. Dla mnie drugorzędnym jest co protestujący sobie głoszą i jakie tabliczki noszą, o ile nie łamią prawa. Ktoś nosi tabliczkę "5G przejmuje kontrolę nad naszymi umysłami", to niech sobie ją nosi, zacznie niszczyć maszty 5G, to już inna sprawa. Idzie setka osób z durszlakami na głowach i głosi nowinę o tym, że potwór spagetti naszym stwórcą i panem - powód do zatrzymań? Absolutnie nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, krzyyss napisał:

między tym, a tym niżej

https://prawdaxlxpl.wordpress.com/aktualnosci-2/profesor-maria-dorota-majewska-szkodliwosc-szczepien/

Wcale nie jest tak daleko. Chciałbyś się pobawić w podważanie kompetencji tej pani z mojego linka?

Ale trochę też mi nie o to chodziło. Dla mnie drugorzędnym jest co protestujący sobie głoszą i jakie tabliczki noszą, o ile nie łamią prawa. Ktoś nosi tabliczkę "5G przejmuje kontrolę nad naszymi umysłami", to niech sobie ją nosi, zacznie niszczyć maszty 5G, to już inna sprawa. Idzie setka osób z durszlakami na głowach i głosi nowinę o tym, że potwór spagetti naszym stwórcą i panem - powód do zatrzymań? Absolutnie nie.

Należę do tego Kościoła, więc oczywiście, że nie!

Jeżeli chodzi o prof. Majewską to nie mam kompetencji aby podważać jej kompetencje, natomiast z niektórymi jej poglądami się nie zgadzam. Na pewno nie jest to szuria i to co ona pisze warto przeczytać. Ona nie neguje z tego co wiem szczepień jako takich, tylko raczej sposób ich dystrybucji. Można się zgodzić, że istnieją szczepionki wyrosłe na gruncie marketingu i twórczego wymyślania uzasadnień potrzeby ich istnienia (np. przeciwko pneumokokom) a istnieją też bardzo cenne (np. przeciwko ospie czy BCG, której zresztą pani Majewska chyba też jest przeciwna).

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dlatego Prof. Majewską wkleiłem. To co ona mówi bardzo łatwo byłoby zrównać do płaskoziemców, gdyby ... nie to kim ona jest. Sama nie podważa istoty szczepień, domaga się tylko zdecydowanie większej kontroli nad szczepionkami, oraz transparentności badań. Ktoś zaneguje sens kontroli nad tym co w szczepionkach, oraz potrzebę transparentności wyników badań? Masz też podany przez nią związek między szczepionkami (a bardziej tym, czym są wypełnione), a autyzmem, z czego wcześniej zaszydziłeś.

edit

I pytanie - jeśli mowa o Majewskiej, to mówimy o jej poglądach n/t szczepień? Czy o jej wiedzy? Bo o poglądach, opartych na cholera wie czym, to chyba możemy mówić w odniesieniu do siebie, pisać o tym, że ona ma "poglądy n/t szczepionek" byłoby obraźliwe dla niej.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądałem jeszcze do linka. A co tam jest jesli chodzi o ten związek, tiomersal?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, adashi napisał:

Nie zaglądałem jeszcze do linka. A co tam jest jesli chodzi o ten związek, tiomersal?

Tak, głównie to, ale nie tylko, też o ile pamiętam rtęć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rtęć jest w tiomersalu. Nie ma przekonujących badań, że to jest szkodliwe w takich ilościach jak to jest w szczepionkach (oprócz tego, że może być alergenem jak tysiące innych substancji), choć można sobie wyobrazić szlak metaboliczny, który w jakichś szczeglnych warunkach doprowadzi do wytworzenia dimetylortęci (co już byłoby groźne i nie istnieje antidotum), mogą też istnieć jakieś szczególne wady genetyczne, które to powodują.

Generalnie w żadnej z projektowanych szczepionek na covid-19 nie ma być tiomersalu.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...