Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W UK zamykamy knajpy najpóźniej o 22:00, klientów obsługujemy tylko przy stolikach, taksówkarze obowiązkowo w maseczkach, imprezy sportowe odwołane, śluby/wesela/pogrzeby limity max ilości osób biorących udział do 15/30. Zalecana praca w domu. Od pojutrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, adashi napisał:

W UK zamykamy knajpy najpóźniej o 22:00, klientów obsługujemy tylko przy stolikach, taksówkarze obowiązkowo w maseczkach, imprezy sportowe odwołane, śluby/wesela/pogrzeby limity max ilości osób biorących udział do 15/30. Zalecana praca w domu. Od pojutrze.

15 na ślubie w Polsce to byłby płacz cały rok. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A inni mieliby wymówkę, że nie muszą spraszać nigdy nie widzianych bądź nielubianych ale zaprosić wypada ciotek, kuzynów itp. ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, wahoo napisał:

Nie zauważyłem, żeby z powodu grypy paraliżowano i niszczono światową gospodarkę(...) Przecież dla grup ryzyka taka grypa może być zabójcza i zupełnie poważnie piszę(...)

1. Zgadza się, z powodu hiszpanki nie paraliżowali. Wtedy rządzili "mądrzy" ludzie którzy grypkę mieli gdzieś.
2. Zmarło na nią 25-100 mln ludzi wg wikipedii czyli ok. 100-400 mln na ludność w 2020, co też świadczy jak bardzo mieli ją gdzieś skoro nie chciało im się liczyć drobniaków.
3. Stosy ciał nie walały się po ulicach (co wg "mądrych" z 2020 oznacza, że epidemii nie ma i ją odwołali w lecie co jest wyjątkowo "mądre").
4. Wyjątkowo gdy były ograniczenia to byli też antymaseczkowcy (gołym okiem widać ludzi co mieli trudności z oddychaniem, a stosów ciał nie było widać).

Krytyczne pytanie: czemu w 2020 antymaseczowcy / antyszczepionkowcy nie kwestionują hiszpanki i ilości ofiar? Podpowiem im posługując się ich argumentami:
a) hiszpanka to spisek żydostwa przeciw gojom (tak jak teraz w Izraelu gdzie jak wiadomo ograniczeń nie ma ani Żydów)
b) zmarło nie 100 mln ani 25 mln, a dokładnie 5 mln (bo 25 naciągali przekupieni lekarze)
c) ale ogromna większość miała choroby współistniejące więc realnie zmarło 700 tys, co dowodzi spisku.

Co nie przeszkadza antymaseczkowcom / antyszczepionkowcom?
-że na cmentarzach leżą osoby z grupy ryzyka, zwykle 65+ i drobny % innych
-że ogromna większość miała choroby współistniejące (szczególnie ci 75+)
-że najgroźniejsza choroba nie musi powodować śmierci, bo może być we wcześniejszym stadium niż lżejsza
-że stosy trupów na ulicach nie występowały w większości groźnych epidemii.

Podsumowując: reakcja w 2020 jest przesadzona (na podstawie fałszywych danych z Chin i powolnej reakcji Włoch, sugerujących hiszpankę a nie Hong Kong). Ale przesada w 1918 była dużo większa. Rząd będzie chciał uniknąć lockdownu za wszelką cenę więc maski będą (dystans też), nie liczcie na opozycję. Wielu jak Adashi woli pojechać do innego sklepu 30 minut byle tylko nie założyć maski na 5 minut, zimą nie będzie wyboru.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Bono[UG] napisał:

A inni mieliby wymówkę, że nie muszą spraszać nigdy nie widzianych bądź nielubianych ale zaprosić wypada ciotek, kuzynów itp. ;)

Możliwe, możliwe :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że wszystkim ta epidemia odpowiada tzn. nie wszystkim ale tym mają realną władzę.

KAŻDY rząd tylko przebiera nogami aby dać sobie więcej władzy i teraz jest do tego okazja. Podsycają strach aby móc utrzymać niby zasadne restrykcje.

Tymczasem ludzie zaczną umierać nie na koronawirus a przez niego. Ileż to badań, odłożonych operacji itd. Obecnie normalnie można się zbadać tylko prywatnie... a tam o dziwo epidemii nie ma.

Nie twierdzę że coś jest ale podchodźmy racjonalnie do tego.

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

sino, ale Ty nie zachowujesz się tak, jak miliony nieodpowiedzialnych idiotów wokół Ciebie? Rozumiem, że w czasie szalejącej i groźnej pandemii nawet nosa z domu nie wychylasz, bo wszędzie potencjalni nosiciele bez masek, a zakupy ktoś podstawia pod drzwi i później dokładnie to dezynfekujesz? Nie śmiałbym postawić tu tezy, że zachowujesz się podobnie jak inni (znaczy nieodpowiedzialnie i ryzykownie), tylko tych innych masz za idiotów, choć robią to samo co Ty. Wtedy jeszcze by wyszło, że jesteś takim samym i...ą, a do tego jeszcze hipokrytą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, sino napisał:

1. Zgadza się, z powodu hiszpanki nie paraliżowali. Wtedy rządzili "mądrzy" ludzie którzy grypkę mieli gdzieś.

A co dokładnie mieli zrobić? Odwołać wojnę albo umówić się na jej dokończenie po epidemii? ;)

Godzinę temu, sino napisał:

Krytyczne pytanie: czemu w 2020 antymaseczowcy / antyszczepionkowcy nie kwestionują hiszpanki i ilości ofiar?

Jeśli liczbę ofiar szacuje się na 25 mln - 100 mln to już to samo w sobie nie wymaga dalszego "kwestionowania". Po prostu liczba ofiar jest nieznana, a wszelkie szacunki bardzo niedokładne. A czemu antymaseczkowcy nie kwestionują hiszpanki i liczby jej ofiar? Pewnie ich to nie obchodzi, to problem dla historyków i lekarzy. W środowiskach naukowych liczba ofiar (nawet te ogromne widełki) bywa kwestionowana, bo trudno odróżnić ofiarę hiszpanki od ofiary podłych warunków sanitarnych czy końskiej dawki aspiryny...

Godzinę temu, sino napisał:

Co nie przeszkadza antymaseczkowcom / antyszczepionkowcom?
-że stosy trupów na ulicach nie występowały w większości groźnych epidemii.

Problem ze "stosami trupów" jest taki, że pierwsze, najbardziej radykalne restrykcje zostały wprowadzone pod wpływem nieprawdziwych doniesień covidian / maseczkowców / foliarzy o tychże stosach. Fejki o stosach trupów i masowych grobach covidowych pojawiały się nawet jeszcze niedawno w odniesieniu do Brazylii. Nie jest to oczywiście dowód na brak pandemii, ale na szerzenie paniki i manipulacje jak najbardziej.

A generalnie różnica jest taka, wg mnie dość zasadnicza. Śmiertelność hiszpanki szacuje się na 10-20%. Śmiertelność grypy sezonowej to poniżej 1%. Śmiertelność koronawirusa to też poniżej 1%. Więc jednak porównywanie covid-19 do grypy sezonowej wydaje się bardziej zasadne.

Edytowane przez Assassin
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
18 minut temu, Assassin napisał:

Problem ze "stosami trupów" jest taki, że pierwsze, najbardziej radykalne restrykcje zostały wprowadzone pod wpływem nieprawdziwych doniesień covidian / maseczkowców / foliarzy o tychże stosach. Fejki o stosach trupów i masowych grobach covidowych pojawiały się nawet jeszcze niedawno w odniesieniu do Brazylii. Nie jest to oczywiście dowód na brak pandemii, ale na szerzenie paniki i manipulacje jak najbardziej.

Dokładnie na to zwróciłem uwagę kilka razy wcześniej - pokazano pewnie obrazki, pokazano zablokowane Wuhan, pokazano Amerykę południową, Włochy, w reakcji na to nałożono, a społeczeństwo zaakceptowało, bardzo rygorystyczne ograniczenia. I dokładnie tak jak piszesz, prawie nikt nie rwie się do podważania tego, że wirus jest, ale te pokazane "stosy trupów" wcześniej swoje zrobią teraz, tylko w drugą stronę, tego wirusa masy coraz mniej się boją, a z wprowadzaniem ograniczeń mogą być spore problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie od dzisiaj bierze choroba, nos pełny, głowa boli i czuję się chory. Już zamawiać trumnę, czy jeszcze mam chwilę czasu, żeby przynajmniej zjeść ostatni raz choćby żeberka?

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idę sobie ostatnio chodnikiem a tam dwie kobiety idą w moją stronę z ubranymi maseczkami tak na oko 5x lat i jak mnie zobaczyły to minę miały taką jakbym chciał je zamordować czy coś bo maseczki na świeżym powietrzu nie nosze. Niektórym to już na serio  pomieszało się w głowię od tego wirusa  i przydałby się dobry psychiatra/psycholog. 

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, .winter. napisał:

Mnie od dzisiaj bierze choroba, nos pełny, głowa boli i czuję się chory. Już zamawiać trumnę, czy jeszcze mam chwilę czasu, żeby przynajmniej zjeść ostatni raz choćby żeberka?

Przynajmniej nie masz bezobjawowego covid-19, najbardziej podstępnej ze wszystkich istniejących chorób.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i Neymar swoje przechorował. Co prawda przeszedł bezobjawowo, ale przecież wiadomo że bezobjawowcy mają zniszczone płuca. Szkoda tak dobrze zapowiadającej się kariery... Miał świetlaną przyszłość a teraz zostaje mu tylko sportowa emerytura w wieku 28 lat.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, wahoo napisał:

No i Neymar swoje przechorował. Co prawda przeszedł bezobjawowo, ale przecież wiadomo że bezobjawowcy mają zniszczone płuca. Szkoda tak dobrze zapowiadającej się kariery... Miał świetlaną przyszłość a teraz zostaje mu tylko sportowa emerytura w wieku 28 lat.

Mógłby dłuzej chorować, bo teraz pojawi się w jakiejś nowej głupiej fryzurze :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zapytać o rozstrzygające zdanie gretę thunberg... światowej sławy autorytet w każdym temacie 

  • Haha 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, .winter. napisał:

Mnie od dzisiaj bierze choroba, nos pełny, głowa boli i czuję się chory. Już zamawiać trumnę, czy jeszcze mam chwilę czasu, żeby przynajmniej zjeść ostatni raz choćby żeberka?

Proponuję nie dyskutować i nie cytować postów.wintera żeby się nie zarazić

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, .winter. napisał:

Mnie od dzisiaj bierze choroba, nos pełny, głowa boli i czuję się chory. Już zamawiać trumnę, czy jeszcze mam chwilę czasu, żeby przynajmniej zjeść ostatni raz choćby żeberka?

Maska na avatar, ale już!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

https://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/7,173954,26325567,covid-19-156-krajow-uzgodnilo-przydzial-szczepionek-ma-to.html#s=BoxOpImg9

W teorii wygląda fajnie, ponadnarodowe umowy, koncerny się fajnie dogadują ze sobą, wszystko po to, by ratować świat przed zarazą. A mnie ciarki po grzbiecie zaczynają chodzić z racji tego, że to możliwe do zrobienia. I mam tez takie obawy, że muszą się z tą szczepionką mocno zwijać, bo za jakiś czas może być już niepotrzebna. Noo, może potrzebna na podobnym poziomie co szczepionka na grypę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

covid jest dobrą lekcją dla takich filantropów jak Gates. Szkoda się angażować w rozwój naukowy nad lekiem bo wyjdziesz na doktora zuo. Myślę że w pierwszej kolejności powinno się zlikwidować facebooka a ludziom którzy chcą wprowadzać dane/informacje do internetu powinno się robić testy  psychiatryczne i na IQ. Takie przesiewowe. Bo Poziom głupoty, ignoranctwa i płaskoziemskich teori spiskowych wystrzelił poza orbitę około ziemską (czy też poza dysk ziemi jak by powiedzieli anty covidowcy)

poza tym, "wszystkie celebryty" powinny mieć żółte profile i powinni być traktowani z definicji jak yebnieci - bo takie banialuki jakie wypisuje taka Kołakowska to tylko siąść i płakać.

Edytowane przez Legoman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

974 dziś.

i chyba 28 zgonów jeśli dobrze widziałem.  Czyli wygląda na to, że efekt otwarcia szkół daje o sobie znać.

Polacy wymyślili jakiś skuteczny lek na tego koronawirusa (jeszcze nie ma nazwy).  Chyba chodzi o Luiblin, ale pewien nie jestem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

8 minut temu, Flik napisał:

i chyba 28 zgonów jeśli dobrze widziałem.  Czyli wygląda na to, że efekt otwarcia szkół daje o sobie znać.

Polacy wymyślili jakiś skuteczny lek na tego koronawirusa (jeszcze nie ma nazwy).  Chyba chodzi o Luiblin, ale pewien nie jestem.

Z osocza ozdrowieńców. Tylko trzeba pobierać osocze za każdym razem, bo nie da się tego wytworzyć sztucznie ;) Może jednak ta przepowiednia Jackowskiego się sprawdzi, że w październiku lub listopadzie będzie się na niespotykaną skalę oddawało krew.

Terapia osoczem ozdrowieńców

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jackowski to w ogóle na listopad zapowiada jakieś straszne rzeczy (niezwiązane z pandemią), raczej o charakterze militarnym. To oddawanie krwi miało mieć związek chyba z tym.

Pamiętam jak kilka lat temu mówił, że "ludzie będą bali się oddychać- a krótko po tym wybuchnie konflikt"... Nie wierze w sumie w przepowiednie takich jasnowidzów, ale..

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...