Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, poszłybuty napisał:

Na podstawie testów, które dają fałszywe wyniki politycy niszczą gospodarkę, małe rodzinne firmy. Przykład takiego fałszywego testu widzimy na przykładzie pana Szumowskiego.

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-lukasz-szumowski-w-szpitalu-jest-potwierdzenie-6564303057271424a

Niespodzianka: nic nie jest skuteczne w 100%, ale lepsze takie testy niż żadne (mówimy o RT-PCR a nie o teście z krwi na przeciwciała). Tak samo nawet prawidłowo stosowane środki antykoncepcyjne potrafią nie wystarczyć, ale to nie powód, żeby zarzucić korzystanie z nich.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc i mi się trafił w domu covidowivec (potwierdzony testem) na szczęście bez jakichś dramatycznych objawów. To teraz "10 dni na dołku".

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Klakier1984 napisał:

Nie dziękuję ;)

nie żegnamy a wręcz przeciwnie, dopiero teraz na forum będzie "jechał"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

Więc i mi się trafił w domu covidowivec (potwierdzony testem) na szczęście bez jakichś dramatycznych objawów. To teraz "10 dni na dołku".

Taktyczny 10-dniowy ban na wszelki wypadek byś mi całego forum nie zaraził :E

 

ps. Dużo zdrówka dla domownika, niech szybko zdrowieje.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Radar28 napisał:

A tak w ogóle, to ktoś już ten filmik parę godzin temu wklejał w tym wątku.

I parę miesięcy temu, tylko z innym podkładem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomniałem sobie mianowicie Morawieckiego wsadzili do kwarantanny aby mieć wymówkę do tego aby nie pojechać na najbliższy szczyt Unii Europejskiej i Kaczyńskich już coś świruje, że zawetuje budżet ale to chyba dobrze. Na ostatnim szczycie Morawiecki zgodził się na wszystko co uderza w Polskę także może dlatego Kaczyńskich wszedł na główną twarz obecnego rządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
7 minut temu, Trepcia napisał:

Dzisiaj walnie rekordem w zakazeniach - samo Malopolskie ponad 1100 przypadkow. Obstawiam, ze peknie 6 z przodu. Bedzie 6148.

Mi licząc przyrosty tydzien do tygodnia, uwzględniając szczytyy i dołki wyszło 6800.. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Trepcia napisał:

Zobaczymy, kto bedzie blizej i wygra bona na korniszona :E

nKfS1bN.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7213 dzisiaj

 

 

 

 

 

Będzie IMHO :E

 

 

 

Wesela i inne imprezy ograniczone:

 

bQIzFQB.png

 

 

 

W jeden dzień doszło 46 zajętych respiratorów!!.

 

 

Andrzej to jebnie. 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Teraz, Trepcia napisał:

Wygrales!

Ale myślę, że możemy wspólnie ogłosić się corona prognostykami.

Może wystąpimy w "Koronawirus poradnik". :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że głównie przez szkoły mamy obecnie sytuację taką, a nie inną. W czasie wakacji czy też po wyborach gdzie wszyscy mieli obostrzenia w poważaniu nie było jakiegoś wyraźnego wzrostu. Od otwarcia szkół słupek praktycznie stale rośnie.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

Może wystąpimy w "Koronawirus poradnik". :E

Nie macie szans :rotfl:

Jak nie Rotkiel (wcześniej) to teraz Górska-Kot praktycznie blokują "koronawirus poradnik", ogromne parcie na szkło :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym proponował zamiast wykupować kolejkę po RTX'a to wykupić sobie kolejkę do szpitala i zarezerwować łózko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85 napisał:

Rośnie bo zawsze w październiku był wzrost chorych na wszystko.

Rozum to najsprawiedliwiej podzielony towar na świecie. Każdy uważa, że ma go dosyć.

Teraz, Trepcia napisał:

Z trzeciej strony kazdy chyba wie, ze nauka zdalna w wielu szkola to byla farsa i fikcja wiec ile taka nauka mialaby trwa jeszcze? Rok, dwa, trzy? I co z pokoleniem uczniow na takiej nauce?

To dobra okazja aby zdecydowanie poprawić podstawy programowe, zdecydowanie zmniejszyć ilość pamięciówek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Trepcia napisał:

Z jednej strony tak to wyglada, z drugiej nie ma badan ktore pokazywalyby jaki wzrost zachorowan jest na jesien z nauka zdalna.

Z trzeciej strony kazdy chyba wie, ze nauka zdalna w wielu szkola to byla farsa i fikcja wiec ile taka nauka mialaby trwa jeszcze? Rok, dwa, trzy? I co z pokoleniem uczniow na takiej nauce?

Giertych dałby im wszystkim świadectwa "za nic", amnestia ;) 

Wielu nauczycielom nauka zdalna bardzo pasuje bo praktycznie "nie muszą nic robić", a za to rodzice nieźle wkurzeni bo muszą "odwalać robotę" za nauczycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Jack White napisał:

Ja bym proponował zamiast wykupować kolejkę po RTX'a to wykupić sobie kolejkę do szpitala i zarezerwować łózko.

Weź im nie podsuwaj kolejnego pomysłu na koronabiznes.....

Co do wzrostu zachorowań, weźcie sobie przejrzyjcie statystyki, zawsze przy 40-41 tygodniu jest wysyp zachorowań. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
6 minut temu, Jack White napisał:

Ja bym proponował zamiast wykupować kolejkę po RTX'a to wykupić sobie kolejkę do szpitala i zarezerwować łózko.

Chyba bardziej przynieść dmuchany materac i ustawić pod izbą przyjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Grubo, dwa rekordy - zakażeń i śmierci - masakra.

Ktoś tam mówił, że 10k do/od 21.10.2020, powoli zaczyna być to realny wynik.

Szumowski w szpitalu pod tlenem.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Trepcia napisał:

Z jednej strony tak to wyglada, z drugiej nie ma badan ktore pokazywalyby jaki wzrost zachorowan jest na jesien z nauka zdalna.

Z trzeciej strony kazdy chyba wie, ze nauka zdalna w wielu szkolach to byla farsa i fikcja wiec ile taka nauka mialaby trwac jeszcze? Rok, dwa, trzy? I co z pokoleniem uczniow po takiej nauce? Pokolenie debili?

Powiedział bym, że nauka zdalna w zdecydowanej większości szkół to była po prostu parodia nauki.  Może w prywatnych placówkach "dla elit" jakoś to wyglądało...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szumowski w wrześnu miał COvid19  na drugi dzien już wyzdrowiał ... teraz w szpitalu z coviderm19 :E .... coś chyba te lewe testy szumiego  pokazują co chcą .

 

Dzisiaj czytałem ze MZ wysłało szpitalom lewe testy z nakazem ich stosowania ... tylko ze testy pokazują co chcą :) 

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/koronawirus-w-polsce-testy-zakupione-przez-ministerstwo-nieskuteczne/fbw7ywv,79cfc278

 

Jedni piszą  ze ich skuteczność do 15-20 %  inni  ze  wykonanie  2 serii po 5 testów na jednej i tej samej próbce dają  różne wyniki . W Pierwszej serii 5 testów  jeden był pozytywny  4 neg. w  drugiej serii     3 pozytywne 2 negatywne  na tej samej próbce :E .

Jak my się  opieramy i testujemy takimi testami  to tych  chorych dziennie pewnie jest z 20K   albo 2 k ... zależy co wylosujemy :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

Powiedział bym, że nauka zdalna w zdecydowanej większości szkół to była po prostu parodia nauki.  Może w prywatnych placówkach "dla elit" jakoś to wyglądało...

Biorą się za coś o czym nie mają pojęcia. Wystarczyło by rządzący "puścili oczko" w kierunku Australii, oni mają nauczanie zdalne dopracowane do perfekcji. No ale po co... zróbmy "a jakoś to będzie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Trepcia napisał:

Jak sie tam czujesz na tym coronavirusie? Cos juz puszcza? Byles hospitalizowany?

Czuje się troszkę lepiej, natomiast jakakolwiek próba wysiłkowa powoduję ogromne osłabienie organizmu i powoduje efekt duszności oraz kaszlu. Przedłużono mi izolacje i cały czas jestem pod obserwacją lekarza, dzwonią co dwa, trzy dni i robią wywiad. Próbowałem wsiąść na domowy rower ale nie mogę ujechać. Lekarz stwierdził że mogło dojść do zniszczenia pęcherzów płucnych, stąd duszności. Każdy wdech i wydech powoduje także kaszel. Dodał że płucach powstają teraz blizny które muszą się zagoić, najważniejsze jest teraz to, aby tego nie zlekceważyć i żeby nie doszło do groźnych powikłań. Niemniej, myślę że jestem na etapie wyzdrowienia niż pogorszenia stanu. Taką mam nadzieję, siedzę albo leżę, cały czas zażywam sterydy wziewne i leki na obniżenie kaszlu w nocy, tak abym mógł normalnie spać. Temperatura od tygodnia utrzymuje się na poziomie 37.5. Moja żona czuje się dobrze, ma taką samą temperaturę, ale kaszel jest zdecydowanie łagodniejszy, córka na ten moment bez objawów.

Edytowane przez Jack White
  • Sad 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • 80cm jako minimum odległość od oczu ja mam też biurko głębokie na 80cm i siedzę nieco odchylony w fotelu więc mam podobną odległość oczy-ekran jak ty, czyli 1 metr mniej więcej i taka odległość jest komfortowa imo te 42 calowce od LG mają jeszcze jedna fajną zaletę - ich 'podstawa' to dwie krótkie nóżki, które zajmują bardzo mało miejsca na biurku więc można Tv/ekran odsunąć praktycznie pod samą krawędź biurka co daje fajny efekt bo przy tej wielkości ekranu widzisz tylko fajną taflę, no i jednak wyłączony C3 ma czarny ekran a wyłączony qd oled już czarny nie jest (mi to nigdy nie przeszkadzało, ale lepiej wygląda wyłączony woled) ja przechodzę właśnie z 34 UW na 42 4k i imo warto pod kątem rozdzielczości i większości ekranu, a grafę za jakiś czas się zmieni na lepszą więc fps pójdą w górę a 4k zostanie
    • Super! Tego potrzebowałem. forskoczek20 i Dirian bardzo Wam dziękuję za pomoc  Chyba już wszystko wiem i nie pozostaje mi nic innego tylko zamawiać, a potem składać - trzymajcie kciuki, żebym sobie poradził i niczego nie zepsuł:)
    • Ja mam teraz LG C2 42 i Aorusa FO27Q3. Mogę powiedzieć subiektywnie i mogę też zmierzyć jasność w luxach, jak trzeba coś dowieść - mimo różnic w rozmiarach i w krzywych jasności, HDR-y są tych obu ekranach są bardzo dobre. Tak samo jak dobre są i jabłka i gruszki . LG ma mniejszy peak ale zazwyczaj wyższą jasność ogólną w scenach. Ale zauważyłem, że bardzo krótkie sygnały - błyskawice, czy np. światła w szybko jadącym pociągu w Jedi Kinght Ocalały (polecam jako pokaz możliwości HDR RTX) są naprawdę bardzo jasne, jaśniejsze od stałego małego okienka "ileś tam procent" wyświetlanego w sposób ciągły. Aorus ma wyższy peak, ale z mniejszej powierzchni, realne sceny zazwyczaj ciemniejsze, ale nadrabia tym, że jego wszystkie kolory bardziej świecą i odbiór scen HDR jest równie imersyjny. Zwłaszcza jak się siądzie bliżej ekranu - co jest łatwe przy 16:9 (a pewnie nie było przy 21:9 @MuziPL?) Jak bym miał pogodzić oba światy, to 42" QD OLED poproszę...  
    • Kiedy te QD-OLEDY będą miały szerszą dostępność? Bo jak na razie to chyba tylko XKOM jakimś cudem dostał.
    • Duża różnica między MOBO? Wrzuciłeś płytę 3 stówki droższą. Warto?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...