Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Może jednak warto było kupować prawdziwe respiratory a nie takie wirtualne, których nie ma.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Od piątku w Irlandii Północnej rozpocznie się czterotygodniowy lockdown, który ma na celu powstrzymanie rosnącej liczby zakażeń koronawirusem - ogłosił w środę rząd tej prowincji. To zwiększa presję na brytyjskiego premiera Borisa Johnsona, by podobny krok wprowadził w Anglii.

Od godz. 18 w piątek zamknięte zostaną wszystkie puby, bary, restauracje i kawiarnie, z wyjątkiem sprzedaży na wynos i z dostawą, która może trwać najwyżej do godz. 23. Sklepy, w tym supermarkety, nie będą mogły sprzedawać alkoholu po godz. 20. Wstrzymane zostaną wszystkie usługi, które wymagają bliskiego kontaktu między ludźmi, takie jak salony fryzjerskie czy kosmetyczne.

Zalecane są praca z domu, jeśli to tylko możliwe, i unikanie przemieszczania się, jeśli to nie jest konieczne. Zamknięte zostaną szkoły - choć w odróżnieniu od pozostałych działań tylko na dwa tygodnie, z czego tydzień jest normalną przerwą w połowie semestru - zaś uniwersytety powinny wprowadzić naukę zdalną, jeśli to tylko możliwe.

 

https://www.bankier.pl/wiadomosc/W-Irlandii-Polnocnej-od-piatku-czterotygodniowy-lockdown-7980910.html

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo to nie możliwe by przez szkoły - dzieci roznosił się koronowirus, to nie może być prawda! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Mr_Schrodinger napisał:

Brejkin nius: Od soboty maseczka również na oczy. 

Koronawirus rozsiewany przez mruganie. :E

A tak serio, ciekawostka: https://www.o2.pl/informacje/zbadali-zwloki-pacjentow-zmarlych-na-covid-19-niezwykle-odkrycie-6564478171552416a

Czyli jest obecny w wydzielinach ciała. Ciekawe, czy ktoś badał pod tym kątem sperme.

Właśnie mówili w TV o panu w dojrzałym wieku, który po wirusie ma powikłania neurologiczne w postaci zapalenia rdzenia kręgowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Flik napisał:

Właśnie mówili w TV o panu w dojrzałym wieku, który po wirusie ma powikłania neurologiczne w postaci zapalenia rdzenia kręgowego.

A ile w tym prawdy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Podobno rząd zrewidował sensowność niektórych obostrzeń i postanowił wprowadzić bardziej odpowiednie, w tym:

Zakaz sprzedaży grzebieni między 13 a 18, zakaz śpiewu pod prysznicem, zakaz uzywania lewej wycieraczki w samochodzie, zakaz udziału w maratonach osób 90+.
 

 

:E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapomnij  o pubach, restauracjach itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spokojnie, jak chodzi o knajpy to ostrzejsze ograniczenia są w drodze. Choć zapewne jeszcze nie w tym tygodniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

No i nie zapomnij jeżeli chodzi o puby, restauracje itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

To to jest w ogóle absurd, bo pogłębia problem. Czemu? A temu, że ludzi będzie więcej bo będą chcieli zdążyć się napić/zjeść. Tak to się rozkładało na cały wieczór i noc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, galakty napisał:

To to jest w ogóle absurd, bo pogłębia problem. Czemu? A temu, że ludzi będzie więcej bo będą chcieli zdążyć się napić/zjeść. Tak to się rozkładało na cały wieczór i noc.

No to prawda tak samo jak to, że nie możesz zdjąć maski na dworze by się napić, zresztą sama maska na dworze to głupota. Druga sprawa, że z tego co piszę @Adashi to mają wejść jakieś nowe obostrzenia dotyczące knajp więc niedługo może wcale nie będzie można się napić lub zjeść.

Edytowane przez lokiju
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, alkohol mają sprzedawać do 19 w ramach walki z wirusem. Dobrze że nie do 20, bo nie wiem co by to było. Nie wiem jak wy, ale ja czuje się bezpiecznie. Mateusz pokrzepił moje serce i dodał mi otuchy tymi restrykcjami. Mati spoko ziomek

 https://msp.money.pl/wiadomosci/koronawirus-nowe-obostrzenia-w-polsce-kilka-pomyslow-na-rzadowym-stole-6564576450554496a.html?fbclid=IwAR3LGlV21H1Gd6QKRUn-3iuP2wZktZpudD0mTnDXhR4RdglCPgkTGrFMZgA

 

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 minuty temu, lokiju napisał:

No to prawda tak samo jak to, że nie możesz zdjąć maski na dworze by się napić, zresztą sama maska na dworze to głupota. Druga sprawa, że z tego co piszę @Adashi to mają wejść jakieś nowe obostrzenia dotyczące knajp więc niedługo może wcale nie będzie można się napić lub zjeść.

Może to przypadek, może tylko moje wrażenie ale u mnie naprawdę jeździ masa patroli i rozgląda się po ludziach. Sprawdzają na parkingu wychodzących ze sklepów itd. Z tym alkoholem do 19 to już komedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, bo rdzeniem zakażeń są ludzie kupujący alkohol w Żabce XDDD 

Boża co za parodia z tego państwa.

5 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:

Może to przypadek, może tylko moje wrażenie ale u mnie naprawdę jeździ masa patroli i rozgląda się po ludziach. Sprawdzają na parkingu wychodzących ze sklepów itd. Z tym alkoholem do 19 to już komedia.

Ja na szczęście mieszkam na obrzeżach i policji u mnie kompletnie nie ma. Nie wiem jak w centrum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, lokiju napisał:

No i nie zapomnij  o pubach, restauracjach itp. wirus nie atakuje do 22 bo jest taki uprzejmy.

Też mnie to ogólnie dziwiło, ale się dowiedziałem, że z racji zamkniętych klubów, puby i restauracje organizowały wieczorne potańcówki i podobnoż limit czasowy dla lokali gastronomicznych wprowadzono właśnie z tego powodu. Ile w tym prawdy, to nie wiem. 

Ogólnie nie rozumiem jak można zostawić gastronomię otwartą a kazać wszystkim latać w maskach na świeżym powietrzu z wyszczególnieniem zakazu jedzenia i picia, co w ogóle jest paranoją, bo jak się trzeba gdzieś dalej przejść, to przecież właściwe nawodnienie jest istotne dla zdrowia. Nie wspomnę już o np. pracownikach budowlanych, którzy teoretycznie zgodnie z tymi przepisami nie będą mogli normalnie zjeść niczego ani napić się (wody ma się rozumieć) w czasie pracy.

Edytowane przez Radar28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, galakty napisał:

No tak, bo rdzeniem zakażeń są ludzie kupujący alkohol w Żabce XDDD 

Boża co za parodia z tego państwa.

Ja na szczęście mieszkam na obrzeżach i policji u mnie kompletnie nie ma. Nie wiem jak w centrum.

Dlatego zostałem anarchokapitalistycznym turbo liberałem. Nienawidzę tego zidiociałego aparatu państwowego i społeczeństwa jako takiego. Tfu kufa :E 

Ankap_flaga.png

Edytowane przez Zigu17
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieciaki mają gdzieś C19, ostatnio przechodziłem obok skateparku, grupki młodych bez maseczek, rozmawiają ze sobą w odległości 50cm. Starsi też nie lepsi, maseczki pod kichawą albo na brodzie, bo jak wyskoczy pan milicjant to szybko ją naciągnie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ghostdog napisał:

Dzieciaki mają gdzieś C19, ostatnio przechodziłem obok skateparku, grupki młodych bez maseczek, rozmawiają ze sobą w odległości 50cm. Starsi też nie lepsi, maseczki pod kichawą albo na brodzie, bo jak wyskoczy pan milicjant to szybko ją naciągnie ?

Ja tam przy policji nie zakładam. Znam swoje prawa, paradowanie w maseczce jest zupełnie niezasadne i nieuregulowane prawnie. Nie ma takiej opcji abym założył szmatę na swiezym powietrzu. Prosta sprawa, takich mandatów się nie przyjmuje, sądy umarzają. Cały świat może mnie posmyrać w dzyndzelka

 

Od dnia 9 października mamy styczność z Rozporządzeniem Rady Ministrów.
W sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
Na podstawie art. 46a i art. 46b pkt 1–6 i 8–12 ustawy z dnia 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Rozporządzenie z dnia 9 października 2020 r. podobnie jak poprzednie rozporządzenie z dnia 7 sierpnia 2020 r zgodne z wyżej wymienioną ustawą nakłada obowiązek stosowania środków profilaktycznych (w tym noszenia maseczek) można nałożyć na osoby chore lub podejrzewane o zachorowanie.

 
 

Ustawa określa, że osoby podejrzane o zachorowanie to te, u których występują objawy kliniczne choroby lub odchylenia od stanu prawidłowego w badaniach dodatkowych, mogące wskazywać na chorobę zakaźną.

Ustawa nie daje prawa do uznania, że wszyscy obywatele są lub mogą być chorzy.

Rozporządzenie może dotyczyć tylko tej właśnie grupy osób, która jest chora oraz podejrzana o zachorowanie.

Bez względu na to jaki kolor strefy zostanie nadany w danym regionie, nie zmienia to faktu, że nikt nie ma prawa wymagać zakrywania ust i nosa przez osoby zdrowe, a tym bardziej za to karać.

Faktem jest również to, że Rozporządzenie nie jest aktem prawnym będącym nad ustawą i Konstytucją.

Jeżeli dojdzie do sytuacji, w której ktoś wymusza na osobie zdrowej zasłonięcie ust i nosa lub chce nałożyć na nią mandat, może mieć do czynienia z:

Art. 231. Nadużycie uprawnień przez funkcjonariusza publicznego:

§ 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa nieumyślnie i wyrządza istotną szkodę,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 191. Zmuszanie do określonego zachowania, zaniechania lub znoszenia:

§ 1. Kto stosuje przemoc wobec osoby lub groźbę bezprawną w celu zmuszenia innej osoby do określonego działania, zaniechania lub znoszenia,
podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Warto wspomnieć o podstawowym prawie zapisanym w Konstytucji, Art. 31 – Wolność i dopuszczalne ograniczenia:

  1. Wolność człowieka podlega ochronie prawnej.
  2. Każdy jest obowiązany szanować wolności i prawa innych. Nikogo nie wolno zmuszać do czynienia tego, czego prawo mu nie nakazuje.
  3. Ograniczenia w zakresie korzystania z konstytucyjnych wolności i praw mogą być ustanawiane tylko w ustawie i tylko wtedy, gdy są konieczne w demokratycznym państwie dla jego bezpieczeństwa lub porządku publicznego, bądź dla ochrony środowiska, zdrowia i moralności publicznej, albo wolności i praw innych osób. Ograniczenia te nie mogą naruszać istoty wolności i praw.

IMG_20201013_025849.jpg

IMG_20201013_030019.jpg

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załóż czapkę, uszy sobie możesz odmrozić. 

Nie chcę! Nie ma na to dowodów! Przestań ograniczać moje prawa człowieka mamo! ? ?

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

państwo z dykty i papieru... dykty zabrakło a papieru nie dowieźli

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Portugalia ma 2000 i wprowadza stan klęski, a u nas przy 6000 zakaz sprzedaży alkoholu po 19. :rotfl:

  • Thanks 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
1 minutę temu, crush napisał:

Załóż czapkę, uszy sobie możesz odmrozić. 

Nie chcę! Nie ma na to dowodów! Przestań ograniczać moje prawa człowieka mamo! ? ?

A jaki jest sens noszenia tego na świeżym powietrzu gdy w pobliżu nie ma żywej duszy? O ile w sklepach/urzędach - okej to ulica jest absurdem porównywalnym do przeganiania wiatru miotłą i stanowi jedynie aspekt psychologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym nie wiedział o wirusie i usłyszał o zakazie sprzedaży alko po 19 to bym pomyślał, że to jakaś forma walki z alkoholizmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...