Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś takie były, bo medycyna przecież też idzie do przodu.

Ale podobno jak na Hiszpankę umierali często i gęsto to i tak była grupa niedowiarków, że Pandemia jest fałszywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej okolicy już nie trzeba zamykać szkół, bo dyrektor sam zamknął z powodu wykrytych zakażeń nie czekając na pseudo ministra eko..,  zdrowia. Późno, bo jakieś 1000? ( zespół szkół - SP, LIC, LICp, Tech, SZ ) uczniów radośnie wypełniało komunikacje przez 1,5 mc. Za 2 dni pewnie lecimy do czerwonej

I teraz okaże się co przynosi większe straty - paraliż wielu firm czy przełożenie dzieciakom wakacji

Edytowane przez bigovsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szambo napisał:

Jakoś ciężko mi w to uwierzyć... Już tyle afer przeżyli... nie na darmo klepią teraz w TVP, że kondycja szpitali to wina Tuska i lenistwo lekarzy.

Co dodatkowo pokazuje, że nie interesują ich skutki ich działań, bo takie jechanie po lekarzach (nic nowego z resztą w ich wydaniu) tylko powoduje, że jeszcze mniej osób będzie chętnych do pracy na kontraktach NFZ i ogólne braki kadrowe będą się tylko pogłębiać. W edukacji z resztą podobnie, choć nie tak tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dzb napisał:

Nawet religijne osoby z mojej rodziny (dziadkowie, 80+) nie chodzą od marca. Byli bardzo oburzeni jak TVP zlikwidowało transmisję mszy w niedziele.

Pokazałem jak szukać na YT :D

Zdaje mi się, że teraz w Polsat News jest coniedzielna msza o godz. 9:00. Nie wiem, czy otwarty Polsat ma transmisje.

1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Gastronomie zostawic, reszta ok.

Dlaczego zostawić gastronomie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Według jakiś tam reporterów dzisiaj ogłoszenie każdego miasta wojewódzkiego strefą czerwoną. Żółte zostaną niektóre obszary "satelitarne".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dzisiaj iść na trening biegowy, ale trochę się obawiam.

Aczkolwiek podobno naukowcy zbadali temat i na świeżym powietrzu można się zarazić dopiero jak ktoś Ci kichnie albo kaszlnie w twarz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, adashi napisał:

3. Skutecznie pałujemy ewentualne demonstracje antyszczepów/antycovidowców.

Ponadto w sklepach pałą rozganiać motłoch na odległość 2 metrów, no i tych z maską pod nosem :) Nareszcie dochodzisz do rozsądnych wniosków, ale to NIEREALNE. Bardziej realne są te twoje 3 lockdowny po 21 dni.

1 godzinę temu, Griszah napisał:

a najlepiej to by było jakby zamknęli się tacy jak Ty.

1 godzinę temu, Zigu17 napisał:

I pokrywamy straty wszystkich firm z rachunku użytkownika Adashi ( zapomniałeś o 5 ptk ). Dobrze że nie napisałeś o zamknięciu hoteli bo mam ochotę pomoczyć dupę w Gołębiewskim w Mikołajkach

1 godzinę temu, raiders napisał:

Qwa co za bzdury ,pałować to powinni takich jak TY

1 godzinę temu, galakty napisał:

Spałować to trzeba tych co respiratory "kupili" i maseczki. Ogarnij się, eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee 

Przez was antycovidowcy będzie twardy lockdown! Liczyłem na lockdown od stycznia do marca, 3 miesiące, ale może być wcześniej (może wystarczą 3 po 3 tygodnie by przerywać łańcuchy zakażeń). Pisałem, że zabawa zacznie się w listopadzie, a na ostro w styczniu, a tu już na początek listopada (za 2-4 tygodnie) modelujący przewidują przeciążenie służby zdrowia. Proponowałem tanią walkę: dystans, dezynfekcja, maseczki (no i pałowanie motłochu). Znowu będzie drogo rzędu 10 000 000 zł za uratowanie 1 osoby.

Od początku (lutego) było wiadomo, że najważniejsze jest przeciążenie służby zdrowia (a nie ta mała ilość ofiar do 200 tys zgonów w pewnych modelach). Przeciążenie prowadzące do kuriozalnie drogiego lockdownu, mającego sens przy 3 milionach zgonów, inaczej za drogo.

  • Like 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

5 osób na kasę + godziny dla seniorów

Siłownie zamknięte ale kościoły do 50 osób. 

 

Gdzie ja żyje. :rotfl:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcą zmusić lekarzy do pracy:

Cytat

Terlecki: w piątek prawdopodobne dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie ustawy o służbie zdrowia

https://tvn24.pl/polska/koronawirus-w-polsce-wicemarszalek-sejmu-ryszard-terlecki-w-piatek-prawdopodobne-dodatkowe-posiedzenie-sejmu-4721368

 

 

 

JZaksmv.png

https://www.thelancet.com/journals/lancet/article/PIIS0140-6736(20)32153-X/fulltext?fbclid=IwAR3_g7xzKFcnWzH-agaMp0DT_xc8c88bPev0eVVZMdv34Q6_wYmPGn7-New

 

 

Edytowane przez Camis
  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gdzie mieszkasz? W ciemnogrodzie. Przecież nie można czarnej mafii zeźlić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, crush napisał:

Jak gdzie mieszkasz? W ciemnogrodzie. Przecież nie można czarnej mafii zeźlić. 

Odbiją sobie na pogrzebach i miejscach na groby. Pogrzeb kuzyna żony (miasto powiatowe w mazowieckim) - 16tys. z czego ponad 10tys. dla księdza (głównie miejsce na cmentarzu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Camis

Patrząc na renomę cytowanego pisma kitów nie cisną, ale foliowcy wiedzą lepiej.

Nie trzeba mieć doktoratu żeby zauważyć, że grypa do Covidu "nie ma startu"  ale nie lepiej się samemu pocieszać, że to taka "grypka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rząd po prostu pilnuje, aby obostrzenia nie były zbyt dolegliwe dla jego elektoratu. Stąd taki opór przed zamknięciem cmentarzy na 1 listopada czy relatywnie łagodne ograniczenie zgromadzeń w kościołach itp. Siłownie i baseny ich już nie interesują, elektorat tego nie odczuje. 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Trepcia napisał:

Ostatnio mialem w pracy kontakt z osoba, ktorej potwierdzono pare dni temu covida (generalnie zaraz po kontakcie ta osoba poszla na L4 bo sie zle poczula). Dzisiaj mijaja 2 tygodnie od spotkania, czuje sie do tej pory bardzo dobrze. Osoba zarazona pomimo, ze zachowywala wszelkie srodki ostroznosci to zachorowala, nie wie skad. 39* goraczki przez dlugi czas.

Bo może przeszedłeś bez objawów? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

Bo może przeszedłeś bez objawów? 

Mam wrażenie, że jednak większość osób 30+ przechodzi objawowo. Nie znam póki co przypadku bezobjawowego wśród otoczenia.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szambo napisał:

Mam wrażenie, że jednak większość osób 30+ przechodzi objawowo. Nie znam póki co przypadku bezobjawowego wśród otoczenia.

 

Ale nie możesz mieć pewności że nie znasz takiego przypadku xD Chyba że każdy Twój znajomy przechodzi co tydzień test na Covid. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Ale nie możesz mieć pewności że nie znasz takiego przypadku xD Chyba że każdy Twój znajomy przechodzi co tydzień test na Covid. 

Oczywiście tak może być. Wy znacie kogoś kto miał zrobiony pozytywny test i potem 0 objawów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Terlecki: w piątek prawdopodobne dodatkowe posiedzenie Sejmu w sprawie ustawy o służbie zdrowia"

Nieoficjalnie: w tej ustawie ma się znaleźć zapis nakładający obowiązek noszenia maseczek.

Naczytałem się, że jak osiągniemy/przekroczymy pułap 10 000 zakażeń dobowych, to cała Polska będzie strefą czerwoną, ale nie dam sobie nic uciąć, że to prawda.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Szambo napisał:

Mam wrażenie, że jednak większość osób 30+ przechodzi objawowo. Nie znam póki co przypadku bezobjawowego wśród otoczenia.

 

No ja od 10 dni jestem z covidovcem zamknięty i u mnie totalnie nic. Kilka razy do dnia sucho zakaszlę / odchrząknę i tyle. Będę chciał sobie testa strzelić żeby zobaczyć czy przeszedłem bezobjawowo, czy jakiś superman jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szambo napisał:

Oczywiście tak może być. Wy znacie kogoś kto miał zrobiony pozytywny test i potem 0 objawów?

Osobiście znam jedna osobę, wpadła przy zmianie pracy (pracodawca sobie wymyślił że będzie robił testy dla nowych pracowników). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Klakier1984 napisał:

No ja od 10 dni jestem z covidovcem zamknięty i u mnie totalnie nic. Kilka razy do dnia sucho zakaszlę / odchrząknę i tyle. Będę chciał sobie testa strzelić żeby zobaczyć czy przeszedłem bezobjawowo, czy jakiś superman jestem ;)

A jak stan zdrowia towarzysza covidowca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Jak informuje MedOnet.pl szpitale publiczne dostają 5000 złotych na każdego pacjenta z pozytywnym wynikiem na COVID-19. „Rzeczpospolita” informuje, że urzędnicy z Ministerstwa Zdrowia otrzymali premie finansowe w wysokości od 25 000 do 30 000 złotych. „Business Insider” informuje, że pracownikom sanepidu wykonującym kontrole przysługuje dodatek w wysokości 75% wynagrodzenia! Na dodatek policja wystawia mandaty ludziom za brak noszenia maseczki w przestrzeni publicznej. Mandaty nie są niskie, zwłaszcza od Sanepidu, które sięgają nawet 30 000 złotych. Jak ma im zależeć na wygaszeniu epidemii?"

Brzmi jak niezły biznes. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Mr_Schrodinger napisał:
5 osób na kasę + godziny dla seniorów

Siłownie zamknięte ale kościoły do 50 osób. 

Gdzie ja żyje. :rotfl:

Niestety w ciemnogrodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Też doszedłem do takiego wniosku. 5950x i Fortis 3 😀 Tryb Turbo Boost daje duże skoki CPU V oraz MHz i podbija na chwile temperaturę. Czyli sposobem na skoki temperatury CPU (przyspieszanie i zwalnianie wentylatora podczas jakiegoś małego procesu)  jest tylko ustawienie opóźnienia w Fan control ?  Mówisz o max rpm ale na czym? ja mam tylko max RPM na obudowie, będę to zmieniał. Wentylatorem od CPU steruje płyta główna, tylko na opcji auto.... Nigdy nie korzystałem Turbo Boosta, zawsze miałem wyłączony na innych CPU jakie miałem w życiu, bo korzystałem z OC a teraz OC na CPU już nie ma sensu. No tak, wykrywa wszystkie, ukryłem nieaktywne, zostawiłem tylko jeden i przypisałem do niego GPU, w sekcji speeds są dwa CPU i GPU wiec przypisałem GPU do tego o góry i ustawiłem krzywą, ale to już już dawno.  Na froncie mam jeden wentylator oraz jeden z tyłu tak jak jest oryginalnie w R5. Kiedyś myślałem nad dodaniem drugiego wentylatora na front tylko miałem wątpliwości bo skoro 2 wentyle wpuszczą tyle powietrza do budy to w jaki sposób ten na tyle ma to wszystko w tym samym czasie wyciągnąć, nie będzie się robił nadmiar ciepła w środku ? Ja nie wiedziałem, że 3 pinowe wentylatory można podłączyć pod 4 pinowe wejście na płycie głównej. podłączyłem teraz na chwilę. W zakładce speeds się nie pojawił, ale można było go dodać przez "No calibration" chciałem zobaczyć sterowanie manualne, to zaczęło sterować wentylatorem CPU zamiast Fun4. 3 pinowy wentyl daję możliwość regulacji obrotów ? Jeśli kupie 4 pinowy, to jest jakaś przejściówka, żeby podłączyć, się pod kontroler Fractala? bo tam jest mniejsze gniazdo na max 3 pin (2).  
    • Jeżeli zaczną wchodzić strefy czystego transportu, to ludzie poruszający się starszymi autami sami będą chcieli udowodnić, że auto EURO 5 czy 6 też może syfić bardziej niż ich EURO 4 (czemu nie zaprzeczam, bo tak może być jak właśnie jest coś pokombinowane) więc sami mogą przypadkiem wymusić szybszą zmianę przepisów  
    • Odpowiednikiem dla RX 6600 jest RTX 2070 przynajmniej w 1080P  https://www.techpowerup.com/review/powercolor-radeon-rx-6600-fighter/31.html Ja sam siedzie na RX 6700 i daje radę swego czasu chodziły 750zł w wersji GPRO X080 od Sapphire
    • Silnik 8tys zł + rozrząd ORI + płyny + robocizna = 13tys zł  Tyle zapłacił znajomy za wymianę silnika w 5 letnim MK5. Robił mu miejscowy mechanik.  Skrzynia automat PS kompletny remont części+ robocizna ~14tys zł. DPF jest niezniszczalne w tym aucie. Wypala się nawet na biegu jałowym.
    • @luk21pl Z tego co pamiętam, to większość poblokowanych rzeczy, łącznie z tym Żyrafem, odblokowuje się po ukończeniu głównej misji "Skrzydła dziesiątki", czyli jak Aloy nauczy się dominować latające maszyny i używać ich jak zwykłych mount'ów (latać na nich). ... @leven Kotlet później wzbił się w powietrze z moją strzałą  Ale jak się pojawił w nowym miejscu, to już jej nie miał. Gra musiała jego model usunąć po tej animacji wzbijania się w powietrze i wczytać od nowa, tam nieco dalej, jak się szło Fokusem po śladach. ... Z takich dodatkowych ciekawostek, to tym razem grając nie bałem się podejść do tych piaskowych trąb powietrznych i okazało się, że aktywując Tarczoskrzydło można się dzięki nim wzbić w powietrze i to nawet na całkiem ciekawą wysokość Aha, graficznie u mnie te trąby z piasku wyglądają na ogół bardzo dobrze/identycznie jak wyglądały na PS5. Jedynie za pierwszym razem miałem pikselozę z nimi związaną. Obecnie w nieco ponad 90% przypadków wszystko renderuje się już poprawnie. Odnoszę wrażenie, że wystarczyło wczytać zapis na świeżo uruchomionej grze, który od razu wrzucał nas na teren z tymi trąbami z piasku. Za każdym razem teraz, jak śmigam sobie w obrębie tej pustyni, to nie napotkałem problemów graficznych.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...