Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy zobaczyć pierwszą lepszą audycje z mszy mówię o komunii świętej by zauważyć, że taka babcia lub dziadek nie mają problemu z tym by ksiądz włożył im "wafelka" prosto do ust swoimi brudnymi rękoma to niech się zarażają przecież Bozia uratuje nie ? Mi się ten zwyczaj nigdy nie podobał zawsze uważałem to za mało higieniczne a pomyśleć, że są takie osoby co całują krzyże w kościołach, które dotykały miliony osób ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, مارتشين napisał:

Ciekawe jakby to wyglądało jakby zamknęli kościoły i szkoły. 

Chyba szkoły są w głównym winowajcą obecnej sytuacji.

No i Ci, którzy uważają, że Covid to spisek reptilian.

 

Mam maseczkę KN95... taką chyba bardziej przeciwpyłową... to jest i tak lepsze zabezpieczenie niż podwójna bawełniana?

Edytowane przez Szambo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prezes na kwarantannie. Tak samo minister obrony narodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Czechach i na Słowacji tłumy ludzi na ulicach. Protestują przeciwko tym kretyńskim obostrzeniom.  W ruch poszły nawet armatki wodne. Ludzie wszędzie już są coraz bardziej wkur..... na ten cyrk.

Edytowane przez ShadowMan
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że w biedronkach, lidlach nie mają problemów z kadrą, przecież skoro tyle zachorowań to nie wierzę, że w nich nie będzie siepał ten wirus, tym bardziej, że mają ciągle kontakt z gotówką/maski pewnie nie zmieniane co godzinę (o ile w nich siedzą, a nie w przyłbicach). Sklepy to przecież idealne miejsce dla wirusa (klimatyzacja-obieg zamknięty). Przecież jak jakiś pracownik zachoruje to chyba reszta na kwarantanne idzie według wytycznych sanepidu? Ktoś wie jak to wygląda?

 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Ale nie tylko o przyjemności chodzi, bo zbrodniczy koronawirus przynosi również wymierne korzyści – przede wszystkim systemom ubezpieczeń społecznych nie tylko w naszym nieszczęśliwym kraju, ale i we wszystkich innych. Nie chodzi nawet o to, że zbrodniczy koronawirus precyzyjnie uderza w schorowanych starców, ale i o to, że – jak głoszą statystyki – liczba obywateli cierpiących na choroby nowotworowe, cukrzycę i choroby serca spadła o kilkadziesiąt procent. Oznacza to, że ci ludzie się nie leczą, z czego państwo odnosi korzyść podwójną; nie trzeba ponosić kosztów takiego przewlekłego leczenia, które przecież i tak musi skończyć się śmiercią delikwenta, a w dodatku – nie trzeba będzie tak długo wypłacać mu emerytury, dzięki czemu wskaźniki ekonomiczne mogą się trochę poprawić. Jest to sprawa istotna nie tylko dlatego, że w projekcie budżetu na przyszły rok rząd optymistycznie zaprojektował deficyt budżetowy na poziomie ponad 80 miliardów złotych, a w dodatku – co wykazał audyt przeprowadzony przez totalną opozycję – rząd w ciągu 2 lat zadłużył państwo na ponad 500 miliardów złotych. Taki dług trzeba będzie obsługiwać nie tylko u nas, ale i w innych nieszczęśliwych krajach, więc nic dziwnego, że lichwiarska międzynarodówka, skądinąd podejrzewana o nakręcanie spirali paniki, jest zainteresowana w tym, żeby przy życiu pozostali obywatele produktywni, a nie schorowani starcy. Oczywiście głośno nie można tego mówić, ale to jest właśnie plus dodatni epidemii zbrodniczego koronawirusa, dzięki któremu można przeprowadzić eutanazję bez poprzedzania jej kłopotliwymi, demokratycznymi konsultacjami społecznymi.

http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=4812

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lokiju napisał:

Wystarczy zobaczyć pierwszą lepszą audycje z mszy mówię o komunii świętej by zauważyć, że taka babcia lub dziadek nie mają problemu z tym by ksiądz włożył im "wafelka" prosto do ust swoimi brudnymi rękoma to niech się zarażają przecież Bozia uratuje nie ? Mi się ten zwyczaj nigdy nie podobał zawsze uważałem to za mało higieniczne a pomyśleć, że są takie osoby co całują krzyże w kościołach, które dotykały miliony osób ?

Plus woda święcona na wejściu, żeby się przeżegnać - jeszcze całkiem sporo osób ma ten zwyczaj. Jeśli chodzi o komunię, to ostatnie zalecenia są takie, żeby przede wszystkim podawać na rękę i to mówią hierarchowie, ale to i tak nie jest higieniczne - lepiej nie znaczy dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to ma jakiś związek z wirusem, ale chyba ma, Chiny są w tej chwili największym rynkiem filmowym, zarabiają więcej niż USA i Kanada razem wzięte, w Japonii już też kina działają normalnie i filmy zarabiają krocie, box office przeniósł się do Azji, oni już o wirusie zapomnieli i ludzie wrócili do kin.

https://www.filmweb.pl/news/Szaleństwo+w+Japonii+Rekord+otwarcia+podwojony-139832?fbclid=IwAR3Ny_FXHWI4Vkh9-Lzdxm__sJYcVaip8LQHTJFFHD8z262YQIeGrl-zjNM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kamiyan napisał:

Model jak model, przyjmie wszystko, co tam sobie wymyślisz. Wystarczy nie sprawdzić istotności parametrów. Na studiach byłem, to znam te statystyczne sztuczki na pamięć.

Śmiech na sali. Ja wam mówię – wypuścić wiruska na wolność jak w Szwecji i będzie git.

Znać to może i znasz, pytanie czy cokolwiek z tego zrozumiałeś...

Obecny konsensus nie dopuszcza szwedzkiej strategii jako bazowej. Nie jest to bardzo silny konsensus, ale obecnie żadne państwo oficjalnie nie wdroży tego, może ewentualnie król w jakiejś murzyńskiej wiosce.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

8 minut temu, ShadowMan napisał:

W Czechach i na Słowacji tłumy ludzi na ulicach. Protestują przeciwko tym kretyńskim obostrzeniom.  W ruch poszły nawet armatki wodne. Ludzie wszędzie już są coraz bardziej wkur..... na ten cyrk.

To jest taka spirala, taki paradoks. Nie wyjdziesz, to umrzesz z głodu. Wyjdziesz, to prędzej czy później umrzesz na wirusa ;) Tak jak mówiłem wcześniej, ludzkość ma przejeb...

Dlatego to jest broń biologiczna wyprodukowana przez fj9j93jn222....... f.$$f. ... (kur... znowu mi bateria siadła w kryształowej kuli!) - no nic w następnym odcinku opowiem Wam inną bajkę.

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adashi napisał:

Znać to może i znasz, pytanie czy cokolwiek z tego zrozumiałeś...

Obecny konsensus nie dopuszcza szwedzkiej strategii jako bazowej. Nie jest to bardzo silny konsensus, ale obecnie żadne państwo oficjalnie nie wdroży tego, może ewentualnie król w jakiejś murzyńskiej wiosce.

A ty rozumiałeś, jak cię uczyli testowania modelu albo wnioskowania statystycznego? Czy na ściągach jak większość? Z czym do ludzi. Te modele nawet jak wyjdą, to wiarygodność mają bardzo ograniczoną.

Za dużo jest kontrowersji wokół przypisywania przyczyny zgonu, dziwnych chińskich testów, które raz wychodzą, raz nie, czy w ogóle patologicznej działalności sanepidu i personelu szpitali. Dodaj fakt, że różne kraje różnie sobie liczą te statystyki i wyjdzie ci model sprawdzalny na całe 0%.

No chyba że fascynuje cię korzystanie z naciąganych danych i wmawianie sobie, że to odchylenie w rzeczywistości wynosi założony %. A nie wynosi.

Mnie jeszcze ciekawi, kto się tym liczeniem zajmuje. Bo jeśli lekarze, którzy pojęcie o statystyce mają zerowe, to pozdrawiam.

45 minut temu, Reddzik napisał:

Ciekawe, wrzuciłem info, by pokazać, że wirus może zabić nawet osobę która uprawiała wyczynowo sport, a nie amatorsko- zdrowa.

Weź mnie gościu nie rozbrajaj. Wstawiłeś jakiegoś gościa przed 50-tką, który parę razy wystąpił sobie w klubie. Poza tym nic nie wiadomo. Równie dobrze mógł mieć astmę. Mógł się spaść. Przypadek jednostkowy.

Taką tępą propagandę to sobie uprawiaj w TVPiS.

Edytowane przez Kamiyan
  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiadomo jak - na ściągach. A liczeniem pewnie zajmują się sekserki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Tam to po cichaczu z kasjerami załatwiają.

I co do tej pory żadnej dramy nikt by nie zrobił? Nic do mediów się by nie przedostało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Kamiyan napisał:

Weź mnie gościu nie rozbrajaj. Wstawiłeś jakiegoś gościa przed 50-tką, który parę razy wystąpił sobie w klubie. Poza tym nic nie wiadomo. Równie dobrze mógł mieć astmę. Mógł się spaść. Przypadek jednostkowy.

No jednak nie.

To jak? Byłeś w tym szpitalu? Nagraj Filmik, że to ściema :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Szambo napisał:

No jednak nie.

To jak? Byłeś w tym szpitalu? Nagraj Filmik, że to ściema :)

I ile tych fejkowych filmików już nagrywali?

A może te trumny jak we Włoszech? No, no, jest się czego bać.

Tymczasem gdzieś blisko mnie chłopa nie przyjęli z udarem, bo wszystko pozajmowane. Karetek też tyle nie jeździ, bo ratownicy na kwarantannach. Dzięki bardzo za taką "walkę" z covidem.

Zejdziesz na zwykłą chorobę i tyle.

Edytowane przez Kamiyan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

ale draka! w katolickim kraju tego jeszcze nie bylo

Edytowane przez kepler334
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

Po co Wy ludzie kochani się przekomarzacie, kłócicie o jakieś maski, obostrzenia? Ja Wam powiem, kiedy pandemia się zakończy, a zakończy się wtedy, kiedy wystarczająca ilość ludzi na świecie umrze, populacja się zmniejszy i cele gospodarcze zostaną osiągnięte, nowy układ sił zacznie się kształtować na świecie, zostaną wprowadzone nowe metody ograniczania naszej wolności (o dziwo ludzie nie będą protestowali, bo to będzie racjonalne podejście i logiczne) i wtedy ni z gruchy ni z pietruchy, ktoś obwieści, że ma lekarstwo i wystarczająco na nim zarobi, ot cała zagadka rozwiązana.

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

Tam to po cichaczu z kasjerami załatwiają.

W szpitalach też były takie numery, że nie chciano personelu testować, bo by przypadkiem wyszło, że są zarażeni i trzeba zamykać - nawet w uzasadnionych przypadkach. Raczej wiadomo, jakie są konsekwencje takich działań. Gdyby sanepid działał sprawnie, to by ludzie nie kombinowali, tylko normalnie współpracowali i w razie podejrzeń od razu się izolowali i poddawali testom. Drugi problem tutaj, że jak wypadnie nawet jedna czy dwie osoby z grafiku szpitalnego, to robi się potężny problem, bo nie ma ich kim zastąpić - tak było już wcześniej i nawet przed epidemią zamykane były poszczególne oddziały różnych szpitali z braku personelu a normą było obsługiwanie przez jednego lekarza całego zwykłego oddziału i SOR jednocześnie na całodobowych dyżurach. Teraz ten problem tylko się pogłębia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, VAMET napisał:

populacja się zmniejszy i cele gospodarcze zostaną osiągnięte, nowy układ sił zacznie się kształtować na świecie, zostaną wprowadzone nowe metody ograniczania naszej wolności

Kolejny nawiedzony.

Teraz, Trepcia napisał:

Czyj konsensus i kto go ustalil?

No on ustalał. Kappa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Kamiyan napisał:

Kolejny nawiedzony.

No on ustalał. Kappa.

Strasznie coś znerwicowany jesteś. Uważaj, bo to może skracać przeciętną długość życia. Chromosomów ogólnie tyle ile trzeba czy się trafił jakiś nadmiarowy?

 

5 minut temu, Trepcia napisał:

Czyj konsensus i kto go ustalil?

Taki konsensus powstaje na podstawie dotychczas opublikowanych prac i analiz. Jest to taki opis zjawiska, który jest na obecnym poziomie wiedzy uznawany za najbardziej zbliżony do rzeczywistości. Nikt go w sposób sztuczny nie "ustala". Wynika on niejako sam z siebie, tak jak np. było to w kwestii działalności człowieka jako źródła globalnego ocieplenia. A konsensus w sprawie covid-19 opublikowany został w The Lancet.

konsensus covid-19

 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

comment_1603101280W1tBg8ANz6ApRT5SCxfmSb,w400.jpg

 

No to się zaczyna. Szykować maski.
:E
 

Edytowane przez مارتشين
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

10 minut temu, Kamiyan napisał:

Kolejny nawiedzony.

Pożywiom uwidim... ?

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, adashi napisał:

A konsensus w sprawie covid-19 opublikowany został w The Lancet.

A co to za gówno lewackie strony?, gówno nie dowód. Widziałem na jutubie jak lekarz mówił że pandemia to ściema. 

Cytat

 

Polsatnews.pl: wsparcie od państwa tylko dla firm przestrzegających obostrzeń sanitarnych

 

Podmioty gospodarcze, które zostały ukarane za naruszenie wymogów sanitarnych związanych z epidemią, utracą w przyszłości możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej - taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy, który we wtorek trafi do Sejmu - ustalił polsatnews.pl.

Działalność mimo zakazów, omijanie prawa, nieprzestrzeganie zasad sanitarnych - nie wszyscy przedsiębiorcy dostosowują się do rządowych obostrzeń związanych z epidemią koronawirusa. Ryzykują nie tylko zdrowiem, ale narażają się także na wysokie kary finansowe. 

 

Dlatego rządzący mają nowy pomysł, jak zmobilizować właścicieli firm do przestrzegania zasad. 

 

Pomoc od państwa tylko dla przestrzegających zasad

 

Jak dowiedział się portal polsatnews.pl, podmioty gospodarcze, które zostały ukarane za naruszenie wymogów sanitarnych związanych z epidemią, utracą w przyszłości możliwość korzystania z tarczy antykryzysowej.

 

Taki zapis znajdzie się w projekcie ustawy, który we wtorek trafi do Sejmu. 

 

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-19/polsatnews-pl-wsparcie-od-panstwa-tylko-dla-firm-przestrzegajacych-obostrzen-sanitarnych/?utm_source=wykop.pl&utm_medium=link-5750025&utm_campaign=wykop-poleca

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...