Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Griszah napisał:

Piękna kompilacja maseczkowa:

Opinie znanych osób związanych ze zdrowiem publicznym oraz instytucjami państwowymi.
Dlaczego noszenie maseczek jest dyskusyjne?
W materiale wypowiadają się:
- Prof. dr hab. Krzysztof Pyrć (kierownik pracowni wirusologii MCB UJ)
- Prof. Włodzimierz Gut (Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny)
- Prof. Łukasz Szumowski (były Minister Zdrowia)
- Prof. Marcin Pasiarski (kierownik Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku Świętokrzyskiego Centrum Onkologii konsultant wojewódzki w dziedzinie hematologii)
- Dr n.med. Paweł Grzesiowski (immunolog)
- Prof. Krzysztof Simon (ordynator oddziału zakaźnego we Wrocławiu, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych)
- Jan Bondar (Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitranego)
- Dr hab. n.med. Jarosław Pinkas (Główny Inspektorat Sanitarny)

 

Ci ludzie albo tytuły kupili na stadionie 10-lecia i powinni przestać praktykować albo nie uważali na wszystkich zajęciach na studiach i mają braki w swojej kilkunastoletniej praktyce zawodowej albo wręcz przeciwnie i ktoś tu z kogoś robi idiotę. Nie sądzę, że w ciągu 6 miesięcy wiedza na temat o produktu znanego od lat jakim jest maska chirurgiczna (nie wspomnę o FPP3, bo takiej lekarze nie używają) nagle zmieniła się o 180*. Takie rzeczy normalnie się nie dzieją. Wszelkie wirusy i bakterie bada się od bardzo dawna, nie od 6 miesięcy.

Jak ktoś ma maseczkę w domu FPP3 z certyfikatem, a nie taką z aliexpress to niech zobaczy co na tym certyfikacie widnieje odnośnie stopnia ochrony przed wirusami, bakteriami, pyłami i gazami, tam widnieje taka fajna tabelka z % skuteczności na dany składnik w zależności od stopnia filtra. Są tam też podane NDSy.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, dzb napisał:

No dobra, ale jakie są alternatywy? Raczej (obecnie, nie mowię o wiośnie) nie biorą nikogo do szpitala jeśli się do niego nie kwalifikuje.

Więc jedyne co mogłoby się zmienić to sposób traktowania tych ludzi w szpitalu czyli pewnie nie segregowanie ich od innych pacjentów. A wiec leczenie na zwykłych oddziałach wewnętrznych przez zwykły personel tych oddziałów.

Byłby chyba jeszcze większy pogrom?

Obecnie mam wrażenie, że całe zaangażowanie medyków idzie w COVID, a co z resztą? Przydałby się jakiś zdrowy balans. W sumie to miałem na myśli.

Ty piszesz o segregacji ludzi, ja myślałem szerzej o

problemie.

Podkreślam, że nie bagatelizuje epidemii.

W tym wszystkim chodzi o ochrone seniorów? Lęk przed odległymi konsekwencjami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypisz wymaluj stosunek do maseczek, który w wielu głowach panuje :) stare ale może nie każdy czytał.

 

"Rząd zabrania s.rania pod drzewem.
POlacy:
- sranie pod drzewem to moje hobby, bez tego zwariuję
- ale pod jakim liściastym? iglastym?
- tylko w dzień? w nocy chyba można
- leszczyna to krzew? można pod nim s.rać?
- a jak wysram się pod drzewem wychylając dupę z samochodu to będzie ok?
- a jak się wysram, ale posprzątam to będzie okoliczność łagodząca?
- czy przepis ten obowiązuje też na prywatnych terenach?
- w jakiej odległości od drzewa uznaje się jako "pod drzewem"?
- czy kiedyś w historii już był taki zakaz?
- czy w innych krajach też wprowadzili taki zakaz?
- toż to spisek leśników i Watykanu
- młodym zabraniają sr.ać pod drzewem, a starzy sobie chodzą do Biedronki
- to nawet Hitler tego nie zabraniał w czasie wojny
- dajcie spokój, nie postawią policjanta pod każdym drzewem, będziemy sr.ać pod drzewem jak zawsze
- zabronienie srania pod drzewem bez wprowadzenia stanu wojennego to złamanie konstytucji i RODO
- gdyby nie 500+ i 13 emerytura to każdy mógłby sr... gdzie chce
- no zabronili sr..., ale za platformy to i szcz... by zakazali"

  • Thanks 2
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tym postem wyżej podsumowałeś mentalność polskiego narodu :E Oczywiście nie tyczy się wszystkich, ale niestety w znacznej części mentalność typowego Polaka to jest średniowiecze, komuna i machanie szabelką na czołgi bo ja wim lepij i jestem naj mundrzejszy :E .

Dla tego też naszym krajem żądzą takie pisuary jakie obecnie rządzą.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak czytam te wypowiedzi koronasceptykow w tym wątku, to staje się jasne dlaczego tak tupią nóżkami na obostrzenia i wprowadzony reżim sanitarny. Po prostu od początku pandemii jest dość spora presja na przestrzeganie podstawowych zasad higieny a oni nie lubią się myć :cool:.

  • Haha 2
  • Confused 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no dla mnie jedynym realnym uzasadnieniem tego wyparcia faktów może być sytuacja, w której przez te obostrzenia zagrożona była by moja sytuacja życiowa/finansowa. Tylko, że wtedy nie robił bym z siebie durnia, a otwarcie przyznał covid/covidem ale jeść trzeba  więc ma gdzieś te obostrzenia.

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie zmarła 42-letnia nauczycielka angielskiego.

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,26414228,w-krakowie-zmarla-mloda-nauczycielka-do-szpitala-trafila-z.html#S.koronawirus-K.P-B.5-L.1.zwfoto

W programie Morozowskiego mówią, że PIS chciałby w tej nowej ustawie, skierować stomatologów  do leczenia pacjentów z koroną.?

 

 

 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Myst napisał:

Jak czytam te wypowiedzi koronasceptykow w tym wątku, to staje się jasne dlaczego tak tupią nóżkami na obostrzenia i wprowadzony reżim sanitarny. Po prostu od początku pandemii jest dość spora presja na przestrzeganie podstawowych zasad higieny a oni nie lubią się myć :cool:.

Co ma mycie do noszenia szmaty na świeżym powietrzu o 22 wieczorem gdzie nie ma żywej duszy na ulicy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, lukadd napisał:

To jest dość przykre. Coronavirus pokazał, że nawet "autorytety" w dziedzinie medycyny potrafią wyciągnąć nie odpowiednie wnioski i się mylić.

Tak, a nową ustawą chcą ich zwolnić od tej odpowiedzialności, kwestia jakie tam dokładnie zapisy się znajdują, bo jako covidowych zaraz będzie się wpisywało wszystkich trafiających do szpitala więc istnieje ryzyko, że to będzie wytłumaczenie na wszystkie błędy w sztuce lekarskiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

Co ma mycie do noszenia szmaty na świeżym powietrzu o 22 wieczorem gdzie nie ma żywej duszy na ulicy?

Widocznie to, że jak nie przykręcisz na maxa kurka to ci co zmieniali majtki raz na tydzień(a takich jest sporo) dalej by zostali przy swoich przyzwyczajeniach i wizjach. Po przykręceniu kurka zaczną zmieniać chociaż raz na 3 dni :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Griszah napisał:

A to już ustalili jaką drogą ten wirus się przenosi tylko kropelkową? czy również powietrzna?

Dalej główną drogą zakażenia jest droga kropelkowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Widocznie to, że jak nie przykręcisz na maxa kurka to ci co zmieniali majtki raz na tydzień(a takich jest sporo) dalej by zostali przy swoich przyzwyczajeniach. Po przykręceniu kurka zaczną zmieniać chociaż raz na 3 dni :E

A potem na lewą stronę i jedziemy :E 

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już milion razy mówiłem by robić kontrole w sklepach itp. czy maseczki ludzie noszą to wprowadzili obowiązek noszenia na dworze gdzie jest to moim zdaniem zbędne tym bardziej w godzinach wieczornych gdzie ruch jest mały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znamy skali problemów, bo obecny rząd manipuluje, tzn. moce przerobowe i możliwość robienia testów to maksymalnie ~45 tys. na dobę, a lekarze mówią o znacznie większym zapotrzebowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie sroga zima ludzie zaczną nosić szaliki 2 tygodnie i epidemia wygaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, forfun napisał:

Nie znamy skali problemów, bo obecny rząd manipuluje, tzn. moce przerobowe i możliwość robienia testów to maksymalnie ~45 tys. na dobę, a lekarze mówią o znacznie większym zapotrzebowaniu.

Pewnie poznamy skalę w najbliższym czasie. Ale plusem jest to, że coraz więcej społeczeństwa zaczyna się ogarniać, więc jest szansa na spowolnienie i to, że nie padną szpitale. Bo jak to padnie to już będzie kaplica i totalny lockdown.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A rząd już zaczyna się ogarniać? Bo męczy mnie już zwalanie całej winy na to, że ktoś nie miał maseczki a ktoś się zesrał itp...

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

A rząd już zaczyna się ogarniać? Bo męczy mnie to już zwalanie całej winy na to, że ktoś nie miał maseczki a ktoś się zesrał itp...

ZDECYDOWANA WALKA RZĄDU Z KORONAWIRUSEM, nie oglądasz tvpis? :E

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Heolix napisał:

Będzie sroga zima ludzie zaczną nosić szaliki 2 tygodnie i epidemia wygaśnie.

Jak była mowa o smogu to ludzie rzucili się na maski antysmogowe, a przecież zasłanianie ust i nosa w obecnym czasie właśnie przy okazji przed smogiem chroni :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, Klakier1984 napisał:

Nie no dla mnie jedynym realnym uzasadnieniem tego wyparcia faktów może być sytuacja, w której przez te obostrzenia zagrożona była by moja sytuacja życiowa/finansowa. Tylko, że wtedy nie robił bym z siebie durnia, a otwarcie przyznał covid/covidem ale jeść trzeba  więc ma gdzieś te obostrzenia.

Wśród tutejszych koronascepów przewijają się wg mnie różne przypadki. Najwięcej jest osób po prostu osób zagubionych. Może u jednego czy dwóch to sposób na wyparcie lęku. Trochę jest takich lekko zretardowanych zwolenników turbowolności, konfederacyj, koron Polski i podobnych zabawnych rzeczy. A niektórzy to myślę, że tak dla jaj się wypowiadają w takim tonie, ot tak dla zabawy, na przekór innym, szczególnie że tacy najbardziej przerażeni skutecznie prowokują takie zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziki jak zawsze w formie, żeby nie było jestem za maseczkami, ale w miejscach publicznych a nie na pustej ulicy i ta kwestia  restauracji, pubów,  gdzie można przebywać bez maseczek paranoja...

 

 

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, مارتشين napisał:

ZDECYDOWANA WALKA RZĄDU Z KORONAWIRUSEM, nie oglądasz tvpis? :E

Haha paski w tvpis to już legenda ale oglądam je tylko w internecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zigu17 od jutra na kwarantannie :cool: Dzisiaj u mojej córki wysyp koronawirusa w przedszkolu. Zgłoszone do sanepidu, od jutra kwarantanna

 

KORONAWIRUSEK ŚWIRUSEK OJEJCIU JEJCIU BOJE SIĘ :cold:

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

10 minut temu, WPW napisał:

Dziki jak zawsze w formie, żeby nie było jestem za maseczkami, ale w miejscach publicznych a nie na pustej ulicy i ta kwestia  restauracji, pubów,  gdzie można przebywać bez maseczek paranoja...

A ja myślę, że całe to zło, to Internety :D ...jakby nie było gdzie się chwalić przez znajomymi i światem, jak bardzo się buntuję i potrafię powiedzieć nie, to połowa więcej ludzi nosiłaby jednak te maski.

I tutaj mam nadzieję, że antymaseczkowcy i antycovidowcy przyznają mi rację, bo jakby świat nie miał Internetu, komunikacji i mediów, to nikt nie wiedziałby o wirusie i wyszedłby z tego model szwedzki :D ;) No nie?

Z poważaniem

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

Do Biedry jeszcze zdążysz?

Wczoraj zrobiliśmy zakupy, mamy wszystko. Mamy spoko sąsiadów, jak coś to podrzuca nam co tam byśmy chcieli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...