Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

55 minut temu, LeBomB napisał:

 

Nie wyobrażam sobie jak można nie umyć rąk wychodząc z toalety, czy wracając skądś do domu.

ja mam na tym punkcie obsesję, i myję ręce po założeniu skarpetek albo po zasznurowaniu butów, bo dotykam skarpetek czy butów; miałem już od dzieciństwa, i kiedy jako chłopak przeczytałem jakieś opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, w którym występuje określenie "syndrom anankastyczny" nie wiem dlaczego (pewnie dlatego, że bohater w nim myje często ręce) wyobraziłem sobie, że jest to naukowa nazwa tej obsesji, tzn zbyt częstego mycia rąk - popisywałem się tą terminologią na chybił trafił i mówiłem np że muszę iść umyć ręce bo mam syndrom anankastyczny, na co niektórzy dziwne mi się przyglądali; do dziś nie wiem dokładnie, co ten syndrom oznacza, ale pochodzi od Ananke, greckiej bogini nieubłaganego losu, wiec chyba? oznacza  coś w rodzaju skłonności do poddania się losowi, rezygnację z próby walki z losem, itp- nie wiem w ogóle czy poza Lemem to jest znane, nie spotkałem poza tym opowiadaniem; opowiadanie było chyba o lądowaniu na Marsie i katastrofie lądującego statku, a syndrom chyba odnosił się do zbyt wczesnej rezygnacji kapitana statku z próby poradzenia sobie z problemami podczas lądowania i wynikłej stąd katastrofy

ps - opowiadanie nosi chyba tytuł "Ananke"

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, glauks napisał:

ja mam na tym punkcie obsesję

Na 90% masz po prostu obsesje natręctw (Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne). To da się przeważnie dość skutecznie leczyć. 

 

Cytat

Zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne (ang. obsessive-compulsive disorder, OCD) – zaburzenie psychiczne, w którym osoba odczuwa potrzebę wielokrotnego wykonywania pewnych czynności (zwanych „kompulsjami”) lub ma pewne powtarzające się myśli (zwane „obsesjami”)[1]. Osoba w ten sposób zaburzona nie jest w stanie kontrolować ani tych myśli, ani czynności dłużej niż przez krótką chwilę. Do powszechnych kompulsji należy mycie rąk, zliczanie przedmiotów i sprawdzanie, czy drzwi są zamknięte. Niektórym może być trudno wyrzucać rzeczy. Te czynności występują do tego stopnia, że mają negatywny wpływ na codzienne życie danej osoby[1]. Zazwyczaj zajmują one ponad godzinę dziennie[2]. Większość dorosłych zdaje sobie sprawę, że takie zachowania nie mają sensu[1].

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_obsesyjno-kompulsyjne

 

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, LeBomB napisał:

Czyli 38/30% mezczyzni/kobiety czyli dobrze czulem ze do 65% daleko jeszcze :D

Cytat z linka

Spośród analizowanych41krajówPolskaznaj-dowała się na 32. miejscu pod względem udziałudorosłych mężczyzn z nadciśnieniem tętniczymzwartością38,1%(CI:28,6%–48,5%)orazna30.miejscu pod względem udziału dorosłych kobietz nadciśnieniem tętniczym zwartością 30,6% (CI:22,3%–39,5%).Oznaczato,żezgodniezszacun-kami NCD-RisC w Polsce w 2015 roku było od8,0mlndo13,8mlndorosłychznadciśnieniemtęt-niczym: 4,3 mln do 7,3 mln dorosłych mężczyznorazod3,6mlndo6,5mlndorosłychkobiet

  

31 minut temu, Trepcia napisał:

Ilu znasz 40-latkow z cisnieniem 120/80? :)


Nie rozmawiam z kolegami na takie tematy, sam mam dobre, czasami sobie mierze u babci :D

Edytowane przez marcinx26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Trepcia napisał:

Ilu znasz 40-latkow z cisnieniem 120/80? :)

110/70 :]  tylko ja jeszcze z 30 latków 

Wracając do tematu w końcu z sanepidu się dodzwonili (po 10 dniach od wyniku testu) potwierdzić, że pozytyw w piątek kończy kwarantanne, a reszcie domowników dowalili jeszcze 10 dni bo "istnieje możliwość, że zaraźili się państwo w ostatnim dniu" Jak żyć ?? ? 

Edytowane przez Klakier1984

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Klakier1984 napisał:

Jak żyć ?? ? 

W maseczce.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Crew 900 napisał:

Ten fundusz to Duda ogłosił po tym jak przekazał 2 mld. na tvp i do dzisiaj nie powstał. 

Nie kłam, 2 mld co roku przez 5 lat ;) Jednak coś mi właśnie świta, że prezydent też chyba wspominał o jakimś funduszu. Trzeba byłoby poszukać.

2 godziny temu, Trepcia napisał:

Mnie bardzo zdziwilo to, ze podczas tej pandemii tak bardzo naglasniane jest aby myc rece zaraz po wejsciu do domu/mieszkania. Generalnie to nie wyobrazalem sobie, ze mozna inaczej i ze trzeba o tym przypominac.

Jak widać ludzie to brudasy, żeby o takich rzeczach przypominać :E Ciekawe ile osób nie myje rąk po dwójce :E 

2 godziny temu, Kaiketsu napisał:

zdziwiłbyś się. U mnie w pracy dyro (gdy myśli, że go nie widać) potrafi odlać się do pisuaru i wyjść nie myjąc rąk. Które komuś za chwilę poda. Facet zarabia 15k netto :)

Nie ma znaczenia ile kto zarabia, brudas to brudas.

2 godziny temu, Radar28 napisał:

 

No to teraz uświadom sobie, że większość publicznych toalet ma drzwi na klamkę a ty musisz je otworzyć już po umyciu rąk. Masa ludzi niezależnie od pozycji społecznej olewa mycie rąk.

Wystarczy pomyśleć :)

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Bardzo dużo ludzi tak robi. Kobiety niestety też. 

Nie wyobrażam sobie jak można nie umyć rąk wychodząc z toalety, czy wracając skądś do domu.

Dlatego otwieram łokciem, albo najlepiej pcham nogą jak się da.

O i tym właśnie mówie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Będą nowe restrykcje. Nieoficjalnie: Chodzi o kina, teatry, bary i puby

Będą kolejne koronawirusowe restrykcje: zapowiedział to w Sejmie premier Mateusz Morawiecki. Nowe obostrzenia mają pojawić się w obszarze kultury i usług. Dziennikarze RMF FM dotarli do nieoficjalnych informacji ws. branych przez rząd pod uwagę scenariuszy.

Według nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy RMF FM, w obszarze kultury powinniśmy spodziewać się dalszego ograniczenia liczby widzów w kinach i teatrach. Możliwe jest nawet całkowite zamknięcie tego typu obiektów: przy tak małej widowni granie i tak się bowiem nie opłaca.

Nowe ograniczenia mają dotknąć również sektor usług, a konkretnie: bary i puby.

To dlatego, że - pomimo dotychczasowych obostrzeń i ostrzeżeń - w wielu barach i pubach wciąż organizowane są huczne imprezy.

"To jest totalny brak odpowiedzialności: z jednej strony niestety osób, które celebrują, spożywając nie tylko dania, ale i alkohol, z drugiej strony zdarza się też czasem brak odpowiedzialności restauratorów, podmiotów gospodarczych, w tym zakresie" - podkreślał w czasie porannej konferencji prasowej rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Jak ustalili nieoficjalnie dziennikarze RMF FM, te słowa oznaczają zapowiedź wprowadzenia w barach i pubach ostrzejszych limitów liczby klientów.

 

https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/polska/news-koronawirus-w-polsce-beda-nowe-restrykcje-nieoficjalnie-chod,nId,4806394

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, glauks napisał:

ja mam na tym punkcie obsesję, i myję ręce po założeniu skarpetek albo po zasznurowaniu butów, bo dotykam skarpetek czy butów; miałem już od dzieciństwa, i kiedy jako chłopak przeczytałem jakieś opowiadanie Lema, nie pamiętam tytułu, w którym występuje określenie "syndrom anankastyczny" nie wiem dlaczego (pewnie dlatego, że bohater w nim myje często ręce) wyobraziłem sobie, że jest to naukowa nazwa tej obsesji, tzn zbyt częstego mycia rąk - popisywałem się tą terminologią na chybił trafił i mówiłem np że muszę iść umyć ręce bo mam syndrom anankastyczny, na co niektórzy dziwne mi się przyglądali; do dziś nie wiem dokładnie, co ten syndrom oznacza, ale pochodzi od Ananke, greckiej bogini nieubłaganego losu, wiec chyba? oznacza  coś w rodzaju skłonności do poddania się losowi, rezygnację z próby walki z losem, itp- nie wiem w ogóle czy poza Lemem to jest znane, nie spotkałem poza tym opowiadaniem; opowiadanie było chyba o lądowaniu na Marsie i katastrofie lądującego statku, a syndrom chyba odnosił się do zbyt wczesnej rezygnacji kapitana statku z próby poradzenia sobie z problemami podczas lądowania i wynikłej stąd katastrofy

ps - opowiadanie nosi chyba tytuł "Ananke"

To jest po prostu obsesja natręctw.

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie tu o myciu rąk, a tymczasem widziałem kiedyś statystyki, które mówiły, że jakiś duży odsetek Polaków zaniedbuje mycie zębów...Także ten...

Poszukajcie jak jesteście zainteresowani ile dzieci w szkole podstawowej ma próchnice. Podejrzewam, że to w dużej mierze zaniedbania higieniczne, a nie słabe zęby, czy za dużo słodyczy.

Co do obostrzeń to słyszałem, że będą zamykane przedszkola i wyższe klasy podstawówki, ale nie wiem ile w tym prawdy.

Ja ciśnienie 134/85-wczoraj mierzone. Chyba jeszcze norma. Prawidłowe wartości to podajże do 90/140.

Poza tym Polakom trzeba przypominać/uczyć, że nie jeździ się po kieliszku (dla mnie oczywiste), więc nic dziwnego, że i o myciu rąk także.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

3 minuty temu, Flik napisał:

Panowie tu o myciu rąk, a tymczasem widziałem kiedyś statystyki, które mówiły, że jakiś duży odsetek Polaków zaniedbuje mycie zębów...Także ten...

Częste mycie skraca życie... :banan:...dziękować wirusowi zostało, w marcu ludzie hurtem mydło zaczęli kupować :D

Z poważaniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brudasów jest pełno i obojętnie co by było to niektórzy już swoich nawyków nie zmienią. Kiedyś słyszałem od znajomej historię, że zostawiła swój stanik sportowy pod prysznicem na siłowni ale szybko się zorientowała i wróciła po niego ale już go nie było więc spytała się obsługi ale oni też nic nie wiedzieli. Wynika z tego, że dla niektórych używana bielizna to nie problem wezmą i będą nosić jako swoje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damski biustonosz...Hm. Może jednak cel zaboru był nieco inny niż noszenie.?

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Damski biustonosz...Hm. Może jednak cel zaboru był nieco inny niż noszenie.?

Haha jakby to była męska szatnia to bym się nie zastanawiał ale mówimy o damskiej ?

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Trepcia napisał:

Mnie bardzo zdziwilo to, ze podczas tej pandemii tak bardzo naglasniane jest aby myc rece zaraz po wejsciu do domu/mieszkania. Generalnie to nie wyobrazalem sobie, ze mozna inaczej i ze trzeba o tym przypominac.

No to jesteś w mniejszości, bo mycie rąk to w Polsce wciąż zabobon :cool:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, cr1mson napisał:

Nic nowego, już chyba dwa tygodnie temu była informacja o wprowadzeniu lockdown'u. Tylko teraz inaczej to nazwą.

Cały czas wprowadzają lockdown, tylko teraz stopniowo. Chyba jeszcze mają nadzieję, że dzięki nic nie robieniu przez całe lato wszystko samo się unormuje :E

Z drugiej strony, patrząc na to jak już teraz szpitale nie wyrabiają nie wiem czy to przeciąganie wyjdzie im na dobre. Bo docelowo może to spowodować jeszcze dłuższe lockdowny i większe straty dla gospodarki niż gdyby zareagowali wcześniej.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Myst napisał:

No to jesteś w mniejszości, bo mycie rąk to w Polsce wciąż zabobon :cool:

U nas chyba to się już trochę poprawia :E No ale trzeba przyznać jak wszystko się zaczęło nagle ludzie przypomnieli sobie co to jest mydło.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Camis napisał:

Na 90% masz po prostu obsesje natręctw (Zaburzenie obsesyjno-kompulsyjne). To da się przeważnie dość skutecznie leczyć. 

 

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Zaburzenia_obsesyjno-kompulsyjne

 

już dawno wyleczone - cenę wody tak podnieśli, że choćby nawet obsesja stała się regularną paranoją lokalny zakład wodno-kanalizacyjny i tak by jej dał radę

ale miałem i inne obsesje, i niektóre do dziś nie zwalczone, np wstręt do surowego mięsa - nawet patrzeć za b. nie mogę, i w markecie np unikam patrzenia; w dzieciństwie często tortura, bo starsze pokolenie lubiło tatara, a ja wtedy nie mogłem razem usiąść do stołu, i jadłem np kolację samotnie później; a jak była większa impreza siadałem jak najdalej od tatara - po prostu zbierało mi się na mdłości; całe szczęście, że teraz raczej rzadszy i w rodzinie nie ma już amatorów tego barbarzyńskiego specjału; jak przeczytałem, że pierwotnie był to po prostu kawał surowego mięsa, którzy Tatarzy rano kładli pod siodło, a wieczorem po całodziennej jeździe mlaskając  i pobekując ze smakiem spożywali to wiem, że dziecinne obsesje niedalekie od prawdy

a co do Lema to trochę sobie przypomniałem - ten kapitan z katastrofy był bliskim przyjacielem narratora, i ten usiłuje zrekonstruować sobie historię ich przyjaźni i szuka w niej wyjaśnienia zachowania w chwili katastrofy - przypomina sobie więc, że jak dłuższy czas byli razem na jakiejś wyprawie (do której Galaktyki nie pamiętam ?) to kapitan często mył ręce, i wyglądał to właśnie na jakieś natręctwo i obsesję, czyli zachowanie odruchowe, nie naturalne - stąd skojarzyło mi się to z syndrom anankastyczny, bo myślałem, że to medyczna nazwa tego natręctwa   

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, ODIN85 napisał:

Idź do wojska tam 100% a się nie narobisz.

Tu nie chodzi o to, żeby się nie narobić, ale też zarobić. Zresztą teraz wojsko już zaczynają wysyłać na front walki z covidem :E

Lekarzy brakuje to wojskowych walą do akcji.


Premier Mateusz Morawiecki oraz minister obrony Mariusz Błaszczak zapowiedzieli zwiększenie zaangażowania Wojska Polskiego w zwalczanie pandemii koronawirusa. Żołnierze wesprą służbę zdrowia między innymi przy pobieraniu wymazów.

https://www.defence24.pl/wojsko-zwieksza-zaangazowanie-w-walke-z-koronawirusem

https://www.defence24.pl/sily-zbrojne-zmobilizowane-do-walki-z-druga-fala-covid-19

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-zolnierze-wot-z-pomoca-polskiej-sluzbie-zdrowia-podziekowani,nId,4804417

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Kaiketsu napisał:

potrafi odlać się do pisuaru i wyjść nie myjąc rąk

Hmm, widocznie rano umył co miał umyć i nie widzi sensu myć rąk, skoro nic innego w tej toalecie nie dotykał ? Za to używając kranu w publicznej toalecie nie wiadomo co się złapie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bbc podała w  wiadomościach, że angielscy eksperci oszacowali stopę reprodukcji na 1,5 - 10 osób zaraża 15; natomiast stopę identyfikacji kontaktów na 60%, ale tutaj nie zrozumiałem (bo hałas za oknem), czy chodziło w ogóle o ogólną stopę (chyba o wiele za duża) czy o stopę na pdstwie aplikacji śledzącej - raczej to 2; i tak wydaje się duża

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lokiju napisał:

Brudasów jest pełno i obojętnie co by było to niektórzy już swoich nawyków nie zmienią. Kiedyś słyszałem od znajomej historię, że zostawiła swój stanik sportowy pod prysznicem na siłowni ale szybko się zorientowała i wróciła po niego ale już go nie było więc spytała się obsługi ale oni też nic nie wiedzieli. Wynika z tego, że dla niektórych używana bielizna to nie problem wezmą i będą nosić jako swoje ?

phi, też mi historyjka - ja słyszałem z lat 90 (chyba wczesnych) jak kobieta z przedziału wagonu sypialnego wyszła na chwile, wróciła i zastała mężczyznę pucującego sobie zęby jej szczoteczką - na protesty facet odparł prostodusznie, że myślał, że to kolejowa

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

MASECZKI SKUTECZNIE CHRONIĄ. NOWE BADANIE JAPOŃSKICH NAUKOWCÓW
 

Maseczki znacznie zmniejszają rozprzestrzenianie koronawirusa przez osoby zakażone, a także jego wchłanianie przez osoby zdrowe - potwierdzili japońscy naukowcy w badaniu z użyciem manekinów i prawdziwych koronawirusów. Wyniki opisuje w czwartek stacja NHK.

 

https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/aktualnosci/news-maseczki-skutecznie-chronia-nowe-badanie-japonskich-naukowco,nId,4808891

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
    • Gniesz pałkę znowu. Znajdź mi kraj gdzie każdy dobrowolnie chce iść zginąć.  Jak można się dziwić, że ktoś nie chce iśc na wojnę i jak można się dziwić, że ludzie przed nią uciekają.   Z rosji wyjechał tak samo ogrom ludzi przed wojną. Z każdego kraju kto będzie mógł to będzie kombinował jak uniknąć wysłania na front, jest to oczywiste. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...