Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, raiders napisał:

W Polsce dziura budżetowa ma wynieść 270mld zl  12%PKB  czyli najwięcej w UE !!!

Na  "walkę " z covid poszło ok 150mld ... na co poszła reszta  pieniędzy ?

https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dziura-w-finansach-bedzie-trzecia-najwieksza-w-unii/td0pn5p

:)  spoko  ,jak ma nadrukowane kn95  to musi taka być .

Na alli kupisz takie kn 95   90gr .....

 

Niestety "prawdziwa " maseczka KN95 to koszt ok 20zl   ..ale w obecnej sytuacji każdy janusz chce zarobić to i ceny windują . Dzisiaj w aptece  widziałem na wystawie paski KN95 po 29zl , następnie w mrówce  ta sama maska kosztowała już 49.99/sztuka .

Hmm dobra widzę że maseczki 3m ( sprawdzona godna zaufania firma) ffp2 to na allegro jakieś 25 zł potrzebuje dla siebie najbliższej rodziny z 40 sztuk więc wychodzi niemało, tysiak. Czy te maseczki z mojego linka ( kupiłem w opór tego)

https://allegro.pl/oferta/polska-maska-kn95-maseczka-ochronna-ffp2-filtr-n95-9560468167

 

inne ffp2 kn95 za kilka zł z allegro  to naprawdę pic na wodę? Jest coś sprawdzonego godnego uwagi za mniej niż 3m?

Edytowane przez WPW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, WPW napisał:

 

inn ffp2 kn95 za kilka zł z allegro  to naprawdę pic na wodę? Jest coś sprawdzonego godnego uwagi za mniej niż 3m?

Też z allegro, tanio wyjdzie na wykrojenie wielu masek, żadnych wirusów nie przepuści

PLANDEKA-ZIELONA-OKRYCIOWA-4x4m-2xGRUBSZ

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, T.m.p napisał:

@Zigu17 a apka już pobrana? :> 

Prędzej wyrzucę zdychającego już po dwóch dniach z powodu zużytych niewymiennych baterii smartfona niż zainstaluję tego szpiega (jakby mnie ktoś przymuszał, to niech mi zafunduje nowy smartfon).

Na szczęście mam też od kilkunastu lat starą Nokię 6110 Navigator do gadania, tylko co kilka lat wymieniam w niej akumulatorek na taki od Nokii E51 i jest jak nowa :E

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Zigu17 napisał:

Też z allegro, tanio wyjdzie na wykrojenie wielu masek, żadnych wirusów nie przepuści

PLANDEKA-ZIELONA-OKRYCIOWA-4x4m-2xGRUBSZ

Dla mnie to ty sobie możesz w kondomie na głowie chodzić ważne żebyś krył ryj... Ja poważnie pytałem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile jutro będzie nowych przypadków. Dziś procentowo wygląda tak, że z wszystkich przeprowadzonych testów (50200) wyszło ok 24% zakażonych. Niemal 1/4 Panowie.

To zielone to co to ? Wojskowy brezent?

A'propos: ponoć są plany zaangażowania wojska w walke z pandemią. Wiem, że już tak jest (WOT), ale teraz chyba na szerszą skale to ma być.

Może zamiast policji to właśnie wojsko pilnowałoby przestrzegania rygorów pandemicznych? Nawet nie zamiast a razem z policją.

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj było chyba coś około 17% ale mogę się mylić....więc jak widać te procenty skaczą więc chyba ciężko chyba wyrokować ile jutro będzie tych nowych przypadków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy robią w miarę szybko, niedawno trzeba było czekać 2 dni, a znajoma robiła wczoraj po 17 w duuużej kolejce a dzisiaj już miała wynik po 15, próbka do testów trafiła po 8:00 dzisiaj, więc dają radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilkanaście k wykrytych te pewnie coś pod kilkadziesiąt 100 k ogólnie. Więc idąc tą drogą dalej zaraz prawie każdy złapie to gówno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jak z wiarygodnością tych testów?

Ja nie obstawiam dokładnej liczby, ale myślę, że  będzie więcej niż dziś. Sobota-niedziela może lekko spadnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co dziś czytałem w Czechach wywaliło dzisiaj 15 tys przypadków mówię to w kontekście rozwiązań, które mieli wdrożyć/wdrożyli a jak na razie to im tylko wzrasta. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dr Grzesiowski często krytykował partię rządzącą za jej działania w okresie pandemii."

No i zaliczył wypad z baru. Standard ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam jak Grzesiowski mówił, że szansa zarażenia się na świeżym powietrzu to mniej niż 0,1% było to w jednym z wywiadów. Teraz już pewnie tego nie znajdę ale dobrze mi zapadło w pamięci jak to mówił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podobno proponował, żeby początek roku szkolnego przesunąć o 10-14 dni, ale Piontkowski powiedział, że nie ma takiej potrzeby; pis wie lepiej

ale chyba też trochę bufon, z tego co mówił o leczeniu Trumpa

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, glauks napisał:

podobno proponował, żeby początek roku szkolnego przesunąć o 10-14 dni, ale Piontkowski powiedział, że nie ma takiej potrzeby; pis wie lepiej

To byśmy opóźnili epicentrum o 14 dni, to by nic nie dało. Tu co najmniej miesiąc by trzeba opóźnić i wprowadzić inne rozsądne ograniczenia, w obecnym stanie to już jeden ciul co zrobimy - Covid się rozniesie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-nowe-obostrzenia-dla-seniorow-i-mlodziezy-nieoficjalne-informacje-6567528987318976a

 

https://wiadomosci.wp.pl/koronawirus-rzad-wprowadza-nowe-obostrzenia-restauracje-tylko-z--na-wynos-i-dowozem-6567514208561856a

 

Lepiej późno niż wcale, trzeba zamknąć to wszystko na 2-3 tygodnie , zgasić światło to może jeszcze się uda zatrzymac, stłumić transmisje...

 

Edytowane przez WPW
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

?

Cytat

Dzieci i młodzież w wieku do 16. roku życia w godzinach 9-15 będzie mogła przebywać poza domem tylko w towarzystwie osób dorosłych. Obowiązywać będzie także zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób. 

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, lokiju napisał:

?

 

I prawidłowo a gimbazie która się porusza w stadach i stadnie nawiedza sklepy, komunikacje miejska w ogóle zabronić wychodzenie a domu ew spacer w pojedynkę raz dziennie. Im nic raczej nie grozi to mają to gdzieś zresztą trudno oczekiwać jakiejś empatii zrozumienia sytuacji od ludzi w tym wieku. Ta całą gimbaza i dzieciarnia to rozniosla odkąd się zaczęło nauczanie stacjonarne. Chociaż razi mnie to, że cały czas istnieje przyzwolenie zgromadzeń do 5 osób, max 2 powinno być jak w kwietniu.

 

Edytowane przez WPW
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, raiders napisał:

Nie podali konkretnie jakiego producenta to maseczki najlepiej chronią?

 

Fakty są takie  ze maseczki chronią jak stringi przed chłodem  .

I tego typu badania  to  trzeba przyjąć ze sporą rezerwą .

Jeśli mamy nosić maseczki ktore nas rzeczywiście chronią  to są to 2 model nf95 i ffp3 tylko teraz zmuś naród do noszenia tylko tych modeli  gdzie koszt jednej maski to 30-50zl  .NO ale zapewne z czasem wyjdzie jakieś  rozporządzenie  podparte ustawą i wpisane w konstytucje ze nalezy nosić tylko ww maseczki bo  jak nie to mandat 1000zl .Tylko którzyś bystrzak z rządu musi wpaść na pomysł zrobienia interesu na tym i zakupić w chinach  z kilka kontenerów .

Ten test nie jest żadnym zaskoczeniem (ok. jedynie nie przypuszczałem, że maski materiałowe chronią użytkownika aż tak słabo... 17% biorąc pod uwagę ryzyka związane dotykaniem maski, zbyt późną jej wymianą etc to jest wręcz "ujemna ochrona"). Można powiedzieć ok, ale nosząc taką maskę chronisz innych. I prawda i nieprawda (patrz drugi akapit). Jednak zasłanianie nosa i ust daje pewne złudne poczucie bezpieczeństwa, a bardzo łatwo sobie wyobrazić w pełni zgodny z rozporządzeniami rządu scenariusz niemal zerowej skuteczności zalecanych przez rząd środków ochronnych (np. człowiek w samej przyłbicy kicha, człowiek w maseczce materiałowej przyjmuje to kichnięcie).

Co do chronienia otoczenia to trzeba mieć na uwadze metodologię testu.Tam było wyraźnie napisane o kroplach, czyli manekin pluł na manekina obok. Nie wiem jak gdzie indziej, ale w moim środowisko każdy kto kaszle lub kicha zasłania usta, a od wiosny zdecydowana większości stosuje "technikę łokcia". Więc scenariusz plucia nie jest zbyt realistyczny. Szkoda, że nie sprawdzili także przechodzenia aerozolu.

Ciekawi mnie jak to działa, że te maski materiałowe tak słabo chronią użytkownika, ale relatywnie dobrze chronią otoczenie (przynajmniej przed dużymi kroplami). Moja teoria jest taka, że kropla działa jak przeciwpancerny pocisk kumulacyjny - gdy trafia na maseczkę to kropla się na niej rozpryskuje, ale cząsteczki wirusa się przebijają, ale tylko na bliski dystans ?

comment_5sC0GXgY4AqRUs23nkpSpfqndaaMu8Jp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W następny piątek polecą fryzjerzy i centra handlowe, a za dwa tygodnie zamkną lasy i powtórka z wiosny.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro się niezła jaja mogą szykować. W sama kurczę porę ten wyrok TK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Według informacji nieoficjalnych seniorzy będą mogli wychodzić z domów tylko na zakupy i do lekarza"

Większość seniorów wychodzi właśnie tylko na zakupy i do lekarza... no może jeszcze czasami na spacer. A co ma większość z nich robić? "bawić się na całego"? to nie np: Niemcy by ich było stać "na bawienie się" za te ich śmiesznie niskie polskie emerytury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, lukadd napisał:

W następny piątek polecą fryzjerzy i centra handlowe, a za dwa tygodnie zamkną lasy i powtórka z wiosny.

Tylko nie lasy sam mieszkam niedaleko lasu w mieście i pamiętam, że jak zamknęli lasy ludzie łazili jak pierdolnięci po ulicach i następowało zagęszczenie ludności w lesie lasach jednak się rozpraszali więc to akurat debilizm zamykanie lasów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja grzecznie do pracy w poniedziałek. Praca zdalna? ha, nie dla psa kiełbasa. Swoje już odsiedziałem, projekty kolejowe same się nie zaopiniują, bo przecież do przeglądania dokumentacji  (w pdf-ie) MUSZĘ być fizycznie w biurze, prawda?

?

Edytowane przez Kaiketsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...