Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, مارتشين napisał:

Teraz nie chodzisz, bo siedzisz na kwarantannie :E Jak jesteś taki anty to czemu nie wychodzisz? Boisz się kary? :E

Zigu powinien w ramach manifestu przejść się na komisariat bez maseczki i powiedzieć to co pisze tutaj :E

Edytowane przez lukadd
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Może od kilku dni jakieś 80% próbuje. Jeszcze nie dawno jakieś 50%+ w ogóle nie nosiło i totalnie olewało podstawowe zasady. Wirus wtedy nie spał.

Od kiedy wszedł nakaz noszenia maseczek to raczej widuje osoby w maseczkach niż bez nich. Wcześniej nie było nakazu noszenia w przestrzeni publicznej i ilość nowych zachorowań była umiarkowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Zigu powinien w ramach manifestu przejść się na komisariat bez maseczki i powiedzieć to co piszę tutaj :E

Jak taki kozak z maseczkami niech pokaże jakie ma jaja i zrobi nagranie z tego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, مارتشين napisał:

Jutro obstawiam dużo ponad 13k lub 14k z małym haczykiem.

Moje przewidywania się sprawdziły ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Zigu17 napisał:

Ludzie nie zarażają się przez brak maseczek, tylko dzieci przynoszą to z przedszkoli i teraz ze szkół, oraz ludzie z pracy gdzie przez 8 godzin są wystawieni na bytowania w koło siebie. Myśle że może 1/10 zaraziła się faktycznie gdzieś na zakupach czy coś załatwiając a wiekszosc własnie w przedszkolach, szkoły, pracy gdzie jest długi czas ekspozycji

Pełna zgoda co nie znaczy, że te 1/10 mamy odpuścić. Wbijcie to sobie do głowy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Od kiedy wszedł nakaz noszenia maseczek to raczej widuje osoby w maseczkach niż bez nich. Wcześniej nie było nakazu noszenia w przestrzeni publicznej i ilość nowych zachorowań była umiarkowana

Wcześniej był nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej sklepy, budynki użyteczności publicznej itd. ~50% ludzi ich nie nosiła i nie stosowała się do podstawowych zasad. Dobrze o tym wiem bo byłem 3 tygodnie na urlopie w Polsce i w sumie zjechałem 3/4 kraju przez ten czas. Wszędzie było to samo.

A wirus nie spał i się roznosił, teraz na jesień jak organizmy są osłabione to już wali z wszystkich stron. Bo ludzie dopóki im się nie nakaże i nie pogoni batem będą olewać. Tylko, że teraz już jest kapkę za późno.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Auberon napisał:

tylko ciekawe jak te dzieci zarażają skoro nie kichną w twoja stronę chyba ze masz z nimi bliższe kontakty, w szczególności z ich śliną

 

Dzieciaki non stop kichają, smarkają, plują, ślinią się, dotykają wszystko rękoma :) Są za małe i nie mają prawa rozumieć, że tak się nie robi.  I są za małe, by nosić maseczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, مارتشين napisał:

Jak taki kozak z maseczkami niech pokaże jakie ma jaja i zrobi nagranie z tego :D

Jestem za. Ale Zigu tylko na forum jest kozakiem. A tak w realu będzie posłusznie siedział na kwarantannie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lukadd napisał:

Tylko, że teraz już jest kapkę za późno.

Może nie, jak obserwuję swoją okolicę to ludzie się jednak trochę przestraszyli i ogarnęli. Większość w maseczkach (i to poprawnie założonych), ruch na ulicach dużo mniejszy. Może jednak trochę nadgonimy to co rząd nawalił. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

Wcześniej był nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej sklepy, budynki użyteczności publicznej itd. ~50% ludzi ich nie nosiła i nie stosowała się do podstawowych zasad. Doprze o tym wiem bo byłem 3 tygodnie na urlopie w Polsce i w sumie zjechałem 3/4 kraju przez ten czas. Wszędzie było to samo.

A wirus nie spał i się roznosił, teraz na jesień jak organizmy są osłabione to już wali z wszystkich stron. Bo ludzie do póki im się nie nakaże i nie pogoni batem będą olewać. Tylko, że teraz już jest kapkę za późno.

Ponoć teraz mamy innego wirusa. https://wydarzenia.interia.pl/raporty/raport-koronawirus-chiny/polska/news-ekspert-rzadowy-przyznaje-wirus-ewoluuje,nId,4811128#iwa_source=special

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Superplastyfikator napisał:

To ja chyba mieszkam w jakiejś innej rzeczywistości bo patrząc po ludziach dookoła to 80% to ułańska fantazja a zdecydowana większość nosi normalnie

Dokładnie. Mieszkam w 100 tys. mieścinie, zakupy 3x w tygodniu, jeżdżę zbiorkomem, i " na oko"(twardych statystyk nikt nie ma) w przestrzeniach zamkniętych >99% ma maski, z tego procenta kolejne >90% i na ustach i nosie. Przestrzenie otwarte to oczywiście inna bajka, z wyjaśnionych tutaj względów. I tak było też w wakacje!

Gdybym się kierował jedynie tym co tutaj piszą, to myślałbym że jest jakaś maseczkowa anarchia :E

Edytowane przez Czechoslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, lukadd napisał:

Wcześniej był nakaz noszenia maseczek w przestrzeni publicznej sklepy, budynki użyteczności publicznej itd. ~50% ludzi ich nie nosiła i nie stosowała się do podstawowych zasad. Dobrze o tym wiem bo byłem 3 tygodnie na urlopie w Polsce i w sumie zjechałem 3/4 kraju przez ten czas. Wszędzie było to samo.

A wirus nie spał i się roznosił, teraz na jesień jak organizmy są osłabione to już wali z wszystkich stron. Bo ludzie dopóki im się nie nakaże i nie pogoni batem będą olewać. Tylko, że teraz już jest kapkę za późno.

Dlatego pisałem o tych rozbuchanych 80% teraz ?‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"

W tej chwili mamy do czynienia z odmianą wirusa, która łatwiej zakaża. W związku z tym wzrost zakażeń jest bardzo szybki, ale ta odmiana charakteryzuje się też mniejszą śmiertelnością - powiedział w piątek (23 października) główny doradca premiera ds. walki z COVID-19 prof. Andrzej Horban."

Szczególnie u nas ta śmiertelność jest mniejsza...

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, nemar napisał:

Może nie, jak obserwuję swoją okolicę to ludzie się jednak trochę przestraszyli i ogarnęli. Większość w maseczkach (i to poprawnie założonych), ruch na ulicach dużo mniejszy. Może jednak trochę nadgonimy to co rząd nawalił. 

Trochę nadgonimy to na pewno, ale w obecnej sytuacji jak już tak się to rozpleniło to nie ma co liczyć na spokojną zimę. Będzie to bardzo ciężki czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Flik napisał:

Szczególnie u nas ta śmiertelność jest mniejsza...

Patrzysz na liczby bezwzględne, czy jednak w odniesieniu do liczby chorych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Áltair napisał:

Dzieciaki non stop kichają, smarkają, plują, ślinią się, dotykają wszystko rękoma :) Są za małe i nie mają prawa rozumieć, że tak się nie robi.  I są za małe, by nosić maseczki.

to czemu jeszcze nie mamy epidemii HIV?

2 minuty temu, Flik napisał:

"

W tej chwili mamy do czynienia z odmianą wirusa, która łatwiej zakaża. W związku z tym wzrost zakażeń jest bardzo szybki, ale ta odmiana charakteryzuje się też mniejszą śmiertelnością - powiedział w piątek (23 października) główny doradca premiera ds. walki z COVID-19 prof. Andrzej Horban."

Szczególnie u nas ta śmiertelność jest mniejsza...

 

wirus czy inna bakteria nie może być bardzo letalna bo ogranicza to roznoszenie (zabija pacjenta zanim zarazi kogoś innego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na to pierwsze. Wiem, że jest większa liczba chorych, to i śmiertelność musi być wyższa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Auberon napisał:

to czemu jeszcze nie mamy epidemii HIV?

wirus czy inna bakteria nie może być bardzo letalna bo ogranicza to roznoszenie (zabija pacjenta zanim zarazi kogoś innego)

Od kiedy to HIV przenosi się przez ślinę i smarki?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale i tak większość patrzy na cyferkę jako ilość zgonów a nie procent od zakażonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Auberon napisał:

wojsko zawodowe i obrona terytorialna o rezerwistach jeszcze z czasów PO nie wspominając

Łorany, terytorials będzie mandat wypisywał :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

No ale i tak większość patrzy na cyferkę jako ilość zgonów a nie procent od zakażonych.

Nie pamiętam co poprzednio wyliczyłem, czy to było 3,5% czy 2,5% zgony/zakażeni. Byliśmy o jakieś 0,2p% poniżej średniej światowej.
Obecnie dla Polski jest to 1,8%, globalnie 2,7%.
Szwecja 5,3%
Niemcy 2,4%
Włochy 7,9%
Czechy 0,8%
Brazylia 1,5%
USA 2,6%

Źródło danych: https://gisanddata.maps.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html?fbclid=IwAR0oKIKJlc-zeNZGFBVEN0-O-58daoCDaKicXwC10cjFWgCZqTPgavseTfI#/bda7594740fd40299423467b48e9ecf6

Analizy się nie podejmę, bo a dużo czynników w grę wchodzi, żeby właściwie ocenić czy to kwestia mniejszej zjadliwości wirusa, lepszej opieki, czy większej ilości wyłapanych zakażeń.
Niemniej obecnie większość ma lepsze statystyki niż na wiosnę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nowe szczepy będą łagodniejsze a zewsząd dochodzą głosy że ilość wirusów w organizmie spada to obostrzenia mogą się okazać bezzasadne

a dopiero wtedy będzie skowyt

ciekawe czy jakaś droga zakażenia nie została pominięta

poprzedni sczep COVID to wyginą niczym słoń leśny?

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaję, że gdyby nasza służba zdrowia była na lepszym poziomie i zamiast walczyć z lgbt itp zabrano się za konkretne działania to sprawa bezmaseczkowców by ucichła w dużym stopniu bo nie miało by to takiego znaczenia. Druga sprawa to szkoły tak długo wstrzymywano się z decyzją o przejściu na zdalne nauczanie mówię o tych uczniach/uczennicach którzy mogliby siedzieć w domu bez opieki i "szambo" wybiło trochę to tak wygląda jakby zrobili to specjalnie ale za pewne wynika to z ich głupoty. Moim zdaniem można było zrobić bardzo dużo by uniknąć obostrzeń, które teraz mamy. Jestem przeciwnikiem zwalania wszystkiego na bezmaseczkowców i kogoś tam jeszcze dla mnie nawet większą winę ma rząd, który sam zachęcał swojego czasu do olewania obostrzeń itp. budując fałszywe tezy i przekonania o tym, że już po wirusie i nie ma się czegoś bać a maseczki to można wyrzucić do kosza. Staram się też trochę zrozumieć osoby, które przestrzegały wszystkich obostrzeń od początku do końca się starały a w zamian dostali obostrzenia w ich wypadku to trochę wygląda tak, że cokolwiek nie zrobią to i tak jest "lipa". Jestem też wstanie zrozumieć osoby, którym zamyka się zakład pracy i zostawia samemu sobie, tak się zresztą teraz dzieje na przykładzie polskiej federacji fitness, która zaznaczyła w swoim poście na FB, że ciągle jest mowa o nowych obostrzeniach ale zero konkretów i rozmów jeżeli chodzi o pomoc dla tej części gospodarki. Dlatego też odnoszę wrażenie, że mogliśmy zrobić dużo więcej ale jak to mamy w zwyczaju sami sobie kopiemy dół i później narzekamy. 

Edytowane przez lokiju
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...