Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

obecnym problemem służby zdrowia jest paraliż spowodowany procedurami anty covid

np. lock dawn oddziału na pol dnia w celu zdezynfekowania po pacjencie z Covidem

(przypomina mi się jak Rosjanie zdezynfekowali ulice Moskwy po "wystawce" nazistowskich jeńców wojennych)

panika sięgnęła zenitu a ona nigdy nie jest dobrym doradcą

nie wiem na ile gość jest wiarygodny i nie mnie tego dociekać ale nie napawa to optymizmem
(pewnie również już ktoś to zapodawał)

a walka z LGBT to jak walka maoistycznych chin z wróblami ...

Edytowane przez Auberon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Auberon Te procedury mogły ładnie wyglądać na papierze jak było mało przypadków a teraz to się sypie bo okazuję się, że nie da się tak każdego odizolować. Też odnoszę wrażenie, że kraje, które przy  bardzo małej ilości przypadków zdecydowały się zdusić wirusa teraz płacą frycowe i tam jest najgorzej.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapchana służba zdrowia jest przez nielogiczne procedury i pewnie przez ludzi z tej slużby ktorzy się wystraszyli dlatego jest paraliż. To jak z wąskimi drzwiami w pomieszczeniu i nagle okrzyk uciekać, pali się, bomba, ludzie się stratują nawzajem. W zeszłym roku była taka sytuacja dosyć głośna na jakimś festynie czy gdzieś. Sytuacja w aktualnej służbie zdrowia podejrzewam, że wygląda podobnie. Efekty tego dopiero będą widoczne w przyszłym roku i w latach kolejnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Służba zdrowia w Polsce od lat jest nie dofinansowana i jest tam totalny bajzel i wolna amerykanka, a jak rząd nic nie zrobił aby się przygotować do jesieni to co się dziwić. Jest jeszcze większy bajzel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

A która służba zdrowia niby to ogarnia lepiej w Europie?

W szczególności niemiecka, biorą np. chorych Czechów do siebie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

Covid absurdy. Zarażonym piłkarzom UEFA pozwoliła zagrać w meczu LE

Czemu absurd? Może jako jedyni z nielicznych zachowali się normalnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku też trochę może to już być widoczne, w moich cyferkach do końca tego roku przekraczamy 10000 zgonów powiązanych z covid-19, nie doliczając tych, do których np. nie zdążą dojechać karetki przy zawale czy wypadku drogowym. Przekraczamy 10k nawet przy założeniu, że obecne ograniczenia będą skuteczne, czyli że wystabilizujemy liczbę rejestrowanych chorych na około 22 tysiącach dziennie w ciągu najbliższych 10 dni i potem już wyżej nie pójdziemy (w średnich 7-dniowych).

Dość masowe protesty kobiet, jeśli będą długotrwałe i będą się odbywać w wielu miastach mogą nieco wydłużyć okres dotarcia do stabilizacji i wtedy jej poziom może być 10% czy 15% wyżej. Przy czym ogólnie uważam te protesty za uzasadnione, więc nie mam przekonania aby im ich zabraniać (mam nadzieję, że nie dopuszczą do podpięcia się pod nie antyszczepów). Jeżeli zostało to zrobione celowo (czego nie można wykluczyć), aby mieć rezerwowe dyżurne wytłumaczenie na wypadek całkowitej utraty zdolności systemu ochrony zdrowia do obsługi pacjentów, to już by naprawdę przekraczało granice dobrego smaku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, nemar napisał:

W szczególności niemiecka, biorą np. chorych Czechów do siebie. 

Niemcy  proponowali/wyrazili chęć pomocy Polsce w walce z covidem ..... jednak nasz buraczany rząd  sprawę olał .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od mojego kumpla żona na dniach rodziła naturalnie, była zmuszona do porodu w masce, w trakcie ją zrzuciła (wcale się jej nie dziwię) kumpel oczywiście nie mógł przebywać na terenie szpitala, tylko raz szedł na oddział z paczką dla żony, a teraz cytuję jego obserwacje "wszędzie pusto jak w horrorze"

Wnioski wyciągnijcie sami. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raiders napisał:

Niemcy  proponowali/wyrazili chęć pomocy Polsce w walce z covidem ..... jednak nasz buraczany rząd  sprawę olał .

Nie pierwszy i nie ostatni raz, bo wiosną mieliśmy możliwość skorzystania z unijnych mechanizmów sprowadzania polskich obywateli do kraju przy okazji zamykania granic, czyli loty byłyby zorganizowane wspólnie a 75% kosztów pokrywał budżet UE. Haczyk polegał na tym, że pozostałe 25% musiałby wyłożyć polski rząd. Zamiast tego całe koszta przerzucono na zwykłych ludzi, którym najpierw zlikwidowano z dnia na dzień już wykupione loty a potem zaproponowano jednego przewoźnika (LOT) po zawyżonych cenach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, raiders napisał:

Niemcy  proponowali/wyrazili chęć pomocy Polsce w walce z covidem ..... jednak nasz buraczany rząd  sprawę olał .

Ja coraz częściej mam w głowie te głupie myśli, że oni to robią specjalnie, że to ma tak wyglądać ma być strach obostrzenia i bieda. Taka moja teoria spiskowa wynikająca z tego jak nielogicznie ten rząd działa. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, EdiSk8 napisał:

Od mojego kumpla żona na dniach rodziła naturalnie, była zmuszona do porodu w masce, w trakcie ją zrzuciła (wcale się jej nie dziwię) kumpel oczywiście nie mógł przebywać na terenie szpitala, tylko raz szedł na oddział z paczką dla żony, a teraz cytuję jego obserwacje "wszędzie pusto jak w horrorze"

Wnioski wyciągnijcie sami. 

Liptonowi się ostatnio dziecko ...

ciekawe jak z wrażeniami ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od dzisiaj jestem na kwarantannie z rodziną do  27.10 ....... 17.10 żona miała kontakt z chorym w pracy ,dzisiaj dostaliśmy info o kwarantannie  .Przez ten cały czas  normalnie pracowaliśmy .

Tak działa cały system, .

A te wyniki dziennych zachorowań co podają to są 3 doby wstecz a nie  z ostatniej doby  jak to wszystkim się w mawia .

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Auberon napisał:

Liptonowi się ostatnio dziecko ...

ciekawe jak z wrażeniami ...

Komu? I o co Ci chodzi w stosunku do tego co napisałem? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, raiders napisał:

A ja od dzisiaj jestem na kwarantannie z rodziną do  27.10 ....... 17.10 żona miała kontakt z chorym w pracy ,dzisiaj dostaliśmy info o kwarantannie  .Przez ten cały czas  normalnie pracowaliśmy .

Tak działa cały system, .

A te wyniki dziennych zachorowań co podają to są 3 doby wstecz a nie  z ostatniej doby  jak to wszystkim się w mawia .

 

 

No to oczywiste jest, że to są wyniki przebadanych próbek w danej dobie, ale próbki mogły zostać pobrane kilka dni wcześniej.  Pisane już było, że na wynik czeka się obecnie nawet 2-3 dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lokiju napisał:

 

Ja coraz częściej mam w głowie te głupie myśli, że oni to robią specjalnie, że to ma tak wyglądać ma być strach obostrzenia i bieda. Taka moja teoria spiskowa wynikająca z tego jak nielogicznie ten rząd działa. 

Też mam wrażenie ze to wszystko jest celowe ,w takiej atmosferze łatwo można  wprowadzić w życie niewygodne ustawu i prawo .Patrz aborcja  szybko przyklepane  prze  Pawłowicz  i Piotrowicza . Ludzie nie mogą zaprotestować bo  ich gazem i pałą pogonią  bo zakaz zgromadzeń ..

 

KOMUNA WRÓCIŁA .

 

Będą kolejne perełki  ,PiS  już pracuje nad ustawą ze  za brak maseczki w szkole  mandat będzie płacił rodzić lub nauczyciel

1 minutę temu, LeBomB napisał:

No to oczywiste jest, że to są wyniki przebadanych próbek w danej dobie, ale próbki mogły zostać pobrane kilka dni wcześniej.  Pisane już było, że na wynik czeka się obecnie nawet 2-3 dni.

Nie jest oczywiste  bo przekaz z MZ masz jak i w mediach ze DZIENNY /DOBOWY  wynik   co jest bzdurą  i wprowadzanie w błąd .

I pisałem też o tym  z tydzień temu za  na wyniki czeka się  3 doby ,a  na wykonanie testu  prywatnie to juz są zapisy na 7-10 dni do przodu :) .

 

 

Ciekawie pod  TK się robi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobista ciekawości karze mi spytać ilu z "seropozytywnych"  zachorowało ? (już pomijając kwestie fałszywie pozytywnych)

https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,ilu-jest-teraz-chorych-na-covid-19-w-polsce--aktywne-przypadki,artykul,10650811.html#przypadki-aktywne-a-liczba-wszystkich-wykrytych-zakazen

Cytat

Dysponując tymi informacjami, łatwo wyliczyć, ile jest przypadków aktywnych, czyli osób w danym momencie chorujących na COVID-19 (po odjęciu ozdrowieńców i zmarłych). 

https://pulsmedycyny.pl/covid-19-w-polsce-liczba-zakazen-koronawirusem-i-zgonow-aktualizacja-984368

Cytat

Łączna liczba zakażonych: 228 318 (+13 632 w ciągu doby)

aktywne przypadki zakażenia to chorujący "objawowo"

Cytat

Liczba aktywnych przypadków zakażenia: 119 054 (+10 591)

Cytat

Liczba osób hospitalizowanych w związku z koronawirusem: 10 788 (+697)

Cytat

Liczba dostępnych łóżek dla pacjentów z COVID-19: 18 432

wiec nie wiem czemu jest takie parcie na nowe szpitale zakaźne skoro 42% łózek jest wolnych ...
tak jak by inne choroby nie istniały ...

Cytat

Ostatniej doby zmarły 153 osoby zakażone koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło 16 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 137 osób.

Cytat

W szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 10 788 pacjentów - o 697 więcej niż poprzedniej doby. 851 z nich korzysta z respiratorów (wzrost o 39 w ciągu doby). Liczby te sukcesywne rosną:

respirator jest używany w ciężkich przypadkach covidowego zapalenia płuc

41 minut temu, EdiSk8 napisał:

Komu? I o co Ci chodzi w stosunku do tego co napisałem? 

techlipton taki pclabowicz, przy okazji nie może się z tego wykpić :P

pytanie czy to kwestia danego szpitala okręgu i czy we wszystkich tak jest

42 minuty temu, raiders napisał:

A ja od dzisiaj jestem na kwarantannie z rodziną do  27.10 ....... 17.10 żona miała kontakt z chorym w pracy ,dzisiaj dostaliśmy info o kwarantannie  .Przez ten cały czas  normalnie pracowaliśmy .

żona pracuje w służbie zdrowia? (tam jest największą szansa)

39 minut temu, raiders napisał:

Też mam wrażenie ze to wszystko jest celowe ,w takiej atmosferze łatwo można  wprowadzić w życie niewygodne ustawu i prawo .Patrz aborcja  szybko przyklepane  prze  Pawłowicz  i Piotrowicza . Ludzie nie mogą zaprotestować bo  ich gazem i pałą pogonią  bo zakaz zgromadzeń ..

 

KOMUNA WRÓCIŁA .

 

Będą kolejne perełki  ,PiS  już pracuje nad ustawą ze  za brak maseczki w szkole  mandat będzie płacił rodzić lub nauczyciel

przecież cała śmietanka PIS'u urodzą się i wychowała w komunizmie na domiar złego komuniści przekazali im władzę (była jakaś dekomunizacja jak w  Czeskiej i Słowackiej Republice Federacyjnej?)
to czego się innego spodziewać ?

za chwile in vitro tylko dla małżeństw kościelnych
a za seks przedmałżeński przepraszam ... cudzołóstwo ukamienowanie
strach pomyśleć co będzie z ateistami ...

Edytowane przez Auberon
z szacunku dla Czechów i Słowaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.10.2020 o 19:22, raiders napisał:

Też mam wrażenie ze to wszystko jest celowe ,w takiej atmosferze łatwo można  wprowadzić w życie niewygodne ustawu i prawo .Patrz aborcja  szybko przyklepane  prze  Pawłowicz  i Piotrowicza . Ludzie nie mogą zaprotestować bo  ich gazem i pałą pogonią  bo zakaz zgromadzeń ..

Jak nie jestem antymaseczkowcem itp. to już mnie ta władza tak ..., że chciałbym by w końcu ktoś ich wywiózł na taczkach.

Edytowane przez BlindObserver
Nie klnij!
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Auberon napisał:

wiec nie wiem czemu jest takie parcie na nowe szpitale zakaźne skoro 42% łózek jest wolnych ...
tak jak by inne choroby nie istniały ...

Problem jest głównie z respiratorami a nie zwykłymi łóżkami szpitalnymi. O ile łóżek w ogóle jest jeszcze sporo, to dostępnych respiratorów już praktycznie nie ma - szczególnie w dużych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajoma wczoraj otrzymała pozytywny wynik, dzisiaj już miała kontrole z policji, szybko :E ciekawe czy współlokatorka się zaraziła.

 

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, مارتشين napisał:

Znajoma wczoraj otrzymała pozytywny wynik, dzisiaj już miała kontrole z policji, szybko :E ciekawe czy współlokatorka się zaraziła.

 

Ma jakieś objawy ? Kto ją skierował na test ? pytam z ciekawości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem wczoraj, 

 

"Znajoma miała kontakt ze koleżanką w pracy, po 3 dniach od ostatniego kontaktu z koleżanką u znajomej lekkie objawy zmęczenia, ból głowy (koleżanka od 3 dni nie przychodziła już do pracy), na następny dzień dreszcze, gorączka, katar suchy kaszel węch i smak jest (koleżanka jednak straciła smak i węch). Po 2 dniach gorączka jej przeszła (brała apap), ale okazało się, że jej koleżanka zrobiła z ciekawości test i wyszedł pozytywny. Wszyscy na zdalną pracę przeszli. Po informacji o tym i znajoma zrobiła sobie test, oczywiście wyszedł pozytywny. Po 6 dniach od pierwszych objawów jest tylko lekko osłabiona. Co ciekawe znajoma generalnie nie choruje a przynajmniej bardzo rzadko, więc gdyby nie informacja o pozytywie jej koleżanki z pracy pewnie nawet nie zrobiłaby sobie testu. Objawy jak przy grypie lub mocniejszym przeziębieniu"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Superplastyfikator napisał:

To ja chyba mieszkam w jakiejś innej rzeczywistości bo patrząc po ludziach dookoła to 80% to ułańska fantazja a zdecydowana większość nosi normalnie

U mnie tak samo. Tam gdzie trzeba prawidłowo nosi maski co najmniej 80% osób (reszta raczej bez nosa, bardzo nieliczni wcale). Tam gdzie nie trzeba (np. na ulicy późnym wieczorem) nadal 70-80% nosi (czy prawidłowo czy tylko na ustach - nie wiem, bo nie widać).

Problem w tym, że większość tych maseczek materiałowych g... daje. Przyłbice jeszcze mniej dają, a są w pełni legalną alternatywą dla masek (podobnie jak szaliki etc). To nie w ludziach jest problem, a w przepisach. Można się jedynie spierać, czy maski należałoby całkowicie sobie darować, czy jednak jest możliwe uregulowanie tego rozsądnie (określone standardy jakości masek i sposobu ich używania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiders napisał:

 

I pisałem też o tym  z tydzień temu za  na wyniki czeka się  3 doby ,a  na wykonanie testu  prywatnie to juz są zapisy na 7-10 dni do przodu :) .

 

 

Ciekawie pod  TK się robi ...

Znajoma miała wynik na następny dzień, więc nie zawsze tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...