Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie pytanko mam.?

Co ma Gates do spraw epidemii, wirusologii etc.etc.?  Przecież on jest z branży komputerowej. Często wypowiada się na tematy epidemiczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Flik napisał:

Słuchajcie pytanko mam.?

Co ma Gates do spraw epidemii, wirusologii etc.etc.?  Przecież on jest z branży komputerowej. Często wypowiada się na tematy epidemiczne.

No powiedział, że jest ekspertem i już. Tak samo jak Greta Thunberg :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Flik napisał:

Słuchajcie pytanko mam.?

Co ma Gates do spraw epidemii, wirusologii etc.etc.?  Przecież on jest z branży komputerowej. Często wypowiada się na tematy epidemiczne.

Choćby to, że mocno inwestuje w branże medyczną ?

To jest facet, który posiada w łapach informacje o milionach ludzi, kasy ma jak lodu, pracuje w branży, która narzuca trendy, więc czego może chcieć więcej ? Władzy, kontroli, realizacji niespełnionych do tej pory ambicji.

Edytowane przez mlody_tarnow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam uprzejmie

6 minut temu, mlody_tarnow napisał:

Choćby to, że mocno inwestuje w branże medyczną ?

To jest facet, który posiada w łapach informacje o milionach ludzi, kasy ma jak lodu, pracuje w branży, która narzuca trendy, więc czego może chcieć więcej ? Władzy, kontroli, realizacji niespełnionych do tej pory ambicji.

Już nawet chodzą teorie spiskowe, że szczepionka/lekarstwo było już dostępne przez pojawieniem się wirusa. Zostanie oficjalnie objawione światu, jak będzie więcej ludzi zakażonych. Pieniądz musi się zgadzać. Istniałoby jakieś Państwo, które nie zakupiłoby takich szczepionek od tych, którzy ją będą sprzedawali?

Z poważaniem

Edytowane przez VAMET

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla jednych to foliarskie teorie, dla innych rzeczywistość, a prawda jest taka, że szarak się nigdy o tym nie dowie. Jak jesteś jednym z najbogatszych i wpływowych ludzi na świecie oraz masz w kieszeni marionetki w postaci polityków oraz media to możesz robić co Ci się żywnie podoba.

Każdy będąc na miejscu takich ludzi chciałby mieć wpływ na życie innych, człowiek jest żądny władzy.

Edytowane przez mlody_tarnow
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, raiders napisał:

Gdzieś na wiosce ,czy po za miastem  to owszem ,ale spróbuj w mieście  nie mieć maski to  bagiety zlatują się do ciebie jak muchy ....

Kuźwa, od marca nie widziałem patrolu wlepiającego mandat :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Tajwan, Tajlandia, Wietnam. Jest wiele państw w Azji które sobie dobrze radzą. Wszędzie dane są fałszywe?

Brat mieszka w Tajlandii, wysyła mi foty i filmiki to jak by tam tego nie było. Mnóstwo ludzi obok siebie na ulicy, w barach, festyny są organizowane, muzea otwarte, knajpy i puby tak samo do białego rana. Oczywiście w większości bez masek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, mlody_tarnow napisał:

Choćby to, że mocno inwestuje w branże medyczną ?

To jest facet, który posiada w łapach informacje o milionach ludzi, kasy ma jak lodu, pracuje w branży, która narzuca trendy, więc czego może chcieć więcej ? Władzy, kontroli, realizacji niespełnionych do tej pory ambicji.

Warto się zainteresować, w co Gates inwestuje i jakie projekty humanitarne finansuje z własnej kieszeni. O ile sposób prowadzenia interesów przez Microsoft pozostawiał wiele do życzenia, to od wielu lat Gates przeznacza kasę na badania i inwestycje, które faktycznie pomagają ludziom z biednych regionów świata. Na przykład higieniczne toalety nie wymagające wody czy kanalizacji.

W tej chwili też nie ma się co pod względem majątku mierzyć z największymi bogaczami tego świata a tym bardziej dużymi koncernami, które mają o wiele lepsze środki nacisku, z których korzystają. Demonizowanie wszystkich bogatych jak leci sprawia tylko tyle, że człowiek nie widzi tego, co się faktycznie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, مارتشين napisał:

 

Nie wrzucaj takich rzeczy! :E Jakaś herezje opowiada, no bo jak nieszczelne maski w niczym nie pomagają!? :E 
Powiem tak od początku się sam z tego nabijałem, bo z maskami miałem przez lata w pracy duuuuuużo do czynienia. Robili nam zawsze "testy na dopasowanie" a w przypadku tych większych typu full face nawet testy pod ciśnieniem no i oczywiście trzeba było być ogolonym na tyłek niemowlaka albo wypad do domu. a mielismy w pracy do czynienia tylko z pyłem który było widać gołym okiem. A tu nagle rządy mówią że kawełek obojętnie jakiej szmaty na kompletnie zarośniętej mordzie ma cokolwiek pomagać... bitch pls. 

Edytowane przez chartkor
  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radar28 napisał:

Warto się zainteresować, w co Gates inwestuje i jakie projekty humanitarne finansuje z własnej kieszeni. O ile sposób prowadzenia interesów przez Microsoft pozostawiał wiele do życzenia, to od wielu lat Gates przeznacza kasę na badania i inwestycje, które faktycznie pomagają ludziom z biednych regionów świata. Na przykład higieniczne toalety nie wymagające wody czy kanalizacji.

do Gates'a to się przywalają  nawet że wykorzystuje krzem z afrykańskich kopalni
a skąd ma brać skoro tam jest 80% złóż kwarcu nadających się do przeróbki ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kaktuch napisał:

Udowodnij że nie pomaga cwaniaku

Cały naród w maskach a zakażenia rosną. Pomaga? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Jaycob napisał:

Brat mieszka w Tajlandii, wysyła mi foty i filmiki to jak by tam tego nie było. Mnóstwo ludzi obok siebie na ulicy, w barach, festyny są organizowane, muzea otwarte, knajpy i puby tak samo do białego rana. Oczywiście w większości bez masek. 

Czyli u nich już jest po, tak jak myślałem, wróciło normalne życie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, chartkor napisał:

Cały naród w maskach a zakażenia rosną. Pomaga? 

Widzę za dobry z logiki to nie jesteś.

Ale pomogę ci: Udowodnij że bez masek ilość zakażeń byłaby taka sama albo mniejsza.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kaktuch napisał:

Widzę za dobry z logiki to nie jesteś.

Ale pomogę ci: Udowodnij że bez masek ilość zakażeń byłaby taka sama albo mniejsza.

Ty chyba też nie bo coś takiego jest nieudawadnialne chyba że wszyscy przestaliby w tych maskach chodzić. Rozczaruje, modelu hipotetycznego dla Ciebie nie stworzę. 
Nie wspomniawszy o tym że nie muszę Ci niczego udowadniać, chcesz to chodź nawet w pampersie na twarzy, co mnie to obchodzi. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i dzięki temu mamy taką ilość zarażeń jaką mamy a nie tak jak np. w Japoni gdzie po prostu noszą te maseczki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kaktuch napisał:

Widzę za dobry z logiki to nie jesteś.

Ale pomogę ci: Udowodnij że bez masek ilość zakażeń byłaby taka sama albo mniejsza.

Na razie to on Ci udowodnił, że noszenie masek nic nie dało.

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób?

W wypadkach samochodowych giną ludzie pomimo zapiętych pasów. Pasy nic nie dają, nie zapinajmy ich bo nie ma po co?

Edytowane przez Kaktuch
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, chartkor napisał:

Cały naród w maskach a zakażenia rosną. Pomaga? 

może się wkrótce okazać że pominięto jakiś wektor przenoszący wirusa

np. ludzie się zarażają w publicznych toaletach bo od dawna wiadomo że wirus jest w kale

1 minutę temu, Kaktuch napisał:

W jaki sposób?

W wypadkach samochodowych giną ludzie pomimo zapiętych pasów. Pasy nic nie dają, nie zapinajmy ich bo nie ma po co?

to taka sam gagatka jak mówienie że mimo zapinania pasów nadal dochodzi do wypadków
pasy zapobiegają przed ciężkim urazem czaszki podczas swobodnego lodu przez przędną szybę...

nie wiem z jakim składem PKP trzeba się zderzyć żeby zginąć w zapiętych pasach ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kaktuch napisał:

W jaki sposób?

W wypadkach samochodowych giną ludzie pomimo zapiętych pasów. Pasy nic nie dają, nie zapinajmy ich bo nie ma po co?

Uffff, miałem już Ci nic nie odpisywać ale przykład który dałeś jest tak rażąco głupi że zacytowałem dla potomności jak za 5 minut sam się na tym złapiesz i go usuniesz. 
W przypadku pasów bezpieczeństwa w autach mamy lata, dłuuugie lata twardych statysty przed i po. Porównujesz jabłka i pomarańcze. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co porównuję to głupotę twojego "dowodu" że maseczki nic nie dają :) Twój dowód opiera się na stwierdzeniu:

Ludzie noszą maseczki -> ludzie nadal się zakażają

analogicznie:

Ludzie zapinają pasy w samochodach -> ludzie nadal giną w wypadkach pomimo zapiętych pasów

Identyczny dowód do twojego

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Kaktuch napisał:

W jaki sposób?

W wypadkach samochodowych giną ludzie pomimo zapiętych pasów. Pasy nic nie dają, nie zapinajmy ich bo nie ma po co?

To chyba kiepskie porównanie. Były wypadki, że gdyby nie zapiętę pasy to ludzie by żyli. No ale to inny temat i nie ma co go drążyć. A noszenie śmierdzących maseczek to nie wiem, czy bardziej nie szkodzi jak te cały wirus. Gdzieś tam czytałem,że może to powodować nawet sepse. A sporo ludzi nosi non stop te same maseczki.

9 minut temu, Kaktuch napisał:

Jedyne co porównuję to głupotę twojego "dowodu" że maseczki nic nie dają :) Twój dowód opiera się na stwierdzeniu:

Ludzie noszą maseczki -> ludzie nadal się zakażają

analogicznie:

Ludzie zapinają pasy w samochodach -> ludzie nadal giną w wypadkach pomimo zapiętych pasów

Identyczny dowód do twojego

Co Ty z tymi pasami?? Zluzuj majty i trzymaj się tematu.

16 minut temu, Auberon napisał:

nie wiem z jakim składem PKP trzeba się zderzyć żeby zginąć w zapiętych pasach ...

Wystarczy drzewo lub wypadek w którym dochodzi do pożaru auta. Tak zginęło dwóch młodych ludzi w wiosce niedaleko mojego miasta. Nie mogli się wydostać z płonącego auta właśnie przez zapięte pasy. Nawet gdyby wylecieli przez przednią szybę to także by przeżyli. Z ciężkimi urazami ale by nie spłonęli w aucie. To oczywiście rzadkie przypadki, ale jednak są takie sytuacje. Nic nie jest doskonałe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maseczki COŚ TAM spowalniają, ale przy obecnej fazie to jest jak łapanie wody w durszlak. Za późno na takie kroki, mleko się rozlało. Głównie przez szkoły i dzieci, mogli poczekać miesiąc od zakończenia wakacji chociaż, zobaczyć co się dzieje. A tu cyk 1 września do szkoły idzie najbardziej roznosząca zarazki grupa. Eh. 

Szkoda że nie robimy więcej testów. Tak 200k dziennie. Może jakbyście zobaczyli te liczby to w końcu byście pojęli jaka jest skala tego zjawiska i szmatka na twarzy tego nie zatrzyma. 

Pomijam już całkowicie fakt, że jest MNÓSTWO bezobjawowców oraz lekko chorych, którzy nie idą się badać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...