Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, kalderon napisał:

@Zigu17

W lokalu możesz żarcie wziąć na wyrost jak w spożywczaku. Nikt nie mówi o zakazie działalności.

Tak i jeść jak lump na murku, kitrać się na ławce czy upierdzielić w aucie. Faktycznie super rozwiązanie

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile w tym prawdy i czy to wejdzie ale zaczyna się robić "ciekawie".

Cytat

Australijski przewoźnik znajduje się w dość specyficznej sytuacji – z powodu zamkniętych granic (Australia zamknęła je 20 marca) Qantas wykonuje obecnie wyłącznie loty krajowe i repatriacyjne.

Ale kiedy już linia przywróci połączenia, planuje duże zmiany. Jak stwierdził Joyce, wszyscy podróżni planujący międzynarodowe loty z linią Qantas będą musieli potwierdzić, że są zaszczepieni na COVID-19 przed wejściem na pokłady australijskiego przewoźnika.

– Dla wszystkich przyjezdnych z zagranicy oraz ludzi opuszczających Australię, uważamy, że tak warunek będzie niezbędny – powiedział Joyce.

https://www.fly4free.pl/loty-tylko-po-zaszczepieniu-covid-19/?fbclid=IwAR3khcnOo4iY5dM2Y2lDzRtkCfTVuYqcZy6HEMNYiXjXOQC-BBFCsqOh8AU

Edytowane przez lokiju
  • Confused 2
  • Sad 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

3 godziny temu, esteri napisał:

Rząd pewnie wprowadzi przymus szczepień, albo zmusi do tego pracodawców. Dzisiaj mówią, że będą testować obywateli z województwa małopolskiego, śląskiegiego itd. Ten obecny rząd to na szubienice ludzie by wywieźli. Na serio, gdyby Kaczyński żył w XV wieku to ludzie by go widłami zatłukli.

 

Ja się tylko obawiam jednego. Czy maseczki nie będą już na stałe przez sezon zimowy, żeby mniej było zachorowań na grypę. Coś czuję, że tych epidemii będzie więcej. Po prostu jest za dużo ludzi i wymyślają jakby tu ograniczyć ich rozmnażanie. To taka moja prywatna opinia. Jak będzie duże bezrobocie to się ludzie nie będą rozmnażać bo kaski nie będzie na założenie rodziny.

Niech spadają na drzewo. Mam dość już tej szmaty na twarzy. W kółko wysypka, swędzenie nosa i w nosie, już 20 minut po założeniu maski, mimo że sterylnie ubieram i na wymytą twarz. Muszę wąchać swój wilgotny syf, zwłaszcza jak trzeba podbiec szybciej do autobusu. Współczuję ludziom w okularach.

Jak wyżej napisane - z nudów ludzie robią dzieci. Chyba że będą woleli obecne rozrywki, jak internet i gry. A bieda właśnie sprzyja rozmnażaniu się. Bogate rodziny i kraje mają mniej dzieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, lokiju napisał:

nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego ? nawet Gates się na ten temat ostatnio wypowiedział. W najbliższym czasie ( myślę, że to kwestia miesiąca może dwóch) bez szczepienia nigdzie się nie ruszysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Stillo napisał:

nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego ? nawet Gates się na ten temat ostatnio wypowiedział. W najbliższym czasie ( myślę, że to kwestia miesiąca może dwóch) bez szczepienia nigdzie się nie ruszysz. 

Mam nadzieje że lekarze za opłatą będą wystawiać lewe certyfikaty szczepienia. Coś jak z książeczkami sanepidowskimi. To dopiero będzie biznes ;)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Stillo napisał:

nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego ? nawet Gates się na ten temat ostatnio wypowiedział. W najbliższym czasie ( myślę, że to kwestia miesiąca może dwóch) bez szczepienia nigdzie się nie ruszysz. 

Co dziwnego? Choćby naruszenie zasad niedyskryminacji i równości wobec prawa, do niedawna elementarnych. O ile można by było jeszcze obronić takiego rozważania, że honorowane jest albo szczepienie, negatywny test PCR/antygenowym lub pozytywny test na przeciwciała (wg mnie i tak przesada, ale w okresie bezpośrednio epidemii dałoby się to bronić) to wymaganie szczepień i tylko szczepień to jawna dyskryminujące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W TVPIS pokazują trzy firmy które mają szczepionki, wg nich wielki sukces bo szczepionka będzie tania :lol2: 

Co mnie obchodzi ile szczepionka będzie kosztować jak długo nie pożyję przez skutki uboczne tej covid-szczepionki. Przynajmniej dwie z tych trzech firm ma niezłe kolejki pozwów za ile poprzednie "produkty".

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już się zaczyna kombinacja jakie to typowe... Ja mam tylko nadzieję, że ci wszyscy antyszczepionkowcy którzy nie będą chcieli się zaszczepić będą traktowani jako persona non grata i eliminowani z życia społecznego. Nie chcesz się szczepić twoja sprawa, ale ode mnie od mojej rodziny na kilometr poproszę... Zachipować tych coś się nie zaszczepia , lokalizator wszczepić i ograniczać im możliwość przemieszczania się w miejscach publicznych czy możliwość korzystania z transportu publicznego.

Edytowane przez WPW
  • Haha 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, WPW napisał:

Już się zaczyna kombinacja jakie to typowe... Ja mam tylko nadzieję, że ci wszyscy antyszczepionkowcy którzy nie będą chcieli się zaszczepić będą traktowani jako persona non grata i eliminowani z życia społecznego. Nie chcesz się szczepić twoja sprawa, ale ode mnie od mojej rodziny na kilometr poproszę... Zachipować tych coś się nie zaszczepia , lokalizator wszczepić i ograniczać im możliwość przemieszczania się w miejscach publicznych czy możliwość korzystania z transportu publicznego.

xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Stillo napisał:

nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego ? nawet Gates się na ten temat ostatnio wypowiedział. W najbliższym czasie ( myślę, że to kwestia miesiąca może dwóch) bez szczepienia nigdzie się nie ruszysz. 

Co innego jak szczepisz dziecko czy siebie szczepionką znaną już od kilkudziesięciu lat, a jakimś szajsem powstającym kilka miesięcy w wyścigu o kasę, gdzie nieznane są skutki uboczne.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Áltair napisał:

Co innego jak szczepisz dziecko czy siebie szczepionką znaną już od kilkudziesięciu lat, a jakimś szajsem powstającym kilka miesięcy w wyścigu o kasę, gdzie nieznane są skutki uboczne.

Podobno jeden z efektów ubocznych to uczucie kaca, akurat w tym nasz naród ma pełne doświadczenie i jestem pewien, że po nas to jak po kaczce ;)

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Zigu17 napisał:

Tak i jeść jak lump na murku, kitrać się na ławce czy upierdzielić w aucie. Faktycznie super rozwiązanie

Dokładnie. Po to się za żarcie w restauracji płaci więcej, żeby zjeść ciepłe i świeże jedzenie na miejscu w cywilizowanych warunkach, a nie targać to do domu i potem podgrzewać w mikrofali, bo już zimne, albo wpierdzielać prosto ze styropianu gdzieś na ulicy.

5 godzin temu, WPW napisał:

Już się zaczyna kombinacja jakie to typowe... Ja mam tylko nadzieję, że ci wszyscy antyszczepionkowcy którzy nie będą chcieli się zaszczepić będą traktowani jako persona non grata i eliminowani z życia społecznego. Nie chcesz się szczepić twoja sprawa, ale ode mnie od mojej rodziny na kilometr poproszę... Zachipować tych coś się nie zaszczepia , lokalizator wszczepić i ograniczać im możliwość przemieszczania się w miejscach publicznych czy możliwość korzystania z transportu publicznego.

A dlaczego będziesz się bał niezaszczepionych? Przecież szczepionka cię ochroni. :E

5 godzin temu, Stillo napisał:

nie bardzo rozumiem co w tym takiego dziwnego ? nawet Gates się na ten temat ostatnio wypowiedział. W najbliższym czasie ( myślę, że to kwestia miesiąca może dwóch) bez szczepienia nigdzie się nie ruszysz. 

Bill Gates, człowiek, który całe życie zajmował się komputerami i systemami operacyjnymi na nie, a teraz na starość nagle "wieli ekspert" od szczepionek i epidemii. :lol2:

Edytowane przez ShadowMan
  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sumie to na wynos albo dowóz to zamawiam jedynie pizze ale to tylko dlatego, że mam do niej jakieś 2 minuty drogi i jest smaczna. Jakbym miał zamawiać jakieś "wyszukane" jedzenie na dowóz lub na wynos to bym sobie odpuścił zdecydowanie wolałbym sobie coś zrobić sam przynajmniej mam gwarancję, że będzie ciepłe. 

Edytowane przez lokiju
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lokiju napisał:

Jak się kaska w firmach przestanie zgadzać to się z głupich pomysłów szybko wycofają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, WPW napisał:

Już się zaczyna kombinacja jakie to typowe... Ja mam tylko nadzieję, że ci wszyscy antyszczepionkowcy którzy nie będą chcieli się zaszczepić będą traktowani jako persona non grata i eliminowani z życia społecznego. Nie chcesz się szczepić twoja sprawa, ale ode mnie od mojej rodziny na kilometr poproszę...

Fanatyzm nie popłaca:

Cytat

Po zastosowaniu szczepionki Pandemrix przeciwko grypie świńskiej w 2009 r. w Europie, uderzająco wiele osób zapadło na narkopleksję, chorobę powodującą nadmierną senność. Szwecja płaci ofiarom odszkodowania.

Pacjenci w Szwecji, u których po podaniu szczepionki Pandemrix pojawiły się objawy nieuleczalnej choroby narkopleksji, mogą w przyszłości domagać się nawet miliona euro odszkodowania. W czwartek (12.05.16) parlament w Sztokholmie zatwierdził ustawę regulującą tę kwestię.

https://www.dw.com/pl/szwecja-płaci-odszkodowania-ofiarom-szczepionki-przeciwko-świńskiej-grypie/a-19257185

Edytowane przez vhp
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, esteri napisał:

, a co zrobisz jak bez szczepienia nie będzie można wejść do sklepu, wyjechać za granicę ani pracować w PL? Państwo może wprowadzić dowolne ograczenia utrudniające  życie. Już pokazali jaką mają władzę i jak bardzo mogą ci zniszczyć życie.

Biedronka czy jakaś inna sieć może wprowadzić dowolne zapisy w regulaminie. Ciekawe, gdzie zrobisz zakupy ^^

 

Jeżeli bez szczepienia nie da się wyjechać za granicę to wszyscy się zaszczepią niezależnie od tego jakie gówno ta szczepionka będzie zawierać. Chyba, że ktoś całe życie nie zamierza podróżować.

Dlatego mówie, będzie kwitł handel lewymi certyfikatami szczepień :) 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, esteri napisał:

, a co zrobisz jak bez szczepienia nie będzie można wejść do sklepu, wyjechać za granicę ani pracować w PL? Państwo może wprowadzić dowolne ograczenia utrudniające  życie. Już pokazali jaką mają władzę i jak bardzo mogą ci zniszczyć życie.

Biedronka czy jakaś inna sieć może wprowadzić dowolne zapisy w regulaminie. Ciekawe, gdzie zrobisz zakupy ^^

 

Jeżeli bez szczepienia nie da się wyjechać za granicę to wszyscy się zaszczepią niezależnie od tego jakie gówno ta szczepionka będzie zawierać. Chyba, że ktoś całe życie nie zamierza podróżować.

Takie numery tylko u Atora. I mam nadzieję, że u Atora pozostaną. Nie wierzę, że to się stanie, nawet jeśli mamy Kaczogród u władzy.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak mają sprawdzać? Będzie pieczątka z ziemniaka w paszporcie? Dowodzie? Wpis w EWUŚ? Czy jak? 

Już widzę jak sprawdzają to w sklepie. Prędzej przy podróżach między krajowych, w zakładach pracy (chociaż tutaj sobie sami zaszkodzą, bo stracą część pracowników).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, galakty napisał:

I jak mają sprawdzać? Będzie pieczątka z ziemniaka w paszporcie? Dowodzie? Wpis w EWUŚ? Czy jak? 

Już widzę jak sprawdzają to w sklepie. Prędzej przy podróżach między krajowych, w zakładach pracy (chociaż tutaj sobie sami zaszkodzą, bo stracą część pracowników).

Wszystkich was wyszczepimy. Musieliśmy tylko poczekać na odpowiedni rozwój technologii i miniaturyzacji. Na pewno wiesz o czym piszę... Jeśli natomiast komuś się to nie podoba, proszę prędziutko zmykać do lasu i budować sobie ziemianki albo domki drewniane. Wtedy najpierw sprzedamy wam ziemię, glinę i drewno na budowę tych ziemianek. A potem was wyszczepimy w ziemiankach.

podpisano Reptilianie

  • Like 1
  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, esteri napisał:

Przecież wiadomo, że bez szczepienia za granicę nie wyjedziesz. Kaczorek to se może gąski paś, a nie wpływać na inne państwa.  Pomijam, że polska to już martwy twór, a konstytucja była więcej razy zgwałcona niż prostytutka pod latarnią.

Nie da się na lewo bo jakby wypłyneło to byłoby tak jak z prawo jazdy. Może na początku, ale później dokręcą śrubę. Z maseczkami też gadaliście, że będą obchodzić lewymi zaświadczeniami. Nie będą się szczepić tylko posłowie i ci co mają w rodzinie znajomowego lekarza.

Przecież to już obowiązuje w Chinach. Masz profil i legitymujesz się kodem np. przy wejściu na dworzec masz bramkę, gdzie ci szczytuje kod.  Ja to widzę, tak, że przed sklepem jest bramka, która szczytuje ci kod. Łatwo to wprowadzić. Telefon ma każdy. W przyszłości można wprowadzić bransoletę na rękę, albo czipa dla ułatwienia lub czytnik linii papilarnych.

Skoro lekarze potrafią ryzykować utrate pracy za głupia ksiazeczke sanepidowska za 50zł, to znajda sie i tacy którzy podbija pieczatke że zaszczepiony za 500zł

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, esteri napisał:

No to mi teraz powiedz skąd niby pacjent będzie wiedział, który lekarz jest skorumpowany?  I na odwrót. Który lekarz zaryzykuje z świadością, że może to być prowokacja.

Takie rzeczy rozchodzą się droga pantoflowa. To się dostaje kontakt od kogoś kto zna kogoś kto moze załatwić :) Nigdy nie załatwiałeś sobie zielska, czy jakiejś innej nielegalnej rzeczy ;) ?

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak apropo szczepionki to akurat lekarze czekaja na nią, by móc wrócić do normlanej pracy.

Obecnie służba zdrowia jest w zapaści. Dlatego tak ważne jest jak najszybsze zaszczepienie lekarzy, pielęgniarek i ratowników.

 

Z tego co wiadomo, zobaczymy na ile się potwierdzi, to bogate państwa będą szczepić już od grudnia. U nas mowa jest o styczniu, także też nie jakieś tragiczne opóźnienie.

I wygląda że w krótkim czasie, znaczy w pierwszym kwartale 2021, będziemy mieć dość dawek szczepionek, by zaszczepić większość obywateli.

 

Także jak wszystko się sprawdzi to wiosną 2021 zwalczymy epidemie i reszta 2021 będzie już normalna. Tzn nie jak było w tym roku.

 

 

Sądzę że szczepienia będą obowiązkowe by wjechać do innego kraju, zameldować się w hotelu, wejść na imprezę masową, być może też do restauracji. To samo najpewniej by pracować w dużych firmach.

Zobaczymy jakie konkretnie rozwiązania wprowadzą w Polsce.

Tzn myślę że siła nikogo nie zaszczepią, ale osoby takie będą musiały liczyć się z ogromnymi ograniczeniami w kwestii tego, gdzie mogą wejść i z czego korzystać.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, ODIN85 napisał:

10139 dziś.

O jak pięknie spada. We wtorki zawsze podawali największą liczbę zakażeń. Widzicie jakie cudowne są działania rządu ? Wirus jest w odwrocie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Badalaman napisał:

Także jak wszystko się sprawdzi to wiosną 2021 zwalczymy epidemie i reszta 2021 będzie już normalna. Tzn nie jak było w tym roku

Nie będzie bo mamy 2020 rok a zaraz 2021 i każdy rząd na świecie chce zabić swoich obywateli szczepionkami a nad wszystkim czuwa Bill Gates ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Dobrze jednak że te siłownie zamknęli:thumbup:

Wszystkie siłownie działaja, tylko podpisujesz kwitek że cwiczysz do zawodów :E Mogą to być nawet zawody na najfajniejszego koxa siłowni xD 

To tak jak z tymi pubami i "szkoleniami barmańskimi"

Edytowane przez Zigu17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...