Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, LeBomB napisał:

Zatem śmiało można założyć, że ponad 80% to przypadki ciężkie

Obecnie ze szpitali wywiało wszystkich chorych którzy byli chorzy i zostali oni zastąpieni przez chorych na covid. Dzięki covidowi pozbyliśmy się wszystkich innych chorób dotychczas leczonych w szpitalach. Myślę że jest to wielki nasz narodowy sukces, zarówno rządu jak i służby zdrowie działających ramię w ramię.

Edytowane przez qrek1
  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, qrek1 napisał:

Obecnie ze szpitali wywiało wszystkich chorych którzy byli chorzy i zostali oni zastąpieni przez chorych na covid. Dzięki covidowi pozbyliśmy się wszystkich innych chorób dotychczas leczonych w szpitalach. Myślę że jest to wielki nasz narodowy sukces, zarówno rządu jak i służby zdrowie działających ramię w ramię.

A ci co powinni tam trafić nie mogą się dodzwonić do specialsa albo się boją, szczególnie osoby starsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, qrek1 napisał:

Obecnie ze szpitali wywiało wszystkich chorych którzy byli chorzy i zostali oni zastąpieni przez chorych na covid.

Ale to tylko twoje przemyślenia, czy masz na to jakieś dowody?

Bo według danych na gov.pl i na nfz szpitali covidowych jest około 95 na ponad 900 wszystkich w całym kraju (dane GUS na 2019). Ponadto z tego co kojarzę to w tych około 95 szpitalach nie wszystkie oddziały zajmują się COVID.

Na prawdę, to nie są jakieś tajne informacje, wszystko jest do znalezienia dosłownie w chwilę.

Lista szpitali zakaźnych - Koronawirus: informacje i zalecenia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Tak, klikałem na każde województwo na mapie i zliczałem. Jak się pomyliłem to maksymalnie +-5 dlatego napisałem około 95

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 / Biuletyn Informacji Publicznej Śląskiego OW NFZ / Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków

Na samym dole jest cała lista. 

Do tego trochę wiadomości lokalnych każdy dla swojego regionu jakby przeczytał to by wiedział, czy w pozostałych, nie covidowych szpitalach mają problem z COVID czy nie. Na pewno są miejsca gdzie mają problem z przepełnieniem, zarówno w tych COVIDOwych bo tam nie ma miejsc dla chorych z COVID, jak i w tych zwykłych, bo muszą obsłużyć więcej pacjentów niecovidowych.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LeBomB napisał:

Ale to tylko twoje przemyślenia, czy masz na to jakieś dowody?

Bo według danych na gov.pl i na nfz szpitali covidowych jest około 95 na ponad 900 wszystkich w całym kraju (dane GUS na 2019). Ponadto z tego co kojarzę to w tych około 95 szpitalach nie wszystkie oddziały zajmują się COVID.

Na prawdę, to nie są jakieś tajne informacje, wszystko jest do znalezienia dosłownie w chwilę.

dowcip polega na tym że każdy oddział jest zamykany na dezynfekcje przez 4-6 godziny jeśli tylko pojawi się w nim choc jeden pacjent z pozytywnym testem PCR na COVID 19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos tej koszmarnej ustawy covidowej - jak widać jednak nowelizacja ma pewne plusy:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26560811,obowiazujaca-od-niedzieli-ustawa-covidowa-juz-wymaga-nowelizacji.html

Zupełnie przypadkiem ci fachowcy wyrzucili z ustawy najbardziej pisowski (czyt. niekonstytucyjny i naruszający zasady praworządności) z jej przepisów :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Assassin napisał:

A propos tej koszmarnej ustawy covidowej - jak widać jednak nowelizacja ma pewne plusy:
https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,26560811,obowiazujaca-od-niedzieli-ustawa-covidowa-juz-wymaga-nowelizacji.html

Zupełnie przypadkiem ci fachowcy wyrzucili z ustawy najbardziej pisowski (czyt. niekonstytucyjny i naruszający zasady praworządności) z jej przepisów :E

Ćśśś bo jeszcze anulują i "poprawią" :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeBomB napisał:

Ale to tylko twoje przemyślenia, czy masz na to jakieś dowody?

Sam bym się chętnie zapoznał z jakimiś statystykami, ale to raczej będzie możliwe raczej dopiero w przyszłym roku. W lokalnych mediach jest jednak multum newsów, że jakiś szpital wstrzymał przyjęcia na kardiologię, a inny wznawia przyjęcia na oddział diabetologii czy chorób wewnętrznych.

Dobrze, że rząd się wycofał z części najgłupszych pomysłów jak prewencyjne kwarantanny dla lekarzy, ale przez ostatnie miesiące mnóstwo szkód już zostało zrobionych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no przesadzają z tą ilością testów, sterowanie wynikami zarażonych/dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jutro już wróci do normy, więc sensacji jednak nie będzie. : )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Nie no przesadzają z tą ilością testów, sterowanie wynikami zarażonych/dziennie.

Ale co jest za problem z liczbą testów? Mają ludzi na ulicy wyłapywać i na test brać? Robią tyle, ile jest zleceń, jaka liczba będzie zadowalająca? 100k? 200k / dzień?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, LeBomB napisał:

Ale to tylko twoje przemyślenia, czy masz na to jakieś dowody?

Bo według danych na gov.pl i na nfz szpitali covidowych jest około 95 na ponad 900 wszystkich w całym kraju (dane GUS na 2019). Ponadto z tego co kojarzę to w tych około 95 szpitalach nie wszystkie oddziały zajmują się COVID.

Na prawdę, to nie są jakieś tajne informacje, wszystko jest do znalezienia dosłownie w chwilę.

Lista szpitali zakaźnych - Koronawirus: informacje i zalecenia - Portal Gov.pl (www.gov.pl)

Tak, klikałem na każde województwo na mapie i zliczałem. Jak się pomyliłem to maksymalnie +-5 dlatego napisałem około 95

Wykaz podmiotów udzielających świadczeń opieki zdrowotnej w związku z przeciwdziałaniem COVID-19 / Biuletyn Informacji Publicznej Śląskiego OW NFZ / Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ) – finansujemy zdrowie Polaków

Na samym dole jest cała lista. 

Do tego trochę wiadomości lokalnych każdy dla swojego regionu jakby przeczytał to by wiedział, czy w pozostałych, nie covidowych szpitalach mają problem z COVID czy nie. Na pewno są miejsca gdzie mają problem z przepełnieniem, zarówno w tych COVIDOwych bo tam nie ma miejsc dla chorych z COVID, jak i w tych zwykłych, bo muszą obsłużyć więcej pacjentów niecovidowych.

 

 

No to kolego jak wierzysz w te  rządowe brednie i  propagandę to trzeba w końcu przejrzeć  na oczy .

Pierwszy lepszy  przykład z mojego woj.  na oficjalnej liście  w lubuskim  są  tylko dwa szpitale covid  (gorzów i zielona góra ) co jest bzdurą  bo szpital w sulechowie również jest covidowy :

https://www.newslubuski.pl/interwencje/9591-sulechow-szpital-przyjmuje-tylko-pacjentow-z-koronawirusem-inni-nie-otrzymaja-pomocy.html

https://swiebodzin.naszemiasto.pl/pilne-szpital-w-sulechowie-stal-sie-covidowym-nie-swiadczy/ar/c1-7987733

Szpital w Torzymiu  również można  już nazwać już covidowym

https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/15782/szpitale-walcza-z-covid-10--raport-z-frontu

Jak i wiele pozostałych w województwie ,szpitale mają nakaż w priorytecie przyjmować covid  i  nawet jak są wolne miejsca to trzymają  je dla covidowych  innych chorych   odsyłają z kwitkiem .

https://gazetalubuska.pl/do-ktorych-szpitali-w-lubuskiem-trafiaja-pacjenci-zakazeni-koronawirusem/ar/c1-15273786

 

A  tak na marginesie  MZ ,rząd  znaleźli juz te zagubione 25 tysięcy  testów/wyników  !?

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, raiders napisał:

No to kolego jak wierzysz w te  rządowe brednie i  propagandę to trzeba w końcu przejrzeć  na oczy .

Pierwszy lepszy  przykład z mojego woj.  na oficjalnej liście  w lubuskim  są  tylko dwa szpitale covid  (gorzów i zielona góra ) co jest bzdurą  bo szpital w sulechowie również jest covidowy :

https://www.newslubuski.pl/interwencje/9591-sulechow-szpital-przyjmuje-tylko-pacjentow-z-koronawirusem-inni-nie-otrzymaja-pomocy.html

https://swiebodzin.naszemiasto.pl/pilne-szpital-w-sulechowie-stal-sie-covidowym-nie-swiadczy/ar/c1-7987733

Szpital w Torzymiu  również można  już nazwać już covidowym

https://www.lubuskie.pl/wiadomosci/15782/szpitale-walcza-z-covid-10--raport-z-frontu

Jak i wiele pozostałych w województwie ,szpitale mają nakaż w priorytecie przyjmować covid  i  nawet jak są wolne miejsca to trzymają  je dla covidowych  innych chorych   odsyłają z kwitkiem .

https://gazetalubuska.pl/do-ktorych-szpitali-w-lubuskiem-trafiaja-pacjenci-zakazeni-koronawirusem/ar/c1-15273786

 

A  tak na marginesie  MZ ,rząd  znaleźli juz te zagubione 25 tysięcy  testów/wyników  !?

Ja chyba niewyraźnie piszę, albo daję za dużo tekstu do ogarnięcia...

8 godzin temu, LeBomB napisał:

Do tego trochę wiadomości lokalnych każdy dla swojego regionu jakby przeczytał to by wiedział, czy w pozostałych, nie covidowych szpitalach mają problem z COVID czy nie.

Ponadto to są decyzje danego wojewody. Jeżeli nie informuje on o swoich decyzjach rządu i NFZ to nie ma się co dziwić, że bajzel tam jest. Dlatego napisałem od razu o lokalnych wiadomościach, a ty już się oburzasz bo dane na rządowych stronach nie zgadzają się ze stanem faktycznym...

Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeszcze długo wiele danych nie będzie w pełni zgromadzonych. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, LeBomB napisał:

Ja chyba niewyraźnie piszę, albo daję za dużo tekstu do ogarnięcia...

Ponadto to są decyzje danego wojewody. Jeżeli nie informuje on o swoich decyzjach rządu i NFZ to nie ma się co dziwić, że bajzel tam jest. Dlatego napisałem od razu o lokalnych wiadomościach, a ty już się oburzasz bo dane na rządowych stronach nie zgadzają się ze stanem faktycznym...

Sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeszcze długo wiele danych nie będzie w pełni zgromadzonych. 

Ja się oburzam ? :)

To ty się posiłkujesz danymi  z propagandy  twierdząc ze to rzetelne źródło ,rząd celowo nie podaje  tych informacji  jaki jest stan faktyczny  .  A podałem tylko  przykład z jednego woj.

Oburzające jest to jak rząd robi wodę z mózgu narodowi  a ten naród to łyka .

Postawiono    na narodowym szpital  dla covidowców  pic na wodę propaganda .  DO szpitala trafiają  najlżejsze przypadki ,a miały trafiać najcięższe  .Na narodowym  odbyło  się wiecej konferencji rządowych niż jest tam pacjentów !

Obecnie    jest tam więcej personelu niż pacjentów . 90% łóżek stoi pustych  . Personel za godzine dyżuru   dostają 200zł ,są zakwaterowani w 5 gwiazdkowym  hotelu !!!

Przypominam mamy  kryzys pandemiczny !

Ale  nasz rząd działa cuda  na początku listopada   rząd raportował 20-25tys  zakażeń dziennie !!  a tu 30 listopada  raptem 5 tyś!  .Normalnie cudotwórcy ,morawiecki   swoimi decyzjami i obostrzeniami   zmusił wirus do odwrotu ...  tak jak wiosną przed wyborami .

 

Od dłuższego czasu Polska jest tak wiarygodna w raportowaniu covid jak chiny ,ale ostatnie tygodnie i dni to już ich pobiliśmy .

Śmiem twierdzić ze na wigillie morawiecki w  publicznym wystąpieniu ogłosi kolejne zwycięstwo nad pandemią  i liczba zakażeń będzie  poniżej 2 k ...a  od stycznia ,covid powróci i nowe obostrzenia .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, raiders napisał:

Ja się oburzam ? :)

To ty się posiłkujesz danymi  z propagandy  twierdząc ze to rzetelne źródło ,rząd celowo nie podaje  tych informacji  jaki jest stan faktyczny  .  A podałem tylko  przykład z jednego woj.

Oburzające jest to jak rząd robi wodę z mózgu narodowi  a ten naród to łyka .

Postawiono    na narodowym szpital  dla covidowców  pic na wodę propaganda .  DO szpitala trafiają  najlżejsze przypadki ,a miały trafiać najcięższe  .Na narodowym  odbyło  się wiecej konferencji rządowych niż jest tam pacjentów !

Obecnie    jest tam więcej personelu niż pacjentów . 90% łóżek stoi pustych  . Personel za godzine dyżuru   dostają 200zł ,są zakwaterowani w 5 gwiazdkowym  hotelu !!!

Przypominam mamy  kryzys pandemiczny !

Ale  nasz rząd działa cuda  na początku listopada   rząd raportował 20-25tys  zakażeń dziennie !!  a tu 30 listopada  raptem 5 tyś!  .Normalnie cudotwórcy ,morawiecki   swoimi decyzjami i obostrzeniami   zmusił wirus do odwrotu ...  tak jak wiosną przed wyborami .

 

Od dłuższego czasu Polska jest tak wiarygodna w raportowaniu covid jak chiny ,ale ostatnie tygodnie i dni to już ich pobiliśmy .

Śmiem twierdzić ze na wigillie morawiecki w  publicznym wystąpieniu ogłosi kolejne zwycięstwo nad pandemią  i liczba zakażeń będzie  poniżej 2 k ...a  od stycznia ,covid powróci i nowe obostrzenia .

"Uwielbiam" takie rozciąganie tematu z jednej, konkretnej dziedziny zaraz na całokształt...

Dalej powtarzam, wyraźnie napisałem, że trzeba sprawdzać również lokalne źródła informacji, a dane rządowe po prostu stanowią punkt wyjściowy. 

Reszta o czym piszesz to są już zupełnie odrębne tematy, które oceniam na całkowicie inne sposoby i na każdy z nich mam swoje zdanie z osobna.

To że wszystkie te sprawy mają jeden wspólny mianownik w postaci rządu, nie oznacza że są wynikiem jedynie ich działań, bo jak pokazuje przykład szpitali, to również działania władz wojewódzkich i lokalnych. Natomiast działanie w sprawie szpitala na stadionie narodowym to działanie wyłącznie rządu i kogoś kto miał w tym interes. To tylko próbka tego jak indywidualnie podchodzę do każdej z tych spraw. Dlatego jak rozmawiamy o szpitalach jednoimiennych, Covidowych to nie skaczmy po tematach zupełnie odmiennych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, LeBomB napisał:

Dalej powtarzam, wyraźnie napisałem, że trzeba sprawdzać również lokalne źródła informacji, a dane rządowe po prostu stanowią punkt wyjściowy.

Według tej strony co podałeś, w moim województwie są trzy szpitale zakaźne dla covidowców. Ale praktycznie w każdym szpitalu powiatowym(których nie ma na tej liście) są oddziały przeznaczone tylko i wyłącznie dla chorych na covid. I nie jest to jedno czy dwa ale kilkadziesiąt łóżek. Jak myślisz, jakim kosztem powstały te miejsca dla chorych na covid? Dobudowali nowe sale i kupili nowe łóżka czy zabrali miejsca innym pacjentom, którzy tam powinni się leżeć z powodu innych chorób?

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

"Uwielbiam" takie rozciąganie tematu z jednej, konkretnej dziedziny zaraz na całokształt...

Dalej powtarzam, wyraźnie napisałem, że trzeba sprawdzać również lokalne źródła informacji, a dane rządowe po prostu stanowią punkt wyjściowy. 

Reszta o czym piszesz to są już zupełnie odrębne tematy, które oceniam na całkowicie inne sposoby i na każdy z nich mam swoje zdanie z osobna.

To że wszystkie te sprawy mają jeden wspólny mianownik w postaci rządu, nie oznacza że są wynikiem jedynie ich działań, bo jak pokazuje przykład szpitali, to również działania władz wojewódzkich i lokalnych. Natomiast działanie w sprawie szpitala na stadionie narodowym to działanie wyłącznie rządu i kogoś kto miał w tym interes. To tylko próbka tego jak indywidualnie podchodzę do każdej z tych spraw. Dlatego jak rozmawiamy o szpitalach jednoimiennych, Covidowych to nie skaczmy po tematach zupełnie odmiennych.

Ty dalej nie rozumiesz ... dane rządowe są na pokaz ! Jak już jesteśmy przy lubuskim to oficjalnie są 2 covidowe szpitale ,ale faktycznie    jest ich więcej ale w statystykach nie są ujęte .

 Obecnie każdy szpital  ma wydzieloną przynajmniej jedną sale na kilka łóżek  ,ba jest wiele szpitali  gdzie  są całe odziały przekazane na covid  i nie mów ze to jest indywidualna decyzja dyrekcji szpitala czy wojewody bo tak nie jest .Decyzja jest odgórna z rządku ze ma  byc tyle i tyle  miejsc  na covid w danym szpitalu i koniec gadania . Nawet jak dany szpital nie przyjmie ani jednego covida  to jak rząd /MZ wydał decyzję  ze w tym szpitalu ma byc XX miejsc to szpital to musi przygotować ,powiedz czyim kosztem ? .

 

Wyżej wymieniony szpital w Sulechowie  który został już w całości zamieniony na covid  bronił się rękoma i nogami  aby   go nie zamieniali na covidowy  w końcu to jeden z najlepszych szpitali położniczych w kraju ,żadne argumenty nie trafiały  .Wojewoda dostał decyzje z góry  to ja wyegzekwował .

 

TO jak za komuny ma byc i już nie ważne czy potrzebne i czy będzie wykorzystane ,ma być  bo góra tak powiedziała .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś rozmawiałem z sąsiadem czy dużo ludzi teraz do kościoła chodzi, a on że ciężko się wcisnąć do środka ... cóż, jak trwoga to do boga :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E

5ef3a8f7ff631.jpg

Edytowane przez ShadowMan
  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, xtn napisał:

Przeciez tam jest jeden komentarz i to z ...

Z ...to jest twoja wypowiedz. Bardzo konstruktywna  odpowiedz. :rotfl: Co by nie było to według was farmazony, foliowcy i płaskoziemcy a swoje "argumenty" opieracie na rządowych stronach, bo rząd zawsze mówi prawdę...

Byłeś chociaż w jakimś szpitalu teraz? Wiesz co tam się dzieje czy zwyczajnie trollujesz?

Edytowane przez B@nita
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...