Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj coś koło 5000 zarażonych

Morawiecki, wielki sukces, wygrywamy z pandemią

Dziś około 10000 zarażonych

Morawiecki

tenor.gif

 

 

Za szybko zaczął trąbić o sukcesach i nie wyszło :E a z wykresów zakażonych w poprzednich dniach, wykresów zgonów, wykresów liczby testów itd, wszystko wychodzi że to żaden sukces i jeszcze nie wygrywamy.

  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Trepcia napisał:

@Stjepan

Teraz tylko czekac na "final bossa" i mozna otwierac szampana :D

Na grudzień ktoś zapowiadał kosmitów :E

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, raiders napisał:

Ty dalej nie rozumiesz ... dane rządowe są na pokaz !

?‍♂️Czego nie rozumiesz w zdaniu "podane dane rządowe stanowią jedynie punkt wyjściowy"?

Ponadto zdaje ci się, że takie decyzje zapadają wyłącznie odgórnie. Może tam gdzie władze w powiatach pozwalają sobie na to, albo są w pełni podporządkowane władzy bo do niej należą, ale w wielu regionach, powiatach ZAZWYCZAJ odbywa się to teraz bardziej normalnie. Tam gdzie są dwa szpitale i więcej to najczęściej jeden jest COVID-owy, a w pozostałych przejmuje się pojedyncze oddziały na COVID-owe dopiero wtedy gdy w szpitalu jednoimiennym nie ma miejsc, a kolejny jest zbyt daleko. Jeśli dany region ma dużo szpitali, wtedy tych jednoimiennych może być więcej, a reszta ma przekształcane oddziały w miarę potrzeb. Tak jak np. w mazowieckim, gdzie jeszcze na początku października szpital jednoimienny był tylko w Warszawie, potem stworzono ich więcej (zgodnie z listą na stronie rządowej), ale jak w nich też zabrakło miejsc i ludzi zaczęto wozić po całym województwie, np. do Grodziska Mazowieckiego, to w wielu miastach by tego uniknąć, właśnie władze szpitala z władzami lokalnymi po uzgodnieniu z wojewodą wydzielają pojedyncze oddziały w innych szpitalach. Dzięki temu w niektórych powiatach sytuacja jako tako się normuje. Dlatego właśnie powtarzałem, że trzeba obserwować lokalne wiadomości i to jest punkt najważniejszy.

@B@nita to w zasadzie też do ciebie. Nie zaprzeczam przecież temu, że w pewnych regionach zabiera się również pojedyncze oddziały kosztem obsługi innych pacjentów i powtórzę znów, że lista na stronach rządowych i nfz to jedynie punkt wyjściowy, a sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeśli chce się mieć pełny obraz trzeba obserwować wiadomości lokalne na temat szpitali. Na prawdę nie napisałem tego w sposób skomplikowany...

Ponadto jak zwykle z własnej wygody całkowicie pominęliście wątek pierwotny do którego się odnosiłem, czyli

W dniu 30.11.2020 o 15:20, qrek1 napisał:

Obecnie ze szpitali wywiało wszystkich chorych którzy byli chorzy i zostali oni zastąpieni przez chorych na covid. Dzięki covidowi pozbyliśmy się wszystkich innych chorób dotychczas leczonych w szpitalach. Myślę że jest to wielki nasz narodowy sukces, zarówno rządu jak i służby zdrowie działających ramię w ramię.

Napisałem po prostu, że to nie jest prawdą bo są szpitale przyjmujące pacjentów niecovidowych. Prosiłem o dowody na to, że nie leczy się innych pacjentów, niestety takich nie dostałem, natomiast łątwo można sprawdzić, że w wielu miastach można znaleźć szpitale niebędące szpitalami tylko dla pacjentów z COVID.

@Dario+ Fakt, w przypadku pacjenta nieprzytomnego działanie powinno być natychmiastowe, tutaj zabrakło elementu ludzkiego. Co do innych pacjentów, to te namioty przed SORami są po to by uniknąć tego:

W dniu 30.11.2020 o 15:52, Auberon napisał:

 każdy oddział jest zamykany na dezynfekcje przez 4-6 godzin jeśli tylko pojawi się w nim choc jeden pacjent z pozytywnym testem PCR na COVID 19

Nie wszystkie procedury są złe, tylko trzeba też trochę rozsądku i empatii.

 

 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Nie wszystkie procedury są złe, tylko trzeba też trochę rozsądku i empatii.

nawet więcej niż trochę rozsadko 

trzeba zachować umiar i nie wylewać dziecka z kąpielą

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, LeBomB napisał:

 

@B@nita to w zasadzie też do ciebie. Nie zaprzeczam przecież temu, że w pewnych regionach zabiera się również pojedyncze oddziały kosztem obsługi innych pacjentów

 

 W małym powiatowym szpitalu niedaleko mojej wiochy 60 łóżek na ok 150 jest covidowych....Faktycznie pojedyncze oddział.:E

Praktycznie każdy szpital w moim regionie ma oddział covid. Liczba łóżek przeznaczonych dla pacjentów z tą choroba jest różna. Są szpitale w których są np. tylko cztery łóżka dla chorych na covid, ale sytuacja jest dynamiczna i często ulega zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W WB dopuszczono do stosowania szczepionkę firmy Pfizer. Od następnego tygodnia zaczynają szczepienia. Jeszcze w tym roku WB ma mieę dawki dla 5 mln obywateli.

 

Także sytuacja wygląda bardzo dobrze. Sprawdzają się niedawne zapowiedzi dotyczące szczepionki tej firmy.

Zakładam że termin pierwszy kwartał 2021 jest realny dla Polski, na pierwsza "porcję" dla kilku, do dziesięciu, milionów obywateli. Jeśli wszystko dobrze pójdzie unikniemy, lub przynajmniej ograniczymy skalę, wiosennej "fali" covid19 :)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepcie się, szczepcie. Dajcie znać jak było :szczerbaty:

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, Badalaman napisał:

W WB dopuszczono do stosowania szczepionkę firmy Pfizer. Od następnego tygodnia zaczynają szczepienia. Jeszcze w tym roku WB ma mieę dawki dla 5 mln obywateli.

comment_1606687308BoKouHyBl3y3tbBTXGf0or

Cytat

Standardowe testy bezpieczeństwa zostaną pominięte, ponieważ ich badanie może zająć lata.

No a poza tym od dzisiaj jest prawny nakaz zasłaniania ust i nosa.

Edytowane przez vhp
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie zmniejszana liczba łóżek covidowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, vhp napisał:

No a poza tym od dzisiaj jest prawny nakaz zasłaniania ust i nosa.

Niestety... Z drugiej strony nie mam po co wychodzić z domu, jedynie do sklepu i wyrzucić śmieci. 

Dobrze że w domu mogę bez maski siedzieć XD 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, vhp napisał:

(...)

A tak konkretniej, to ta szczepionka przeszła trzy fazy badań klinicznych. Czego siłą rzeczy nie ma, to badania długofalowych skutków, bo tego faktycznie nie da się zrobić inaczej niż czekając wiele lat i obserwując osoby zaszczepione. Także była testowana zarówno pod kątem skuteczności jak i efektów ubocznych.

 

Co do dyskusji o miejscach covidowych w szpitalach, to od samej ich liczby ważniejsze jest co innego: czy są potrzebne. Jeśli więcej miejsc jest organizowanych, bo taki jest napływ chorych wymagających intensywnej terapii, to tak niestety musi być i zbyt krótką kołdrą wszystkich się nie przykryje. Jeśli natomiast powstają arbitralnie a potem stoją puste jak na narodowym, to jest to istotny problem, bo pracujący tam lekarze na brak zajęć z pewnością by nie narzekali na swoich oryginalnych oddziałach. Także jakby ktoś miał dane na temat wypełnienia tych lokalnych oddziałów covidowych, to byłoby to przydatne w dyskusji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest skuteczność tej szczepionki w GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przewałów ze szpitalami tymczasowymi już niestety nie da sie uniknąć, bo one są już daleko zaawansowane, natomiast w tych liniowych szpitalach liczba miejsc covidowych będzie stopniowo (tymczasowo lub trwale) zmniejszana.

Zatrzymali tego antyszczepa z Łodzi, który pobił jakąś kobitę za to, że mu zwróciła uwagę, że idzie bez maski. Po zatrzymaniu stwierdził, że jest wolnym człowiekiem i nikt mu nie może kazać nosić maski bo plandemia jest przecież fałszywa. Szczęść Boże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, adashi napisał:

który pobił jakąś kobitę za to, że mu zwróciła uwagę

Trafił swój na swego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest, ale mnie np zbluzgał dziadek że szedłem bez maseczki. A ja mam katar, leje mi się z nosa i nie będę chodził z twarzą w śluzie. Jak by dziadek trafił na takiego samego psychola jak on to pewnie by się pobili.

A jeszcze co do tego pobicia, to tak na prawdę "wiemy jak było" bo tak wam powiedzieli. Często już tak bywało, że rzeczywistość okazywała się kompletnie inna niż opisuje propaganda.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie zachowanie tego pana jest oczywiście naganne i powinna zająć się tym policja, ale z drugiej strony co ją to obchodzi że ktoś jest bez maseczki? Jeśli ktoś tak bardzo wierzy ze one działają to czego się boją? Lol ? 

Btw niestety weszła ustawa poprawiająca wszytkie babole prawne i też ciężej się wytłumaczyć bez maseczki i niestety będę musiał szmate zakładać na twarz ??‍♂️. Ale nie zapominajmy że można być nadal zwolnionym z noszenia maseczki i osoby zgłaszające to na policję powinny o tym wiedzieć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, qrek1 napisał:

A jeszcze co do tego pobicia, to tak na prawdę "wiemy jak było" bo tak wam powiedzieli. Często już tak bywało, że rzeczywistość okazywała się kompletnie inna niż opisuje propaganda.

To prawda. Może to być kolejny element prześladowania wolnych ludzi / antyszczepów oraz depopulacji. Kobieta wprawdzie ma wyniki obdukcji, ale mogła pobić się przecież samodzielnie. Mogła też jako element systemu próbować przymusowo zaszczepić tego antyszczepa na ulicy, a on tylko się bronił. Otfurzmy umysły na różne mozliwości!

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to był zwykły chuligan bandyta który tylko przypadkowo maski nie nosił i pobił ją bo chciał kogoś pobić, a nie dlatego że uważał że warto kogoś bić w imię nienoszenia masek? A media dorobiły do tego wygodną teorię...

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy sobie prawdę. Kobieta jest tylko pobita, przeżyje. Ale ten bez maski to przecież niedługo umrze na covid. Zastanówcie się dobrze nad proporcjami pobicie/śmierć

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się zastanowić, to ta depopulacja to nawet jest dobry pomysł!
Ten temat ma obecnie 977 stron i jest jednym z najgorętszych na forum. Kryzys kowidowy trwa już prawie rok. Ale jak widać, dalej niektórzy nie są w stanie pojąć po co te maseczki na twarzach...

Billu Gatesie, weś coś srub, tak nie mosze być że przedstawiciele dominującego gatunku na planecie są debilami! 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, jagular napisał:

Jak się zastanowić, to ta depopulacja to nawet jest dobry pomysł!
Ten temat ma obecnie 977 stron i jest jednym z najgorętszych na forum. Kryzys kowidowy trwa już prawie rok. Ale jak widać, dalej niektórzy nie są w stanie pojąć po co te maseczki na twarzach...

Billu Gatesie, weś coś srub, tak nie mosze być że przedstawiciele dominującego gatunku na planecie są debilami! 

Przecież maseczki to takie obroże! "kowida" nie ma bo to jakaś grypa chyba. I przecież im bardziej ludzie nie będą sie słuchać tym lżejsze restrykcje będą wchodzić. Nie wiem na jakiej płaskiej planecie ty żyjesz :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, B@nita napisał:

ale sytuacja jest dynamiczna i często ulega zmianie.

No, a o czym ja pisałem? Przecież napisałem dokładnie to samo

13 godzin temu, LeBomB napisał:

a sytuacja jest na tyle dynamiczna, że jeśli chce się mieć pełny obraz trzeba obserwować wiadomości lokalne na temat szpitali.

Widocznie mieszkasz w regionie gdzie jest takie zapotrzebowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, jagular napisał:

Kryzys kowidowy trwa już prawie rok. Ale jak widać, dalej niektórzy nie są w stanie pojąć po co te maseczki na twarzach

Przecież wiadomo po co są. Dzięki maseczkom raz że nie ma kryzysu covidovego, to po pierwsze. Dzięki maseczkom wirus się nie rozprzestrzenia i ludzie nie chorują. To raz. A dwa dzięki maseczkom kryzys nie będzie trwał rok, tylko trzy lata, a jeśli będzie trzeba to i dłużej.

Edytowane przez qrek1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaj nikogo nie ma w pobliżu to nosisz maseczkę by udowodnić sobie że jesteś tempom amebą. Czego nie rozumiesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...