Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

W końcu po roku cierpień beznadziejny był ten rok są szczepionki ale zawsze się znajdzie szuria banda  negująca antyszczepy i inni idioci ,mam szczerą nadzieję, że każdy będzie się musiał zaszczepić a jak ci się nie podoba bo jesteś jakimś antyszczepem idiota to na syberie... Koniec demokracji mam nadzieję, że szczepienie będzie obowiązkowe jak nie da się po dobroci to sila. Każdy się będzie musiał zaszczepić a jak ci się nie podoba to spadaj na Syberię. Koniec demokracji

Edytowane przez WPW
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, WPW napisał:

Każdy się będzie musiał zaszczepić a jak ci się nie podoba to spadaj na Syberię. Koniec demokracji

ty tak powaznie ??? nie jestem anty poniewaz sam planuje sie zaszczepic pomimo iz covidka przeszedlem  ale z tym koniec demokracji i przymusem to chyba cie ponioslo i to bardzo .Juz byla sytuacja ze wladzy sie nie podobalo bo ...... i na syberie wysylali .

Edytowane przez gruzin don Leonides
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba oczywiste, że jak szczepienia nie będą obowiązkowe to zawsze się znajdzie banda idiotów która będzie polecać herbatkę z cytryną na covida vide to forum tudzież Edyta Górniak która twierdzi , że w szpitalu leżą statyści ja się zaszczepie  a co wy zrobicie to wasza sprawa.

Edytowane przez WPW
  • Haha 1
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

ty tak powaznie ??? nie jestem anty poniewaz sam planuje sie zaszczepic pomimo iz covidka przeszedlem  ale z tym koniec demokracji i przymusem to chyba cie ponioslo i to bardzo .Juz byla sytuacja ze wladzy sie nie podobalo bo ...... i na syberie wysylali .

Powinien wyemigrować do Korei Północnej. Tam jest ustrój wręcz dla niego wymarzony. Nawet pierdział będzie tylko jak mu władza pozwoli. :E

Edytowane przez ShadowMan
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, ShadowMan napisał:

Powinien wyemigrować do Korei Północnej. Tam jest ustrój wręcz dla niego wymarzony. Nawet pierdział będzie tylko jak mu władza pozwoli. :E

Przynajmniej w Korei jest jakaś dyscyplina, mamy możliwość pokonania covida po roku cierpień ale zawsze się znajdzie jakiś negator siła.. 

W Polsce są bodajże 3 obowiązkowe szczepionki co to zmieni jak będzie 4 nic..a być może to covid sytuacja się skończy szczepmy się żyjemy w 21 wieku dzieci, koniec demokracji wszyscy zostaniecie zaszczepieni a jak wam się nie podoba to na Syberię na szczęście mój kochany prawicowy rząd się się nie opierdziela aż strach pomyec co by było jakby te lewicowe zjepy były przy władzy. Wszystkich was zaszczepia a jak wam się nie podoba to będziecie persona non grata czy wam się to podoba czy nie... PiS was ogarnie.

Edytowane przez WPW
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje ciało moja sprawa

28 minut temu, WPW napisał:

Przynajmniej w Korei jest jakaś dyscyplina, mamy możliwość pokonania covida po roku cierpień ale zawsze się znajdzie jakiś negator siła.. 

W Polsce są bodajże 3 obowiązkowe szczepionki co to zmieni jak będzie 4 nic..a być może to covid sytuacja się skończy szczepmy się żyjemy w 21 wieku dzieci, koniec demokracji wszyscy zostaniecie zaszczepieni a jak wam się nie podoba to na Syberię na szczęście mój kochany prawicowy rząd się się nie opierdziela aż strach pomyec co by było jakby te lewicowe zjepy były przy władzy.

Moje ciało moja sprawa :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Heolix napisał:

Moje ciało moja sprawa

Moje ciało moja sprawa :E

Twoje ciało jest częścią społeczności w której żyjesz trzeba cię zaszczepić bo inaczej twoje ciało jest zagrożeniem dla innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, WPW napisał:

W końcu po roku cierpień beznadziejny był ten rok są szczepionki ale zawsze się znajdzie szuria banda  negująca antyszczepy i inni idioci ,mam szczerą nadzieję, że każdy będzie się musiał zaszczepić a jak ci się nie podoba bo jesteś jakimś antyszczepem idiota to na syberie... Koniec demokracji mam nadzieję, że szczepienie będzie obowiązkowe jak nie da się po dobroci to sila. Każdy się będzie musiał zaszczepić a jak ci się nie podoba to spadaj na Syberię. Koniec demokracji

a ty tam gdzie twoje miejsce... obok liści

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WPW napisał:

Twoje ciało jest częścią społeczności w której żyjesz trzeba cię zaszczepić bo inaczej twoje ciało jest zagrożeniem dla innych.

Chcesz powiedzieć że szczepionka nie działa? Chyba każdy kto się nie zaszczepi bierze na siebie ryzyko że się zarazi. Z doświadczeń w UK wychodzi że 20 mln ludzi zaszczepi się za 3 lata, do tego czasu to ....

Edytowane przez gofer87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, WPW napisał:

Twoje ciało jest częścią społeczności w której żyjesz trzeba cię zaszczepić bo inaczej twoje ciało jest zagrożeniem dla innych.

chlopie wiekszym zagrozeniem dla innych niz ten wirus jest ten typ rozumowania ktory prezentujesz- dramat - dodam tylko ze dzieki tej wolnosci ktora posiadasz i ktora chcesz ograniczyc w imie niby wyzszych celow masz prawo glosic te swoje poglady

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, gruzin don Leonides napisał:

chlopie wiekszym zagrozeniem dla innych niz ten wirus jest ten typ rozumowania ktory prezentujesz- dramat - dodam tylko ze dzieki tej wolnosci ktora posiadasz i ktora chcesz ograniczyc w imie niby wyzszych celow masz prawo glosic te swoje poglady

właściwie to nie ma bo komunizm jest prawnie zakazany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donoszą o pojawieniu się kolejnej już mutacji wirusa. Tym razem w RPA.

Ministerstwo zdrowia RPA ogłosiło, że w kraju wykryto nowy wariant koronawirusa SARS-CoV-2, który odpowiada za większą liczbę zakażeń, hospitalizacji i zgonów. Jest to szczep inny od tego, który wykryto już w Wielkiej Brytanii.

Źródło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szczepionki to ja raczej nie ma większych obaw jeśli chodzi o skutki uboczne w przypadku osób zdrowych. Jest ryzyko ich wystąpienia w ujęciu długookresowym, ale wszystko wskazuje na to, że ono też jest nieznaczne.

Co budzi moje wątpliwości to:
- brak testów na większej grupie "ozdrowieńców" (osób mających już wytworzone specyficzne przeciwciała) - więc bez negatywnego testu na przeciwciała absolutnie bym nie podchodził do szczepienia (korzyść żadna, a ryzyko jednak niezerowe),
- ogólnie mała liczba osób, na której sprawdzano jej skuteczność - z grupy ponad 18.000 którym podana placebo w testach Phizera zachorowały raptem 162 osoby, czyli 0,88%; więc skuteczność szczepionki de facto badano na grupie ok. 300 osób; na grupie 36.000 badano tylko jej ogólne bezpieczeństwo,
- no i najważniejsze - brak jakichkolwiek dowodów na to, że szczepionka chroni przez zakażeniem, nosicielstwem i roznoszeniem wirusa (producenci przyznają, że w ogóle tego nie sprawdzali i raczej wykluczają pełną ochronę), a dla mnie to kwestia kluczowa - umiem liczyć i osobiście nie obawiam się tej choroby, ale jednak nie chciałbym zarazić nikogo z grupy ryzyka, a już zwłaszcza rodziców.

Mam też inne obawy, ale te są już mniej merytoryczne, a odnoszą się bardziej do sfery poglądów i emocji (kwestie wolności, praworządności, stosowania kłamstwa w życiu publicznym itd.)

 10 godzin temu, ŁuPoMa napisał:

A propos sylwestra. Podobno w godzinę policyjną do pracy i do apteki można. Przygotujcie się na rodaków masowo udających się do pracy w noworoczną noc ?

Akurat w mojej branży to zupełnie normalne, bo noc sylwestrowa to także noc przedawnienia roszczeń cywilnych :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wspominałem już o tych kursach barmańskich w pubach, czy ćwiczeniu pod zawody na siłowniach. Widzę że co raz więcej osób siedzi normalnie w knajlpach, zagadałem do fajnej barmanki i się pytam czy srają na przepisy i czy można jeść w środku. Uśmiechneła się zalotnie i potwierrdziła, tylko trzeba się dogadać z szefem że jak coś jestem rodzina/znajomym. Od dzisiaj jestem "przyjacielem" / "znajomym" jednego z restauratorów i jadam na miejscu w restauracji. Zjadłem sobie pyszne sniadanko szydząc z covidoentuzjastów. Ma ktoś jeszcze jakieś dodatkowe sposoby by pokazać im oraz dla obowiązujących obostrzeń brak szacunku ? Wam też polecam dogadać się z knajpami aby jak człowiek srać na te obowiązujące zakazy. Wspaniały początek dnia :E 

Edytowane przez Zigu17
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale hotele zamykają na ruch służbowy. Teraz większy problem z świątecznym urlopem bo bardziej trzeba szukać po kwaterach prywatnych

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, LeBomB napisał:

Rozsądek nakazuje wykonać badania na przeciwciała, najlepiej ilościowe.

Wg Pod Mikroskopem jest to zbędne, strata pieniędzy i czasu. Szczepienie nie ma wpływu na obecne przeciwciała we krwi (w sensie zapalenia czy reakcji chorobowych). Ale jak ktoś chce, może sobie zrobić badanie.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, EdiSk8 napisał:

https://www.facebook.com/asia.dubinska.9/videos/3823838434316185/

Co się stało z igłą? ? Coraz lepiej wygląda ten teatrzyk jak robią takie wtopy na wizji.

Oj szury szury, łykacie wszystkie farmazony, tak łatwo wami sterować. 

Zwykła automatyczna bezpieczna strzykawka, widziałem taką i testowałem jakieś 15 lat temu. 

Możesz sobie taką kupić za całe 90 groszy, w bardziej rozwiniętych krajach używają takich dla bezpieczeństwa personelu.

 

Google

 

 

Edytowane przez Camis
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Áltair napisał:

Wg Pod Mikroskopem jest to zbędne, strata pieniędzy i czasu. Szczepienie nie ma wpływu na obecne przeciwciała we krwi (w sensie zapalenia czy reakcji chorobowych). Ale jak ktoś chce, może sobie zrobić badanie.

Podziwiam ich pewność siebie. Przykładowo naukowcy nie mają pojęcia, skąd się biorą te rzadkie, ale będące czymś więcej niż zwyczajną koincydencją przypadki stanów zapalnych przypominających chorobę Kawasakiego u dzieci, które przeszły zakażenie, a oni już wiedzą (bez testów na większej grupie ludzi) że podanie szczepionki osobom z przeciwciałami jest bezpieczne ?

Edytowane przez Assassin
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem opublikowali w końcu to rozporządzenie wprowadzające "Narodową Kwarantannę":
https://dziennikustaw.gov.pl/D2020000231601.pdf

Rzuciłem na nie pobieżnie okiem.

W kwestii hoteli jest i dziurawe, i złośliwe. Dziurawe, bo dalej mogą prowadzić działalność (jako hotel robotniczy albo miejsce tymczasowego zakwaterowania pracowników) przedsiębiorcy mający wpisany w PKD kod 55.90.Z "pozostałe zakwaterowanie", a także prowadzenie usług hotelarskich jest dopuszczalne dla pacjentów i ich opiekunów, w celu uzyskania świadczenia opieki zdrowotnej w podmiocie wykonującym działalność leczniczą (czyli jedziemy do dentysty do Zakopanego ;)). Złośliwe, bo osobom które by chciały się zastosować nie daje nawet tych 2-3 dni karencji na opuszczenie ośrodka.

W kwestii Sylwestra jest bezzębne, bo dopuszcza zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego (czyli na pytanie policjanta odpowiadamy, że "przemieszczamy się w celu zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego" i powinien się odczepić, a jak chcemy się tłumaczyć to możemy wyjaśnić, że chodzi o spacer, uprawianie sportu czy coś podobnego - wg interpretacji rządowych z wiosny to są właśnie te bieżące sprawy życia codziennego). Nota bene, niedawno obowiązywały bardzo podobne ograniczenia dla osób 70+ i zupełnie nikt się tym nie przejmował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
19 minut temu, Trepcia napisał:

Dobre :) Ale przymusu nie ma, można się nie szczepić :D To samo mendy zrobią w wielu innych miejscach, tylko nie nazwą tego zakazami, a przywilejami dla szczepionych.

ps

Ciekaw jestem, czy wodzu sie szczepi? Czy tylko wokół siebie chce mieć wszystkich szczepionych?

edit

powinien być także przymus dla rodzin, nie tylko dla polityków i posłów. W koncu jeśli coś ma być dobre dla całego narodu, to nie może być zle dla dzieci takiego czy innego ministra.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Assassin napisał:

- no i najważniejsze - brak jakichkolwiek dowodów na to, że szczepionka chroni przez zakażeniem, nosicielstwem i roznoszeniem wirusa (producenci przyznają, że w ogóle tego nie sprawdzali i raczej wykluczają pełną ochronę), a dla mnie to kwestia kluczowa - umiem liczyć i osobiście nie obawiam się tej choroby, ale jednak nie chciałbym zarazić nikogo z grupy ryzyka, a już zwłaszcza rodziców.

Czy znasz jakąkolwiek szczepionkę, która daje taką pełną ochronę?
Już ktoś tu pisał wcześniej, że to nie jest pole siłowe, które nie przepuszcza danych patogenów.

Szczepienie, to nauka organizmu jak rozpoznać dany patogen,  a w dalszej kolejności jak zwalczyć. Żeby to wykorzystać, to wirus musi wniknąć do organizmu, czyli masz już infekcję. Zanim organizm zwalczy, to można powiedzieć, że jesteś nosicielem i możesz tego wirusa roznosić.
Ważną kwestią jest ilość patogenu. Jeżeli organizm nie potrafi zwalczać, to namnoży się bardziej i ryzyko rozniesienia wzrasta.

W normalnych warunkach każdy może mieć kilka - kilkanaście szczepów wirusów w organizmie. Prawie nigdy nie jesteśmy pod tym względem czyści.
Jeżeli ty będziesz zaszczepiony, rodzice też, to szansa na rozwój choroby jest minimalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...