Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Everyman napisał:

Gdzie pracować?

Gastronomia, rozrywka, odzieżówka w galeriach, turystyka to jedyne miejsca pracy?
Przecież większość firm mniej lub bardziej działa normalnie.

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Bono[UG] napisał:

Gastronomia, rozrywka, odzieżówka w galeriach, turystyka to jedyne miejsca pracy?
Przecież większość firm mniej lub bardziej działa normalnie.

O tak, niech się wszyscy przebranżowią. Całe gastro najlepiej.

 

Ostatnio byłem w galerii. Widziałem obrazek który idealnie oddaje absurd Covida. Deichmann - pusty, zamknięty na cztery spusty bo lockdown. Obok stoi Rossmann, człowiek na człowieku - to jest ok bo lockdown. Ah wait.... XD 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A'propos galerii handlowych. RMF donosi, że od 1 lutego mają ruszyć.

Się ostatnio zastanawiałem, czy nie lepiej by było puścić to wszystko na żywioł (przynajmniej niektóre branże-np te galerie), ale bardzo rygorystycznie egzekwować nakaz noszenia masek, dystans i dezynfekcja.

Wydawało mi się, że jak puszczą klasy 1-3 to też nam wzrośnie, ale nic takiego raczej nie ma miejsca. Chyba, że jeszcze za wcześnie aby coś wnioskować.

Ile dziś było testów, jaki procent zakażonych?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, galakty napisał:

O tak, niech się wszyscy przebranżowią. Całe gastro najlepiej.

Nie o tym pisałem, żeby się ludzie przebranżowili, tylko że to nie jedyne miejsca pracy i wiele ludzi normalnie mogłoby pracować ale np. muszą opiekować się dziećmi.

A o przekwalifikowaniu się, czy zmianie profilu działalności było już tutaj pisane. Np. adashi pisał, że sklepy z galerii mogłyby wejść w internet i w ten sposób podtrzymać sprzedaż.
Kto obrotny w gastronomii, to też kombinował jak przyciągnąć klientów na zamawianie na wynos/dostawę np. proponując półprodukty do swoich dań.
Rozrywka i kultura spokojnie może szeroko korzystać z internetu. Już pisałem kiedyś, że np. Opera Bałtycka udostępnia spektakle przez streaming.

No ale jak zwykle najlepiej siedzieć nic nie robiąc i narzekać jak to jest źle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy polskiej gospodarce i zadłużeniu to już dawno powinniśmy to puścić luzem.

Ile będziemy czekać na zaszczepienie? Do jesieni? 2022 roku? 

Absurd, absurd.

1 minutę temu, Bono[UG] napisał:

No ale jak zwykle najlepiej siedzieć nic nie robiąc i narzekać jak to jest źle.

Bo to bzdura, że gastro nie pracuje. Dlatego narzekają, nie ma przesłanek ku temu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Flik napisał:

Wydawało mi się, że jak puszczą klasy 1-3 to też nam wzrośnie, ale nic takiego raczej nie ma miejsca. Chyba, że jeszcze za wcześnie aby coś wnioskować.

Za wcześnie, dopiero tydzień minął.

3 minuty temu, Flik napisał:

Ile dziś było testów, jaki procent zakażonych?

Z dzisiaj dane będą jutro. Dzisiaj są z niedzieli, czyli jak zwykle dołek, bo większość nie pracuje.

1 minutę temu, galakty napisał:

Bo to bzdura, że gastro nie pracuje. Dlatego narzekają, nie ma przesłanek ku temu.

Nie twierdzę, że nie bzdura. Ale też się nie dziwię, że pozamykali, skoro ludzie nie potrafili przestrzegać np. dystansu (w kolejkach przed lokalem człowiek na cłlowieku).
Nie pierwsza i nie ostatnia głupia decyzja rządu, który nie panuje nad niczym.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Nie twierdzę, że nie bzdura. Ale też się nie dziwię, że pozamykali, skoro ludzie nie potrafili przestrzegać np. dystansu (w kolejkach przed lokalem człowiek na cłlowieku).
Nie pierwsza i nie ostatnia głupia decyzja rządu, który nie panuje nad niczym.

Na początku epidemii ochroniarze panowali, pamiętam że było dość ostro u mnie. Ale ile można tak wytrzymać? Zaczęli machać na to rękami.

Spoko, tylko dlaczego sklepy budowlane są otwarte dla każdego? Więcej tam ludzi niż w sklepie odzieżowym... Firmy remontowe niech mają dostęp, kupują, ale szary człowiek nie musi - przecież mamy trudne czasy, trzeba się wspierać, wytrzymasz jak nie kupisz nowego kibla nie? Ehhh. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty może wytrzymasz, sklep niekoniecznie. Tak na to spójrz.?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, galakty napisał:

wytrzymasz jak nie kupisz nowego kibla nie?

Jak komuś pękł, ale potrafi sobie sam wymienić to raczej nie wytrzyma jak nie kupi nowego :P 

A na poważnie to po prostu powinno się pewne rzeczy ograniczyć. Wchodzisz, kupujesz co masz kupić i wychodzisz, a nie łazisz po sklepie godzinami, bo nie potrafisz sobie zajęcia znaleźć.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Flik napisał:

Ty może wytrzymasz, sklep niekoniecznie. Tak na to spójrz.?

Ty wytrzymasz, restauracja/bar nie. Tak na to spójrz.

Ale spoko, wybiórczość w tym kraju to rzecz codzienna. Moralność i wsparcie tyczy się tylko seniorków, bo ludzie którzy chcą pracować i generują PKB mogą sobie biedować, tych nie trzeba wspierać, fuj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, Bono[UG] napisał:

Gastronomia, rozrywka, odzieżówka w galeriach, turystyka to jedyne miejsca pracy?
Przecież większość firm mniej lub bardziej działa normalnie.

Strach teraz pracować gdziekolwiek indziej niż zdalnie albo tam, gdzie nie ma ludzi (np. stróż na parkingu nocą). Za dużo cyrków z tym wirusem, by pchać się do ludzi. Trzeba przeczekać.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, galakty napisał:

 

Spoko, tylko dlaczego sklepy budowlane są otwarte dla każdego? Więcej tam ludzi niż w sklepie odzieżowym... Firmy remontowe niech mają dostęp, kupują, ale szary człowiek nie musi - przecież mamy trudne czasy, trzeba się wspierać, wytrzymasz jak nie kupisz nowego kibla nie? Ehhh. 

W Niemczech pozamykali dla zwykłego ludu. Otwarte tylko dla firm. Inni mogą kupić online, lub zamówić online z odbiorem osobistym do 2h w np. obi. Są specjalne punkty wydawania towaru

Edytowane przez lukadd
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Za wcześnie, dopiero tydzień minął.

 

Właśnie sobie czytam, że u mnie w mieście jedna z klas I jest zawieszona. Korona, u któregoś z nauczycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, galakty napisał:

Spoko, tylko dlaczego sklepy budowlane są otwarte dla każdego? Więcej tam ludzi niż w sklepie odzieżowym... Firmy remontowe niech mają dostęp, kupują, ale szary człowiek nie musi - przecież mamy trudne czasy, trzeba się wspierać, wytrzymasz jak nie kupisz nowego kibla nie? Ehhh. 

Bo meblowe i budowlanka, to była decyzja polityczna, żeby trochę spuścić napięcia w społeczeństwie.

Nowego kibla przeważnie nie trzeba ale jak ci pójdzie wężyk od kranu, to się robi problem.

41 minut temu, galakty napisał:

Na początku epidemii ochroniarze panowali, pamiętam że było dość ostro u mnie. Ale ile można tak wytrzymać? Zaczęli machać na to rękami.

Tylko to już spora wina społeczeństwa, że leje na ograniczenia. Tak samo traktowanie wyjścia po zakupy jako spotkania towarzyskiego, rozrywki.
Bardzo duża wina rządzących, że wprowadzają je od czapy, zwłaszcza na samym początku.

@Flik Najprawdopodobniej infekcja sprzed otwarcia klas 1-3.

Edytowane przez Bono[UG]
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)

Edytowane przez raiders

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Bono[UG] napisał:

Bo meblowe i budowlanka, to była decyzja polityczna, żeby trochę spuścić napięcia w społeczeństwie.

Nowego kibla przeważnie nie trzeba ale jak ci pójdzie wężyk od kranu, to się robi problem.

Oj, dobrze wiemy że nikt tam w soboty i niedziele po wężyki nie jeździ. Spacery sobie urządzają rodzinami bo nudno w domu... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, xtn napisał:

Nie ładnie ingerować w cytaty... Polska to nie parodia, bo sami ja tworzymy i jej stan zależy od nas. Jednak system szczepień na covid19 to parodia.

No. Polacy to też parodia narodu. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Oj, dobrze wiemy że nikt tam w soboty i niedziele po wężyki nie jeździ. Spacery sobie urządzają rodzinami bo nudno w domu... 

I ogromne tłumy a jakoś wzrostu zakażeń nie ma, wręcz przeciwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Trepcia napisał:

Takze mozna spac spokojnie, szczegolnie te osoby, ktore na koronawirusa byly chore dluzej niz 1 dzien :)

Uffff, w tym roku nie stracę węchu? Kozak :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85 napisał:

Łatwo się pisze jadnak życie trochę inaczej wygląda.

Rozwiniesz, czy tylko ogólnikiem pojedziesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te lepsze restauracje mają przekichane nawet po "przebranżowieniu" typu żarcie na wynos.

Sam wcześniej chodziłem do lepszych restauracji zjeść coś dobrego to teraz z 2 razy zamówiłem online od nich żarcie. Problem jest taki, że mimo dobrego żarcia i nawet jak one przyjdzie ciepłe. To kosztuje więcej i jest zero klimatu z jedzenia takiego dania dostarczonego na wynos w jednorazowych pojemnikach. W dobrej restauracji jest klimat odpowiednie podanie dań itd. Więc jak już mam jeść w domu coś lepszego to wolę sam upichcić, ładnie podać i zjeść. 

A gdy zamawiam online po prostu rezygnuje z lepszych restauracji i zamawiam tam gdzie jest tanio i dobrze, czyli chińczyk, pizza itd. Lokale, które normalnie w głównej części od zawsze bazowały na dostawach taniego i dobrego żarcia do domu.

Sklepy typu większe sieciówki i tak miały od dawna sklepy online. Małe sklepy np. odzieżowe u pani Krysi na ryneczku małego miasta, czy w jakiejś franczyzie mają pozamiatane bo i tak nie mają szans wystartować online przy ich cenach zakupu towaru, większa konkurencja ściągająca towary bezpośrednio od producenta w dużych ilościach, oferująca darmowe zwroty towaru jak się nie spodobają po przymierzeniu itd. zje próby wejścia na rynek online takich małych przedsiębiorców jednym kęsem :E Takie biznesy mają totalnie pozamiatane bez pomocy państwa.

Na tej pandemii korzystają duże korporacje i jeszcze się przy okazji znacznie wzmacniają.

 

A imprezki w Polsce ładnie się rozkręcają :E 
 

 

Czy np. to
https://epoznan.pl/news-news-114059-nawet_tysiac_osob_bawilo_sie_w_sobote_w_poznanskim_klubie_policja_nie_zostala_wpuszczona

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Bono[UG] napisał:

Nowego kibla przeważnie nie trzeba ale jak ci pójdzie wężyk od kranu, to się robi problem.

Zwykłe hydrauliczne działają, nie musi zaraz być market budowlany ;) 

 

4 godziny temu, Trepcia napisał:

Tez jestem za tym aby puscic wszystko ale w rezimie sanitarnym.

Pisałem o tym samym kilka stron temu w tym temacie. Niech działają, ale trzymać reżim sanitarny, ścigać klientów o przestrzeganie zasad itd. ale to jest nierealne bo zaraz znajdą się wolnościowcy, którym to będzie ograniczało ich podstawowe prawa. Masz przykład dystansu i w ogóle reżimu sanitarnego w nagraniu podrzuconym przez @lukadd

 

2 godziny temu, Bono[UG] napisał:

Rozwiniesz, czy tylko ogólnikiem pojedziesz?

Poczytaj obecnie ogłoszenia o pracę. Coraz częściej szuka się ludzi z konkretnym doświadczeniem i potwierdzonymi umiejętnościami. Ponadto jak pracuje w konkretnej branży to im bardziej specyficzna to branża tym trudniej ją zmienić, bo brak doświadczenia w czymś innym ma tu swoje konsekwencje. Jeżeli ktoś prowadzi firmę zajmującą się konkretnymi usługami to też ot tak się nie przebranżowi bo często niesie to za sobą niewymiernie duże koszty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, LeBomB napisał:

Pisałem o tym samym kilka stron temu w tym temacie. Niech działają, ale trzymać reżim sanitarny, ścigać klientów o przestrzeganie zasad itd. ale to jest nierealne bo zaraz znajdą się wolnościowcy, którym to będzie ograniczało ich podstawowe prawa. Masz przykład dystansu i w ogóle reżimu sanitarnego w nagraniu podrzuconym przez @lukadd

To jest raczej przykład buntu. Buntu przedsiębiorców pozostawionych na lodzie przez papierowe państwo i buntu społeczeństwa, które już ma dość tego co to państwo wyczynia.

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem w Niemczech na lotniskach i w samolotach nie będzie można korzystać z maseczek materiałowych, tylko chirurgiczne albo z filtrem.

Ojojoj, przyłbice już niedozwolone? Jak smutno... I tak ten idiotyczny pomysł długo przetrwał. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
    • Ja czego nie rozumiem? No ja rozumiem jaka jest różnica pomiędzy odbiornikiem prądu a generatorem. Z tego co widzę hybrydy się zgłasza. Czy Ci się to podoba czy nie. To nie jest offgrid.  Tak samo jak magazyn energii. Mimo iż ludzie używają je wewnątrz domu, to muszą być zgłaszane.  To że chińczyk mówi, że falownik nie wysyła nadmiaru energii poza sieć nie ma żadnego znaczenia jeśli podepniesz to do sieci.  Czy na rondo nie ma liczników? Na enmasz umowy tam z energetyka? Nie da się zamontować normalnej instalacji? Co powiedział Ci dostawca prądu? Jeśli sąsiada z działki wywali choćby radio na drugi tydzień po montażu Twojego lewego PV, to spodziewaj się problemów.  Jak udowodnił aż że Twój chiński szajs jest przekozak wówczas? Będziesz miał na to jakieś papiery?  Ze specyfiki pracy jaką oczekujesz. Ta sama zasada działania Cię interesuje. Będziesz szukał paneli gruntowych? A czym różnią się takie od paneli dachowych albo balkonowych? Zestaw balkonowy to jest to co szukać powinieneś. Bo zestawów RODo nie robi a raczej?  Zacznijmy od tego, że zacząłeś od złej strony, bo zamiast falownika i budowania hybrydy, podpina się takie rzeczy prosto w panele. Pompa na prąd stały o szerokim napięciu działania pyrka sobie jak ma napięcie i tyle. 
    • 40 powinno na górkę styknąć. I to na luzie jako dodatkowe.  Ewentualnie powinieneś pomyśleć nad jakimiś listwami przypodlogowymi z systemem dowolnego dodawania gniazdek.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...