Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, Trepcia napisał:

@Bono[UG]

Czyli mamy duszenie gospodarki z jednoczesna pseudo ochorna starszych ale z narazaniem ich na ekspozycje na wirusa w swiatyniach. To jest dla mnie tak niepojete, ze musze sie napic :E Juz po 12 to mozna.

A i jeszcze jedno - te procenty PKB, ktore nie sa generowane przez uslugi a sa przez rzadzacych wydawane w postaci zaciagnietych kredytow trzeba bedzie kiedys splacic. I bede to robil ja, Ty, nasze rodziny, nasze dzieci, pclabowicze etc. Nie ma nic za darmo.

A czy ja twierdzę, ze działania rządu są sensowne?
Pokazali na wiosnę, pokazali na wybory, pokazali na jesieni, pokazują teraz, że nie idzie im zarządzanie.

Staram się realnie patrzeć i np. nie liczę że będę miał jakąś sensowną emeryturę o ile jakąkolwiek z ZUSu.
Tak czy inaczej, to i przed pandemią ciągnęli na kredycie, więc te kilka % w tą czy tamtą, to już niewielka różnica.

42 minuty temu, galakty napisał:

Nie każdy jest potulnym pupilem, Ty się dostosowujesz, inni walczą z upodlaniem człowieczeństwa ;) 

Ja tu widzę głównie płaczki internetowe ;)

40 minut temu, gruzin don Leonides napisał:

odczuje przyklad z dzisiaj moja branaz - budowlanka

To mówisz, że w końcu skrócą się kolejki na wykańczanie mieszkań?
Póki mieszkaniówka nie siądzie, to roboty nie powinno zabraknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, galakty napisał:

Nie każdy jest potulnym pupilem, Ty się dostosowujesz, inni walczą z upodlaniem człowieczeństwa ;) 

Czyli co, tło na fejsie już jest na profilowym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bono[UG] oczywiście, że można kupić piwo w sklepie i spotkać się ze znajomymi, można oglądać stand up na stream'ie bądź koncert, ale to wciąż nie to samo co atmosfera na żywo, poznawanie nowych ludzi itd. Już trwa to rok ludzie już mają dość tej szopki, a rząd chce nas pomalutku do takiego stanu rzeczy przyzwyczajać,  nawet reklamy są już gdzie ludzie gonią w przyłbicach z uśmiechem na twarzy. "Nowa normalność". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne że kościoły otwarte i seniorzy mogą po pierwszej dawce spokojnie iść się pomodlić.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, EdiSk8 napisał:

Bono[UG] oczywiście, że można kupić piwo w sklepie i spotkać się ze znajomymi, można oglądać stand up na stream'ie bądź koncert, ale to wciąż nie to samo co atmosfera na żywo, poznawanie nowych ludzi itd. Już trwa to rok ludzie już mają dość tej szopki, a rząd chce nas pomalutku do takiego stanu rzeczy przyzwyczajać,  nawet reklamy są już gdzie ludzie gonią w przyłbicach z uśmiechem na twarzy. "Nowa normalność". 

Jak ktoś siedzi w piwnicy albo nie wychodzi na miasto/do ludzi to mu łatwo mówić ;) 

Koncert online - cudowna sprawa. Te emocje! Wow! Czuję się jak pod sceną! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncert to koncert, online to sobie mogę posłuchać na spotify czy youtube.

Nie rozumiem też oglądania sztuk teatralnych online, na żywo to całkiem co innego a na monitorze to po 5 minutach się jakoś tak nudzi. Nie ma tego klimatu. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie zapominajmy że istnieją tacy ludzie jak single, a nie jak niektórzy myślą że wszyscy mają rodziny, dzieci i oglądają kabarety :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, EdiSk8 napisał:

Bono[UG] oczywiście, że można kupić piwo w sklepie i spotkać się ze znajomymi, można oglądać stand up na stream'ie bądź koncert, ale to wciąż nie to samo co atmosfera na żywo, poznawanie nowych ludzi itd.

Nigdzie nie pisałem że jest identycznie, wskazuję tylko, że można coś dalej robić, a nie siedzieć i płakać że się nie da.

6 minut temu, galakty napisał:

Koncert online - cudowna sprawa. Te emocje! Wow! Czuję się jak pod sceną! 

Zbiorczo.

Odczucia będą inne ale mogą w jakimś stopniu stanowić substytut. Twórcy mogą zarobić, odbiorcy obejrzeć. Wy stoicie że albo wszystko albo nic, ja twierdzę że da się zrobić coś pomiędzy i zminimalizować straty, a przy dobrych wiatrach nawet zarobić.
Między innymi dlatego wspomniałem o VR, bo daje dużo większe możliwości niż zwykły streaming. Jest jeszcze mało popularny, będzie więcej wymagał od systemów, jeżeli ma zapewnić komunikację obustronną, czy wręcz każdy z każdym dla tysięcy uczestników jednocześnie. Niemniej możliwości techniczne są, kwestia przekucia tego w coś co się spodoba i zarobi.

Nie można też zapominać o coraz większej cyfryzacji komunikacji i ogólniej socjalizacji. Granica między realnym spotkaniem, a przez internet jest coraz cieńsza i młodsze pokolenia pewnie już nie widzą żadnej różnicy. Kwestia czasu kiedy wyjście do klubu, to będzie odpalenie apki. Pandemia może jedynie przyśpieszyć ten trend, zadziałać jako bodziec do szukania nowych sposobów na utrzymanie się w branży rozrywki.

4 minuty temu, gofer87 napisał:

Nie rozumiem też oglądania sztuk teatralnych online, na żywo to całkiem co innego a na monitorze to po 5 minutach się jakoś tak nudzi. Nie ma tego klimatu.

Jak sztuka jest do bani lub realizacja cienka, to nie dziwne ;)
Środowisko też może nie sprzyjać odbiorowi. Ciężej jest wejść w spektakl w miejscu codziennego życia, gdzie hałas zza okna, czy włączająca się lodówka rozproszy. Nie ma tej otoczki czegoś specjalnego.
Ale jeszcze raz, to jest substytut, jakiś kompromis dający dostęp do sztuki i rozrywki w obecnych czasach.

38 minut temu, galakty napisał:

Jak ktoś siedzi w piwnicy albo nie wychodzi na miasto/do ludzi to mu łatwo mówić ;) 

Częściowo mnie masz - rzadko wychodzę gdzieś w miasto, bo mnie to średnio bawi. Niemniej stany euforyczne masowych imprez nie są mi obce. Rozkręconego tłumu kibiców/uczestników koncertu internet nie zastąpi dopóki VR się porządnie nie rozwinie.
Ale napiszę to trzeci raz, streaming to możliwość pociągnięcia czegoś dalej, a nie zamknięcia się na głucho. Nikt normalny nie będzie robił masowych imprez przy pandemii. No i serio, prawie nikomu to nie jest potrzebne do codziennego życia.

Jest też inna strona. Załóżmy, że teatry, kina są otwarte, koncerty się odbywają ale wszystko w reżimie sanitarnym. Czyli na salę wejdzie może 25%.
Uruchomienie imprezy, spektaklu będzie powyżej kosztów z biletów. Czyli albo ceny w górę, albo nikt nie zorganizuje, bo się nie opłaca.
Wejście w transmisję umożliwia dotarcie do większej liczby przy mniejszym nakładzie kosztów (raz nagrany materiał można odtworzyć wielokrotnie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bono[UG] czaję, że chodzi Ci o jakąś alternatywę, ale nie oszukujmy się, że ten świat coraz bardziej wygląda jak nie jeden z odcinków Black Mirror, którego jestem wielkim fanem, a pamiętam jak dziś po prawie każdym odcinku miałem coś takiego "WOW ?", mając za chwilę rozkminię coś w stylu "ku*wa, przecież tak za parę lat może wyglądać rzeczywistość" nie pomyliłem się, długo nie trzeba było czekać. Choćby odcinek o "lajkach". Chyba czas aby odświeżyć sobie ten zacny serial.

 

Edytowane przez EdiSk8
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lekarz: na szczepienie nie przyszło 40 proc. zapisanych osób. Problemów jest więcej

"Przyjechałyśmy punktualnie, ale obsługa placówki była bardzo zdziwiona naszym przybyciem - opisuje pani Elżbieta. "Nic takiego jak szczepienia osób 80+ nie było planowane w tym dniu i tak naprawdę nie wiadomo, kiedy jest planowane. Dodam tylko, że przejechałam 220 km i wzięłam urlop dwudniowy, żeby pomóc starszym osobom" - podkreśla.

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,szczepienia-na-covid-19--lekarz--nie-przyszlo-40-proc--zapisanych-osob,artykul,23029475.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFF moja siłka jednak działa. 5 miesięcy od ostatniego treningu, czuję się jak nowo narodzony :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Everyman napisał:

UFF moja siłka jednak działa. 5 miesięcy od ostatniego treningu, czuję się jak nowo narodzony :D

Jakaś sieciówka ? zdradzisz nazwę ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Trepcia napisał:

To sa szacunki banku ING wiec ufam im.

Od kiedy banksterka mówi prawdę??:rotfl:..szacunki, analitycy i cała reszta szamanów gospodarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

 

Władze w Londynie przedłużyły lockdown. Został on wprowadzony na początku tego miesiąca przez ministra zdrowia w ramach tzw. przeglądu trzeciego etapu zamknięcia.

Według dziennikarzy "The Daily Telegraph", restrykcje, a zwłaszcza te dotyczące gastronomii, pubów, restauracji, hoteli, siłowni, a także części sklepów, które nie handlują towarami pierwszej potrzeby, mogą zostać utrzymane nawet do 17 lipca. Skąd ta data? To bowiem termin kolejnego przeglądu obostrzeń i restrykcji.

 

Jak dla mnie mogą się zamknąć na zawsze w tym UK jak tak chcą ?

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Camis napisał:

Adam Niedzielski: "Będę rekomendował utrzymanie obostrzeń"

Wieczorem już trochę spuścił z tonu, pewnie niezła burza się rozpętała bo ludzie już nie wytrzymują, głównie finansowo.

 

 

Kr9Jz70BjGIHT9hViOVlyzoaEcLvREMy.jpg

:E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Trepcia napisał:

Filharmonia online :E ludzie wydaja majatki aby przerobic pokoj w studio odsluchowe no ale jest to jakis substytut, jak reka substytutem seksu.

Od siedzenia w domu ludzie dziczeja, korba wychodzi bokiem, idiotyzmy rozprzestrzeniaja sie w sieci.

Człowiek jest istotą stadną, poza wyjątkami pokroju piwniczaków to większość społeczeństwa potrzebuje wychodzenia z domu i kontaktów międzyludzkich. Jakiś czas można wytrzymać, ale w końcu psychika nie wyrobi.

Nie mówię prawdy? To zobaczcie co się dzieje w krajach gdzie wprowadzono godzinę policyjną. 

Ludzie mówią dość. Gdyby chociaż istniało realne zagrożenie przed którym trzeba się chronić w domu przez rok, dwa, osiem. Ale takiego nie ma. Covid nie eksterminuje ludności, robią to idiotyczne rządy. Zresztą niektórzy wolą umrzeć korzystając z życia, a nie umrzeć z biedy bo zajadą gospodarkę. 

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak czytam te nowe rewelacje "naukowców" itp. to wspominane kiedyś maseczki na dupę to już nie jest taka abstrakcja. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lokiju napisał:

Jak tak czytam te nowe rewelacje "naukowców" itp. to wspominane kiedyś maseczki na dupę to już nie jest taka abstrakcja. 

Żeby tylko na dupę :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą niektórych to muszą boleć wyniki ankiety z tego tematu :E 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...