Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

@adashiCo do klubów fitness pasuję mi tutaj wypowiedz Dr. Grzesiowskiego, który powiedział, że miejsca, które są wstanie działać w rygorze sanitarnym powinny być otwarte a chyba też niebyło by problemem gdyby raz na tydzień wpadła kontrola sprawdzić czy wszystko jest przestrzegane. Jak mogą robić ciągłe naloty na kluby i restauracje to i na siłownię mogli by od czasu do czasu wpaść zobaczyć czy jest wszystko ok i do widzenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LT4tfwureUeGDa1r.jpg

;)

 

 

Co do szczepionki Astra Zeneca to chyba jest pozamiatane. Wyniki badań podają że szczepionka nie zapewnia ochrony przed szczepem wirusa z RPA. 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, RyszardGTS napisał:

LT4tfwureUeGDa1r.jpg

;)

 

 

Co do szczepionki Astra Zeneca to chyba jest pozamiatane. Wyniki badań podają że szczepionka nie zapewnia ochrony przed szczepem wirusa z RPA. 

Było do przewidzenia że tak będzie. Ba, to było pewne w 100%. Nie mówię o tej szczepionce, a ogółem. Ciekawe co teraz zrobią? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, panzar01 napisał:

 

Wydaje mi się że wszystko zależy od presji opinii publicznej i ostrego języka opozycji która będą po nich jechać w TVN i POLSAT.

Bo jak zostawią sprawę "bez echa" to Księgowy Niedzielski będzie pewnie dalej "szczepił nieskuteczną szczepionką".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ktoś wierzy w śmiercionośnego covida ? Bujda na resorach, statystyki z palca wyssane. Odizolować starców i ludzi z poważnymi chorobami i koniec cyrku. Jakoś panie kasjerki z Biedronek to chyba mają zdrowie ze stali ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, RyszardGTS napisał:

Wydaje mi się że wszystko zależy od presji opinii publicznej i ostrego języka opozycji która będą po nich jechać w TVN i POLSAT.

Bo jak zostawią sprawę "bez echa" to Księgowy Niedzielski będzie pewnie dalej "szczepił nieskuteczną szczepionką".

Co jak co ale jechanie teraz po kimkolwiek nie ma sensu. Trzeba tylko pilnować aby nie kupować tego szajsu. Jeśli będzie tak jak mówisz to dopiero będzie można wieszać psy. Trafić mogło na każdą szczepionkę szczerze mówiąc. 

 

52 minuty temu, slitzer napisał:

Jeszcze ktoś wierzy w śmiercionośnego covida ? Bujda na resorach, statystyki z palca wyssane. Odizolować starców i ludzi z poważnymi chorobami i koniec cyrku. Jakoś panie kasjerki z Biedronek to chyba mają zdrowie ze stali ...

Znajomy sprzedawca zachorował. Objawy? Utrata smaku i węchu. Wkurwiał się że smaku piwa nie czuje. Inny znajomy też sprzedawca, tyle że z innego miasta, miał ciężkie przejście i ledwo oddychał. Coś jeszcze? Może trzeci znajomy. Poszedł na testy i stwierdzili że już miał wirusa. Bezobjawowo przeszedł. Jego matka zachorowała, respirator i te sprawy. Jak podsumował kto się z nią widział to stwierdził że pół rodziny mogło być zakażone. Badum tsssssssss

Edytowane przez panzar01
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, ODIN85 napisał:

Smutne życie muszą mieć?

Będziesz mieć dziecko to będziesz spędzać 15 minut xD Nie no serio taki wypad do lidla to minimum godzina. 15 minut to się czesto w kolejce do kasy stoi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, panzar01 napisał:

Co jak co ale jechanie teraz po kimkolwiek nie ma sensu. Trzeba tylko pilnować aby nie kupować tego szajsu. Jeśli będzie tak jak mówisz to dopiero będzie można wieszać psy. Trafić mogło na każdą szczepionkę szczerze mówiąc.

Tyle, że to już jest kupione/zakontraktowane w olbrzymiej ilości i nie tylko na Polskę, a na całą UE. Do tego piszą, że szczep UK zyskał nową mutacją identyczną z tą, która pozwala szczepowi z RPA na obniżenie skuteczności szczepionek :E Astrą to chyba już jakoś na dniach mają szczepić nauczycieli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę tu rzecz potencjalnie straszniejszą niż wszystkie pandemie w historii.

Ty się rozmnożyłeś? 

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, ODIN85 napisał:

A jak sprawdzają czy więcej nie masz?

Liczą, że Odiny nie przychodzą na takie zakupy 8:E 

  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, raiders napisał:

Już są pierwsze pozwy ,ale państwo ma już linie obrony . Tak jak branża fitness pozwała państwo ze zamkneła siłownie    nielegalnie  itp itd  to linia obrony państwa jest taka ze  siłownie nie są zamknięte aa jedynie mają ograniczoną działalność i mogą w nich ćwiczyć sportowcy i służby mundurowe . A jak by to zawiodło to morowaicki ma już przygotowany jakiś wyrok TK  w tej sprawie

To samo z  hotelami ,według rządu hotele nie są zamknięte  z ich usług mogą korzystać policjanci ,medycy ....

Także to jest przemyślane przez rząd i zaplanowane ...

I to jest właśnie najgorsze. Po prostu zwykłe kombinatorstwo i omijanie prawa. Nie różni się to niczym od klubu otwartego pod przykrywką zjazdu partyjnego czy restauracji prowadzącej szkolenia z degustacji. Jedyna różnica jest taka, że naginanie i omijanie prawa przez rząd wspierane jest policyjną pałką.

15 godzin temu, adashi napisał:

Otworzą ich, otworzą. Musi tylko wyszczepialność osiągnąć te choćby 30%. Inaczej one naprawdę poupadają, a sensownej "tarczy" ta ekipa nie jest w stanie skonstruować, zresztą nikt by się na to nie zgodził, bo cóż to za kluczowa gałąź gospodarki: kluby.

Cały czas nie były zamknięte. Nie żebym często chodził, ale przynajmniej niektóre krakowskie były otwarte w ostatnie lato.

I Izraelu mają już wyszczepialniość ponad 60% i to tą lepszą szczepionką, a ciągle notują rekordy zakażeń i zgonów :/ Nie to, że wątpię w skuteczność, pewnie w końcu im spadnie, ale biorąc pod uwagę nasze tempo to nie liczyłbym na zobaczenie efektu szczepionek w ciągu pół roku. No chyba, że chodzi tylko o pretekst, aby uwolnić gospodarkę i nie tracić przy tym twarzy (te restrykcje i tak nie mają sensu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, RyszardGTS napisał:

 

Co do szczepionki Astra Zeneca to chyba jest pozamiatane. Wyniki badań podają że szczepionka nie zapewnia ochrony przed szczepem wirusa z RPA. 

A jakiejkolwiek innej daje??:E. I darował byś już wklejanie tego błazna, bożyszcze kurskiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie tylko naiwność tych, którzy myśleli że jak "przyjdzie" szczepionka to wrócimy do normalności. Właśnie widać. Absurdów ciąg dalszy.

Ten rok będzie gorszy od poprzedniego, nie zdziwię się jak będą nam "kazali" zapieprzać w maseczkach na dworze na wiosnę i lato. A pfu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HsU86Si.png

 

UMWkFnK.png

 

sqHU2nV.png

 

gHJ3C6t.png

Edytowane przez Camis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich nie zamkną, a mam nadzieję że sądy będą wyrzucać te kary. W zeszłym tygodniu skarbowka zrobiła nalot i zamknela klub PiwPaw w Wawie to otworzyli sie na weekend jako muzeum kapsli :E

Byłem też ostatnio z dziewczyną na pitcy i było kapitalnie, nikt nie umarł. Jak katole mogą do kościoła to ja moge do knajpy. 

 

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Assassin napisał:

I Izraelu mają już wyszczepialniość ponad 60% i to tą lepszą szczepionką, a ciągle notują rekordy zakażeń i zgonów

Skoro ludzie nie rozumieją, że szczepienie nie daje supermocy w postaci nietykalności przez wirusa to wszędzie mimo dużego procentu wyszczepienia będzie się notowało wysokie liczby zakażeń. Powinna za to zacząć spadać liczba zgonów i ciężkich przypadków. 

Tylko tu znów jest brak informacji i spory udział takich typowych antyszczepów. Bo jak powiesz w mediach, że szczepionka nie daje ci gwarancji że nie zachorujesz, ale da ci bardzo duże prawdopodobieństwo że przejdziesz to najwyżej jak przeziębienie to zaraz wylezą antyszczepy i powiedzą, że po co to skoro nic nie daje, bo ignorują tą jakże istotną różnicę.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, ODIN85 napisał:

Ale to nawet bez anty sam sobię tak myślę,tymbardziej że tylko smaku i węchu nie miałem a jestem grubasem z nadciśnieniem.

Muszę pogrzebać, bo gdzieś zapodziałem link bo czyściłem system i wywaliłem historię, ale czytałem ostatnio badania że utrata węchu i smaku spowodowana koronawirusem nie jest przypadłością dotyczącą górnych dróg oddechowych, a objawem neurologicznym, który może pozostawić trwałe zmiany w mózgu czy układzie nerwowym.

Neuroinwazja wirusa właśnie zaczyna się przez węchowy stąd utrata węchu czy smaku. Wirus przedostając się do układu nerwowego może powodować zaburzenia, które zostaną wykryte nawet długo po przebytej chorobie.

Jak znajdę link to podrzucę, bo praca była opublikowana chyba w tym roku.

 

Edit:

Tu jest jedna publikacja

https://link.springer.com/article/10.1007/s12031-020-01767-6

Ale czytałem jeszcze jedną, znajdę to wkleję.

Edytowane przez LeBomB
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

W styczniu 2021 zmarło o 33% ludzi więcej niż w latach poprzednich. 10 000-12 000 kolejnych śmiertelnych ofiar Pandemii w styczniu w Polsce.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze napisali, ofiar pandemii, a nie Covid :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, ODIN85 napisał:

Kowalewski zmarł po szczepionce?

NOP :) Już 10 osób zmarło po szczepionce :) Więc strachliwy wojaku ODIN nie będziesz się musiał szczepić (ani dawać łapówki).

https://wiadomosci.wp.pl/szczepionka-na-covid-zmarla-10-osoba-po-nop-6605292160625344a "Nie można stwierdzić z pewnością, że zgon wpisany na listę był efektem szczepienia. Ministerstwo wlicza na listę każdą śmierć, która nastąpiła do miesiąca po wykonaniu szczepienia".

Przecież to daje rzędu 55 tys zgonów od szczepionki! Ok. 400 tys umiera rocznie więc miesiąc po 1 lub 2 szczepieniu umrze rzędu 55 tys, jednak najstarsi zostaną zaszczepieni szybciej i to nie wszyscy więc liczba powinna spaść poniżej 20 tys. Co prawda nie potwierdzają winy szczepionki, ale to i tak paranoja, już samo zbadanie tych 20 tys przypadków będzie bardzo kosztowne, a dużo osób zacznie się bać. Póki co mamy tylko 10 zgonów - za mało, ale najbardziej zagrożeni są szczepieni od 25 stycznia.

3 godziny temu, Assassin napisał:

I Izraelu mają już wyszczepialniość ponad 60% i to tą lepszą szczepionką, a ciągle notują rekordy zakażeń i zgonów :/

Nie mają. Nie wiem czy mają nawet 20%. Potrzebne jest 70% dwoma dawkami ze 2 tygodnie po. Ale przez przeginania w drugą stronę. Ludzie uważają, że szczepionka działa jak antidotum z amerykańskiego filmu, 24 h na podanie, podane po 23:59:59 i osoba żyje długo i szczęśliwie. W drugą stronę też nie należy przeginać, bo efekty będą widoczne znacznie przed 70%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, sino napisał:

Już 10 osób zmarło po szczepionce

No właśnie tylko wp pisze łącznie o 10 osobach i nigdzie nie mogę zweryfikować prawdziwości tej informacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, ODIN85 napisał:

Posłanka pokazała kierunek, jak ominąć zakaz.

54 minuty temu, galakty napisał:

Dobrze napisali, ofiar pandemii, a nie Covid :) 

Dokładnie. Gdzieś dopiero co pisali, ile to szpitali jest pustych i wolnych łóżek dla covidian. Zamiast leczyć innych czekają tylko na tych ostatnich. O wałku na narodowym nawet szkoda wspominać.

Kolejny chamski przykład arogancji władzy:https://wiadomosci.wp.pl/krystyna-pawlowicz-bylam-w-hotelu-pobyt-leczniczy-6605615915805344a

Edytowane przez B@nita
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, LeBomB napisał:

No właśnie tylko wp pisze łącznie o 10 osobach i nigdzie nie mogę zweryfikować prawdziwości tej informacji.

Ewentualne skutki szczepionki mogą wyjść po dwóch latach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 90% przypadków skutki poszczepienne widać do 8 miesięcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...