Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, xtn napisał:

Nie chodzi o technologie szczepionki, bo i ruski sputnik jest oparty o nią. Chodzi o jej niska skuteczność i nie podawanie osobom 65+.

Skuteczność, w zależności od schematu podawania, waha się od 6X do 8X%. Poza tym szczepionka zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem zakażenia i długofalowymi tego konsekwencjami. 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, LJ19 napisał:

Skuteczność, w zależności od schematu podawania, waha się od 6X do 8X%. Poza tym szczepionka zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem zakażenia i długofalowymi tego konsekwencjami. 
 

U osób do 55 roku życia gdzie ciężkie stany są statystycznie rzadkie. Sory ale szczepionka z 60% skutecznością (EMA) na stary wariant wirusa, a na brytyjski i RPA dużo niżej, to dla mnie zwykła „zapchaj dziura”, bo brakuje mRNA, a trzeba czymś szczepić. Szwajcaria chyba nadal nie dopuściła jej do szczepień, a to dużo znaczy. 
 

 „Trzecią pozytywną opinią poszerzyliśmy jeszcze bardziej arsenał szczepionek dostępnych dla państw członkowskich UE i EOG w celu zwalczania pandemii i ochrony ich obywateli” – powiedziała Emer Cooke, dyrektor wykonawczy EMA.
Połączone wyniki badań klinicznych przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, Brazylii i RPA wykazały, że szczepionka przeciw COVID-19 AstraZeneca jest bezpieczna i skuteczna w zapobieganiu COVID19 u osób w wieku od 18 lat. W badaniach tych wzięło udział łącznie około 24 000 osób. W badaniach klinicznych szczepionka wykazała około 60% skuteczność. Większość uczestników tych badań była w wieku od 18 do 55 lat. „
Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, xtn napisał:

U osób do 55 roku życia gdzie ciężkie stany są statystycznie rzadkie.

Hmm, a ochrona przed ciężkim przebiegiem? To się nie liczy? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LJ19 napisał:

Hmm, a ochrona przed ciężkim przebiegiem? To się nie liczy? 

Jaki jest poziom ochrony przed ciężkim przebiegiem? Nigdzie nie znalazłem takich wyników badań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co badania, wystarczy strona https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepionka-astrazeneca--100-ochrona-przed-ciezkim-przebiegiem-covid-19 Przecież nie kłamią specjaliści.

A tak w temacie, wiadomo czy Miller i spółka otrzymali swoją drugą dawkę? Coś cicho w temacie, a przecież powinni już dawno ją otrzymać.

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabo szukacie chłopaki:

Cytat

Regarding COVID-19 hospitalisation (WHO Severity grading ≥4) there were 0 (0.0%; N=5,258) cases of COVID-19 hospitalisation in participants who received two doses of COVID-19 Vaccine AstraZeneca (≥15 days post dose 2) as compared to 8 (0.2%; N=5,210) for control, including one severe case (WHO Severity grading ≥6), reported for control. In all participants who received at least one dose, as from 22 days post dose 1, there were 0 (0.0%, N=8,032) cases of COVID-19 hospitalisation in participants who received COVID-19 Vaccine AstraZeneca, as compared to 14 (0.2%, N=8,026), including one fatality, reported for control.

Źródło (str. 8).

Nawet jeśli szczepionka AZ chroni w 60%, to w praktyce ogranicza możliwość zakażenia o niemal 2/3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, مارتشين napisał:

Po co badania, wystarczy strona https://www.gov.pl/web/szczepimysie/szczepionka-astrazeneca--100-ochrona-przed-ciezkim-przebiegiem-covid-19 Przecież nie kłamią specjaliści.

A tak w temacie, wiadomo czy Miller i spółka otrzymali swoją drugą dawkę? Coś cicho w temacie, a przecież powinni już dawno ją otrzymać.

 

Na pewno dostali, bo każdy kto dostaje pierwsza dawkę ma od razu rezerwowaną druga. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, xtn napisał:

Jaki jest poziom ochrony przed ciężkim przebiegiem? Nigdzie nie znalazłem takich wyników badań.

100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MaxForces napisał:

100%

Jak w PRL :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, xtn napisał:

Jak w PRL :) 

Na poprzedniej stronie masz wyniki badań, których sam nie mogłeś się doszukać. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta ochrona 60%, 90% etc. przed ciężkim przebiegiem covid po przyjęciu szczepionki to jest pic na wodę :E

Wystarczy popatrzeć na dane, w ciągu ostatnich 6 miesięcy w Polsce oficjalnie wykryto ~1.5mln zakażeń koronawirusem. Z tego gdzieś ponad 80% nie przechodziło ciężko koranawirusa i nie wymagało hospitalizacji.

A biorąc pod uwagę fakt, że te oficjalne wykrycia koronawirusa należało by przemnożyć x5 to to wyjdzie, że ponad 95% ludzi bez żadnej szczepionki jest chroniona przed ciężkim przejściem po zarażeniu się tym wirusem.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Na poprzedniej stronie masz wyniki badań, których sam nie mogłeś się doszukać. 

 

Zachowujesz się jak pijarowiec AZ lub rzadu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Zachowujesz się jak pijarowiec AZ lub rzadu.

Nie, po prostu cenię sobie zdrowy rozsądek i naukowe fakty. 

Pytałeś o badania, to masz. Może się jakoś merytorycznie odniesiesz? 

Chociaż wydaje mi się, że próżne moje nadzieje, bo zapewne nie znasz podstaw statystyki i metodologii badań naukowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Ta ochrona 60%, 90% etc. przed ciężkim przebiegiem covid po przyjęciu szczepionki to jest pic na wodę :E

Wystarczy popatrzeć na dane, w ciągu ostatnich 6 miesięcy w Polsce oficjalnie wykryto ~1.5mln zakażeń koronawirusem. Z tego gdzieś ponad 80% nie przechodziło ciężko koranawirusa i nie wymagało hospitalizacji.

A biorąc pod uwagę fakt, że te oficjalne wykrycia koronawirusa należało by przemnożyć x5 to to wyjdzie, że ponad 95% ludzi bez żadnej szczepionki jest chroniona przed ciężkim przejściem po zarażeniu się tym wirusem.

Właśnie o to chodzi. Ochrona przed ciężkim przebiegiem jest praktycznie nie możliwa do wykazania, bo zależy od zbyt wielu czynników. Jak ktoś podaje 100% to już kompletnie szczyt propagandy. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rządu raczej nie. Może Astra do nas tu zawitała. :D

 

ilumi_kolor.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LJ19 napisał:

Nie, po prostu cenię sobie zdrowy rozsądek i naukowe fakty. 

Pytałeś o badania, to masz. Może się jakoś merytorycznie odniesiesz? 

Chociaż wydaje mi się, że próżne moje nadzieje, bo zapewne nie znasz podstaw statystyki i metodologii badań naukowych.

Do czego mam się odnieść? Do badania grupy 5,2tys osób w wieku poniżej 55 roku życia? Nawet nie podają ile osób było w grupie kontrolnej, jaki był ich stan chorob współistniejących i w jakim wieku byli. Przecież to jest żart, a nie opis badania. Pokaz mi prawdziwe badania, a nie info dla bezmozgowcow. 

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, xtn napisał:

Właśnie o to chodzi. Ochrona przed ciężkim przebiegiem jest praktycznie nie możliwa do wykazania, bo zależy od zbyt wielu czynników. Jak ktoś podaje 100% to już kompletnie szczyt propagandy. 

Propagandę, a raczej stek bzdur, to Ty rozsiewasz. 

 

3 minuty temu, xtn napisał:

Do czego mam się odnieść? Do badania grupy 5,2tys osób w wieku poniżej 55 roku życia? Nawet nie podają ile osób było w grupie kontrolnej, jaki był ich stan chorob współistniejących i w jakim wieku byli. Przecież to jest żart, a nie opis badania. Pokaz mi prawdziwe badania, a nie info dla bezmozgowcow. 

Chłopie, podałem Ci stronę, trochę wyżej masz opisane zagadnienia, o które tu pytasz.
Masz też w cytacie podane nki dla grupy kontrolnej.

Czepiasz się, że AZ nie jest rekomendowana dla osób 65+, no nie jest, bo brakuje na ten moment danych z badań naukowych.

Dla populacji 18-65 szczepionka jest wstępnie przebadana. 

Ty się z koniem kopiesz czy co? 

Edytowane przez LJ19
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LJ19 napisał:

Propagandę, a raczej stek bzdur, to Ty rozsiewasz. 

powiesz "szafa",  twoja mama jest żyrafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze podam w cytacie, bo tutaj ktoś nie potrafi zerknąć akapit wyżej:

Cytat

Baseline demographics were well balanced across COVID-19 Vaccine AstraZeneca and control treatment groups. In the pooled analysis, among the participants who received COVID-19 Vaccine AstraZeneca with a dose interval of between 4 and 12 weeks, 87.0% of participants were 18 to 64 years old (with 13.0% aged 65 or older and 2.8% aged 75 or older); 55.1% of subjects were female; 76.2% were White, 6.4% were Black and 3.4% were Asian. A total of 2,068 (39.3%) participants had at least one pre-existing comorbidity (defined as a BMI ≥30 kg/m2 , cardiovascular disorder, respiratory disease or diabetes). At the time of analysis the median follow up time post-dose 2 was 78 days. Final determination of COVID-19 cases were made by an adjudication committee, who also assigned disease severity according to the WHO clinical progression scale. A total of 218 participants had SARS-CoV-2 virologically confirmed COVID-19 occurring ≥15 days post second dose with at least one COVID-19 symptom (objective fever (defined as ≥37.8°C), cough, shortness of breath, anosmia, or ageusia) and were without evidence of previous SARS-CoV-2 infection. COVID-19 Vaccine AstraZeneca significantly decreased the incidence of COVID-19 compared to control (see Table 2).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ19 napisał:

Propagandę, a raczej stek bzdur, to Ty rozsiewasz. 

 

Sory, premii od szefa nie będzie. Chyba nikogo tutaj nie przekonałeś. Musisz poszukać na innym forum. Ufam szczepionkom i sam się szczepie oraz moja rodzina. Jednak jak szczepionka ma 60% skuteczności i propagandowe 100% w badaniu z 4 liter to sam tej szczepionki nie dotknę. Brawo ty. Jakbym był nauczycielem to bym się pewnie zastanawiał nad szczepieniem nawet AZ i możliwe, ze dla własnego spokoju bym się nią zaszczepił,  ale miałbym przeświadczenie, ze mój rząd traktuje mnie jak obywatela drugiej kategorii, nie potrafiąc mi zapewnić skuteczniejszych szczepionek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, xtn napisał:

Sory, premii od szefa nie będzie. Chyba nikogo tutaj nie przekonałeś. Musisz poszukać na innym forum. Ufam szczepionkom i sam się szczepie oraz moja rodzina. Jednak jak szczepionka ma 60% skuteczności i propagandowe 100% w badaniu z 4 liter to sam tej szczepionki nie dotknę. Brawo ty. Jakbym był nauczycielem to bym się pewnie zastanawiał nad szczepieniem nawet AZ i możliwe, ze dla własnego spokoju bym się nią zaszczepił,  ale miałbym przeświadczenie, ze mój rząd traktuje mnie jak obywatela drugiej kategorii, nie potrafiąc mi zapewnić skuteczniejszych szczepionek. 

Kolego, jesteś trochę zabawny. 

Najpierw rzucasz się o badania. 
Dostajesz. 

Potem czepiasz się, że nie ma opisu.
Opis jest, ale pół strony wyżej.

Może i dobrze, że nie jesteś nauczycielem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Kolego, jesteś trochę zabawny. 

Najpierw rzucasz się o badania. 
Dostajesz. 

Potem czepiasz się, że nie ma opisu.
Opis jest, ale pół strony wyżej.

Może i dobrze, że nie jesteś nauczycielem...

Nie jestem twoim kolega, z propagandzistami się nie koleguje. Ty jesteś za to strasznie żałosny, wciskając te głupoty. Nie rozumiesz, ze jak się tak na sile ciśnie prawdy objawione to tym bardziej nikt w nie nie wierzy? To pytanie retoryczne inawet nie odpowiadaj. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • CPU: Intel i9-13900KS Płyta: ASRock Z790 NOVA RAM: Lexar Ares DDR5, 2x16GB (LD5U16G72C34LA-RGD) Zasilacz: Corsair HX1000i(2023) Gdy odpalam test Linpack AMD64 w OCCT, test zawiesza się za każdym razem. W dzienniku zdarzeń pokazuje się zawsze błąd 0xc0000005 dla linpack.exe z tym samym offsetem 0x000000000000f5d4. Co ciekawe gdy wyłączę jeden E-Core lub jeden wątek HT wtedy test przechodzi bez problemu. Tutaj jest wyciągnięty sam program Linpack (uruchamiany przez start.bat): https://buzzheavier.com/f/GLcs1hZGkAA= Testowałem na OCCT w wersji 12.1.18. Windows 10. Miałbym prośbę aby osoby z procesorami o 32 wątkach np. 13900XX/14900XX odpaliły u siebie test i dały znać czy u nich też występuje ten błąd. Bezpośrednie uruchomienie Linpack ukazuje więcej informacji o tym co się dzieje. Program uruchamia się, ale zawiesza przy rozpoczynaniu obliczeń. W BIOSie wyłączanie XMP, wyłączanie Turbo, ustawianie PL1=150W, PL2=253W, ICCMax=307 nie pomaga. Crash przy 32 wątkach: d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 15:17:50 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 32 Number of threads: 32 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) d:\LINPACKK> Działa normalnie przy 31 wątkach. d:\LINPACKK>linpack.exe linpack-occt Intel(R) LINPACK data - OCCT Current date/time: Tue Apr 18 17:55:12 2024 CPU frequency: 3.187 GHz Number of CPUs: 31 Number of threads: 31 Parameters are set to: Number of tests : 1 Number of equations to solve (problem size) : 4094 Leading dimension of array : 4094 Number of trials to run : 99999999 Data alignment value (in Kbytes) : 4 Maximum memory requested that can be used = 134172664, at the size = 4094 ============= Timing linear equation system solver ================= Size LDA Align. Time(s) GFlops Residual Residual(norm) 4094 4094 4 0.190 240.9350 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 245.9882 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.179 255.9760 1.525602e-011 3.164964e-002 4094 4094 4 0.186 246.6407 1.525602e-011 3.164964e-002
    • Czołem Szykuje się powoli na zmianę laptoka, obecnie mam della 7567 z 1050 Ti który już swoje przeszedł i zastanawiam się nad przesiadką na coś nowszego.  Moje pierwsze pytanie jest takie, przy budżecie 4-5k zł, gdybym jednak nie chciał brać gamingowego laptopa w tej cenie, to co właściwie zyskuje? Poza tym że nie będę mógł na nim grać oczywiście xD Tak myślę czy by może nie odpuścić sobie grania na pc i zamiast tego kupić xboxa i wybrac tańszego laptopa, bo w sumie nie gram już tyle co kiedyś, no i nie musze się martwić na konsoli czy mi coś odpali czy nie.  Gdyby jednak padło na laptopa to fajnie jakby miał: - ładny, jasny i porządny ekran 14-15 cali (największy minus mojego obecnego della to właśnie dość gówniany i taki blady ekran, nie chciałbym już tego powtórzyć) - 16 giga ramu, ssd 512 gb - taki standardzik raczej - grafika - na co mogę w ogóle liczyć w takiej cenie? RTX 4060?  - co procesora to nie mam obecnie pojęcia co byłoby ok, a co nie, tutaj potrzebuje pomocy w doborze czegoś sensownego - system już zainstalowany, może być win 11 może być 10 wszystko jedno w sumie - co do baterii nie mam jakichś wielkich wymogów, fajnie jakby była dobra, jak będzie powiedzmy przeciętna to też ok - na plus będzie dobre wykonanie, jakiejś aluminium czy coś, jak plastik to fajnie żeby był porządny.  Chyba tyle, jeszcze może dobre głośniki byłyby mile widziane bo nie mam specjalnie miejsca na zewnętrzne, mój obecny dell ma je całkiem ok.   
    • Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 
    • Trailer bieda, chwalą się rzeczami które powinny być zrobione parę lat temu. Podtrzymuję, nie dam im zarobić pierwszy raz od 15 lat.
    • Dzięki, zaplanuję to sobie jakoś sprytnie, żeby jak najwięcej objechać w 2-3 dni. Katarzyna Niewiadoma wygrała Walońską Strzałę. 😃 W końcu, po 5 latach oczekiwania na kolejne zawodowe zwycięstwo, zmogła rywalki pięknym atakiem na kultowej ściance Mur de Huy. A było co podjeżdżać, bo ten piekielny kawałek od lat pokonuje najlepszych zawodników tej dyscypliny: Długość: 1 300 m Nachylenie: AV: 9,3%, MAX: 26% Przewyższenie: 120 m Wysokość: 240 m Cieszyłem się jak dziecko podczas transmisji, po drugim miejscu we Flandrii, wygrana wisiała w powietrzu.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...