Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Uwielbiam jego sarkazm ? Jak dla mnie w punkt. Absurd osiągnął już taki poziom, że wyjebało skalę. 

  • Like 1
  • Haha 3
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, galakty napisał:

Piękne krótkowzroczne myślenie... Ty myślisz że efektem jest to, że jedna osoba nie pójdzie na koncert i nic się nie stanie? Ale nie widzisz że na koncert nie pójdzie więcej osób. Ilość muzyków/artystów też może maleć, bo nie będzie się opłacało robić tych koncertów. Do tego są muzea, kina, branża filmowa. Gastro to samo. Mniej koncertów - mniej wyjazdów - branża hotelowa notuje straty. Ale spoko, mogą zmienić branżę wiadomo. 

I nie jest to najważniejsza potrzeba w życiu? Dla piwniczaka i covidiana pewnie tak, ale normalne osoby potrzebują kontaktów międzyludzkich, imprez i tym podobnych. To są ważne potrzeby w życiu, niekiedy ważniejsze od dobrej pracy. 

I gdzie postawisz granicę? Czy będę mógł wyjść z domu bez testu? Czy nie? Mogę wyrzucić śmieci? Czy najpierw test i kontrola? 

A wszystko z powodu COVID. Śmiertelnej choroby wybijającej ludzkość... a nie czekaj, nie wybija. 

Wiesz co, żyj sobie w tej swojej iluzji. Ja opieram się na faktach i szukam rozwiązań. Nie będzie żadnego luzowania obostrzeń, jeśli covid nie odpuści. 

Chcesz mieć szybki powrót do normalności? Zależy Ci na dobru przedsiębiorców i gospodarczym ożywieniu? Zaszczep się i zachęcaj do tego znajomych. 

Rozmawiasz z osobą, która nie tylko prywatnie ma wiele kontaktów z ludźmi, ale też podróżuje służbowo. Dla mnie trudności z wyjazdami są podwójnie bolesne,
ale nie jestem idiotą i widzę, co się dzieje dookoła. Rozumiem, że ludzi trzeba ZACHĘCAĆ do szczepień różnymi miękkimi sposobami. Zwolennikiem przymusu absolutnie nie jestem.

Napisałem, gdzie postawiłbym granicę. 

No a prawda jest taka, że jakby dać każdemu w tym kraju 500 zł za zaszczepienie się, to zaraz byśmy wyszczepili większość społeczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowemu wystarczy negatywny wynik testu, żeby sie dostać na koncert a zaszczpiony ? Wg producentów zaszczepieni mogą łagodniej przechodzić chorobę, zarażać się i innych też mogą to jaki sens? No ale jaki sens w pytaniu lewactwa o sens... 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, T_G napisał:

Zdrowemu wystarczy negatywny wynik testu, żeby sie dostać na koncert a zaszczpiony ? Wg producentów zaszczepieni mogą łagodniej przechodzić chorobę, zarażać się i innych też mogą to jaki sens? No ale jaki sens w pytaniu lewactwa o sens... 

Taki ma sens, że według spływających danych szczepienia (Pfizerem czy AZ) obniżają transmisję wirusa. 

Co więcej, szczepienia zabezpieczają przed ciężkim i śmiertelnym przebiegiem covida, przez co mamy zapchaną służbę zdrowia. 

Ma też taki sens, że zazwyczaj wyszczepianie ludzi pozwala poradzić sobie z pandemią i ograniczyć jej skutki, ponieważ wirusowi będzie się trudniej transmitować, a skutki jego działania będą mniej dotkliwe.

Co więcej, ten nakaz posiadania testu jest też jedną z form miękkiego nacisku (tak!) na podjęcie decyzji o szczepieniu.

No ale jaki jest sens dyskutowania z... nie wiem w sumie z kim. Jak się przyjacielu samookreślasz? Nie znam cię, podobnie jak ty mnie, ale nie przeszkadza ci to rzucać epitetami. 

 

 

  • Haha 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LJ19 napisał:

Zaszczep się i zachęcaj do tego znajomych. 

O, to mogę się zaszczepić już jutro? Biegnę ;) 

Gdyby była możliwość że miesiąc szczepień dla każdego Polaka i wracamy do normalności to sam bym popierał ten pomysł bo mam dość absurdów. Ale tak nie jest i nie będzie. 

Covid zniknie i myślisz że ludzie zapomną? Przyjdzie nowy wirus i znowu powtórka, bo przecież wtedy się udało ludzi wytresować, to można jeszcze raz. 

Pomijam już totalnie fakt, że nikt nie bada na obecność przeciwciał. Skoro przeszedłem chorobę ale nikt mnie nie badał bo miałem "grypę", to dlaczego mam się szczepić? Czy to bezpieczne? Są badania? Nie ma kuźwa i nie będzie. 

24 minuty temu, EdiSk8 napisał:

Uwielbiam jego sarkazm ? Jak dla mnie w punkt. Absurd osiągnął już taki poziom, że wyjebało skalę. 

Piękne :D Oglądam i płaczę. To kiedy u nas wprowadzamy? Mamy zwolenników ;) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, galakty napisał:

O, to mogę się zaszczepić już jutro? Biegnę ;) 

Gdyby była możliwość że miesiąc szczepień dla każdego Polaka i wracamy do normalności to sam bym popierał ten pomysł bo mam dość absurdów. Ale tak nie jest i nie będzie. 

Covid zniknie i myślisz że ludzie zapomną? Przyjdzie nowy wirus i znowu powtórka, bo przecież wtedy się udało ludzi wytresować, to można jeszcze raz. 

Pomijam już totalnie fakt, że nikt nie bada na obecność przeciwciał. Skoro przeszedłem chorobę ale nikt mnie nie badał bo miałem "grypę", to dlaczego mam się szczepić? Czy to bezpieczne? Są badania? Nie ma kuźwa i nie będzie. 

Hmm, a czy da się wyprodukować i wydystrybuować w sposób bezpieczny MILIARDY dawek szczepionek? Co ty myślisz, że to jest sos pomidorowy? 

Gdyby to, gdyby tamto... ech, mam wrażenie, że większość tu komentujących to osoby, które dorosłe życie na własny rachunek mają dopiero przed sobą. Ewentualnie dzielicie się tu swoimi frustracjami. 

Pandemia covida to nie pierwsza i ostatnia epidemia. Z pewnością będą kolejne. Kiedy? Nie wiadomo. To też zależy od tego, jak będziemy żyć i czy podejmiemy jakieś działania zaradcze. 

Co do badania przeciwciał. Jestem zdania, że powinno się je wykonywać, ale gdyby to było konieczne dla zdrowia ludzi, to zapewne by tak było. Obecnie jedyne, co ci grozi to gorączka i bóle mięśniowe. 

Także szykujcie się na kolejną pandemię:

infographic-history-of-pandemics-deadlie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ19 napisał:

Hmm, a czy da się wyprodukować i wydystrybuować w sposób bezpieczny MILIARDY dawek szczepionek? Co ty myślisz, że to jest sos pomidorowy? 

Post wcześniej mówiłeś że mam się zaszczepić i zachęcać... A teraz że się nie da.

I tyle w temacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, galakty napisał:

Post wcześniej mówiłeś że mam się zaszczepić i zachęcać... A teraz że się nie da.

I tyle w temacie. 

Wpisałeś się na rządową listę oczekujących? Zadbałeś o starszych członków rodziny żeby zapisali się na szczepienia? Masz w znajomych nauczycieli? Rozmawiałeś z nimi rzeczowo o szczepieniu czy powtarzałeś antyszczepionkowe bzdury z neta, generując w nich obawy? 

Ja osobiście powinienem w marcu dostać swoją dawkę AZ. Tyle w temacie. Nie klepię jęzorem na pusto, jak zapewne większość tu dyskutujących. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pandemia covida to nie pierwsza i ostatnia epidemia. Z pewnością będą kolejne. Kiedy?

Edytowane przez sotki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Covid19 będzie chorobą sezonową  tak jak grypa  i będzie  się nakładał na sezon zachorowań na grypę  . 

Problem w tym ze  wszystko jest weryfikowane jako covdi19 .. grypy już  nie ma :E  .

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie jestem twoim przyjacielem, nie odnosiłem się do twoich postów ale... argumenty "wg spływających danych" i " zazwyczaj pozwala poradzić sobie" plasują cię tam gdzie nie trzeba nic dookreślać. Dobrze by też było, żebyś sprawdził co to jest epitet.

Edytowane przez T_G
@lj19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sotki napisał:

Powiedzą, że mamy nową epidemię jak wyjdzie, że te szczepionki na covid to nie wypał i ludzie po  nich umierają.

Ja jestem pewny, że na jesień będzie kolejna fala i zamykanie gospodarki bo wirus jak to wirus grypy mutuje^^

No to będziemy się szczepić jak na grypę. Sporo osób tak robi co sezon i nie przeszkadza im 50% skuteczność tych szczepionek. 

Co do mutowania, to też nie do końca wiadomo, w jaką stronę to pójdzie. Taka natura wirusów. 

Przy czym ja chciałbym przypomnieć, co się działo mw. rok temu w północnej Italii czy Hiszpanii. To nie jest tak, że covid-19 to taka trochę groźniejsza grypa.
Poza tym sama grypa też swego czasu była dla ludzi wysoce śmiertelna. Pamiętacie "Hiszpankę"?  

 

Teraz, adashi napisał:

Trzeba przyznać, że gość jest niezły, aż go sobie zasubskrybowałem.

Jest wyjątkowo kiepski. Zero rzeczowych argumentów i jedzie cały czas "na picu". No gada płynnie i z emfazą. Nośne, ale płytkie tezy. Wiadomo, że niektórym się to będzie podobać. 

3 minuty temu, T_G napisał:

Po pierwsze to nie jestem twoim przyjacielem, nie odnosiłem się do twoich postów ale... argumenty "wg spływających danych" i " zazwyczaj pozwala poradzić sobie" plasują cię tam gdzie nie trzeba nic dookreślać. Dobrze by też było, żebyś sprawdził co to jest epitet.

Co ty masz na swoje argumenty? Ja przynajmniej próbuję wyciągać wnioski z danych nad którymi pracują profesjonaliści (naukowcy). 

Mam czerpać wiedze z własnego widzimisię czy laickich opinii znajomych? 

Dobrze, będę od teraz mówił do Ciebie "bracie". ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, EdiSk8 napisał:

Uwielbiam jego sarkazm ? Jak dla mnie w punkt. Absurd osiągnął już taki poziom, że wyjebało skalę. 

Trzeba przyznać, że gość jest niezły, aż go sobie zasubskrybowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LJ19 napisał:

No to będziemy się szczepić jak na grypę. Sporo osób tak robi co sezon i nie przeszkadza im 50% skuteczność tych szczepionek. 

Co do mutowania, to też nie do końca wiadomo, w jaką stronę to pójdzie. Taka natura wirusów. 

Przy czym ja chciałbym przypomnieć, co się działo mw. rok temu w północnej Italii czy Hiszpanii. To nie jest tak, że covid-19 to taka trochę groźniejsza grypa.
Poza tym sama grypa też swego czasu była dla ludzi wysoce śmiertelna. Pamiętacie "Hiszpankę"?  

 

Nie nie pamiętamy   nikt  z tu obecnych raczej nie żył w latach 1918-1920  , jedyne co to  wiemy/czytaliśmy  że  tak akcja była.

A ty pamiętasz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LJ19 napisał:

No to będziemy się szczepić jak na grypę

Czyli wcale? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Nie nie pamiętamy   nikt  z tu obecnych raczej nie żył w latach 1918-1920  , jedyne co to  wiemy/czytaliśmy  że  tak akcja była.

A ty pamiętasz ?

Tak, pamiętam z lektury różnych tekstów na ten temat. No i wyciągam wnioski. A ty wyciągasz? Wiesz, to takie ludzkie...

1 minutę temu, sotki napisał:

, a powikłania to co? Na serio wierzyć choremu rządowi, że to wszystko jest bezpieczne? Jeszcze rok temu pisi rząd wyśmiewał maseczki. Morawiecki twierdził, że nie są skuteczne. Później nakazał zasłaniania twarzy plexi  albo szalikiem. Teraz ta chora władza twierdzi, że zasłanianie twarzy plexi nic nie daje i należy chodzić w medycznych maskach. 

Ja nie słucham rządu. Nie obchodzi mnie, co mówią o szczepionkach. Jeśli o to chodzi to interesuje mnie zdanie ekspertów - zarówno w kraju, jak i zagranicą. No i takich ekspertów, którzy mają coś do stracenia, a nie gości wyciąganych przez antyszczepionkowców, dla których wystąpienie na youtubie to wielka okazja do pokazania się. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Tak, pamiętam z lektury różnych tekstów na ten temat. No i wyciągam wnioski. A ty wyciągasz? Wiesz, to takie ludzkie...

:D  jakie  wnioski wyciągasz ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, galakty napisał:

Czyli wcale? 

W sensie co roku, ale myślę, że będzie to robić znacznie więcej osób niż około 5% społeczeństwa. Przynajmniej przez pierwsze kilka lat. 

Teraz, raiders napisał:

:D  jakie  wnioski wyciągasz ?

 

Napisałem wcześniej, nie będę się powtarzał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, LJ19 napisał:

Ja przynajmniej próbuję wyciągać wnioski z danych nad którymi pracują profesjonaliści (naukowcy). 

A próbowałeś kiedyś logikę z matematyką ? O polskim już wiem, że nie.A tu takie retoryczne pytanie-niespodzianka. Ostatnio źródłem tych danych była dobrowolna ankieta i magazyn "nature"... ale na szczęście mamy simonów , horbanów itp profesjonalistów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, T_G napisał:

A próbowałeś kiedyś logikę z matematyką ? O polskim już wiem, że nie.A tu takie retoryczne pytanie-niespodzianka. Ostatnio źródłem tych danych była dobrowolna ankieta i magazyn "nature"... ale na szczęście mamy simonów , horbanów itp profesjonalistów...

Daruj sobie, znów stosujesz wycieczki personalne. Tylko zaraz nie odwracaj kota ogonem. 
Nie słucham nigdy jednego eksperta. Czytam różne doniesienia i wyciągam wnioski. 

Ja już podjąłem decyzję, zaszczepię się i będę chodził na koncerty, podróżował etc.
Jak trzeba będzie, to za rok dowalę kolejną dawkę szczepionki. Chyba że w międzyczasie wyjdzie coś niefajnego.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, sotki napisał:

, a powikłania to co? Na serio wierzyć choremu rządowi, że to wszystko jest bezpieczne? Jeszcze rok temu pisi rząd wyśmiewał maseczki. Morawiecki twierdził, że nie są skuteczne. Później nakazał zasłaniania twarzy plexi  albo szalikiem. Teraz ta chora władza twierdzi, że zasłanianie twarzy plexi nic nie daje i należy chodzić w medycznych maskach. 

Bezpieczenstwo to raczej nie problem, inaczej zydzi nie zaszczepiliby masowo swoich, od tego momentu sie nie martwie ;)

Przede wszystkim kasa - przy prawdopodobnej wersji sezonowej to bedzie sezonowy podatek na caly swiat dla kilku firm/krajow i kontrola - dla rzadow to raj

a przy okazji takie  smaczki:
https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-szczepionki-za-poparcie-dyplomatyczne-premier-izraela-kusi-i,nId,5069557

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, LJ19 napisał:

Tak, pamiętam z lektury różnych tekstów na ten temat. No i wyciągam wnioski. A ty wyciągasz? Wiesz, to takie ludzkie...

Ja nie słucham rządu. Nie obchodzi mnie, co mówią o szczepionkach. Jeśli o to chodzi to interesuje mnie zdanie ekspertów - zarówno w kraju, jak i zagranicą. No i takich ekspertów, którzy mają coś do stracenia, a nie gości wyciąganych przez antyszczepionkowców, dla których wystąpienie na youtubie to wielka okazja do pokazania się. 

Zeby cię  za bardzo  nie zdeptać .....

 wiesz co to propaganda  ?  jeśli  rząd mówi ze  pada deszcz  ,a  ty widzisz  swieci słonce  to rząd cię nazywa .. foliarzem ,antyszczepionkowcem  ,kosmitą ,wariatem  .

Zakładasz  ze  tylko jedna opcja jest prawdziwa ,wiarygodna i skuteczna    czyt szczepionka  .Nie dopuszczasz do siebie świadomości  i zdania innych ze ta szczepionka np może być szkodliwa  w dłuższym okresie czsu itp itd .

Jak by s by taki oczytany i świadom jak to przedstawiasz to brał  byś pod uwagę  wszystkie opcje i je rozważał  . 

Jeśli dla ciebie wiarygodni są  experci rządowi  , jak Horban i inni  opłacani przez pis  i  bigfarme  to  szkoda mi ciebie  naprawdę .

 

W dzisiejszych czasach  za tym wszystkim stoi ogromna KASA  i wpływy  i dla tych  dwóch rzeczy  ludzie zrobią wszystko .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LJ19 napisał:

Daruj sobie, znów stosujesz wycieczki personalne. Tylko zaraz nie odwracaj kota ogonem. 
Nie słucham nigdy jednego eksperta. Czytam różne doniesienia i wyciągam wnioski. 

Ja już podjąłem decyzję, zaszczepię się i będę chodził na koncerty, podróżował etc.
Jak trzeba będzie, to za rok dowalę kolejną dawkę szczepionki. Chyba że w międzyczasie wyjdzie coś niefajnego.
 

Puknij się w głowę, już ci pisałem, że nie odnosiłem się do twoich postów i mam w nosie twoje szczepienie. Odezwałeś się na zasadzie uderz w stół a nożyce się odezwą i masz problem z odpowiedziami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, raiders napisał:

Zeby cię  za bardzo  nie zdeptać .....

 wiesz co to propaganda  ? 

 

?
Ja nawet nie słyszałem jednej opinii tych profesorów, o których piszesz. Czytałem dostępne artykuły naukowe i doniesienia kolejnych badań nad skutecznością AZ, która mnie najbardziej dotyczy. 

Facet, ty mi o propagandzie wyskakujesz, a nie potrafisz poprawnie napisać pod względem językowym paru zdań... Dajmy temu spokój. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...