Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Wu70 napisał:

Właśnie wtedy nie patrzysz obiektywnie bo wszystko przesłania ci osobista tragedia, czym by ona nie była spowodowana zareagujesz tak samo, takie argumenty to zwykłe granie na emocjach.

Obiektywne jest być debilem i mieć wywalone na innych jak ostatni patus? 

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Broly napisał:

wprowadzenie jednej waluty

Marzenie, jednak raczej nie do spełnienia ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, crush napisał:

Obiektywne jest być debilem i mieć wywalone na innych jak ostatni patus? 

Na innych mial wywalone a sam po kryjomu z zona  sie zaszczepil 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, lukadd napisał:

No i bidnie to wygląda. 46% zaszczepionych lekarzy i 40% zaszczepionych lekarzy dentystów

https://nil.org.pl/aktualnosci/5359-szczepienia-lekarzy-i-lekarzy-dentystow-p-covid-19-w-liczbach

Ciekawe dane bo na twitterze podali że zaszczepili więcej lekarzy niż mamy w kraju i to miesiąc temu :D

https://mobile.twitter.com/szczepimysie/status/1358846517856075778
Profil prowadzony przez Centrum Informacyjne Rządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Wu70 napisał:

W USA już 16 stanów znosi restrykcje, a wy co, covidianie zaniepokojeni? :cool:

Niedługo wszędzie będzie już po "pandemii", a w Europie kolejna, szybernasta fala. :lol2:

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Wu70 napisał:

Ciekawe dane bo na twitterze podali że zaszczepili więcej lekarzy niż mamy w kraju i to miesiąc temu :D

https://mobile.twitter.com/szczepimysie/status/1358846517856075778
Profil prowadzony przez Centrum Informacyjne Rządu

Tak, wcześniej tak podali i jeszcze kilka innych wersji było. Niby się pomyli :E A tak naprawdę to oni już się pogubili w tej nieudolnej propagandzie i wklepywaniu cyferek z tyłka w zależności od potrzeby chwili.

Teraz są oficjalne i niby poprawne dane podane przez ministerstwo zdrowia w tym linku co dałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę, co poniektórzy tu piszą to aż się za głowę łapię. Tak COVID istnieje i każdy reaguje na niego w inny sposób. Pracuje w służbie zdrowia i mam z tym codziennie do czynienia. Ludzie zakażeni, ale na wczesnym etapie choroby, co parę dni wcześniej żartowali, leżą teraz jak wywłoki z rozjebanymi płucami. Sam przeszedłem covida tyle, że w moim przypadku jedynymi objawami była senność i brak smaku, węchu. Kwestia szczepionek to sprawa osobista i każdy podchodzi do tego na swój sposób. Lekarze nie zalecają przyjmowania drugiej dawki szczepionki, jeżeli po pierwszej dawce wystąpiły poważne skutki uboczne. Ja się zaszczepiłem bo taki mam zawód i nie mógłbym żyć ze świadomością, że jakaś starsza osoba przeze mnie została zakażona i choruję, co może skończyć się jej zgonem. Szczepionka działa, mam przeciwciała na wirusa. Najgorsze jest to, że foliarze rozpowszechniają swoją niewiedzę na ten temat, przez co więcej osób może ucierpieć.

  • Haha 3
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ludzie zakażeni, ale na wczesnym etapie choroby, co parę dni wcześniej żartowali, leżą teraz jak wywłoki z rozjebanymi płucami.

Edytowane przez sotki
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się, że część użytkowników tego forum najchętniej by widziała aby ten młody człowiek został potraktowany jako przestępca.

Dobrze, że są jeszcze młode, kulturalne osoby, które potrafią bronić swoich praw. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Edit: widzę że powyższy tekst bywa za trudny. Zatem dopisuje ostatnie zdanie. Przy takiej ilości zakażeń i w miarę stabilnej sytuacji nie dziwi mnie to że nie czekają na decyzje innych władz

Edytowane przez sotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, sotki napisał:

W USA  od początku epodemiii nie było żadnych restrykcji. Ludzie mogli prowadzić sklepy, restauracje, hotele,  kina itd. W USA wprowadzenie ograniczeń w prowadzeniu działalności byłoby niezgodne z konstytucją. Tylko w Polandii zamknięli ludziom firmy.

No nie tylko w Polsce. Niestety, ale we większości krajów UE mamy od około roku podobną "demokrację".

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No nie tylko w Polsce. Niestety, ale we większości krajów UE mamy od około roku podobną "demokrację"

Edytowane przez sotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, sotki napisał:

W USA  od początku epodemiii nie było żadnych restrykcji. Ludzie mogli prowadzić sklepy, restauracje, hotele,  kina itd. W USA wprowadzenie ograniczeń w prowadzeniu działalności byłoby niezgodne z konstytucją. Tylko w Polandii zamknięli ludziom firmy.

Misiaczku. W USA nie było żadnych ograniczeń. Jedyne ograniczenia to maseczki na mordzie, dystans itd. Jednak kina hotele i cała reszta normalnie była od początku epidemii 

Hmm na ktorej rzeczywistosci zyjesz?

Bo wszystko co napisales tutaj to jak bys zyl w bujnej rzeczywistosci.

 

Teraz dopiero zaczynaja luzowac restrykcje kazdy stan inaczej.

 

 

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Armage169 napisał:

Ja się zaszczepiłem bo taki mam zawód i nie mógłbym żyć ze świadomością, że jakaś starsza osoba przeze mnie została zakażona i choruję, co może skończyć się jej zgonem.

no ale wg. producentów szczepionki nie chronią przed zakażeniem i zakażaniem tylko powodują łagodniejszy ewentualny przebieg, jesteście w stanie chociaż ujednolicić narrację żeby samemu sobie nie przeczyć albo chociaż jeden drugiemu ?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
19 minut temu, sotki napisał:

Ty tak na serio czy tylko udajesz głupiego? Tu masz wypowiedz Polki mieszkającej w USA, gdzie jasno mówi że rząd nikogo nie zmusił do zamykania sklepów i całej reszty . Jeżeli twierdzisz, że ona kłamie to podaj dowód. https://www.tiktok.com/@zuza_maria_26/video/6935486397583314182?lang=pl-PL&is_copy_url=1&is_from_webapp=v1

 

 

A ty wierzysz dziecku?

Google nie boli bys wyszukal oficjalne dane.

od stycznia zmniejszaja restrykcje. Do kina ro Florida tylko chodzila i to dopiero jak tez zniesli restrykcje wczesniej.

Ja mieszkam na Marsie miasto Pequannock Township panstwo USA

 

 

masz przyklad

 

What to Expect at Indoor Restaurants and Bars

The following summarizes some of the protocols contained in DOH's Health and Safety Standards for Indoor Dining, EO 183, EO 192, and EO 194. However, this summary is not a replacement for fully complying with the terms of the health and safety standards , EO 183, EO 192, and EO 194, and businesses should read the full guidance carefully to ensure full compliance.
Food and beverage establishments must:

  • Limit the number of patrons in indoor areas to 35 percent of the food or beverage establishment's indoor capacity, excluding the food or beverage establishment's employees;
  • Limit seating to a maximum of eight (8) customers per table (unless they are from a family from the same household) and arrange seating to achieve a minimum distance of six feet (6 ft) between parties - tables may be placed closer than 6 feet if they are separated by dividing barriers;
  • Require customers to only consume food or beverages while seated;
  • Require patrons to wear face coverings while inside the indoor premises of the food or beverage establishment, except when eating or drinking at their table;
  • For food or beverage establishments with table service, require that customers be seated in order to place orders;
  • For food or beverage establishments with table service, require that wait staff bring food or beverages to seated customers; and
  • Keep doors and windows open where possible and utilize fans to improve ventilation.
  • Per Executive Order No. 183, smoking, including vaping, is permitted indoors only when otherwise permitted by State law.
  • Barside seating will prohibited at all hours.
Edytowane przez MaxForces

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, T_G napisał:

no ale wg. producentów szczepionki nie chronią przed zakażeniem i zakażaniem tylko powodują łagodniejszy ewentualny przebieg, jesteście w stanie chociaż ujednolicić narrację żeby samemu sobie nie przeczyć albo chociaż jeden drugiemu ?

Nic nie pisałem że chronią przed zakażeniem w 100%, żadna szczepionka nie ma 100% skuteczności. To ty mi wkładasz do ust to czego nie napisałem . Jest to dobrowolne nie musisz się szczepić jak nie chcesz, ja też nie musiałem, ale się zaszczepiłem bo jak wspomniałem taki mam zawód. Jak widać żyje i nie znam osoby, która miałaby jakieś problemy poszczepienne, ale tak jak pisałem lekarze mówią, żeby nie przyjmowac drugiej dawki jeżeli po pierwszej wystąpiły poważne skutki uboczne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Armage169 napisał:

Nic nie pisałem że chronią przed zakażeniem w 100%, żadna szczepionka nie ma 100% skuteczności.

"Ja się zaszczepiłem bo taki mam zawód i nie mógłbym żyć ze świadomością, że jakaś starsza osoba przeze mnie została zakażona i choruję, co może skończyć się jej zgonem."

"To ty mi wkładasz do ust to czego nie napisałem" - zacytowałem twój post

 

zaszczepiłeś się, żeby nie zarazić kogoś innego chociaż szczepionka nie gwarantuje tego że zakazisz się sam i będziesz dalej zakażał ? ... no nareszcie jakieś logiczne uzasadnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, sotki napisał:

, a ja jestem miliardem. W mieszkaniu mam bilion złotych w złocie, a ściany wysadzane pisowkim bursztynem.  Wracaj dziecko z swoją propagadną do TV PIS straszyć niedouczonych emerytów.

To jest normalne, że stare, słabe, schorowane osoby umierają, albo mają powikłania pogrypowe. To jest taki wiek.  Nikt nie żyje 100 lat. Ludzie umierają i zawsze będą umierać.

W mojej rodzinie ludzie  chorowali i wymiotowali przez kilka  dni  po przyjęciu szczepionki na covid. Z tego co piszą w internecie inni mają tak samo.

Daruj sobie wycieczki personalne. Wymioty są przecież jednym z ze skutków ubocznych. U moich współpracowników po szczepieniu skutki uboczne minęły po 1-2 dniach, przeważnie był to ból ręki i obolałe mięśnie. Niektórzy brali zwolnienia, bo można. Ale prawda jest ze dużo osób też się wstrzymuje ze szczepieniami, co jest normalne. 

Chce tylko wam przedstawic jak to wygląda z mojej strony.

8 minut temu, T_G napisał:

"Ja się zaszczepiłem bo taki mam zawód i nie mógłbym żyć ze świadomością, że jakaś starsza osoba przeze mnie została zakażona i choruję, co może skończyć się jej zgonem."

"To ty mi wkładasz do ust to czego nie napisałem" - zacytowałem twój post

 

zaszczepiłeś się, żeby nie zarazić kogoś innego chociaż szczepionka nie gwarantuje tego że zakazisz się sam i będziesz dalej zakażał ? ... no nareszcie jakieś logiczne uzasadnienie

Tak, bo niestety po chorobie mając przeciwciała wciąż się możesz zarazić. Im dłużej jesteś po chorobie tym większe prawdopodobieństwo zakażenia. Szczepienia działają na tej zasadzie nie powodując zakażenia. Po szczepieniu dostaje się kod qr który jest ważny rok od daty podania 2 dawki, więc pewnie tyle ma się przeciwciała. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

O czym Ty piszesz? W firmie, w ktorej pracuje, fabryki byly zamykane wielokrotnie i byly przestoje.

Edytowane przez sotki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Naprostujmy od urodzenia a by nie mial watpliwosci link 1h na moja lokalizacje

Edytowane przez sotki
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz pytam, skoro wirus taki groźny, dlaczego szpec niedzielski nie zamknie warszafki i mazowieckiego które cnie schodzi z fotela lidera jeśli chodzi o liczbę zakażeń?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...