Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, galakty napisał:

Ile osób do 25-30 roku życia zmarło? Jaki procent ogółu? 

A nie latał tutaj po forum screen od MZ o śmierci w danej grupie wiekowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, ODIN85 napisał:

Gdzie te testy kupili? bo ja tylko o tych na przeciwciała słyszałem.

Ten jeden przypadek opisywany przeze mnie jest z z Niemiec. Nie wiem jaka jest dokładnie dostępność takich testów w Polsce, ale słyszałem, że można dostać.

 W DE masz je na każdym rogu, od apteki przez lidle i aldi :E

Działać działają i to dość dokładnie bo już przetestowane. Sam robiłem, żona robiła, znajomi robią. Nikomu z moich znajomych jeszcze nie wyszedł pozytywny jeśli nie miał objawów. A ci co mają objawy i covida robili nawet kilka i za każdym razem pozytyw :E

Sam w domu mam do wyboru do koloru bo ostatnimi czasy za często spotykamy gdzieś zakażonych i od czasu do czasu się sprawdzamy czy nie złapaliśmy :E

BGYRszQ.png

 

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODIN85

Dzieci i młodzież też umierają na Covid, więc nie będzie to na pewno 0,0%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, مارتشين napisał:

Mówisz to na podstawie swojego doświadczenia czy simona? 

Na podstawie obserwacji własnych, przekazów TV, sieci  itp...

Dlaczego dla Was ciężkie stany= takie, które kończą się zgonem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, lukadd napisał:

Ciekawe dla czego umożliwili rejestracje osób 40+? Czy nie dla tego, że zaczęła spadać ilość chętnych w starszych grupach

Przez pisowski bałagan, w tym 30 szczepionek na punkt porobiły się gigantyczne kolejki 70+ (i 80+) w dużej większości kraju, za to w małej mniejszości zaczęło brakować chętnych (więc zamiast wysyłać gdzie potrzeba to oni wolą szczepić 20-30-latków na lewo i 40+ na prawo).

Podawałem linka jak to w Rzeszowie 20% chętnych, a w okolicy po 100%. To skandal na wybory (tylko to przyśpieszenie od ok. 21 marca), ale ogólnie tak jest że duże miasta mają za dużo dawek, a małe znacznie znacznie za mało. Teraz głupki z PIS sobie wymyślili, że małe punkty są nieekonomiczne, że lepiej dowieźć 10000 dawek do dużego punktu np. w Warszawie na Narodowym, a ludzie niech sobie dojeżdżają po 20-100 km. Owszem dla budżetu będzie odrobinkę taniej, ludzie stracą ze 100 razy więcej.

Ogólnie PIS dąży do oszustwa by mieć czołowe statystyki w UE, by się pochwalić w TVPiS. Obawiam się, że będzie 5 mln zaszczepionych (i 15 mln 1 dawką), co TVPiS poda jako 20 mln (jeszcze niedawno 1 vs 2 dawka to było 2:1, teraz już 2,7:1). Oczywiście to musi rosnąć z napływem szczepionek, ale z 2 do 2,5 wzrosło przez marketing. W Izraelu niedawno wynosiło to rzędu 1,2:1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, ODIN85 napisał:

Jaka cena?

~5 euro za sztukę. Na tutejszy rynek to raczej nie jest wygórowana cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem już tu nie pisać bo poziom kowidiaństwa jaki jest uprawiany w tym temacie przez znaffców i expertów mnie przeraża. Podejrzewam że jest to ten sam poziom co doradcy niedzielskiego. No ale ja nie o tym.

Chciałem tylko zostawić kolejny ciekawy odcinek Warto Rozmawiać:

 

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563?fbclid=IwAR1wI8M5HQ5KYnR3sCEpAnhr5KDsh6BTLQaZ4I9LJzWjMxtyWEZy9gi-XR0

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, مارتشين napisał:

No uprzejmy ten wirus. Teraz przynajmniej uprzedził że będzie atakował. Ręce to ja mam już w piwnicy , tak mi opadły. Od świąt minęło 8 dni a oni straszą efektami spotkań świątecznych w maju. A wyszliśmy już z fali efektów spotkań na sylwestra ?

 

 

Edytowane przez marekkraw
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, مارتشين napisał:

 

15 minut temu, marekkraw napisał:

No uprzejmy ten wirus. Teraz przynajmniej uprzedził że będzie atakował. Ręce to ja mam już w piwnicy , tak mi opadły. Od świąt minęło 8 dni a oni straszą efektami spotkań świątecznych w maju. A wyszliśmy już z fali efektów spotkań na sylwestra ?

 

 

Sam się z tego już śmieje  ,ale to już  smiech przez  łzy ,  bo myślę ze ta forma szantażu zaszła już za daleko  i raczej nigdy się nie skończy .Ludzie już są  tak ogłupieni  ze łykają wszystko co powiedzą te  marionetki na konferencji .A  jak się w słuchać w to co mówią to   lecą same brednie i bzdury ,co konferencja to przeczą sami sobie i poprzedniej konferencji .

Nie wiem jak   rząd , premier rządu może podejmować decyzje o lockdownie na podstawie przypuszczeń i domysłów .  Rząd nie dysponuje żadnymi  badaniami potwierdzającymi ze  covid jakoś  szczególnie  rozprzestrzenia się  u fryzjera ,kosmetyczni ,pubie ,restauracji  czy w kinie  .. a mimo to zamyka  te branże .

Mamy  "3 fale "  która się jeszcze nie skończyła ...ale rząd  już wie ze  przed nami 4 fala i ma na nią już plan walki  ,ale przed  4 falą  czekają nas jeszcze wzrosty zachorowań  spowodowane świętami wielkanocnymi ...  no banda IDIOTÓW

Edytowane przez raiders
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko w gruzach, a szczepionka miała przynieść ulge, to co się dzieje ??

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, licho52 napisał:

Wszystko w gruzach, a szczepionka miała przynieść ulge, to co się dzieje ??

Jak to co? Biznes is biznes wszystko jest w porządeczku. W Szwecji życie toczy się normalnie, brak masek na ulicach, w metrach, sklepach, wszystko otwarte, znajdzie się jakiś głupi Szwed ale to jak wszędzie. ?

Najgorsze w tym wszystkim jest to ,że jeśli nie nosisz maski to Ci ludzie mówią ,że wyparłeś Covida bo się panicznie boisz... mówi to gość ubrany w maskę, przyłbicę i rękawiczki ale są tego pozytywy.... ilu ludzi którymi się otaczałem odrzuciłem hop siup. ?

Edytowane przez Iri
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu porównywać Polskę do Szwecji. Mentalność polskiego narodu to poziom 100 lat za Szwedami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ODIN85 napisał:

No ale zomo będzie z czytnikami qr po knajpach latało i lipa jak sam wydrukuję

No właśnie nie trzeba wcale specjalnego czytnika QR. Wystarczy aplikacja o nazwie "zaszczepieni" i ona skanuje kod QR i potwierdza oryginalność certyfikatu. Także jak gdzieś będą to sprawdzali to nie będzie tak łatwo to obejść.

Co nie zmienia faktu, że pomysł z otwieraniem gospodarki tylko dla zaszczepionych jest delikatnie mówiąc, żeby nie używać gorszych słów, nie na miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J&J nie będzie u nas dostępny chyba tak szybko jak to miało być. Mówili coś o tym dziś na konferencji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, licho52 napisał:

Wszystko w gruzach, a szczepionka miała przynieść ulge, to co się dzieje ??

W  wała cię robią  jak i pozostałych  było mówione  w grudniu /styczniu ze   jak się bedziemy szczepić to nie będzie  zamykania gospodarki i będzie ogólny powrót do normalności ...

Lekarze zaszczepieni - dalej udzielają   eporad ,przed  normalnymi wizytami bronią się jak przed ogniem

Nauczyciele zaszczepienie  : dzieciaki  drugi rok  z  pseudo  e-lekcjami

Ponad 7 mln obywateli zaszczepionych ... mamy lockdown który będzie przedłużany  zapewne do wakacji .

Zaszczepi się 70% narodu .... będzie lockdown bo idzie 5 fala ....

Edytowane przez raiders
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, raiders napisał:

Nie wiem jak   rząd , premier rządu może podejmować decyzje o lockdownie na podstawie przypuszczeń i domysłów .  Rząd nie dysponuje żadnymi  badaniami potwierdzającymi ze  covid jakoś  szczególnie  rozprzestrzenia się  u fryzjera ,kosmetyczni ,pubie ,restauracji  czy w kinie  .. a mimo to zamyka  te branże .

Też mam wrażenie zząd po prostu zamyka to co może zamknąć z przyczyn politycznych czy gospodarczych. Nie zamknie fabryk bo gospodarka, nie zamknie kościołów bo ich elektorat to grupa religijnych radykałów. Pozostaje właśnie drobnica, fryzjerzy, restauratorzy itp. Ludzie niezorganizowani, niezbyt liczni, którzy nie są ich elektoratem, a jak splajtują to stosunkowo łatwo ktoś tę lukę na rynku zaklei. Może zamknięcie tych punktów niewiele da w porównaniu do zamknięcia fabryk, kościołów, ale jest dla rządu bezpieczne. 

 

7 minut temu, adashi napisał:

J&J nie będzie u nas dostępny chyba tak szybko jak to miało być. Mówili coś o tym dziś na konferencji?

Coś w prasie było, że wobec występujących po podaniu zakrzepów w USA na razie wstrzymują dostawy do Europy. 

Edytowane przez nemar
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, raiders napisał:

W  wała cię robią  jak i pozostałych  było mówione  w grudniu /styczniu ze   jak się bedziemy szczepić to nie będzie  zamykania gospodarki i będzie ogólny powrót do normalności ...

Lekarze zaszczepieni - dalej udzielają   eporad ,przed  normalnymi wizytami bronią się jak przed ogniem

Nauczyciele zaszczepienie  : dzieciaki  drugi rok  z  pseudo  e-lekcjami

Ponad 7 mil  obywateli zaszczepionych ... mamy lockdown który będzie przedłużany  zapewne do wakacji .

Zaszczepi się 70% narodu .... będzie lockdown bo idzie 5 fala ....

Jak zaszczepi się 70% to powiedzą ,że jest nowa odmiana która przyszła z zachodu i cyrk od nowa. ? Skończy się to raz na zawsze jak dojdzie do wojny i poleje się krew na ulicach i wtedy będą mieli ciała w workach tak jak to zapewniali nas co będzie. Nawet Ci głupcy w końcu zrozumieją i przejrzą na oczy ale to długa droga jeszcze do tego. 

Edytowane przez Iri
  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, ODIN85 napisał:

 

Dopiero czerwiec wrzesień luzik a w październiku 4 fala:kwasny:

Też zależy jakie będziesz miał lato.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, مارتشين napisał:

Nowy ład coraz bliżej. 

Całe szczęście jestem w grupie "władców"... ?

Trzeba było się bardziej w życiu postarać, to byś się teraz NWO nie obawiał, a tak... pozostaje płacz i zgrzytanie zębów. ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, marekkraw napisał:

Miałem już tu nie pisać bo poziom kowidiaństwa jaki jest uprawiany w tym temacie przez znaffców i expertów mnie przeraża. Podejrzewam że jest to ten sam poziom co doradcy niedzielskiego. No ale ja nie o tym.

Chciałem tylko zostawić kolejny ciekawy odcinek Warto Rozmawiać:

 

https://vod.tvp.pl/video/warto-rozmawiac,12042021,52921563?fbclid=IwAR1wI8M5HQ5KYnR3sCEpAnhr5KDsh6BTLQaZ4I9LJzWjMxtyWEZy9gi-XR0

z niecierpliwością czekam na wyjaśnienia L-covidian...

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kiedy ta 4 fala w maju czy czerwcu? Czy to cały czas 3 fala będzie a 4 dopiero na jesieni? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez 

53 minuty temu, adashi napisał:

J&J nie będzie u nas dostępny chyba tak szybko jak to miało być. Mówili coś o tym dziś na konferencji?

Raczej nie, tematy zakrzepów powodowane przez szczepionki zamiatają pod dywan w pierwszej kolejności, aby słupki się zgadzały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Napisz do niego żeby Ci podesłał mailowo, pewnie sam też w takiej formie dostał fakturę jeśli kupował przez neta   
    • Lenovo szczegółowo się trzyma kraju pochodzenia laptopa, więc też przepisów gwarancyjnych dla danego kraju. BTW. Przypominam tylko - info allegro - tego laptopa co chcesz kupić Układ klawiatury BE (azerty) - twierdzę że układ klawiatury będzie duuuuuużo większym problemem, niż ekran 15.6,  a nie 17 cali.    
    • DPF? A coś takiego w Polsce w ogóle istnieje? To się wycina i dalej jeździ
    • Z tym procesorem, to jakieś dziwne rzeczy piszesz Co to za wynalazek jeśli można wiedzieć ? Co do opóźnienia rpm od wentylatora CPU, to musisz to sobie właśnie tak ustawić, żeby reagował z opóźnieniem i obserwować temperaturę. Wiedząc, że pojemność chłodzenia jest dość duża - tak zakładam, bo nie wiem jakie jest  - to temperatura procesora nie ma prawa od razu podskoczyć o ileś tam stC, więc opóźnienie rpm będzie działać jak należy. Poza tym nie trzeba od razu ładować max rpm, bo po co, ustaw np. 50% rpm do 65stC a powyżej ułóż krzywą rpm liniowo do góry do np. 70stC i wypłaszcz, żeby wentylator nie wchodził na rakietowe obroty powyżej 70stC.   FC po uruchomieniu wykrywa wszystkie czujniki w komputerze i pokazuje je jako tabelki. Do tych tabelek trzeba przypisać odpowiedni czujnik/gniazdo FAN na płycie i podpiąć do niego wentylator (obojętnie, czy 3 pin czy 4 pin) Jeżeli masz na froncie np. dwa wentylatory, to fajnie ustawić rpm górnego wentylatora na froncie do czujnika od CPU (wentylator jest na wysokości chłodzenia CPU) a ten poniżej na froncie ustawić pod czujnik karty graficznej (wentylator jest na wysokości karty graficznej) Oba wentylatory będą się dynamicznie kręcić w zależności od czujników przydzielonych w FC. Gdy procesor będzie obciążony, a karta nie, to tylko górny się rozkręci, żeby podmuchać na mobo i procesor, odwrotnie będzie przy obciążeniu tylko karty. A w grach, gdzie wszystko zapierdziela na maxa, oba wentylatory będą kręcić z np. 1000rpm, gdy temperatury będą oscylować w okolicach np. 70stC dla CPU i 60stC dla karty. Możliwości jest od groma, tylko trzeba sobie to fajnie poustawiać W idle nic się nie kręci, bo nie musi, jedynie tylny wywiew ustawiony od 40stC czasem zakręci, jak się w budzie za ciepło zrobi, bo się w końcu zrobi, jak wywiew nie działa. Mam tak u siebie i jest elegancko. Co do SickleFlow 140 ARGB to krzywa rpm załatwia wszystko, wystarczy ustawić max na 1000rpm i gitara. Teraz sobie gram w FP (fishingplanet) i zobacz, jak się zachowują wentylatory: Wentylator na CPU kręci się dopiero od 50stC, tylny od 40stC, a przednie się nie kręcą, bo ich nie ma Aha, no i pompka w grze idzie na 100%, gdy w idle na 50% Sterowane ofkors w FC    
    • To teraz tylko czekać na premierę i ceny. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...