Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, B@nita napisał:

Poprawiłem post, wróć i przeczytaj jeszcze raz. Ja swoje w życiu już przepracowałem.

No tak, jakaś jest, ale nie taka fizyczna jak kiedyś wykonywałem.

"Konował prywatnie sobie dorobi po 150 za wizytkę."

Fajnie, że już nie musisz pracować, gratuluje. Dlatego tak mocno zazdrościsz innym, że mają siłę pracować po 8h etatu? Nie odpowiadaj, trafiasz do galerii ingnorowanych :)

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, xtn napisał:

 Nie odpowiadaj, trafiasz do galerii ingnorowanych :)

Bez żalu. Nawet mnie tym rozbawiłeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, T.m.p1 napisał:

Kiedyś PcLab miał chyba wątek z najbardziej odjechanymi cytatami jakie padły na tym forum. W związku z zacytowaną perełką wnioskuję o reaktywację.

Ja jeszcze wnioskuję o nowe reakcje w postaci ikonek do postów, np. ??‍♂️?? bo do tamtego ewidentnie brakuje jakiejś ikony.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, B@nita napisał:

Bez żalu. Nawet mnie tym rozbawiłeś.

To jaki to złoty biznes prowadzisz? Dowiemy się?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, musichunter1x napisał:

@MaxForces
Premier Japonii zwrócił się o te dostawy niedawno, artykuły są z kwietnia, a może to być wyolbrzymianie w mediach, niczym te przeprosiny Szwecji za brak działań ;) Dodatkowo Izrael najpierw zaszczepił Żydów, a Palestyńczycy byli zostawieni sami sobie.

 

Zacznijmy od Izraela bo mieszasz znowu.

A co ma piernik do wiatraka? Jezeli piszesz cos takiego

"Izrael cały zaszczepiony, ale choroba dalej się rozsiewa i podejrzewa się że może przyjść tam coś gorszego."

A by napewno caly zaszczepiony? Wybacz ale ogarnij sie. Bo masz zaszczepionych troszke ponad 60% populacji wiec masz i tez nowe przypadki chyba ze palestynczycy wyjechali z Izraela. I sprawdz czy szaleje bo od poczatku kwietnia maja srednio 200 przypadkow dziennie.

https://www.worldometers.info/coronavirus/country/israel/

Japonia czekala na postanowienia rzadu od stycznia do polowy lutego co do szczepionki bo robili swoje badania . Teraz nie maja szczepionek i dostana dopiero w czerwcu. Czego nie maja bo nie zapewnili sobie a wiekszosc  Phizer idzie na US i Europe. A to jedyna szczepionke ich rzad narazie akceptuje.

4 minuty temu, T.m.p1 napisał:

To jaki to złoty biznes prowadzisz? Dowiemy się?

Kury znosza zlote jajka?

Edytowane przez MaxForces
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, B@nita napisał:

Odnoszę dokładnie takie same wrażenie, ciągle te same nicki w obronie lekarzy. Jaka jest prawda jednak każdy wie.

No, ale weź na zdrowy rozum nawet gdy chcesz zostać lekarzem z powołania. 6 lat jednych z najcięższych studiów, następnie ~12 miesięcy praktyk za grosze i dopiero możesz rozpocząć specjalizację która trwa od jakoś 4 do 10 lat :E

W tym czasie zarabiasz, według danych z 2020 roku

  • priorytetowe dziedziny medycyny (w tym anestezjologia)
    • w pierwszych dwóch latach specjalizacji: 4700,00 zł
    • w dalszych latach specjalizacji: 5300,00 zł
  • pozostałe dziedziny medycyny
    • w pierwszych dwóch latach specjalizacji: 4082,00 zł
      w dalszych latach specjalizacji: 4500,00 zł

To są stawki brutto :E czyli na rękę od 2.8k do 3.7k pln.

 

Następnie po zrobieniu szkolenia specjalizacji trzeba zdać egzaminy aby zostać specjalistą.

Średni wiek w Polsce ukończenia rezydentury to 37 lat :E I dopiero po tym czasie łapiesz się na stawkę 6700brutto+ czyli ~4.7k pln netto :E

 

Na przysłowiowym zmywaku w UK zarobisz więcej i to podstawówce :E

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze akryflawina, lek dopuszczony do sprzedaży w Brazylii, m.in. stosowany przeciw pasożytom i do leczenia zakażeń układu moczowego.

Substancja ta hamuje replikację COVID-19 oraz innych wirusów (HIV-1), ale jeszcze nie została przebadana klinicznie jako kandydat na lek przeciw COVID-19.

Prof. Krzysztof Pyrć: skuteczność akryflawiny w leczeniu zakażenia SARS-CoV-2 muszą potwierdzić badania kliniczne

Edit: znalazłem coś ciekawego:

Czy eksperymentalny lek przeciwwirusowy powstrzyma COVID-19? Trwa badanie kliniczne z udziałem ludzi

Wstępne badania preparatu o nazwie MK-4482 (molnupiravir) pokazały, że ten eksperymentalny lek przeciwwirusowy jest w stanie hamować replikację koronawirusa w organizmie. Znacznie obniżył poziom wirusa SARS-CoV-2 w płucach badanych zwierząt. Dlatego zdecydowano się na testy kliniczne z udziałem ludzi.
Edytowane przez Andree

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, MaxForces napisał:

A by napewno caly zaszczepiony? Wybacz ale ogarnij sie. Bo masz zaszczepionych troszke ponad 60% populacji

60% czyli wszyscy

 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

No, ale weź na zdrowy rozum nawet gdy chcesz zostać lekarzem z powołania. 6 lat jednych z najcięższych studiów, następnie ~12 miesięcy praktyk za grosze i dopiero możesz rozpocząć specjalizację która trwa od jakoś 4 do 10 lat :E

W tym czasie zarabiasz, według danych z 2020 roku

  • priorytetowe dziedziny medycyny (w tym anestezjologia)
    • w pierwszych dwóch latach specjalizacji: 4700,00 zł
    • w dalszych latach specjalizacji: 5300,00 zł
  • pozostałe dziedziny medycyny
    • w pierwszych dwóch latach specjalizacji: 4082,00 zł
      w dalszych latach specjalizacji: 4500,00 zł

To są stawki brutto :E czyli na rękę od 2.8k do 3.7k pln.

 

Następnie po zrobieniu szkolenia specjalizacji trzeba zdać egzaminy aby zostać specjalistą.

Średni wiek w Polsce ukończenia rezydentury to 37 lat :E I dopiero po tym czasie łapiesz się na stawkę 6700brutto+ czyli ~4.7k pln netto :E

 

Na przysłowiowym zmywaku w UK zarobisz więcej i to podstawówce :E

 

Nie ma żadnej dyskusji że te studia są ciężkie i sam zawód wymaga pewnej predyspozycji.

Ja sam zostałbym ale dotykanie innych ludzi i przebywanie w szpitalu nie dla mnie.

ALE

W obecnej sytuacji jest patologia i niewyobrażalne dziwne sytuacje z lekarzami i dochodami w przemyśle służby zdrowia.

Nikt nie broni chirurgowi i innym zarabiania dużo za trudne zabiegi etc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, adashi napisał:

Teraz odstęp przy mRNA jest 6-7 tygodni

Pfizer: matka zaszczepiona 16 kwietnia, drugą dawkę ma 14 maja, równo 4 tygodnie po pierwszej. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

Pfizer: matka zaszczepiona 16 kwietnia, drugą dawkę ma 14 maja, równo 4 tygodnie po pierwszej. 

Moja mama szczepiona 18 kwietnia a drugą dawkę ma 23 maja. 

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tymczasem w Stanach wróciły koncerty

IMG_20210419_224752_compress8.thumb.jpg.c79b691600382f93ab10528ac8502c54.jpg

Edytowane przez marekkraw
  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

IMG_20210419_225534.thumb.jpg.dcb45b1531da2e444509e6237344e334.jpg.794c79ad17ca06955b7538ea92104d04.jpg

Edytowane przez lokiju
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba spożywał za dużo produktów Pilznera i mu padło na mózg :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobno maseczki do czerwca a nawet końca czerwca. W dupie ich mam, od maja ściągam maseczkę i nie przyjmuje żadnych mandatów. 

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko dwa tygodnie :E Podobno nie chcą demobilizować społeczeństwa. A w maju podobno mają być nawet dni po 25-30 stopni :E Więc ludzie wywalą nad jeziorka, grille itd.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dzisiaj jak było 15 stopni wywaliło dużo ludzi co się dziwić w końcu wyszło słońce na, które wszyscy tak długo czekali. Z kolei wieczorami to aż huczy na osiedlach od tych wszystkich domówek.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się to, co było do przewidzenia. Ostatni program w TVP, z którego można się było dowiedzieć prawdy i w którym można było usłyszeć krytykę działań naszego nieudolnego rządu już zaczął być prześladowany i najprawdopodobniej już go więcej nie zobaczymy w pisowskiej reżimówce:

176260630_1684044308459272_9391235123543

Edytowane przez ShadowMan
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rząd coraz śmielej rysuje plany stopniowego luzowania restrykcji koronawirusowych, zakładając odmrażanie części usług oraz działalności gastronomicznej w drugiej połowie maja. Obowiązek noszenia maseczek - jak dowiaduje się WP - zostanie z nami jednak na dłużej. Być może do czerwca. - Nie chcemy demobilizować obywateli, to nadal za wcześnie - słyszymy od jednego z polityków. Przesądzona jest również regionalizacja obostrzeń.

No rzeczywiście bardzo śmiałe kroki odmrożenie czegokolwiek dopiero w drugiej połowie maja a maseczki do czerwca ? cóż za odwaga rządu będąc na ich miejscu bałbym się podejmować takie odważne kroki ?

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, ShadowMan napisał:

Ostatni program w TVP, z którego można się było dowiedzieć prawdy

TVP już dawno nie oglądam, a szczególnie wszelkich wiadomości, publicystyki itp. bo to zawsze była tuba rządowa, ale z tym stwierdzeniem to moim zdaniem przesadziłeś.

Uważasz że powiedzieli prawdę, bo w programie wyszli ludzie, którzy w środowisku medycznym są uważani za ludzi, mówiąc delikatnie z mocno kontrowersyjnymi poglądami i powiedzieli parę rzeczy pod publiczkę i pod to z czym ty akurat się zgadzasz? Nagle media nie kłamią i nie manipulują, tylko akurat tu mówią prawdę bo ty tak mówisz? Przecież to miał być program działający głównie na emocje i żeby ludzie o nim mówili, bo wtedy skupiają się na tym, a nie na czymś innym.

Obejrzałem ten odcinek, bo też była dyskusja o nim tutaj.

Faktem jest, że narracja w nim przedstawiona nie zgadza się z narracją rządu i TVP, ale to nie oznacza, że to co tam mówią zaraz jest prawdą. Większość z tego było już przerabiane nawet tu na forum. O Martyce i Hałacie i ich poglądach było niejednokrotnie. Kim jest Schramm i Wróblewski to sobie doczytaj. No i koniecznie doczytaj o "instytucie" w którym jeden z tych panów pracuje. Nagle nikomu nie przeszkadza, że udziela się prezes instytutu, który tak na prawdę współtworzą korporacje i pracodawcy? Czyli nagle telewizja i korporacje mówią prawdę? ?

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Camis napisał:

Podobno maseczki do czerwca a nawet końca czerwca. W dupie ich mam, od maja ściągam maseczkę i nie przyjmuje żadnych mandatów. 

Też tak mam noszę pod brodą na powietrzu, w sklepie i komunikacji miejskiej zakładam, jak pisałem u mnie chyba gliny mają na to wywalone, bo też bez maseczek w samochodach ich widziałem.

Ale to jest kuriozum pozbywać się Pospieszalskiego bo ma inne zdanie niż nasz pierdołowaty rząd. :E

Edytowane przez Stjepan666
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Stjepan666 napisał:

Też tak mam noszę pod brodą na powietrzu, w sklepie i komunikacji miejskiej zakładam, jak pisałem u mnie chyba gliny mają na to wywalone, bo też bez maseczek w samochodach ich widziałem.

W Szczecinie od samego początku tego cyrku pogotowie, straż miejska itp nie miały masek , potem trochę gliniarze z tym pajacowali a teraz to już też mniejszość. A że codziennie jeżdżę dosyć dużo po centrum bo 100-150km to widzę jakie jest ich podejście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Rekordowa liczba lekarzy chce wyjechać za granicę. "Po pandemii nie będzie miał kto leczyć"

Prawie 200 zaświadczeń potrzebnych do otrzymania zatrudnienia za granicą pobrali lekarze w okręgowych izbach lekarskich w pierwszym kwartale tego roku. To rekord – mówi PAP prezes Naczelnej Rady Lekarskiej (NRL) prof. Andrzej Matyja. Po zakończeniu pandemii polskich pacjentów nie będzie miał kto leczyć - ostrzega.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzice zaszczepieni moderną, ojciec idzie na zabieg do szpitala... musi robić test na covid... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...