Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, Camis napisał:

Ciach

Chociaż belkę uważam za debila, to jednak ma rację. 

Godzinę temu, Camis napisał:

mr1U3wm.png

 

A masz może treść? :E

 

NVM myślałem że mają płatny dostęp do strony. 

Edytowane przez panzar01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze pytanie powinno brzmieć, ile osób z tego wątku bierze w czymś takim udział? :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, adashi napisał:

ja bym tych szmaciarzy i tak najchętniej za*ebał.

popieram -tyle ze szkoda na nich paly ich i tak natura juz upokorzyla -wystarczy im ze sa debilami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech pocieszy was fakt, że generalnie osoby leczące nowotwór szczypiorkiem bo BIG PHARMA, zdychają szybciej. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grubo. Ja co prawda na ten moment szczepić się nie zamierzam, ale tego nie popieram. Idiotyzm poziom max. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kibice w Lublinie ?:

 

8rPUusu.png

 

7 minut temu, different napisał:

Czy po prostu jest termin dzwonię i idę? Czy muszę być wcześniej gdzieś zapisany?

Wystarczy zadzwonić na 989 i wybrać rozmowę z konsultantem. Na numer punktu raczej się nie uda dodzwonić. 

 

Cytat

 

Instrukcja jak dostać termin wylistowany na stronach, masz trzy opcje:

Profil zaufany https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/ - najprostsze i najszybsze (można założyć tymczasowy profil zaufany ważny 3 miesiące, można to zrobić online, potrzebna jest kamerka - urzędnik będzie dzwonił, trzeba będzie mu pokazać dowód osobisty i siebie), oprócz tego można logować sie też nowym dowodem (tym z PINem) lub mojeID.


Dzwonisz na 989 i prosisz konsultanta o termin pod podanym adresem (może być potrzebny kod pocztowy).


Wchodzisz na https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ znajdujesz punkt szczepień po adresie, dzwonisz na podany numer telefonu.
Info które nie było podane w mediach: Pfizer i Moderna jest dostępny dla wszystkich (od 1 kwietnia) którzy mają skierowanie

Skierowania są wydawane automatycznie, 1 kwietnia skierowania dostały osoby 40+, 50+ które wyraziły chęć szczepienia w styczniu-marcu na specjalnej stronie (już niedostępnej).

Możesz sprawdzić czy masz skierowanie za pomocą [erejestracji](https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl/)

Masz rodziców umówionych na AstraZenece? Możesz ich przepisać na Pfizera/Modernę.
Dane na tej stronie są slotami zewnętrznymi (tj. dostępnymi dla każdego przez np. infolinię 989 lub erejestrację.

 

 

Edytowane przez Camis
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, adashi napisał:

Trzeba zachować poczucie skali. Nawet jeśli zablokują 200 tysięcy terminów to opóźnią program szczepień efektywnie o 2 dni. Tak że siła ich oddziaływania w praktyce jest znikoma. A że ręce opadają na ten debilizm i docelowo przydało by się to pozamykać w jakichś quasi-gettach, to naturalnie sprawa odrębna.

Dokładają daremnej pracy ludziom z infolinii czy innym osobom współpracującym z programem, którzy potem muszą dzwonić do osób z "list rezerwowych", no ale trudno. Nikt nigdy nie obiecywał, że wszyscy będą inteligentni.

 

Ale jeżeli tym procederem uda im się lub udało zmarnować jakiekolwiek dawki to jest celowe narażanie na straty, za które potem znów wszyscy zapłacimy. To się powinno ścigać, bo wprowadzą w końcu jakieś zmiany by utrudnić ten proceder, a potem będzie zdziwienie dlaczego jak ktoś nie przyjdzie z na prawdę ważnych powodów to na przykład spada na koniec kolejki z czasowym brakiem możliwości zapisania się ponownie.

Ponadto ciekawi mnie czy rejestrują się na swoje dane czy może na jakieś cudze? Co trzeba mieć żeby zarejestrować się telefonicznie? Imię nazwisko i PESEL czy coś jeszcze?

Jeżeli wyszłoby że posługują się nie swoimi danymi to jest to przestępstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co się w majówkę będzie działo, chociaż pogody super nie zapowiadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
10 minut temu, Trepcia napisał:

A co ma byc? Bedzie ogolnokrajowe grillowanie :) Juz w ostatni weekend bylo czuc grillowana kielbaska.

U mnie sąsiad jeszcze na piętrze wyżej nie odpalił na balkonie grilla. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ostatni weekend nie było dużo ludzi nad rzeką itp., bo właśnie pogoda była paskudna (deszcz + wiatr). 

I bardziej chodziło mi o to ile patroli wyślą, a nie co zrobią ludzie bo wiadomo że wyjdą na dwór :P 

Edytowane przez galakty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Ale jeżeli tym procederem uda im się lub udało zmarnować jakiekolwiek dawki to jest celowe narażanie na straty, za które potem znów wszyscy zapłacimy. To się powinno ścigać, bo wprowadzą w końcu jakieś zmiany by utrudnić ten proceder, a potem będzie zdziwienie dlaczego jak ktoś nie przyjdzie z na prawdę ważnych powodów to na przykład spada na koniec kolejki z czasowym brakiem możliwości zapisania się ponownie.

Ponadto ciekawi mnie czy rejestrują się na swoje dane czy może na jakieś cudze? Co trzeba mieć żeby zarejestrować się telefonicznie? Imię nazwisko i PESEL czy coś jeszcze?

Jeżeli wyszłoby że posługują się nie swoimi danymi to jest to przestępstwo.

Rejestrują się nie tylko na swoje dane, ale także na dane istniejących osób ze swoich rodzin (być może i innych osób, tego nie wiem), które znają (nie da się zarejestrować na dane wygenerowane z generatora peseli np.). Praktyka na infolinii jest taka, że bez problemu można zarejestrować kogoś innego (kto jednak istnieje) i wystarcza do tego imię, nazwisko oraz PESEL. Jak to się ma do aspektów prawnych nie wiem, ale chyba musi tak być, bo osoby starsze czy niepełnosprawne mogą mieć problem z samodzielną rejestracją. Przez SMS też, dodatkowo można sterować miejscem, bo podaje się chyba nadal numer kodu pocztowego. No i dzwonią bezpośrednio do punktów szczepień (to jest najgroźniejszy scenariusz w sumie, ale zablokowanie tego sposobu rejestracji, to utrata dawek w innym scenariuszu).

Przez e-pacjenta oni się raczej nie rejestrują, bo to element depopulacji oraz zbierania o nich danych przez Gatesa, więc oni się wstydzą to w ogóle mieć, a jak mają to się nie chwalą. Czerniak i ten drugi, Jaśkowski, im np. zabraniają to mieć.

Trudno ocenić ile dawek przez nich zostało zmarnowanych, ale nie są to duże liczby. Nie wszyscy, którzy nie przychodzą, to od razu antyszczepy, komuś coś może wypaść itd. Koszt tego wszyscy poniesiemy i niestety taka jest cena demokracji i tzw. wolności obywatelskich w obliczu niewielkich zasobów rozumu tej grupy postaci. Szczerze mówiąc nie widzę możliwości skutecznego ścigania tego, poza ewentualnie jakąś pokazówką w przypadku jednego czy dwóch prowodyrów (bo tam nie widać jakiegoś scentralizowania tej akcji). Bo na plus jest to, że antyszczepy to osoby zalęknione. Uciekają nawet jak nikt ich nie goni.

Ale gdyby ktoś miał pomysł jak skutecznie walczyć z tym debilizmem to byłoby świetnie.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, galakty napisał:

Ciekawe co się w majówkę będzie działo, chociaż pogody super nie zapowiadają.

Patrząc na przygotowania jakie obserwuję u siebie w nadmorskich miejscowościach będzie normalna majówka. Knajpy, stragany, wszędzie słychać rżnięcie dech i wióry pod nowe ekskluzywne "butiko-stragany" z osb:E. Oczywiście inwestorów z Polski a głównie ze śląska. Podobnie z domkami letniskowymi, największą jakościowo chałę odwalają inwestory ze śląska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Chociaż jeden plus tej całej pandemii że zliwidowała wszystkie przestępstwa w naszym kraju i policja ma czas na częste wizyty w lokalach?

 

Pełna klasyka. Pani jest pewna, że "mandat zostanie anulowany", ale zbiórkę na mandat utworzyła.

W sumie zasługi Tanajno i spółki w zakresie wsparcia budżetu są naprawdę niemałe. Dużo mandatów anulowanych, ale więcej zapłaconych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, ODIN85 napisał:

Wróćmy do tych restauracji. Były otwarte w reżimie sanitarnym,odległości zachowane,maski zdjąć można tylko przy stoliku itp.

Zamknęli wszystko i co ludzie zrobili? Spotkania po domach bez zachowania jakich kolwiek zasad?

My już od ponad roku tak ze znajomymi robimy, puby zamknęli więc domówki się kręci w weekendy. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Stjepan666 napisał:

My już od ponad roku tak ze znajomymi robimy, puby zamknęli więc domówki się kręci w weekendy. :D

Jak większość. U mnie w plackarni w weekendy jeżdzi bardzo dużo zestawów imprezowych czyli po 3-4 giganty do jednego mieszkania. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85 napisał:

3451 dziś.

Dobrze że tak szybko załatwili ten lot do indii bo zaraz by było po wszystkim :D

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To z tymi antyszczepami stało się ogromnym newsem na pierwszych stronach.  Oznacza to że rząd znalazł wroga publicznego i wskazał go masom.

 

Te manipulacje socjotechniczne są żałosne, ale co bardziej jest fakt że działają.  Ludzie są OBURZENI działaniami WROGICH SIŁ antyszczepionkowych.

Rząd przybija piątki.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo jak program szczepień nie będzie wydajny to mają na kogo zrzucić winę :E

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, galakty napisał:

Dodatkowo jak program szczepień nie będzie wydajny to mają na kogo zrzucić winę :E

System szczepień jest w tej chwili mega wydajny, tylko szczepionek brak. Któregoś dnia było 300 tys szczepień, co daje miesięcznie 9mln. Za organizacje tego systemu ktoś powinien porządna nagrodę dostać. Nie liczyłem, że przekroczą 1mln miesięcznie :)

Edytowane przez xtn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, adashi napisał:

Rejestrują się nie tylko na swoje dane, ale także na dane istniejących osób ze swoich rodzin (być może i innych osób, tego nie wiem), które znają (nie da się zarejestrować na dane wygenerowane z generatora peseli np.).

Nie no to że przez e-pacjenta to nie idzie to się domyślam, tak samo wiem, że z generatora peseli też nie pójdzie, jest to dla mnie oczywiste.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
44 minuty temu, ODIN85 napisał:

Kto chce, niech się szczepi - kto nie chce, niech się nie szczepi. Ale niech ten co nie chce się szczepić nie robi "na złość" temu co chce się szczepić i nie blokuje mu miejsca - tego nakazuje zwykła ludzka przyzwoitość, albo jestem już bardzo stary.:E

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idiota sie nie rodzisz idiota sie stajesz inaczej tego nie da sie skomentowac.

Powinni wylapac paru, pare paragrafow walnac udupic dla przykladu.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...