Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Przeprowadzono tu wiele mniej lub bardziej sensownych dyskusji na temat noszenia maseczek. 

Jak wiemy, koronawirus wywołujący covid-19 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową z dróg oddechowych, a zakażenie z powierzchni płaskich jest mało prawdopodobne.

Wpadłem na ciekawy film, który OBRAZUJE działanie maseczek i ich skuteczność w ograniczaniu przenoszenia kropelek z dróg oddechowych. Mówią, że jeden obraz jest wart więcej, niż tysiąc słów. Może to zadziała na wyobraźnię sceptyków:

 

Edytowane przez LJ19
  • Haha 3
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, MaxForces napisał:

Idiota sie nie rodzisz idiota sie stajesz inaczej tego nie da sie skomentowac.

Powinni wylapac paru, pare paragrafow walnac udupic dla przykladu.

Niczym się to nie różni od akcji typu "kupię 3 karty i sprzedam drożej hehehe".

Luki w przepisach/regulaminie i wykorzystują. Jakby były dotkliwe kary to by im się ode chciało, ale nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, LJ19 napisał:

Przeprowadzono tu wiele mniej lub bardziej sensownych dyskusji na temat noszenia maseczek. 

Jak wiemy, koronawirus wywołujący covid-19 przenosi się przede wszystkim drogą kropelkową z dróg oddechowych, a zakażenie z powierzchni płaskich jest mało prawdopodobne.

Wpadłem na ciekawy film, który OBRAZUJE działanie maseczek i ich skuteczność w ograniczaniu przenoszenia kropelek z dróg oddechowych. Mówią, że jeden obraz jest wart więcej, niż tysiąc słów. Może to zadziała na wyobraźnię sceptyków:

 

 kradnę na swojego fejsa :E

41 minut temu, MaxForces napisał:

Idiota sie nie rodzisz idiota sie stajesz inaczej tego nie da sie skomentowac.

Powinni wylapac paru, pare paragrafow walnac udupic dla przykladu.

Generalnie nie popieram tego typu, bo jak łapać to po maksie, ale może nawet i to by starczyło aby wystraszyć foliarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, NieSmutaj napisał:

Kto chce, niech się szczepi - kto nie chce, niech się nie szczepi. Ale niech ten co nie chce się szczepić nie robi "na złość" temu co chce się szczepić i nie blokuje mu miejsca - tego nakazuje zwykła ludzka przyzwoitość, albo jestem już bardzo stary.:E

A potem będą się dziwili jak przez nich ktoś przepchnie pomysł szczepienia obowiązkowego pod pretekstem ograniczenia tego procederu :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś czytałem że Nowej Zelandii (?) koncert na 50k osób. 

A w Polsce dalej jak w lesie :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, galakty napisał:

Dziś czytałem że Nowej Zelandii (?) koncert na 50k osób. 

A w Polsce dalej jak w lesie :E

Teraz to niestety prawie w całej Europie jest jak w lesie. :E

Nawet w UK, gdzie rzekomo znoszą już lockdown dalej są protesty. I to takie, że policja przed nimi spieprza: :P

https://fb.watch/56RroqkZMw/

A tutaj protesty ze Szwajcarii. Tym razem bardziej pokojowe:

56RtEyzRR9https://fb.watch/56RtEyzRR9/

Edytowane przez ShadowMan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka refluksja. Otworzyć wszystko z zasadami logiki i dystansu, wyznaczyć progi tygodniowe zakażeń, tym bardziej rygorystyczne im większe miasto, i powiedzieć: no, ale jak tylko gdzieś przekroczy się próg to zamykamy wszystko wpiździec, bez rekompensaty. Ciekawe jak by się sytuacja rozwinęła. Myślę że przedsiębiorcy by się ucieszyli ale i też wstrząsnęło by to nimi i może by się naród ogarną. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Rosji jest zaszczepionych raptem kilka procent ludzi głównie tym ich Sputnikiem, a już od wielu miesięcy wszystko normalnie jest tam otwarte i normalnie działa. W dużych miastach wszędzie tłumy, ludzie normalnie pracują, dzieci, młodzież i studenci normalnie uczą się w szkołach i na uczelniach bez żadnych specjalnych covidowych restrykcji, wszyscy ludzie normalnie chodzą po sklepach, do barów, restauracji, do kina, do teatru, bawią się w klubach i dyskotekach, chodzą na mecze odbywające się na pełnych stadionach, prawie nikt nie nosi maseczek, bo nie ma takiego nakazu ani na zewnątrz, ani w pomieszczeniach zamkniętych i jakoś Rosjanie masowo nie umierają. A jak im się opowiada co się dzieje w UE to się łapią za głowę.

Edytowane przez ShadowMan
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rosja to jedno, a Chiny? Białoruś?  Przecież "Baćka to Baćka śmo" a ludzie żyją i nie wymarli. Popatrz pan popatrz.

Przecież każdy oprócz 30% betonu wie że to wszystko jest jakąś grą.  Ale i z tych 30% zaczynają się wykruszać.  Najgorzej mają ci po szczepionce bo nie dość że wierzyli to mają teraz znamie które będą nosic i które będzie im przypominać jak tanio się poddali.

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Idę....ale trzeba być lekarzem? Eeee to nie.:E

Jak wójcina  z zzadupia mógł zostać prezesem jednej z największych firm w europie to dlaczego Ty nie możesz zostać lekarzem? :E

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
 

Jak wójcina  z zzadupia mógł zostać prezesem jednej z największych firm w europie to dlaczego Ty nie możesz zostać lekarzem? :E

Przekonałeś mnie! CV poszło:boink::lol2:!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to jest pic na wodę fotomontaż, kogo pytam to albo nie szczepił się i czeka albo dostał tylko pierwszą dawkę. Robią w wała jak Polska cała.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Do pracy na szlabanie też brak za 16.50zł:kwasny:

Aż 16.50 za nic nierobienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

5709 dziś.

No nie ja te stawki ustalam. A nic nie robienie wcale takie lekkie nie jest jak się wszystkim wydaje.

Łazisz z kałachem pod płotem i patrzysz by jakiś dres nie napadł. :E

179030296_5308438029197656_1458499343042

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Mają być ostre luzowania po majówce

Łaskawcy kurna, po ponad pół roku noszenia na ryjach bezużytecznych szmat pozwolą je zdjąć? Oczywiście na powietrzu i pod warunkiem zachowania dystansu!

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niech spierdalają, na bank w upale nie zamierzam szmaty nosić, zresztą zimą to też był koszmar bo każdy spacer kończył się z mokrą ścierą na ryju.  ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

To niech spierdalają, na bank w upale nie zamierzam szmaty nosić, zresztą zimą to też był koszmar bo każdy spacer kończył się z mokrą ścierą na ryju.  ?

Ja od kiedy zarządzili noszenie tego na powietrzu to tego tak nie noszę, tylko pod brodą, a w sklepie to zakładam jedynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam problem bo jak żuję gumę z maską na brodzie to mi się uszy robią bardziej odstające od tasiemek.  :E 

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomyłka :)

Edytowane przez xtn
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...