Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Wu70 napisał:

Covidianie:

86e2bc0c23414845c703cb45b592ef94.jpg

O ile się nie mylę to ,,płaskoziemcy" pisali o tym kilka miesięcy temu :) Zresztą nie tylko o tym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mine cdc wydalo co i jak z maseczkami dla zaszczepionych ale w NY stanie obostrzezenia schodza 16 a dzisiaj jeszcze tak to wygladalo 

https://imgur.com/gallery/wxWfGIw

Na zewnatrz nawet jedna osoba nie zalozyla bo by sie tam znalezdz musiales byc zaszczepiony lub test negatywny 48h przed 

4 godziny temu, مارتشين napisał:

Tutaj zdjęcie podobno z 8 maja :E 

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, na świeżym powietrzu i tekst „RE FULL CZEPIENIA MARKET (1 piętro SZCZEPIENIA Om RESCE”

Jaka data by nie byla to w tym momecie idiotyzm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuwwaa koniec 3 fali to teraz sobie nowy problem ludzie wymyślili. Wywiady z psychologami, jak sobie poradzić z powrotem do pracy, z powortem do szkoły, z wyjściem z domu bez maseczki ?. Mam nadzieje, że społeczeństwo nie jest aż tak kalekie.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Klakier1984 napisał:

nowy problem ludzie wymyślili

chyba właśnie ci psycholodzy to wymyślili ? 

BTW. coś zmienili w ograniczeniach w kościołach?

mam zaproszenie na "komunię" i zastanawiam się czy nie przyjedzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, مارتشين napisał:

Kurcze, dotychczas byłem dość daleko od myślenia o pandemii: spisek itd... Może coś w tym jest.

Co do lockdownu. Jak ma się grypę to lekarz każe zostać w domu w łóżku (bo powikłania i pewnie też by nie zarażać). Taki jakby indywidualny lockdown.

O analogie mi chodzi. To wirus i to też. To zaraża i COVID także.

Moim zdaniem pierwszy lockdown (zaraz na początku pandemii), mógł mieć uzasadnienie o tyle, że nie wiadomo było z czym tak naprawdę mamy do czynienia.

Ja gdzieś kiedyś czytałem, że w jakimś azjatyckim kraju jednorazowe testy były używane wielokrotnie.

34 minuty temu, Klakier1984 napisał:

kuwwaa koniec 3 fali to teraz sobie nowy problem ludzie wymyślili. Wywiady z psychologami, jak sobie poradzić z powrotem do pracy, z powortem do szkoły, z wyjściem z domu bez maseczki ?. Mam nadzieje, że społeczeństwo nie jest aż tak kalekie.

Nie można uogólniać, ale..

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Klakier1984 napisał:

kuwwaa koniec 3 fali to teraz sobie nowy problem ludzie wymyślili. Wywiady z psychologami, jak sobie poradzić z powrotem do pracy, z powortem do szkoły, z wyjściem z domu bez maseczki ?. Mam nadzieje, że społeczeństwo nie jest aż tak kalekie.

Ty, chyba coś w tym jest bo notorycznie widzę ludzi w masce na zewnątrz, nawet w parku. 

Już im mózgi poprzeżerało, bo 2 lata temu by o masce nawet nie pomyśleli... 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zaczynamy  preludium do 4    fali i 3 dawki szczepień  ...co by ludzi już  przyzwyczajać  :rotfl:

Czwarta fala jesienią? Ekspert mówi, kogo będzie dotyczyć

 

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,czwarta-fala-jesienia--ekspert-mowi--kogo-bedzie-dotyczyc,artykul,39466174.html

Edytowane przez raiders
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Camis napisał:

Teraz wybraną szczepionkę nawet Pfizera można w Łodzi przyjąć tego samego/następnego dnia, jest tego sporo...:

 

 

Podaj linka do tej strony bo gdzieś  go zagubiłem  :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Klakier1984 napisał:

kuwwaa koniec 3 fali to teraz sobie nowy problem ludzie wymyślili. Wywiady z psychologami, jak sobie poradzić z powrotem do pracy, z powortem do szkoły, z wyjściem z domu bez maseczki ?. Mam nadzieje, że społeczeństwo nie jest aż tak kalekie.

Też już o tym czytałem, ale jak ludzie siedzieli na zdalnej tyle czasu to co się dziwić? 

49 minut temu, raiders napisał:

Zaczynamy  preludium do 4    fali i 3 dawki szczepień  ...co by ludzi już  przyzwyczajać  :rotfl:

Czwarta fala jesienią? Ekspert mówi, kogo będzie dotyczyć

 

https://www.medonet.pl/porozmawiajmyoszczepionce,czwarta-fala-jesienia--ekspert-mowi--kogo-bedzie-dotyczyc,artykul,39466174.html

Nie chce mi się tego czytać, ale niech zgadnę - niezaszczepionych? :E Ciekaw jestem czy udostępnią jakąś bazę kto zachorował mimo zaszczepienia.

 

 

Ktoś coś słyszał o ADE, jak to wygląda w przypadku tych szczepionek? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, مارتشين napisał:

 

Nie chce mi się tego czytać, ale niech zgadnę - niezaszczepionych? :E Ciekaw jestem czy udostępnią jakąś bazę kto zachorował mimo zaszczepienia.

 

Brawo  wygrałeś  kratę piwa  :)  . Mogę powiedzieć  tyle ze  na jesieni  szczepienia nie będą już "dobrowolne" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie szczepie a kto chce niech sobie idzie, tyle w temacie.

Szczepienia powinny być dobrowolne a paszporty nie powinny nigdy się pojawić, to jak segregacja rasowa... Niech jeszcze dadzą znać aby ludzie musieli mieć naszywki na koszulkach lub opaski na ramionach aby było widać, że nie są zaszczepieni (jak zza czasów IIWŚ).

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
58 minut temu, Flik napisał:

Każdy dominujący wariant jest bardziej zaraźliwy, ale ciekaw jestem jak oni te badania robią odnośnie śmiertelności i czy przypadkiem nie  pod "konkretny wynik". We wrześniu jak jeszcze nie było szczepionek to informowali, że bardziej zaraźliwy ale mniej zjadliwy. Początkowy był mało zaraźliwy ale bardzo zjadliwy przecież, czy coś mnie ominęło? Już się powoli w tym gubię, mimo że tv nie oglądam od ponad pół roku.

10 minut temu, SPYCHCIO napisał:

 

Szczepienia powinny być dobrowolne a paszporty nie powinny nigdy się pojawić, to jak segregacja rasowa... Niech jeszcze dadzą znać aby ludzie musieli mieć naszywki na koszulkach lub opaski na ramionach aby było widać, że nie są zaszczepieni (jak zza czasów IIWŚ).

Ludzie sami będą się tego domagać, żeby móc łatwiej żyć :E 

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Ja się nie szczepie a kto chce niech sobie idzie, tyle w temacie.

 

Ja się zaszczepię, jak szumowina z handlarzem bronią pójdą do pierdla za milionowe wały. Jakim cudem żaden z nich jeszcze nie siedzi???

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Flik napisał:

Co do lockdownu. Jak ma się grypę to lekarz każe zostać w domu w łóżku (bo powikłania i pewnie też by nie zarażać). Taki jakby indywidualny lockdown.

Kazać sobie może, jego kazanie niema żadnej mocy prawnej. 

Godzinę temu, raiders napisał:

Podaj linka do tej strony bo gdzieś  go zagubiłem  :/

https://szczepienia.github.io

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Camis napisał:

Kazać sobie może, jego kazanie niema żadnej mocy prawnej.

Matko.. ale ja nie o tym pisałem. Dzielisz włos na czworo.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, مارتشين napisał:

Ktoś coś słyszał o ADE, jak to wygląda w przypadku tych szczepionek? 

Nie zaobserwowano w badaniach klinicznych na ludziach. Tak to wygląda.

Godzinę temu, مارتشين napisał:

ale ciekaw jestem jak oni te badania robią [...]

Mają swoje sposoby...

Proszę bardzo, dla zainteresowanych graficzna prezentacja obecnej sytuacji w UK

udziały poszczególnych odmian

I może jeszcze to dorzucę:

Rewanż byłej kolonii

 

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
30 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak chcesz wybić swoją rodzinę to się nie szczep.

Czemu ciągle pada to założenie, że nieszczepiony = rozsiewacz zarazy?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
44 minuty temu, ODIN85 napisał:

Jak chcesz wybić swoją rodzinę to się nie szczep.

Daruj sobie   takie   opinie naprawdę .... to nawet nie jest słabe .

 

Zrobiono mega nagonkę  i cyrk z tego covid19   ze to takie  śmiertelne  itp itd .Pamiętasz co się powtarzało w mediach rok teku jak covid19  dopiero zaczynał we włoszech .... ze śmiertelność jest na poziomie 60-70%    jak czas pokazał (najbliższy) ze śmiertelność  to ok 10-18%  ale w grupie  wiekowej 75+

A  co pokazały  dalsze miesiące  to ze śmiertelność w   grupie wiekowej  +75  to ok 10%    ,a dzieci  do16  roku życia  przechodzą to bezobjawowo   młodzież    jak grypę  itp itd  .

 

Więcej w tym wszystkim polityki  i wyrafinowania  niż  czystego realnego  zagrożenia  , trochę to dziwne ze  kolejne  "fale"jak  to określa rząd   pokrywają się  z sezonem grypowym   ,sezon  grypowy  mija  mija fala covid19 .

I żeby  nie było  nie twierdzę  ze  nie ma wirusa  covid19 , twierdzę  ze zrobiono  z niego  narzędzie ,pretekst   do zmiany  świata  .Dzisiaj mamy covid i pretekst aby szczepić  wszystkich  niby dobrowolnie  ale lada dzien będzie to konieczne .

A covid 19 to nie  ostatnia pandemia , będą kolejne  i to bardzo szybko  i  będą  kolejne  szczepienia   ,obostrzenia .

A to wszystko aby  kontrolować społeczeństwo  ,wprowadzać  nowe  rozwiązania  jak płatności   bezgotówkowe    i likwidacja gotówki ....

To  wszystko  ma  głębsze  dno niż  tylko  wirus ..  corona wirusy  są   z  nami  od setek lat  i  będą  jeszcze długo    jak ludzkość wyginie .

 

  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, ODIN85 napisał:

Jak chcesz wybić swoją rodzinę to się nie szczep.

Sory Odin, ale piszesz o tym ja gdyby 20% ludzkości umierała a to jest setna część jednego procenta. Czyli tyle co nic, taką samą szanse mam na raka lub na to, że zgine w wypadku.

Ludzi na Ziemi jest prawie 8 miliardów a zmarło jakieś 3,4mln xD (dla porównania: 1% ludności świata to 80mln)

Dla przykładu to na raka umiera co roku jakieś 8 -10mln ludzi i nikt nic z tym nie robi, żadnych lockdownów... i to jest problem bo sam często słyszę "a ten ma raka" ,  "ten zmarł na raka".

W samym tylko 2020r. liczba ludności urosła na świecie o kolejne 71mln ludzi. Ten wirus nic nie robi w skali globu... a skutki gospodarcze dla świata są gorsze niż obie wojny razem wzięte. Do tego ograniczanie praw ludzi, lockdowny... Żenada. Jak patrze na te liczby to chce mi się śmiać.

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, SPYCHCIO napisał:

Dla przykładu to na raka umiera co roku jakieś 8 -10mln ludzi i nikt nic z tym nie robi, żadnych lockdownów... i to jest problem bo sam często słyszę "a ten ma raka" ,  "ten zmarł na raka".

argument inwalida. Rakiem nie da się w łatwy sposób zarazić od kogoś. Lockdown, przynajmniej w teorii, miał ograniczyć zaraźliwość.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matematyka mówi wszystko o tym wirusie... tak ja podałem u góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ODIN85 napisał:

Jak chcesz wybić swoją rodzinę to się nie szczep.

Jeszcze niedawno pisałeś co innego. Skąd taka nagła zmiana?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...