Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, graben napisał:

ale ten zapis nie oznacza, że nie ma korelacji tylko że NIE WSZYSTKIE powikłania są spowodowane szczepieniem.

Ale nie świadczy o tym że ta korelacja jest na pewno. Tego nie wiadomo, dopóki się nie sprawdzi każdego przypadku z osobna.

1 godzinę temu, graben napisał:

Wiadomo też z badań, że zgłaszane jest tylko 1 do 10% wszystkich powikłań więc faktyczne liczby są znacznie większe.

To są tylko szacunki, jak wszędzie. Ponadto skoro nastąpił jakiś zgon i nikt nie postanowił go zgłosić jako powikłanie poszczepienne, to albo winny jest ten co stwierdzał zgon, że nie zrobił odpowiedniego wywiadu, albo zgon nastąpił w sposób lub w wyniku czegoś co kompletnie nie może być powiązane ze szczepieniem.

1 godzinę temu, graben napisał:

W odpowiedzi na pytanie wysłane do MZ jest pismo z Ministerstwo Zdrowia dotyczące śmiertelności osób zaszczepionych jedną i dwoma dawkami szczepionki.

Tak, te dane są tak samo zgromadzone jak te w UK z żółtej karty, czyli te liczby obejmują wszystkie zgłoszone przypadki śmiertelne w ciągu 28 dni od zaszczepienia.

Ponadto myślałem, że można będzie podyskutować, dawałeś całkiem niezłe źródła i zwracałem ci uwagę na to żebyś zwracał na nie uwagę, żeby były faktycznie wiarygodne, po czym teraz wyjeżdżasz z tym: 

1 godzinę temu, graben napisał:

"Powstanie Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców.

??

Przecież teorie tych ludzi już dawno zostały obalone... Co więcej są tam osoby, które kategorycznie sprzeciwiały się szczepieniom, a jak dobrze usłyszałem na tej ich inauguracji to padły słowa, że jednak nie są przeciwni szczepieniom. No to niech się zdecydują.

@Assassin Ty chyba pisałeś, że nie znasz lekarzy, którzy byliby przeciwni szczepieniom (tak ogólnie)? To zerknij w skład tegoż "Stowarzyszenia" :E 

Tam jest pediatra, która już kilka lat temu głosiła różne teorie

https://www.termedia.pl/mz/Sienkiewicz-przestrzega-przed-szczepieniami-UMB-i-bialostocki-OIL-wyciagna-konsekwencje,32090.html

Były różne artykuły 

https://www.politykazdrowotna.com/38737,uniwersytet-medyczny-odcina-sie-od-opinii-ekspertki-antyszczepionkowcow

https://poranny.pl/dr-dorota-sienkiewicz-bialostocka-lekarka-przestrzega-przed-szczepieniami-w-sejmie-umb-i-okregowa-izba-lekarska-wyciagna/ar/13661902

 

Także ten... @graben sam się w tym momencie postawiłeś po konkretnej stronie.

Całej tej "konferencji" nie obejrzałem bo po prostu się nie da. Rozwaliło mnie to jak mówią o GMO w szczepionkach. Ciekaw jestem ile podali szczepionek na WZW typu B w swojej karierze i czy patrzyli na to co podają ?

Szczepionka rekombinowana (tak nazywają się szczepionki zawierające wbudowany fragment genetyczny drobnoustroju do komórki - oczywiście w bardzo dużym uproszczeniu) na WZW typu B jest stosowana na świecie od 1986 roku. Poniżej fragment ulotki jednej z aktualnie używanych szczepionek

Cytat

EUVAX B (dawka 20 mikrogramów w 1 ml) jest zawiesiną do wstrzykiwań, która zawiera antygen powierzchniowy wirusa zapalenia wątroby typu B (HBsAg) otrzymywany na drodze rekombinacji DNA w komórkach drożdży (Saccharomyces cerevisiae).

Także wybacz, ale to są ponoć lekarze, a jak widać stan ich wiedzy w dziedzinie wakcynologii można bardzo szybko zweryfikować. 

Nie kwestionuję ich wiedzy w dziedzinie, w której mają specjalizację, jeżeli aktywnie tę wiedzę wykorzystują w praktyce. Lecz jak napisałem już wcześniej, to że są specjalistami w konkretnej dziedzinie nie oznacza, że są nieomylni w każdej innej.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://businessinsider.com.pl/finanse/sars-cov-2-uciekl-z-chinskiego-laboratorium-takie-bylyby-skutki-gdyby-ta-teoria-sie/rrbpnw4 

To na tyle w temacie nietoperzy z targu. Chiny mogły by jeszcze uratować twarz w pełni otwierając się na współpracę z zagranicznymi "komisjami" ale na to nie ma co liczyć. Swoją drogą nawet jak to potwierdzą co to zmieni? Świat przestanie od nich koszulki kupować? Nagle przestaną się bawić w tych laboratoriach?

Przy okazji tej pandemii wyszło też w jakim zamordyźmie informacyjnym przyszło nam żyć. Jeszcze do niedawna  kto poddawał "targ" w wątpliwość był cenzurowanym foliarzem aż tu nagle zmieniamy narrację o 180°. Wiwat internet i swobodny przepływ informacji. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Klakier1984 napisał:

https://businessinsider.com.pl/finanse/sars-cov-2-uciekl-z-chinskiego-laboratorium-takie-bylyby-skutki-gdyby-ta-teoria-sie/rrbpnw4 

To na tyle w temacie nietoperzy z targu. Chiny mogły by jeszcze uratować twarz w pełni otwierając się na współpracę z zagranicznymi "komisjami" ale na to nie ma co liczyć. Swoją drogą nawet jak to potwierdzą co to zmieni? Świat przestanie od nich koszulki kupować? Nagle przestaną się bawić w tych laboratoriach?

Przy okazji tej pandemii wyszło też w jakim zamordyźmie informacyjnym przyszło nam żyć. Jeszcze do niedawna  kto poddawał "targ" w wątpliwość był cenzurowanym foliarzem aż tu nagle zmieniamy narrację o 180°. Wiwat internet i swobodny przepływ informacji. 

 

 

 

Patrz jak jeszcze wyjdzie że USA maczało w tym palce. :E za 30-40 lat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Klakier1984 To co opisuje ten artykuł to już czysta polityka wykorzystująca tylko daną sytuację i tutaj prawdy też nie znajdziesz. 

55 minut temu, krzysztoft30 napisał:

Jedyna prawda w tym artykule:

1. Coraz więcej przypadków powikłań zatorowo-zakrzepowych

Powikłania zatorowo- zakrzepowe nie są wynikiem COVIDa, tylko stosowania szczepionek.  Pier... tego typu ma na celu uwolnienie firm farmaceutycznych od płacenia ewentualnych odszkodowań.

https://portal.abczdrowie.pl/covid-19-coraz-wiecej-powiklan-zakrzepowych-w-przebiegu-zakrzepicy-tetniczej-poziom-amputacji-siega-80-proc

Akurat co do zwiększenia ryzyka zakrzepów po przejściu COVID to miałeś wyniki badań podane przy okazji dyskusji o szkodliwości białka S wirusa. Wszystko było w nich opisane co się dzieje w organizmie w trakcie COVID i po niej.

 

34 minuty temu, panzar01 napisał:

Patrz jak jeszcze wyjdzie że USA maczało w tym palce. :E za 30-40 lat ;)

Przecież już wiele miesięcy temu mówiło się, że USA również zlecało jakieś badania w Wuhan. Tutaj już jest sprawa mocno polityczna po obu stronach, więc prawdy długo nikt się nie dowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Meeee Meeee meeee

 

 

 

Edytowane przez marekkraw
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, ODIN85 napisał:

Przecież zaszczepieni i po testach. Jak zwykle afera z niczego.

Ale antyszczepy i zwolennicy teorii spiskowych muszą mieć do czego trzepać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, LeBomB napisał:

Ale antyszczepy i zwolennicy teorii spiskowych muszą mieć do czego trzepać.

Zapomniałeś jeszcze napisać płazkoziemcy, to zwolennicy biła gejtsa. 

 

P. S Nie potrzebuje się trzepać, mam kobiete od tego i tobie też polecam. 

 

17 minut temu, ODIN85 napisał:

Przecież zaszczepieni i po testach. Jak zwykle afera z niczego.

To po cholerne robią teatrzyk z maskami, wcześniej debilny film jak się witają łokciami. 

Skoro są zaszczepieni i po testach to chyba nie ma potrzeby robienia takiego cyrku co? 

No ale oczywiście covidiota napisze że się trzepie. 

 

Edytowane przez marekkraw
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, ODIN85 napisał:

140 dziś.

1 zgon tylko,ale wiadomo dzisiaj poniedziałek,a w poniedziałki najniższe raporty są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, marekkraw napisał:

P. S Nie potrzebuje się trzepać, mam kobiete od tego i tobie też polecam. 

Nie wnikam do czego sobie we dwoje dogadzacie.

A ten teatrzyk jak to napisałeś jest z jednego prostego powodu. Większość tych oficjalnych ujęć pójdzie w media głównych nurtów danych krajów, wszelkie programy informacyjne, wiadomości itp. co za tym idzie chodzi po prostu o pewną odpowiedzialność społeczną wobec ludzi, którzy ograniczają się tylko do takich informacji, którzy nie zrozumieliby tego, że oni nie muszą, bo są zaszczepieni i przebadani. Ogólnie do ludzi podobnych do ciebie, takich którzy tylko patrzą, ale nie potrafią przeanalizować.

Tak jak napisał @ODIN85 żeby nie robili afery z niczego tylko dlatego że nie potrafią zrozumieć czemu nie musieliby być w maskach itd. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, LeBomB napisał:

Nie wnikam do czego sobie we dwoje dogadzacie.

A ten teatrzyk jak to napisałeś jest z jednego prostego powodu. Większość tych oficjalnych ujęć pójdzie w media głównych nurtów danych krajów, wszelkie programy informacyjne, wiadomości itp. co za tym idzie chodzi po prostu o pewną odpowiedzialność społeczną wobec ludzi, którzy ograniczają się tylko do takich informacji, którzy nie zrozumieliby tego, że oni nie muszą, bo są zaszczepieni i przebadani. Ogólnie doludzi podobnych do ciebie, takich którzy tylko patrzą, ale nie potrafią przeanalizować.

Ależ ty jesteś mądry, niesamowicie mi imponujesz ?

 

Szkoda tylko że w świat idą dwa obrazki i takie pajacowanie działa jednak na nie korzyść. 

Ale co ja tam płaskoziemca wiem. Nie to co ty... 

Edytowane przez marekkraw
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Przecież już wiele miesięcy temu mówiło się, że USA również zlecało jakieś badania w Wuhan. Tutaj już jest sprawa mocno polityczna po obu stronach, więc prawdy długo nikt się nie dowie.

Od pierwszych dni pandemii nie dawałem wiary w jakieś informacje o wirusie z nietopera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, marekkraw napisał:

Szkoda że w świat idą dwa obrazki. 

To że ty, ja czy trochę innych ludzi zobaczy jedne i drugie ujęcia nie oznacza, że zobaczą je wszyscy. Ponadto wśród tych co zobaczą oba ujęcia będą też tacy, co podejdą do tego rozumnie i wyciągną taki wniosek jak np. @ODIN85 i nie będą robili sztucznej afery tam gdzie jej nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, LeBomB napisał:

To że ty, ja czy trochę innych ludzi zobaczy jedne i drugie ujęcia nie oznacza, że zobaczą je wszyscy. Ponadto wśród tych co zobaczą oba ujęcia będą też tacy, co podejdą do tego rozumnie i wyciągną taki wniosek jak np. @ODIN85 i nie będą robili sztucznej afery tam gdzie jej nie ma.

Widzę że nadal nie czaisz. 

Przez takie właśnie cyrki, wiele osób przestaje ufać rządzącym czy lekarzom. 

ODIN wysunął taki wniosek, ja wysunąłem inny. Czy to oznacza że jestem gorszy? Nie, to oznacza że nie mam zaufania do tych ludzi a każda taka pokazówka tylko bardziej mnie w tym uświadamia. 

I nie, nie jestem zwolennikiem biła gejtsa i antyszczepem ani tym podobnym. 

 

Nie zobaczą tego wszyscy, tak jak nie zobaczą wszyscy Tylko oficjalnej wersji. 

Edytowane przez marekkraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, ODIN85 napisał:

Wy w biedrach tak samo paradujecie w kagańcach a na piwku ze znajomymi totalna webka?

No ja nie.  A na nawet jak się zdarzy, to i tak max na ustach bo się w tym gównie duszę. 

 

A poza tym wspomniani przez ciebie osoby, po prostu stosują się do nakazów właśnie przez takich ludzi jak na obrazku, to kto tu jest Hipokrytą? 

Edytowane przez marekkraw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, panzar01 napisał:

Od pierwszych dni pandemii nie dawałem wiary w jakieś informacje o wirusie z nietopera

Jeżeli miałby to być wytwór laboratorium to wychodziłoby na to, że w Wuhan mają inżynierię genetyczną na poziomie wyprzedzającym resztę świata o minimum kilkanaście lat.

No ale pożyjemy zobaczymy. Póki będzie się z tego robiło sprawę polityczną to i uprawiało na tym politykę między Chinami a USA to nikt się nie dowie.

 

2 godziny temu, marekkraw napisał:

Przez takie właśnie cyrki, wiele osób przestaje ufać rządzącym czy lekarzom.

Wcale nie tak wiele jak ci się wydaje. Większości ludzi to nawet nie obchodzi co oni robią, a tym bardziej jak się witają i jak się zachowują w swoim towarzystwie.

2 godziny temu, marekkraw napisał:

Czy to oznacza że jestem gorszy? Nie, to oznacza że nie mam zaufania do tych ludzi a każda taka pokazówka tylko bardziej mnie w tym uświadamia. 

I nie, nie jestem zwolennikiem biła gejtsa i antyszczepem ani tym podobnym.

A czy ja napisałem że jesteś gorszy? Dałeś link, Odin wniosek, jak napisałem tylko że to po to żeby antyszczepy miał do czego trzepać. Skoro uważasz, że to było do ciebie, to sam w tym momencie obierasz stronę , biorąc siebie za podmiot domyślny w moim zdaniu, tam gdzie piszę ogólnie o antyszczepach. Tak samo tym co potem napisałeś w odpowiedzi. Zatem nie dziw się, że zostałeś odebrany jako osoba o takim poglądzie. Mam nadzieję że teraz jest wszystko jasne i że to nie było w Twoją stronę.

Co do zaufania rządzącym, to ja nie mam w zasadzie wcale, kto by to nie był. Owszem, czasem może wydawać się inaczej, ale to zazwyczaj w sytuacji, gdy ze względów prawnych i organizacyjnych nie jest się w stanie nic zrobić jako obywatel. Wtedy zostaje po prostu przyjąć coś takim jakie jest i obserwować. Jestem zwolennikiem tego, że każdej władzy trzeba patrzeć na ręce i chciałbym, żeby naród miał większy wpływ na to co i jak robią. Żeby zmieniły się pewne systemy u nas funkcjonujące, by nie było możliwości doprowadzania np. do władzy większościowej i przepychania wszystkiego jak leci wśród "swoich". Wiem że wiele z tych rzeczy jest obecnie nierealne. Dlatego pozostaje patrzeć na ręce, weryfikować dane z przepisami i nauką i dopiero wyciągać wnioski. Wszelkie afery, sensacje medialne, rewelacje krążące po sieci wyciąganie wniosków patrząc na jedną stronę prowadzi zawsze do nikąd.

Takie obrazki jak ten moim zdaniem po prostu nie będą opiniotwórcze dla kogoś kto ma trochę rozsądku, zdrowego podejścia i nie szuka wszędzie spisków czy sensacji, bo będzie potrafił realnie ocenić sytuację.

Edit: 

@marekkraw pod spodem masz przykład odnośnie ludzi o jakich pisałem i człowieka, który szuka wszędzie sensacji zakładając, że to inni mają tunelowe myślenie, gdzie sam nie potrafi otworzyć się na prostą wiedzę tylko potrafi kserować czyjeś demagogie. Do takich w domyśle są skierowane oficjalne obrazki, do takich miały teoretycznie nie trafić obrazki gdzie już nie mają masek, ale jak już trafią to właśnie trzeba się liczyć z tym, że to będzie szukanie taniej sensacji i potwierdzanie sobie na siłę obranych przekonań spiskowych.

Tutaj można mówić o błędzie indywidualizmu, bo taki człowiek zakłada, że jak on sobie tak pomyśli, to jest to prawda objawiona i wszyscy tak myślą i tak na pewno jest. Ślepe przekonanie w swoją nieomylność i postrzeganie świata czubkiem własnego nosa w oparciu o wybiórczo dobrane teorie pod stan swojej wiedzy. Racjonalnego myślenia u takich nie uświadczysz, a opinia będzie podsycona jedynie nienawiścią i spiskiem. Co więcej taki osobnik sam widzi, doświadcza bądź stosuje tego typu zachowania na co dzień tam gdzie są od niego wymagane. Choćby w pracy, gdzie jak pracuje np. w dużej firmie produkcyjnej, to prawdopodobnie ma się witać z innymi bez podawania ręki, chodzić w masce, na stołówce zachować dystans, a potem z tymi samymi ludźmi idzie do szatni gdzie jest jeden wielki spęd, albo po pracy jak utrzymuje z niektórymi jakieś kontakty to będzie zachowywał się tak samo jak ci politycy. 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... nie będą też opiniotwórcze dla tego kto widząc, że ktoś go obsrywa udaje że deszcz pada, bo jego tunel myślowy nie pozwala na inne stanowisko. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

Jeżeli miałby to być wytwór laboratorium to wychodziłoby na to, że w Wuhan mają inżynierię genetyczną na poziomie wyprzedzającym resztę świata o minimum kilkanaście lat.

No ale pożyjemy zobaczymy. Póki będzie się z tego robiło sprawę polityczną to i uprawiało na tym politykę między Chinami a USA to nikt się nie dowie.

Ten wirus nawet nie musiał tam powstać. Po prostu okres w którym pojawiła się pandemia jest dziwny. Może to i zbieg okoliczności, może i powstał naturalnie, ale taki wirus idealnie nadawał się do rozjechania chińskiego wzrostu, zaburzenia dostaw i przerzutu produkcji do USA w dłuższym okresie. 

Ale tak jak mówisz, dowiemy się kiedyś lub nigdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, panzar01 napisał:

Ten wirus nawet nie musiał tam powstać. Po prostu okres w którym pojawiła się pandemia jest dziwny. Może to i zbieg okoliczności, może i powstał naturalnie, ale taki wirus idealnie nadawał się do rozjechania chińskiego wzrostu, zaburzenia dostaw i przerzutu produkcji do USA w dłuższym okresie. 

Ale tak jak mówisz, dowiemy się kiedyś lub nigdy ;)

Ale w zasadzie nie wpłynął na to o czym piszesz, bo Chiny mają obecnie wzrosty większe niż inni i poradzili sobie z recesją najszybciej. Nawet chiński rynek filmowy prześcignął o miliard dolarów rynek amerykański. Wzrost PKB maja największy od ponad 20 lat. Jeśli już mowa o przerzucie produkcji do USA, to może i tak, ale to będą prędzej chińskie firmy produkcyjne.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, LeBomB napisał:

Ale w zasadzie nie wpłynął na to o czym piszesz, bo Chiny mają obecnie wzrosty większe niż inni i poradzili sobie z recesją najszybciej. Nawet chiński rynek filmowy prześcignął o miliard dolarów rynek amerykański. Wzrost PKB maja największy od ponad 20 lat. Jeśli już mowa o przerzucie produkcji do USA, to może i tak, ale to będą prędzej chińskie firmy produkcyjne.

 

I to jest śmieszne :E ale pokazuje też plus ich systemu. Jak coś się sypie to zamordyzm najlepiej sobie radzi z ciężkimi sytuacjami. Zero biurokracji i jazda do przodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, panzar01 napisał:

I to jest śmieszne :E ale pokazuje też plus ich systemu. Jak coś się sypie to zamordyzm najlepiej sobie radzi z ciężkimi sytuacjami. Zero biurokracji i jazda do przodu.

A w krajach takich ja nasz czy ogólnie "zachodnich" narzekanie, że maska ogranicza wolność człowieka, a potem zdziwienie że mamy jak mamy, że obostrzenia, że paszporty, że ktoś chce zbić na sytuacji majątek lub robić politykę.

Edit:

Mając na uwadze znów takich co to lubią sobie nadinterpretować zaznaczam, że powyższym nie popieram zamordyzmu czy dyktatury, mówię tylko o pewnym schemacie przyczynowo skutkowym w zależności od sytuacji społeczno-politycznej.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Jeżeli miałby to być wytwór laboratorium to wychodziłoby na to, że w Wuhan mają inżynierię genetyczną na poziomie wyprzedzającym resztę świata o minimum kilkanaście lat.

Dlaczego?
Modyfikacja wirusa, to tak duży problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Dlaczego?
Modyfikacja wirusa, to tak duży problem?

@glauks chyba nawet kilka stron temu pisał na ten temat, że SARS COV-2 zawiera takie mechanizmy wiążące z ACE2, które przy obecnym stanie genetyki nie są realne do wytworzenia. Ponadto sam punkt rozkładu białka S na S1 i S2 następuje w miejscu i w sposób, który powoduje w zasadzie mało znane i dość nieoczekiwane działania. Są tacy, co uważają że te cechy świadczą o naturalnym pochodzeniu, a i są tacy, którzy uważają, że to właśnie te cechy mówią o sztucznym pochodzeniu wirusa. Jedni i drudzy opisują wszystkie cechy i mechanizmy bardzo naukowo, ale ani jedni ani drudzy nie potrafią konkretnie powiedzieć co należałoby zrobić lub co musiałoby zajść żeby taki mechanizm powstał. Dlatego albo w Wuhan mają speców i technologie, która nie śni się naukowcom na całym świecie, albo wirus ma pochodzenie naturalne, tylko nie zidentyfikowano źródła.

The proximal origin of SARS-CoV-2 | Nature Medicine

Should we discount the laboratory origin of COVID-19? | SpringerLink

Cell entry mechanisms of SARS-CoV-2 (nih.gov)

Nietoperze przyjęto od razu, bo Chińczycy faktycznie jadają nietoperze, a są one powszechnie znanym "zbiornikiem" koronawirusów. Tylko że akurat to nie musiał być nietoperz. 

Były przypadki z norkami i fretkami, które zaraziły się koronawirusem, ten w nich zaczął mutować i potem przeszedł na ludzi, co też może świadczyć o tym, że pochodzi od zwierząt, skoro wykazuje takie cechy. 

Tak jak pisałem wcześniej, długo się nie dowiemy, póki to będzie sprawa polityczna między Chinami a USA, bo reszta w tej kwestii się nie liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to czy powstało to sztucznie czy nie nie jest chyba największym problemem. W tym momencie zasadniczą kwestią jest czy cała ta pandemia nie zaczęła się od wycieku wirusa z laboratorium, którego tam zabrali do badań być może z legendarnej już kopalni gdzie poskładał kilku górników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, panzar01 napisał:

I to jest śmieszne :E ale pokazuje też plus ich systemu. Jak coś się sypie to zamordyzm najlepiej sobie radzi z ciężkimi sytuacjami. Zero biurokracji i jazda do przodu.

Jeśli akurat trafi z rozwiązaniem. I fachowcy muszą uważać bo za krytykę genialnego rozwiązania partii może czekać obóz. Jak sobie wymyślili w ramach walki ze szkodnikami zwalczanie wróbli to się skończyło katastrofą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Boldwyn napisał:

Jeśli akurat trafi z rozwiązaniem. I fachowcy muszą uważać bo za krytykę genialnego rozwiązania partii może czekać obóz. Jak sobie wymyślili w ramach walki ze szkodnikami zwalczanie wróbli to się skończyło katastrofą. 

To było kiedyś. Dziś widać ewidentnie że głowa się nauczyła na błędach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...