Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, offensive napisał:

Mi kiedys wujek opowiadal, ze jego znajomy byl w kosmosie, ciocia potwierdzila wiec..

to by wskazywało, że masz w rodzinie obciążenie wstąpienia chorób umysłowych ... nie bagatelizuj tego. 

Edytowane przez Griszah
  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Flik napisał:

767/21 dzis.

ile dziś przypadków wykrycia nowotworu? ile zgonów z powodu choroby nowotworowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Griszah napisał:

ile dziś przypadków wykrycia nowotworu? ile zgonów z powodu choroby nowotworowej?

Kto by się tym przejmował ważne cowid. Za miesiąc zamkną onkologię i będzie zero przypadków.

Pandemia nie skończy się bo medycy też mają interes finansowy 

Wywiad Mazurek-Ratownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Griszah napisał:

to by wskazywało, że masz w rodzinie obciążenie wstąpienia chorób umysłowych ... nie bagatelizuj tego. 

Dzieki za troske, widze tez university of facebook z wyroznieniem skonczony. Graty!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polsatnews, nawet nie klikam :E 
PILNE.jpg.d4e90d1a383256d5d5aa2b1d0e9d7208.jpg

Edytowane przez مارتشين

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, offensive napisał:

Dzieki za troske, widze tez university of facebook z wyroznieniem skonczony. Graty!

Polecam się na przyszłość. 

PS. nie mam i nigdy nie miałem konta na Pejs book-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostkę dodam, że w 2019 roku na Polskich drogach zginęło w wypadkach samochodowych 2905 ludzi, co daje srednia 8 ludzi dziennie. Pewnie przynajmniej drugie tyle zostalo kalekami do końca życia. O tym 99% ludzi nawet nie wie, ale jak zejdzie 85letni dziadek i wykryją u niego przeciwciała zabojczego srovida, to wszystkie media od rana do nocy będą grzać ten chory temat.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, DziubekR1 napisał:

Jako ciekawostkę dodam, że w 2019 roku na Polskich drogach zginęło w wypadkach samochodowych 2905 ludzi, co daje srednia 8 ludzi dziennie. Pewnie przynajmniej drugie tyle zostalo kalekami do końca życia. O tym 99% ludzi nawet nie wie

Wypadki są promowane w mediach, podobnie jak inne złe wiadomości, które można brzydko nazwać "nierutynowymi". Pierwsze wiadomości, jakie dziś mi się ukazały w gazecie, to o śmierci przy zderzeniu autobusów i chłopca potrąconego śmiertelnie na osiedlu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Áltair napisał:

Wypadki są promowane w mediach, podobnie jak inne złe wiadomości, które można brzydko nazwać "nierutynowymi". Pierwsze wiadomości, jakie dziś mi się ukazały w gazecie, to o śmierci przy zderzeniu autobusów i chłopca potrąconego śmiertelnie na osiedlu.

Zdarza się, ale ile z tych 2905 znajdzie miejsce w mediach w ciągu roku? 5%? A teraz wyobraź sobie jak by grzali ten temat 24/7 wszędzie, radio, TV, internet, że dzisiejszego dnia rodzice pary młodych nie dotarli na wesele, że 5 letnie dziecko zostalo sierota itp. Itd. Połowa ludzkości nigdy więcej by nie wsiadła do auta po takiej psychozie i praniu mózgu.

Edytowane przez DziubekR1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, offensive napisał:

Slyszeliscie osoboscie - super, pytanie od kogo
 

Od personelu szpitalnego, bądzmy poważni...a od kogo? Od księdza??  Na jakim Tyn świecie żyjesz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, B@nita napisał:

Od personelu szpitalnego, bądzmy poważni...a od kogo? Od księdza??  Na jakim Tyn świecie żyjesz??

chyba gdzieś pod kamieniem, na szczęście jest tam internet i facebook.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, offensive napisał:

Mi kiedys wujek opowiadal, ze jego znajomy byl w kosmosie, ciocia potwierdzila wiec... 
 

Teraz rozumiem skąd u Ciebie różowy świat....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, B@nita napisał:
1 godzinę temu, offensive napisał:

Mi kiedys wujek opowiadal, ze jego znajomy byl w kosmosie, ciocia potwierdzila wiec... 
 

Teraz rozumiem skąd u Ciebie różowy świat....

Diler warty polecenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze ciezko u Was ze zrozumieniem prostej ironii. 
Pewnie nikt Wam tego osobiscie nie wytlumaczyl ;)

Na szczescie nie place podatkow w Polsce, utrzymuje austriackiego fiskusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.09.2021 o 23:08, LeBomB napisał:

Biegły z hebrajskiego nie jestem i w pewnych szczegółach muszę się wspomagać słownikiem i tłumaczem, szczególnie gdy właśnie coś jest wyrwane z kontekstu. Nie zmienia to faktu, że pokazane zostało tylko tyle. Nie ma nic o tym że to po to by wymusić zaszczepienia, to już dopowiada dziennikarz w materiale później.

Poszukałem trochę. I tak - to jest wyraźnie wyrwana z kontekstu i zmanipulowana wypowiedź. Tam była mowa o tym że obecnie paszporty szczepionkowe stosowane są w miejscach publicznych, ale nie tylko wewnątrz ale również na świeżym powietrzu i tu była odpowiedź że nie ma potrzeby stosowania na zewnątrz paszportów bo "nie chcą robić rzeczy które nie mają medycznego uzasadnienia".

Oczywiście dalszych cytatów z tej rozmowy nie podaje się - zapewne dlatego że ciężko je zmanipulować. Np. padło tam stwierdzenie że Izrael ma olbrzymi problem z sektorem arabskim gdzie paszporty nie funkcjonują i że to widać w przepełnionych szpitalach.

Tutaj chyba najbardziej rzetelnie zrelacjonowana rozmowa:

https://www.timesofisrael.com/health-minister-on-hot-mic-some-covid-restrictions-are-to-incentivize-vaccines/

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oglądałem wczoraj Czarnobyl i ta scena okrutnie przypomina mi dzisiejsza sytuacje na swiecie. Dzisiaj też jakieś psychole walą ludziom gazem pieprzowym po oczach, pałują ich, strzelają gumowymi kulami (narazie), a niedługo będą wysyłać do obozów koncentracyjnych. Oczywiście wszystko dla naszego dobra i dla naszego zdrowia, żebyśmy przypadkiem nie złapali 3dniowego katarku...

Kazda dyktatura zaczyna sie dokladnie tak samo, zawsze dla naszego dobra i zdrowia zabiera się kawałek po kawałku i zaczyna pałować coraz mocniej.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Griszah napisał:

... a ja odnoszę wrażenie, że to właśnie covido-entuzjaści mają większy problem z racjonalizmem, nauką czy logiką. 

Czyli potwierdzasz tylko to co napisałem, że ważniejsze dla niektórych jest to co ktoś gdzieś słyszał niż to co jest poparte choćby nauką czy logiką. Tylko dlatego że u takich osób "słyszałem"=racjonalne.

Niestety nie można mówić o racjonalizmie w przypadku osób, które odrzucają podstawy nauki.

  

4 godziny temu, ODIN85 napisał:

Ja widziałem na własne oczy przelew z dodatkiem covidowym

Mówimy o wpisywaniu zgonów covidowych tam gdzie covid nie miał miejsca, albo o proszeniu np. rodziny o możliwość wpisania takiego w kartę zgonu za zgodą rodziny, bo kasa. Czyli czymś co ktoś gdzieś słyszał ale nigdzie nie widział. Dodatek covidowy natomiast jest czymś oficjalnym, co w danym okresie po prostu był przyznawany.

  

3 godziny temu, offensive napisał:

Dzieki za troske, widze tez university of facebook z wyroznieniem skonczony. Graty!

To jest uniwersytet chłopskiego rozumu, a ten zjada na śniadanie wszystkie inne na świecie! :E 

  

2 godziny temu, B@nita napisał:

Od personelu szpitalnego, bądzmy poważni...a od kogo? Od księdza??  Na jakim Tyn świecie żyjesz??

Samo określenie "słyszałem" nie daje do zrozumienia od kogo ktoś słyszał. Ponadto samo napisanie że od personelu szpitalnego też nie potwierdza w żaden sposób tych rewelacji, bo np. mogłeś słyszeć gdzieś w Internecie z podpisem "personel szpitalny" itp. Skoro sam dałeś nie raz do zrozumienia, że widzisz głównie kłamstwo, obłudę i spisek, to dlaczego miałbym teraz w to wierzyć? No bo na jakim świecie w końcu żyjesz? To wszystko jest argumentacja obosieczna, bo mamy tylko słowo przeciwko słowu, bez żadnego dowodu.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, LeBomB napisał:

np. mogłeś słyszeć gdzieś w Internecie z podpisem "personel szpitalny" itp. Skoro sam dałeś nie raz do zrozumienia, że widzisz głównie kłamstwo, obłudę i spisek, to dlaczego miałbym teraz w to wierzyć? No bo na jakim świecie w końcu żyjesz? To wszystko jest argumentacja obosieczna, bo mamy tylko słowo przeciwko słowu, bez żadnego dowodu.

Nie, słyszała to osobiście bliska mnie osoba której zmarł ojciec, to samo usłyszałem od innej bliskiej mi osobie w rodzinie w identycznej sytuacji, Także daruj sobie te swoje brednie o historyjkach z netu, pewno chciałbyś dowód w postaci nagrania...ale i na to znalazł byś jakąś swoją "mądrość". Pisałem już, że jakakolwiek dyskusja z Tobą nie ma najmniejszego sensu bo żyjesz zwyczajnie w piwnicy, więc zejdż ze mnie.

22 minuty temu, LeBomB napisał:

Skoro sam dałeś nie raz do zrozumienia, że widzisz głównie kłamstwo, obłudę i spisek,

Wskaż mi, gdzie napisałem że covid to spisek.

23 minuty temu, LeBomB napisał:

Skoro sam dałeś nie raz do zrozumienia, że widzisz głównie kłamstwo, obłudę

Jak nazwać akcje z respiratorami od handlarza bronią czy ostatni wałek z maseczkami?? Pomijam, że to ledwo wierzchołek góry lodowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, B@nita napisał:

Od personelu szpitalnego, bądzmy poważni...a od kogo? Od księdza??  Na jakim Tyn świecie żyjesz??

A czy ty wiesz chociaż że w szpitalach nie ma żadnego dodatku pieniężnego za wpisanie zgonu covidowego? Że aby wpisać COVID jako przyczynę zgonu to wcześniej musiał być on stwierdzony laboratoryjnie? Tak, bądźmy tu w końcu poważni...

Już nie wspomnę że najpierw słyszałeś to "osobiście" a teraz że już od "bliskich osób".

https://fakenews.pl/zdrowie/pieniadze-za-zgony-na-covid-19-sprawdzamy-oplaty-za-leczenie/

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Zdarza się, ale ile z tych 2905 znajdzie miejsce w mediach w ciągu roku? 5%? A teraz wyobraź sobie jak by grzali ten temat 24/7 wszędzie, radio, TV, internet, że dzisiejszego dnia rodzice pary młodych nie dotarli na wesele, że 5 letnie dziecko zostalo sierota itp. Itd. Połowa ludzkości nigdy więcej by nie wsiadła do auta po takiej psychozie i praniu mózgu.

Grzaliby (oczywiście nie wszystkie wypadki), gdyby nie było tematu głównego, o którym mówi się kilka miesięcy-kilka lat, jak Smoleńsk, uchodźcy, a teraz wirus.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, B@nita napisał:

Nie, słyszała to osobiście bliska mnie osoba której zmarł ojciec, to samo usłyszałem od innej bliskiej mi osobie w rodzinie w identycznej sytuacji, Także daruj sobie te swoje brednie o historyjkach z netu, pewno chciałbyś dowód w postaci nagrania...ale i na to znalazł byś jakąś swoją "mądrość".

Nie, nie chciałbym dowodu w postaci nagrania zdjęć czy czegokolwiek innego, tylko po prostu zostałeś tak samo potraktowany jak ty traktujesz tych, co piszą historie o zgonach, których przyczyną na prawdę był covid. Widzisz teraz jak to działa, a reagujesz od razu atakiem bezpośrednim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, ODIN85 napisał:

W większości zgonów w Polsce jest na karcie wpisana Niewydolność krążeniowo ciśnieniowa a nie jest to przyczyna śmierci Więc?

Bo trzeba umieć czytać kartę zgonu.

https://www.gov.pl/web/zdrowie/nowy-wzor-karty-zgonu

Są 3 rubryki w których wpisuje się różne przyczyny zgonu i czwarta gdzie wpisuje się inne okoliczności.

Tu masz wytyczne do wypełniania karty zgonu:

przy covid

https://www.pzh.gov.pl/wp-content/uploads/2020/04/wytyczne-do-karty-zgonu-01.04.2020-1.pdf

oraz wytyczne ogólne

https://stat.gov.pl/files/gfx/portalinformacyjny/pl/defaultaktualnosci/5746/7/1/1/poradnik_szkoleniowy_dla_lekarzy_orzekajacych_o_przyczynach_zgonow_pelny.pdf

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tych kart zgonu to podobno nawet EU nie bierze naszych danych do statystyk, bo własnie najczęściej wpisują po prostu zatrzymanie krążenia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...