Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, DziubekR1 napisał:

Dla mnie działa teraz zasada, która sprawdza sie od setek lat - "Dziel i rządź"

Przecież nie przez przypadek mamy tutaj dwóch pełnoetatowych naganiaczy ;-) Najlepiej wrzucać jakieś fejki w egzotycznym języku to kilka godzin spędzą ze słownikiem żeby obronić jakąś korporację :D

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, DziubekR1 napisał:

Nie mozesz porównywać danych z zeszlego roku, do tego roku, bo przez 12 miesięcy mnóstwo ludzi przeszło tą zabójcza chorobę, w wiekszości bezobjawowo. To chyba oczywiste, ze ten rok będzie lżejszy, niż poprzedni i byłby nawet bez zbawiennych szczepionek.

Nie no chwila, ja się odniosłem wyłącznie do twojego twierdzenia o zabójczym wirusie który w "twojej grupie wiekowej zabija 0,0001%". I pokazałem że to nie były wyłącznie zgony, ale również nierzadkie hospitalizacje i to również wśród młodych osób.
A co będzie w najbliższym sezonie? Wszystko wskazuje że będzie mniej hospitalizacji, ale czy to wystarczy aby uniknąć lockdownów z powodu przepełnionych szpitali w Polsce? Nie wiem, mam taką nadzieję.

Edytowane przez Subman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DziubekR1 napisał:

Powiem Ci dlaczego, bo po wstępnym praniu mózgu w zeszłym roku, coraz więcej ludzi ma wokół siebie dziesiątki znajomych, którzy tego zabojczego wirusa przeszli i się okazało, że nie zeszli z tego świata, tylko mieli 3 dni katarku. Zobaczyli, że po przejściu tego zabojczego wirusa mieli mieć zwłuknione płuca i problemy z oddychaniem do końca życia, a okazało się że mnostwo sportowców to miało, a 2 tyg pozniej biegali 90min od jednej bramki do drugiej.

Jak czytam na grupach sportowych, to każdy z trudem wracał do formy po kilku miesiącach albo wcale dotąd jej nie odzyskał. Tu wpisy z jednej z grup.

l7rel2E.jpg

Edytowane przez Áltair
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Áltair napisał:

Jak czytam na grupach sportowych, to każdy z trudem wracał do formy po kilku miesiącach albo wcale dotąd jej nie odzyskał. Tu wpisy z jednej z grup.

 

A ja widzę jednego skoczka narciarskiego, który po 2 tyg wrócił i skakał dokładnie tak samo, później drugiego, poźniej 10 tego, poźniej jeszcze piłkarze itp. itd. Po zapaleniu płuc też niektórzy mogą biegać wolniej, po pogrypowych powikłaniach też można mieć duże kłopoty (mój ojciec dostał zapalenia mięśnia sercowego kiedyś po grypie), ale czy to znaczy, że mam spędzić resztę życia w piwnicy?

  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, B@nita napisał:

I w mediach,świat to nie tylko religia covidiańska, są tez inne ważne wydarzenia.:E

WHO chce aby państwa podniosły akcyzy na alkohol trzykrotnie. Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) alkohol znajduje się na trzecim miejscu wśród czynników ryzyka dla zdrowia Europejczyków.

Już widzę zachwyt Francuzów bez kieliszka wina, czy Niemców bez butelki piwa do kiełbaski. Chora akcja.

Edytowane przez Spokxik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, DziubekR1 napisał:

A ja widzę jednego skoczka narciarskiego, który po 2 tyg wrócił i skakał dokładnie tak samo, później drugiego, poźniej 10 tego, poźniej jeszcze piłkarze itp. itd. Po zapaleniu płuc też niektórzy mogą biegać wolniej, po pogrypowych powikłaniach też można mieć duże kłopoty (mój ojciec dostał zapalenia mięśnia sercowego kiedyś po grypie), ale czy to znaczy, że mam spędzić resztę życia w piwnicy?

Raczej przez kolejne lata pozostaną maski, trzymanie dystansu i dezynfekcja. Dla szczepionych i nieszczepionych. Najlepiej jest zapobiegać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze miesiąc i znowu będzie luz w autobusach, bo milusińscy pójdą na zdalne nauczanie. 

Mi się w tej "epidemii" najbardziej podoba że mogę się rozsiąść w autobusie na podwójnej "kanapie", na siedzenie obok rzucam plecak i nikt mi nie powie żebym go zabrał, bo chce się przysiąść. Oczywiście o ile ktoś nie zajął tych miejsc wcześniej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
3 godziny temu, DziubekR1 napisał:

Jesli mnie pamiec nie myli, to badanie bedziesz musial okazać co tydzien i oczywiscie za nie placic. Poza tym, to chyba nie sa niektore instytucje, tylko wszystkie firmy.

No nie wiem czy tak wszystkie firmy będą chciały to akceptować. To będzie duże obciążenie dla firmy i dla psychiki pracowników. Siostra z rodzinką mieszka we Francji na stałe i coś takiego już mają tam od dawna. Pracuje w hotelu jako portierka to mówiła że musieli zamknąć restauracje bo już pracownicy nie byli wstanie wytrzymać tego ciągłego sprawdzania paszportów covidowych. Ludzie się na nich gapili jak na innych i mieli po prostu dosyć to zamknęli tą restauracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ryzyka hospitalizacji, to linkowałem wcześniej dokładniejsze dane na ten temat rozróżniające osoby zdrowe i takie z różnymi chorobami przewlekłymi. W kontekście zasadności różnych obostrzeń, warto się z tym zapoznać.

Wykres.

Zwracam szczególną uwagę, jak mocno sytuację zmieniają np. choroby serca choćby z tego względu, że są wyjątkowo powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Camis napisał:

Miejskie legendy staja się faktem...niech bidulki idą protestować ;)  Co roku do służby zdrowia leci coraz więcej pieniędzy, a "obsługa" coraz gorsza. Gdzie te pieniądze trafiają ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, sabaru napisał:

No nie wiem czy tak wszystkie firmy będą chciały to akceptować. To będzie duże obciążenie dla firmy i dla psychiki pracowników. Siostra z rodzinką mieszka we Francji na stałe i coś takiego już mają tam od dawna. Pracuje w hotelu jako portierka to mówiła że musieli zamknąć restauracje bo już pracownicy nie byli wstanie wytrzymać tego ciągłego sprawdzania paszportów covidowych. Ludzie się na nich gapili jak na innych i mieli po prostu dosyć to zamknęli tą restauracje.

Stara, radziecka szkoła, trzymaj wszystkich w permamentym strachu, bo takimi owcami dużo łatwiej się zarządza. Kiedys paru cwaniakow kaplanow potrafiło przewidzieć zacmienie słońca, wiec trzymało za morde motłoch, zbierając dary i zyjac jak królowie, bo w przeciwnym razie sprowadza na lud gniew bogów. Mieliśmy tez wstretnych imperialistow czychajacych zaraz przy granicy, teraz mamy zabojczy srovid czychajacy na nas za każdym rogiem. Możemy dzisiaj nosić piękne garnitury, wypasione smartfony w kieszeniach, ale nasza natura jest taka sama jak kilka tysięcy lat temu, od zawsze cwaniaki kombinują jak rządzić innymi i po prostu nie wierze, ze dzisiaj jest inaczej.

A firmy? Jak będą grzecznie zwalniać element wywrotowy wskazany przez partie, to dostaną dofinansowanie z tarczy, dostaną tanie kredyty i będą miały klawe życie. Nie chcesz wykonywać poleceń partii? To nie ma tarczy, nie ma kredytow i jeszcze będzie kontrola z US i Sanepidu. W krajach komunistycznych własność prywatna nie jest mile widziana, a jak będzie to niech przynajmniej będzie maksymalnie uzależniona o woli urzedasa i właśnie do tego te ostatnie działania prowadzą.

Edytowane przez DziubekR1
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Radar28 napisał:

Co do ryzyka hospitalizacji, to linkowałem wcześniej dokładniejsze dane na ten temat rozróżniające osoby zdrowe i takie z różnymi chorobami przewlekłymi. W kontekście zasadności różnych obostrzeń, warto się z tym zapoznać.

Wykres.

Zwracam szczególną uwagę, jak mocno sytuację zmieniają np. choroby serca choćby z tego względu, że są wyjątkowo powszechne.

Nie włączające delty która atakuje mlodszych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MaxForces napisał:

Nie włączające delty która atakuje mlodszych

Na tyle aktualnych danych na razie nie znalazłem, ale jak masz coś konkretnego, to się chętnie zapoznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

Z jakiej to racji osoba zaszczepiona ma mieć więcej praw od niezaszczepionej. Roznosi wirusa tak samo. Żeby chronić osoby niezaszczepione to chcą je zamknąć w domach i nie wpuszczać w miejsca publiczne ? To ich prawo czy chcą iść i ryzykować, tak samo jak teraz nie zakładają masek. To się zresztą tyczy tez osób zaszczepionych.

Bzdury się dzieje na naszych oczach i z przerażeniem patrze ze niektórym to pasuje.

Zacznijmy od tego, że nie roznosi wirusa tak samo. A skończmy na tym, że nikt się specjalnie nie zajmuje chronieniem niezaszczepionych (poza być może narracją medialną). Ochrona dotyczy systemu ochrony zdrowia, aby na skutek zajęcia go leczeniem chorych na covid-19 z własnego wyboru (w obronie przed wszczepieniem im tlenku grafenu i odbiornika 5g) w jak najmniejszym stopniu ucierpieli chorzy na inne schorzenia a zaszczepieni (z powodu istnienia antyszczepów jest to nieuchronne, ale zamierza się zminimalizować ten wpływ).

Dlatego też w pewnych obszarach zaszczepieni będą mieli więcej praw niż niezaszczepieni.

 

2 godziny temu, B@nita napisał:

Czy testy wykazują z jakim wariantem mamy do czynienia czy tylko wskazują wynik pozytywny?

Z tego co wiadomo, PCR tego nie określi, więc jaki jest procent z wszystkich dziennych testów które podlegają dalszym badaniom i określeniu wariantu covida? Wszystkie czy tylko część?

Ustalenie wariantu to jest kompletnie inne badanie (sekwencjonowanie). Niewielka część próbek mu podlega.

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, adashi napisał:

Dlatego też w pewnych obszarach zaszczepieni będą mieli więcej praw niż niezaszczepieni.

Tylko czekać na pozwy zbiorowe. Ciekaw jestem gdzie Bolek i cała ta ekipa od konstytucji? Gdzie ekipa od "Moje ciało, mój wybór"?

Art.  32.  [Zasada równości; zakaz dyskryminacji]
1. 
Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.
2. 
Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PIS ma w dupie prawo, konstytucje, oraz pozwy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

IEM Katowice 2022. Wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców.

Osoby które nie mogą się zaszczepić nie wejdą na imprezę

https://gamingsociety.pl/artykul/iem-katowice-2022-bilety-1132710/

 

Cytat

Jest decyzja ws. meczu Polska - Słowenia. "Tylko osoby zaszczepione"

Władze Katowic podjęły decyzję, że wstęp do siatkarskiej strefy kibica przed Spodkiem, gdzie Polska w sobotę o 17.30 zagra o finał mistrzostw Europy ze Słowenią, będą miały tylko osoby zaszczepione - informuje PAP.

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,27585015,jest-decyzja-ws-meczu-polska-slowenia-tylko-osoby-zaszczepione.html#s=BoxOpImg8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Camis napisał:

Taka decyzja jest totalnie idiotyczna, bo raz że jak ktoś ich pozwie to na 100% wygra, a dwa że jesli pójda w taką narrację, że wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców, to wielu młodych ludzi może wpaść na pomysł, żeby się zarazić celowo i "wyrobić" sobie przeciwciała.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, DziubekR1 napisał:

Taka decyzja jest totalnie idiotyczna, bo raz że jak ktoś ich pozwie to na 100% wygra, a dwa że jesli pójda w taką narrację, że wstęp tylko dla zaszczepionych i ozdrowieńców, to wielu młodych ludzi może wpaść na pomysł, żeby się zarazić celowo i "wyrobić" sobie przeciwciała.

Nowa strategia antyszczepów i antymaseczkowców to Protesty Jednoosobowe.

Grupowe ostatnio coś słabiej szły, to nowe rozdanie będzie.

Szur nęka ludzi w Media Expert krzycząc z głośnika - YouTube

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Áltair napisał:

Raczej przez kolejne lata pozostaną maski, trzymanie dystansu i dezynfekcja.

Minister Niedzielski niedawno wypowiedział się w sprawie maseczek. Powiedział, że kiedyś zostaną zniesione. Niestety nie powiedział, jakie warunki muszą nastąpić, aby to się stało. Najlepiej, gdyby wyznacznikiem była akceptowalna liczba hospitalizacji (aby to osiągnąć, należy zaszczepić blisko 100% seniorów i trochę mniej z młodszych grup wiekowych) w szczycie którejś fali. Wirus i tak będzie.

Edytowane przez wamak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adashi napisał:

Ustalenie wariantu to jest kompletnie inne badanie (sekwencjonowanie). Niewielka część próbek mu podlega.

To na jakiej podstawie media i politykierzy z rządu z ekonomista na czele trąbią, że mamy epidemie wariantu delta?

58 minut temu, Camis napisał:

PIS ma w dupie prawo, konstytucje, oraz pozwy. 

Tak samo jak poprzednicy, przecież to jedna banda. Tylko ludziom wciskają kit, że jest inaczej, ile można o tym....?:boink:

Edytowane przez B@nita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo żeby ustalić orientacyjną wartość wskaźnika struktury w populacji wszystkich zakażeń (a tym jest występowanie wariantu delta) nie jest potrzebna duża liczebność próby.

Już dla próby o liczności 1000 próbek błąd oszacowania to tylko około 3%, a dla próby o liczności 200 to 7%, zaś dla próby o liczności 100 to nadal poniżej 10% błędu.

No i widać systematyczny wzrost odsetka zsekwencjonowanego wariantu delta z czasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...