Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, مارتشين napisał:

A gdzie maseczki :hmm::E

Rozumiem, że "młodziaki" ~65 lat pokroju Billa jeszcze nie zbyt obawiają się wirusa, no, ale tak narażać 95letnią królową :E Kto by pomyślał :rotfl:

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzień dzisiejszy chyba nie ma wymogu masek czy dystansu w UK, ale nie jestem na 100% pewien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, مارتشين napisał:

Dzień czy dwa dni temu trafiła do szpitala, ponoć na jedną noc :P 

A tak na poważnie, to przypominam, że oni tam wszyscy mają testy, badania, szczepionki i co tylko zechcą praktycznie od ręki i na każde zawołanie. Przewinęło mi się to gdzieś już i z tego co widziałem to ogólnie zasady wizyt u królowej to pełne zaszczepienie i test. Ponadto z tego co kojarzę maski w UK nie są już obowiązkowe prócz transportu publicznego i dużych zgromadzeń w pomieszczeniach. No i tutaj mamy pytanie, czy to było duże zgromadzenie względem wielkości pomieszczenia ? Nie zmienia to faktu, że jak najbardziej takie obrazki przyczyniają się zarówno do powstawania wątpliwości u kolejnych osób, a także do tworzenia kolejnych teorii spiskowych u osób podatnych ;)  

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze są zaszczepieni i do tego testy ale jak się mówi tak jak Bill Gates, że to wielce śmiercionośny wirus to powinno się świecić przykładem i mieć maseczkę.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lokiju napisał:

No dobrze są zaszczepieni i do tego testy ale jak się mówi tak jak Bill Gates, że to wielce śmiercionośny wirus to powinno się świecić przykładem i mieć maseczkę.

No dlatego napisałem co napisałem, czyli:

Cytat

 Nie zmienia to faktu, że jak najbardziej takie obrazki przyczyniają się zarówno do powstawania wątpliwości u kolejnych osób, a także do tworzenia kolejnych teorii spiskowych u osób podatnych ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli test wyszedł fałszywie negatywny? Mam nadzieję, że królowa już po dawce przypominającej :E  A gejts ostatnio był na weselu swojej córki :) 

 

https://www.pudelek.pl/najstarsza-corka-billa-gatesa-wziela-slub-zdjecia-6694756656892736a

Edytowane przez مارتشين
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, مارتشين napisał:

A co jeżeli test wyszedł fałszywie negatywny? Mam nadzieję, że królowa już po dawce przypominającej :E  A gejts ostatnio był na weselu swojej córki :) 

 

https://www.pudelek.pl/najstarsza-corka-billa-gatesa-wziela-slub-zdjecia-6694756656892736a

Tak, tesc przylecial do nas. Mowilem przy okazji Billowi, zeby naprawili w koncu tego Windowsa. A on do mnie "nasz glowny programista Epstein niedawno sie powiesil, nie ma komu robic" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PiS zatrudnia tylko idiotów, aby realizowali ich program. Specjalistów w ich kręgach nie znajdziesz :E Sami się do tego przyznali :rotfl:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, LeBomB napisał:

Dzień czy dwa dni temu trafiła do szpitala, ponoć na jedną noc :P 

A tak na poważnie, to przypominam, że oni tam wszyscy mają testy, badania, szczepionki i co tylko zechcą praktycznie od ręki i na każde zawołanie. Przewinęło mi się to gdzieś już i z tego co widziałem to ogólnie zasady wizyt u królowej to pełne zaszczepienie i test. Ponadto z tego co kojarzę maski w UK nie są już obowiązkowe prócz transportu publicznego i dużych zgromadzeń w pomieszczeniach. No i tutaj mamy pytanie, czy to było duże zgromadzenie względem wielkości pomieszczenia ? Nie zmienia to faktu, że jak najbardziej takie obrazki przyczyniają się zarówno do powstawania wątpliwości u kolejnych osób, a także do tworzenia kolejnych teorii spiskowych u osób podatnych ;)  

Jakby nie patrzeć testy nie są idealne, trafiają się błędy, szczepionki też nie chronią w takim stopniu jak było kreowane jeszcze kilka miesięcy temu. W UK potrafią mieć nawet ~50k zakażeń dziennie śmiercionośnym wirusem. 

Królowa ma 95 lat jest w największej grupie ryzyka, a wirus może być mega śmiercionośny dla takiej osoby nawet jak już przyjęła i 4 dawki. Więc brak dodatkowych zabezpieczeń jak maseczki, kombinezony i zachowanie dystansu społecznego jest absolutnie nie akceptowalne w takiej sytuacji :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Trepcia napisał:
5 godzin temu, Klakier1984 napisał:

Jak kto uważa, wykłócać się nie będę. Dla mnie nauka zdalna to kpina i nieporozumienie na każdej płaszczyźnie.

Brat ze szwagierka tez tak sadza :) i ja rowniez. Tylko uczniowie chca zdalnej nauki.

Wf-ista w najwięcej się namęczyl podczas nauki zdalnej...

Co do szczepionek i umowy pomiędzy dostawcy a kupującym. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Trepcia napisał:

Brat ze szwagierka tez tak sadza :) i ja rowniez. Tylko uczniowie chca zdalnej nauki.

Chca tez wlasne kanaly na youtubie, hajs od starych, mcdonaldq i fajne ciuchy.. i co z tego co oni chca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, مارتشين napisał:

A co jeżeli test wyszedł fałszywie negatywny? Mam nadzieję, że królowa już po dawce przypominającej :E  A gejts ostatnio był na weselu swojej córki :) 

 

https://www.pudelek.pl/najstarsza-corka-billa-gatesa-wziela-slub-zdjecia-6694756656892736a

Gates ma najaktualniejszy chip po szczepionce, więc jest najlepiej zabezpieczony :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Trepcia napisał:

Brat ze szwagierka tez tak sadza :) i ja rowniez. Tylko uczniowie chca zdalnej nauki.

Studenci to się modlą żeby zdalne wróciły :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolałbym nie chodzić po, ani pod mostem zaprojektowanym przez inżyniera ze zdalnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, LeBomB napisał:

Gates ma najaktualniejszy chip po szczepionce, więc jest najlepiej zabezpieczony :P 

Windows Ultra 12, a dla ludu dali Windows ME :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gates ma prywatne laboratorium PCR i sprawdza się co kilka godz - szybki test PCR ok 45 min; dodam, że sprawdza ślinę, nie niekomfortowy wymaz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w USA FDA (Federal Drug Adminstration) zaakceptował 3 dawkę Moderny dla osób ponad 65 i osób wysokiego ryzyka, i 2 dawkę J&J, ponadto zezwolił na mieszanie dawek różnych producentów; wkrótce ma podjąć decyzje w sprawie 3 dawek dla osób powyżej 40 lat, bo dane wykazują, że wiele osób wśród  zaszczepionych powyżej tego wieku zaraża się covidem; centrum zarażeń przesunęło się w międzyczasie ze stanów południowych na północne - Montanę, Idaho i Wyoming; wg ich danych niezaszczepieni mają 11 razy większe ryzyko śmierci i 6 razy większe szanse zarażenia; w części EU i Kanadzie mieszanie dawek od dawna dozwolone i jak dotychczas nie spowodowało żadnych problemów; tak samo 2 dawka J&J - badania w USA wykazały, że efektywność 1 dawki spadła w ciągu kilku miesięcy z 88% do 3; eksperci oceniają, że nawet jeśli covid z pandemii stanie się endemią (jak grypa), będzie zabijać w ciągu roku ok 100 tys Amerykanów - obecnie ok 1,5 tys dziennie

tymczasem pojawił się inny "administracyjny" problem - ok 120 tys dzieci straciło przez covid swojego prawnego opiekuna, albo rodzica albo dziadka, itp - ponad połowa to dzieci Murzynów albo osób hiszpańskiego pochodzenia

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka: podlaskie, epicentrum pandemii w Polsce. W zeszłym tygodniu umiera tam na COVID 20 osób, w tym 14 to... osoby 80+. A jedyna osoba bez "chorób towarzyszących" miała... 88 lat ? (edit: przepraszam, jedna z dwóch)

FCdc3YaX0AMgvIn?format=jpg&name=4096x409

Dopóki rząd i media nie zrozumieją, że to nie jest taka sama epidemia dla wszystkich, a wiek jest głównym czynnikiem ryzyka (potem określone choroby przewlekłe i dopiero na trzecim miejscu status zaszczepienia) to cyrk będzie trwał i ludzie będą umierali. Zamiast toczyć jałowe spory o szczepienia dzieci i jakieś durne paszporty, należałoby chronić starszych i najsłabszych w okresie wzrastającej "fali".

Edytowane przez Assassin
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Assassin napisał:

Dopóki rząd i media nie zrozumieją, że to nie jest taka sama epidemia dla wszystkich, a wiek jest głównym czynnikiem ryzyka (potem określone choroby przewlekłe i dopiero na trzecim miejscu status zaszczepienia) to cyrk będzie trwał i ludzie będą umierali. Zamiast toczyć jałowe spory o szczepienia dzieci i jakieś durne paszporty, należałoby chronić starszych i najsłabszych w okresie wzrastającej "fali".

Oni to doskonale rozumieją.

  • Sad 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jednak jesteśmy jakaś tam cywilizacją i to co nas powinno wyróżniać to troska o najsłabszych: dzieci, starców, kobiety w ciąży...

Poza tym stać nas na to, skoro w zeszłym roku w celu ratowania tych samych seniorów stanęła cała gospodarka, dzieci przestały chodzić do szkół i były zamykane w domach itd. Rzetelna polityka informacyjna, łatwo dostępne dawki przypominające szczepionki, darmowe i dobre jakościowo środki ochrony, pomoc w sprawach życia codziennego - to by się wiązało z promilem kosztów dotychczas przepalonych ramach "walki z pandemią".

Edytowane przez Assassin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku wszyscy się wystraszyli. W tym zrozumieli ze na tej pandemii można kosić niezłe kokosy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Assassin napisał:

a wiek jest głównym czynnikiem ryzyka

Śmierć nie jest jedynym ryzykiem w covidzie. Epidemia zostawiła po sobie armię młodych ludzi z powikłaniami, którzy będą wymagali intensywniejszej opieki medycznej do końca życia.

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...