Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, marekkraw napisał:

Choćby z takiego powodu że umowy są sieciowe lub o pracę na najniższej reszta pod stołem. Pójdziesz na zwolnienie o premii możesz pomarzyć. Sam tak robiłem, pracując gdzieś na śmieciówce jak nie przepracowałem dnia to nie miałem płacone więc chodziło się, i to nie tylko z katarem a i z gorączką itp. Takie życie... 

No właśnie niestety tak to w wielu firmach wygląda. Jak masz zwolnienia lekarskie to np. nie dostajesz premii. Jak pracujesz zleceniowo to gonią terminy realizacji, których niedotrzymanie ma konsekwencje itd. Jeszcze dużo czasu trzeba zanim ludzie się nauczą, że tracenie zdrowia dla pracy jest z perspektywy czasu nieopłacalne.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Element Wojny napisał:

Nagłówek zmieniony na "większość".

Pasuje ?  :D 

Nie ważne co mi pasuje, tylko zwracałem uwagę na nieścisłość.

44 minuty temu, Element Wojny napisał:

Kogoś jeszcze dziwi że ilość hospitalizacji dzieci tak nagle wzrosła ? Każde takie dziecko jest przyjmowane z podejrzeniem Covida, statystyki rosną, Niedzielski ma dane których potrzebuje, koło się zamyka.

? Strasznie namieszałeś. Chodzi o iniekcje głównie o zastrzyki z antybiotyków np. penicylina. Ktoś stwierdził (nie wiem na jakiej podstawie), że lekarz POZ i pielęgniarka nie mogą takich rzeczy wykonywać, bo stres, ból itd. i świadczy to o stanie dziecka. Ta kobieta w tym komunikacie po prostu uznała, że konieczność podania zastrzyku z antybiotyku świadczy o stanie wymagającym hospitalizacji, bo jeżeli dziecko nie wymaga hospitalizacji to powinno się mu przepisywać tabletki, syropki i inne postacie leków nie wymagające nakłuwania. Nie ma to najmniejszego związku z COVID.

Tu pełna treść komunikatu na który powołuje się przychodnia

https://nipip.pl/wp-content/uploads/2021/11/2021-11-03_Stanowisko_Konsultanta_Pediatria.pdf

 

Komunikat przychodni odnosi się do covid, ale tylko w zakresie takim, że oświadczają, że nie będą przyjmowali pacjentów spoza tych co są zapisani do POZ na liście aktywnej, nawet jak jest podejrzenie covid. Widocznie przychodnia przyjmowała pacjentów poniżej 18 roku życia właśnie na różne zastrzyki, nagłe konsultacje itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha już widzę na kogo trafiłem - gościu napisałeś więcej postów w tym temacie niż ja w Cyberpunku a to nie lada wyczyn :D 

Zapytałbym jaki masz w tym interes ale raczej nie muszę. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Element Wojny napisał:

Hahaha już widzę na kogo trafiłem - gościu napisałeś więcej postów w tym temacie niż ja w Cyberpunku a to nie lada wyczyn :D 

Zapytałbym jaki masz w tym interes ale raczej nie muszę. 

Bo twoja foliarska podświadomość już Ci odpowiedziała.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Suchy211 napisał:

Bo twoja foliarska podświadomość już Ci odpowiedziała.

Nie, bo przerabiałem już to x razy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, ze jak zobaczylem wypowiedz glownego z Pfizera, ze prawdopodobnie bedzie trzeba przez wiele lat przyjmowac dawke przypinajac to... Jestem niemal pewny, ze za kilka lat powstanie jakis glosny dokument jak to pandemia byla podsycana, a danymi ostro manipulowano.

Edytowane przez duch11
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za kilkanaście, a może kilkadziesiąt :E . I wtedy już nie będzie głośny, po prostu historia, a ludzie będą żyli innymi problemami.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, LeBomB napisał:

. Jeszcze dużo czasu trzeba zanim ludzie się nauczą, że tracenie zdrowia dla pracy jest z perspektywy czasu nieopłacalne.

Wątpię że w ogóle to nastąpi. Ludzie maja zobowiązania finansowe, kredyty itp i zwyczajnie nie mogą sobie pozwolić na wstrzymanie płynności. A na zmiany w umowach z korzyścią dla pracowników nie ma co liczyć, biorąc pod uwagę nowy wał. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szury padają jak muchy:


 

Cytat

 

Marcus Lamb, współzałożyciel i prezes chrześcijańskiej sieci telewizyjnej Daystar, która sprzeciwia się szczepieniom przeciw COVID-19 i głosi kontrowersyjne teorie na temat pandemii, zmarł we wtorek w związku powikłaniami po zakażeniu koronawirusem - przekazał amerykański nadawca w mediach społecznościowych. Miał 64 lata.


"Z bólem serca ogłaszamy, że Marcus Lamb, prezes i założyciel Daystar Television Network, dziś rano odszedł do domu Pana" - napisano w komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych amerykańskiej sieci Daystar. Jak przekazała żona Lamba, Joni, u 64-latka zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, w wyniku którego "rozwinęło się covidowe zapalenie płuc". Kobieta zaznaczyła, że jej mąż chorował na cukrzycę, ale "miał nad nią kontrolę".
Antyszczepionkowa propaganda
Syn Marcusa, Jonathan, 23 listopada tego roku odniósł się do choroby ojca, mówiąc, że jest ona "duchowym atakiem ze strony wroga". Jak mówił, w związku z wygłaszanymi przez jego rodziców teoriami na temat COVID- 19, "nie ma wątpliwości, że wróg nie jest z tego zadowolony i robi wszystko, by zniszczyć mojego ojca".
Sieć Daystar założona została w 1998 roku. Jej siedziba mieści się w Dallas w Teksasie. Firma posiada około 100 kanałów telewizyjnych na całym świecie. Jak napisał "The Guardian", pod kierownictwem Lamba rozpowszechniała niemające potwierdzenia w faktach teorie na temat szczepionek przeciw COVID-19, grypie czy wirusowi HPV. Lambowie propagowali również kontrowersyjne, niezatwierdzone przez regulatory medyczne metody leczenia COVID-19.
"Washington Post" napisał, że wśród białych ewangelików notuje się większy opór wobec szczepień przeciw COVID-19 niż u innych grup religijnych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem ekspertów spowodowane jest to ich sceptycyzmem wobec władzy oraz korzystaniem z alternatywnych mediów, głoszących teorie spiskowe na temat zagrożeń płynących ze

 

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-usa-marcus-lamb-zalozyciel-antyszczepionkowej-telewizji-zmarl-na-covid-19-5510437

 

 

Cytat

Internet jest błogosławieństwem i przekleństwem jednocześnie. 50 lat temu foliarze nie mieli siły przebicia, bo nie mieli gdzie pisać, baaa, nawet nie myśleli, że ich głos może mieć jakiekolwiek znaczenie, więc siedzieli cicho. Artykuły w prasie czy wywiady telewizyjne to było coś zarezerwowanego dla ludzi mających jakąś wiedzę, wykształcenie, reprezentujących jakiś poziom. Prasa brukowa wprawdzie istniała, ale mogłeś co najwyżej kupić w kiosku, przeczytać i wyrzucić do kosza. Generalnie to był margines. Dziś każdy kretyn, każda pomyłka genetyczna ma dostęp do sieci, dzięki niej staje się kimś. Siada i pisze debilizmy, które idą dalej, potem czyta je następny kretyn i koło się zamyka, ciemnota kwitnie.

https://www.skyscrapercity.com/threads/Świat-covid-19-teorie-spiskowe-negacja-choroby-szuria-zasada-nagłej-śmierci-ban.2248878/post-176340877

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lukadd napisał:

Za kilkanaście, a może kilkadziesiąt :E . I wtedy już nie będzie głośny, po prostu historia, a ludzie będą żyli innymi problemami.

Za kilkadziesiąt lat to problemy szczepionkowe będą błahostką. Świat się stacza niestety.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam, że na forum jest świetna funkcja ignoruj, żeby nie podsycać niektórych trolli i zadbać i swoje zdrowie psychiczne :) 

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, galakty napisał:

Za kilkadziesiąt lat to problemy szczepionkowe będą błahostką. Świat się stacza niestety.

Stacza się i co najlepsze to my zwykli ludzie to finansujemy z naszych podatków :E  A znaczna część społeczeństwa zmanipulowana przez koncerny, media i rządy wręcz przyklaskuję na ślepo i z uśmiechem na ustach zmianom jakie zachodzą na tym świecie.

 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Camis napisał:

Szury padają jak muchy:


 

Cytat

 

Marcus Lamb, współzałożyciel i prezes chrześcijańskiej sieci telewizyjnej Daystar, która sprzeciwia się szczepieniom przeciw COVID-19 i głosi kontrowersyjne teorie na temat pandemii, zmarł we wtorek w związku powikłaniami po zakażeniu koronawirusem - przekazał amerykański nadawca w mediach społecznościowych. Miał 64 lata.


"Z bólem serca ogłaszamy, że Marcus Lamb, prezes i założyciel Daystar Television Network, dziś rano odszedł do domu Pana" - napisano w komunikacie, opublikowanym w mediach społecznościowych amerykańskiej sieci Daystar. Jak przekazała żona Lamba, Joni, u 64-latka zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, w wyniku którego "rozwinęło się covidowe zapalenie płuc". Kobieta zaznaczyła, że jej mąż chorował na cukrzycę, ale "miał nad nią kontrolę".
Antyszczepionkowa propaganda
Syn Marcusa, Jonathan, 23 listopada tego roku odniósł się do choroby ojca, mówiąc, że jest ona "duchowym atakiem ze strony wroga". Jak mówił, w związku z wygłaszanymi przez jego rodziców teoriami na temat COVID- 19, "nie ma wątpliwości, że wróg nie jest z tego zadowolony i robi wszystko, by zniszczyć mojego ojca".
Sieć Daystar założona została w 1998 roku. Jej siedziba mieści się w Dallas w Teksasie. Firma posiada około 100 kanałów telewizyjnych na całym świecie. Jak napisał "The Guardian", pod kierownictwem Lamba rozpowszechniała niemające potwierdzenia w faktach teorie na temat szczepionek przeciw COVID-19, grypie czy wirusowi HPV. Lambowie propagowali również kontrowersyjne, niezatwierdzone przez regulatory medyczne metody leczenia COVID-19.
"Washington Post" napisał, że wśród białych ewangelików notuje się większy opór wobec szczepień przeciw COVID-19 niż u innych grup religijnych w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem ekspertów spowodowane jest to ich sceptycyzmem wobec władzy oraz korzystaniem z alternatywnych mediów, głoszących teorie spiskowe na temat zagrożeń płynących ze

 

https://tvn24.pl/swiat/koronawirus-w-usa-marcus-lamb-zalozyciel-antyszczepionkowej-telewizji-zmarl-na-covid-19-551043

Żeby media rozdmuchiwały inne przypadki np. covidian pomimo 4 dawki i przebywania w piwnicy zmarł na zawał - bał się wezwać pogotowia i zachorowania na covid.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poniżej filmik doktora o śmierci tego 13 chłopca [ miał płyn wokół serca ]

 

Edytowane przez mindstorm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Jerzy Materna: Chciałem zgrywać bohatera. Mieliśmy z żoną wątpliwości co do szczepień

"Byłem może głupi, ale raczej chciałem zgrywać bohatera razem z moją żoną" – mówił w Porannej rozmowie w RMF FM poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Materna. Polityk wiosną zachorował razem z żoną na Covid-19. Oboje byli niezaszczepieni. Żona posła nie przeżyła.

...

Czy pan dzisiaj, po tym katastrofalnym doświadczeniu, zmienił zdanie np. w sprawie szczepień? Zmienił zdanie w sprawie leczenia wirusa?

Tak. Po wielkiej, nie ukrywam, dyskusji z fachowcami. Z lekarzami rozmawiałem. Wiem, że drugi raz bym takiego czegoś nie przeżył, bo drugi raz to, co ja przeszedłem, to nie ma szans. Więc przekonało mnie jedno, że łatwiej przechodzą (zakażenie - przyp. red.) zaszczepieni.

To co pan powie teraz ludziom, którzy nas słuchają?

Mnie w ogóle trudno było przyjść i się otworzyć. Ale jeżeli mogę pomóc, przekonać jedną osobę do tego, żeby się zaszczepiła, bo ja zawsze mam takie hasło życiowe "im więcej wolności, tym więcej odpowiedzialności".

To jedno zdanie, które pan chciałby powiedzieć naszym słuchaczom, zostawić ich z tym?

Przede wszystkim, żeby przemyśleli dogłębnie i zaszczepili się. Ja też przekonałem mojego syna najmłodszego.

Zapłacił pan straszną cenę. Żona zmarła, a syn popadł w ciężką depresję i został pan z tym sam.

Tak, do dzisiaj. Jak niemowlę.

https://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/poranna-rozmowa/news-jerzy-materna-chcialem-zgrywac-bohatera-mielismy-z-zona-watp,nId,5680616#crp_state=1

https://www.rp.pl/polityka/art19159871-posel-pis-jerzy-materna-zachorowal-zona-zmarla-chcielismy-zgrywac-bohaterow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez choroba/permanentny stan zagrozenia, w ktorym trzeba podac lek/zaszczepic 80-90% populacji Ziemi. Do tego nie trzeba naklaniac do tego poszczegolnych jednostek, a hurtowo zakupia to rzady kontenerami? Toz to mokry sen koncernow farmaceutycznych... Kto z tego zrezygnuje tak latwo? ;) A jak zaczna wprowadzac PRZYMUSOWE szczepiania i da rade przepchnac cykliczne dawki... Orgazm murowany ;)  

 

 

 

Edytowane przez duch11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, ODIN85-250 napisał:

I dalej ta sam śpiewka.

Śmierć na covid jest ponad śmierci na co innego.

Ile można...

U mnie ten gość od Towarzysza Zandberga, Gazety Wyborczej I tygodnika NIEt już jest na ignorowanej, bo nie chce, żeby nawet piksele mojego telefonu tykały takie padło, a co dopiero moje oczy.

3 godziny temu, marekkraw napisał:

Choćby z takiego powodu że umowy są sieciowe lub o pracę na najniższej reszta pod stołem. Pójdziesz na zwolnienie o premii możesz pomarzyć. Sam tak robiłem, pracując gdzieś na śmieciówce jak nie przepracowałem dnia to nie miałem płacone więc chodziło się, i to nie tylko z katarem a i z gorączką itp. Takie życie... 

Masz takie życie, jak je sobie ułożysz i taka umowę jaka podpiszesz. Mnie tez kiedys jeden cwaniaczek próbował dymać, to mu pokazałem środkowy palec i się zawinalem. A ty wolisz być dymanym i sobie wmawiać, że takie życie. 

Edytowane przez DziubekR1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Element Wojny napisał:

A tymczasem w Rumunii wprowadzono segregację sanitarną w sklepach - dzięki temu każdy może czuć się bezpiecznie !

Sensu tego odgrodzenia nie będę komentować, bo nie wiadomo po co zostało postawione.
Przyczepie się tylko do ślepoty tworzącego mema. Przecież tam wyraźnie widać, ze nie jest to sama siatka, że jest tam rozwieszona jakaś folia czy inny podobny materiał. Jak się wyśmiewa, to przydałoby się żeby przynajmniej nie kłamać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Bono[UG] napisał:

Sensu tego odgrodzenia nie będę komentować, bo nie wiadomo po co zostało postawione.
Przyczepie się tylko do ślepoty tworzącego mema. Przecież tam wyraźnie widać, ze nie jest to sama siatka, że jest tam rozwieszona jakaś folia czy inny podobny materiał. Jak się wyśmiewa, to przydałoby się żeby przynajmniej nie kłamać.

Aaaa jest folia to spoko - zaraza nie przejdzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, duch11 napisał:

Powiem szczerze, ze jak zobaczylem wypowiedz glownego z Pfizera, ze prawdopodobnie bedzie trzeba przez wiele lat przyjmowac dawke przypinajac to... Jestem niemal pewny, ze za kilka lat powstanie jakis glosny dokument jak to pandemia byla podsycana, a danymi ostro manipulowano.

Takie dokumenty będą powstawać tak czy siak bez względu na to kto ma teraz rację. Mało jest dokumentów o teoriach spiskowych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, DziubekR1 napisał:

 

Masz takie życie, jak je sobie ułożysz i taka umowę jaka podpiszesz. Mnie tez kiedys jeden cwaniaczek próbował dymać, to mu pokazałem środkowy palec i się zawinalem. A ty wolisz być dymanym i sobie wmawiać, że takie życie. 

Jeśli chodzi o moją osobę to pisałem o czasie przeszłym więc nie rozumiem stwierdzenia że coś wole. Teraz akurat to sam mogę co najwyżej takie umowy wystawić. 

Na rynku pracy jestem blisko 20 lat i dużo już doświadczyłem. To że udało Ci dogadać umowę na warunkach które ciebie zadowalają to super. Nie oznacza to jednak że wszyscy taką okazję mieli. Znam mnóstwo osób które zaiwaniają na zlecenie ale za to mają większy szmal i to w tym momencie jest kartą przetargową. 

Jakbyś miał nóż na gardle i różnice w wypłacie ok tysiąca to byś tak nie cwaniakował. 

 

Np. Znajoma ma umowę o pracę plus premia uznaniowa. Każda nieobecność w pracy to jakiś tam punkt minusowy który potem przekłada się na wysokość tej premii o ile w ogóle na nią zasłuży. 

Edytowane przez marekkraw
  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Spec_20 napisał:

Żeby media rozdmuchiwały inne przypadki np. covidian pomimo 4 dawki i przebywania w piwnicy zmarł na zawał - bał się wezwać pogotowia i zachorowania na covid.

 

Ale przecież to się kwalifikuje pod szura. Czego ty chcesz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, ODIN85-250 napisał:

I dalej ta sam śpiewka.

Śmierć na covid jest ponad śmierci na co innego.

Ile można...

Sam sobie to powtarzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, ODIN85-250 napisał:

Programiści z Pclaba za 15k nigdy nie zrozumieją plebsu za 5k. Już nie jeden poległ przy tłumaczeniu tego?

Różne są sytuacje życiowe i jakby ktoś nie musiał  to by nie chodził chory do pracy.

No pewnie bo programista od razu zarabiał 15k na super warunkach. Już to widze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Subman napisał:

Nie, w przypadku zakażonej osoby w wieku 18-49 prawdopodobieństwo trafienia do szpitala wynosi ponad 2,5%

Ok, już znalazłem. Dokładnie jest to 0,99% dla uzasadnionej hospitalizacji i 0,17% dla trafienia na intensywną terapię dla osób w wieku 30-39 lat (przy czym dla osoby w tym wieku od ICU do zgonu droga dość daleka - ryzyko 0,026%).

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...