Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Dario+ napisał:

Nie oglądam tv, to jak to teraz jest  ?

Więcej propagandy covidianskiej na tvn czy tvp ? ?

Czy równo ryją beret naiwnym ?

TVP nawija reszta powtatrza. Teraz oczywiście temat nr to podział ludzi na tych zapdejtowanych i tych niezapdtejtowanych?

Edytowane przez ZetMcKey94
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lukadd napisał:

Ludzie mają dzieci, rodziny. Muszą je jakoś utrzymać.

A jak pewnego dnia jak to właśnie stało się w Niemczech przed wejściem do miejsca pracy stanie ci ochrona i powie wejście tylko z covid passem lub testem(robionym każdego dnia). To co zrobisz?

Rzucisz pracę? gdzie w 99% innych zakładów będziesz miał to samo.

Ja tu mieszkając jeszcze nie mam tego problemu bo mam swoją działalność i mam na to jeszcze wywalone będąc sam dla siebie szefem :E Ale inni znajomi co jeszcze walczą z systemem niezaszczepieni muszą robić dzień w dzień testy, aby wejść do pracy. Inni się poddają i szczepią, aby móc w końcu korzystać z podstawowych swobód obywatelskich i po zeskanowaniu wejść gdzie im się podoba :E A jeszcze inni olewają system i kupują po prostu szczep passy dla świętego spokoju. Co też nie jest dobre, bo jak kupisz passa to i tak jesteś już w systemie, sama szczepionka się nie liczy. Ważne, że jesteś w systemie i liczby się zgadzają :E

Żeby nie skończyło się to pracą zdalną i zamawianiem żywności wyłącznie na Allegro czy u firm rozwożących motorynkami jedzenie do domu. Ewentualnie można wybudować domek gdzieś w lesie i żyć z ogródka, polowania na zwierzęta i łowienia ryb.

 

mikołaj.jpg

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, tych niezaszczepionych nie jest 5 osób, chyba rząd nie myśli ze firmy od tak zastąpią setki jak nie tysiące wykwalikowanych mniej lub bardziej pracowników sobie od nagle z dnia na dzien... Banda debili siejących zamęt i niepokój.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, Dario+ napisał:

Więcej propagandy covidianskiej na tvn czy tvp ? ?

Wiadomości przestałem oglądać kilka miesięcy po wybuchu pandemii. Nic tylko w tedy nawijali cały dzień o tym covidzie ale mi się znudziło. Ostatnio włączyłem polsat i były akurat wiadomości to nawijali o maseczkach i jak to jest fajnie je nosić w pomieszczeniach zamkniętych, między innymi w galeriach. Na innych kanałach widzę że dalej o tym samym na okrągłą nawiają. Jedynie przez kilka dni jak ten kryzys na granicy się zaczął to trochę spokoju było ale teraz znowu to samo jest.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Áltair napisał:

Ewentualnie można wybudować domek gdzieś w lesie i żyć z ogródka, polowania na zwierzęta i łowienia ryb.

Też nie wiadomo czy będzie wolno bo już raz był zakaz wstępu do lasu lub tylko w maskach, więc wiesz...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi zjebami tylko czekać, aż do lasu wejdziesz tylko z przepustką czy tam innym ważnym certyfikatem.   Szykanowanie będzie się pogłębiać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, lukadd napisał:

Rzucisz pracę? gdzie w 99% innych zakładów będziesz miał to samo.

 

A nie można iść wtedy na socjal ? Nie dostanę renty jako niezdolny do pracy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Stjepan666 napisał:

 

Zgoda, póki szczepionka ma rejestrację tymczasową. Lecz co wtedy, gdy szczepionka uzyskuje pełną rejestrację i zatwierdzenie? Czy wtedy nie można ją nawet wciągnąć w pakiet obowiązkowych szczepień ochronnych? Nie można jej wprowadzić jako elementu obowiązkowego np. przy podróżach międzynarodowych, tak jak szczepienia na inne choroby zakaźne w wielu krajach na świecie?

Jeszcze jedna informacja właśnie z Karty Praw Podstawowych UE:

Cytat

Artykuł 52

Zakres i wykładnia praw i zasad

1. Wszelkie ograniczenia w korzystaniu z praw i wolności uznanych w niniejszej Karcie muszą być przewidziane ustawą i szanować istotę tych praw i wolności. Z zastrzeżeniem zasady proporcjonalności, ograniczenia mogą być wprowadzone wyłącznie wtedy, gdy są konieczne i rzeczywiście odpowiadają celom interesu ogólnego uznawanym przez Unię lub potrzebom ochrony praw i wolności innych osób.

Po prostu tylko się zastanawiam, bo szczepionki zaczynają dostawać pełne zatwierdzenie i dopuszczenie, już nie warunkowe i właśnie ciekawi mnie do jakiego stanu rejestracji szczepionki i z którego okresu odwołuje się przytoczony fragment z "Rzeczypospolitej".

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakaz wstępu do lasu, majstersztyk. Warto przypomnieć wydanie z tego pięknego czasu, aż się łezka w oku kręci. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

 

https://streamable.com/uncn6x

4 minuty temu, Dresiq napisał:

A nie można iść wtedy na socjal ? Nie dostanę renty jako niezdolny do pracy ?

Renta będzie tylko dla zaszczepionych ;) 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Dresiq napisał:

A nie można iść wtedy na socjal ? Nie dostanę renty jako niezdolny do pracy ?

Nie wiem jak tu dokładnie jest w tych kwestiach, ale jak sam rzucisz pracę czy stracisz z swojej winy to chyba przez pierwsze 3 miesiące ci nic nie dadzą. Później można się o coś starać. Ale to nie jest żadne rozwiązanie dla normalnego człowieka co normalnie do tej pory zarabiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukadd napisał:

Nie wiem jak tu dokładnie jest w tych kwestiach, ale jak sam rzucisz pracę czy stracisz z swojej winy to chyba przez pierwsze 3 miesiące ci nic nie dadzą. Później można się o coś starać. Ale to nie jest żadne rozwiązanie dla normalnego człowieka co normalnie do tej pory zarabiał.

Z tego co się orientuję kategorią do przyznania socjalu jest bezrobocie, brak środków do życia, jak i bycie zarejestrowanym w PUP. Ale i tak dadzą ok 400 zł na miesiąc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, مارتشين napisał:

Zakaz wstępu do lasu, majstersztyk. Warto przypomnieć wydanie z tego pięknego czasu, aż się łezka w oku kręci. Wszystko dla naszego bezpieczeństwa.

 

https://streamable.com/uncn6x

 

Majstersztyk to jest ten fikołek, który zastosowali wciągając w to wszystko Tuska. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Clapping makes it an unsafe environment..."

O kurczaczek! :E jeden z lepszych fikołków gimnastyki umysłowej w roku 2021 :rotfl::rotfl: :rotfl: 

 

 

Monty Python. Zaorane. Szach-Mat. Dobranoc :] 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Andree napisał:

Czyli krótko mówiąc umierający zaszczepieni to tak naprawdę są nie szczepienie . Już taka narracja w mediach pojawiła się i widzę że ma swoich wyznawców.

Po drugie co to za służba zdrowia skoro niszczą szczepionki? Hymmm korupcja w służbie zdrowia, coś niebywałego ?

 

7 godzin temu, kadajo napisał:

Dokładnie, tych niezaszczepionych nie jest 5 osób, chyba rząd nie myśli ze firmy od tak zastąpią setki jak nie tysiące wykwalikowanych mniej lub bardziej pracowników sobie od nagle z dnia na dzien... Banda debili siejących zamęt i niepokój.

Podobnie myślałem... Włosi byli poligonem doświadczalnym i dla żarzących nie było problemu. Nie mam znajomych we Włoszech i nie jestem wstanie zweryfikować doniesień medialnych, tj czy tak naprawdę Włosi ustawiali się w kolejce do szczepienia po wprowadzeniu ograniczeń.

Edytowane przez Spec_20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, ODIN85-269 napisał:

Ciekaw jestem ile procent pracowników z "zawodów" medycznych jest zaszczepionych tj. faktycznie zaszczepionych. Może małe badanie przesiewowe i wtedy sprawdzi się ile to pielęgniarek / lekarzy nie wykształciło przeciwciał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Pepers napisał:

FF_VQNdXMAMnKXb?format=jpg&name=medium

VAERS. To teraz pytanie, czy to są już zweryfikowane zgony, czy ktoś znów wziął wszystkie dane z VAERS? Jak wszystkie, to tam są nawet potrącenia samochodem, które miały miejsce w ciągu 21 dni od podania szczepionki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, LeBomB napisał:

VAERS. To teraz pytanie, czy to są już zweryfikowane zgony, czy ktoś znów wziął wszystkie dane z VAERS? Jak wszystkie, to tam są nawet potrącenia samochodem, które miały miejsce w ciągu 21 dni od podania szczepionki.

Co do potrąceń samochodem to słyszałem, że jak wynik wyszedł pozytywny to przyczyną zgonu był Covid.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LeBomB napisał:

VAERS. To teraz pytanie, czy to są już zweryfikowane zgony, czy ktoś znów wziął wszystkie dane z VAERS? Jak wszystkie, to tam są nawet potrącenia samochodem, które miały miejsce w ciągu 21 dni od podania szczepionki.

Oczywiście dane VAERS są mniej wiarygodne o tych rządowych, bo przecież rządzący nie mają żądnego interesu w tym, by nimi manipulować, jak chociażby na naszym podwórku - 99% zgonów na covid to osoby niezaszczepione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...